Šta je novo?

nVidia Maxwell

Jos uvek mlatite praznu slamu :D Samo napred ;)

Ne veruejm sta pojedinci pisu i kakve blagodeti ocekuju time sto se potajno nadaju da ce reklamirati 970 na osnovu novo otkrivenih infomacija hahaha da necete da vam nvidia kupi stan i obezbedi egzistenciju do kraja zivota hahahah :D Ljudi ce da tuze, osecaju se povredjeno, prevareno, ne znam kako, znaci ludilo, samo napred mraci te sebe mesto da se igrate ;) Sto ne trazite izvinjenje ako vam vredja inteligenciju to sto vas neko zavlaci laznim marketingom, nego neku materijalnu korist od svega, jer karte relano rade posao bez greske bas onako kako kazu testovi, zasto bi onda neko trazio 980gtx kao naknadu, pereformanse ne izostaju tako da nema osnova da se trazi 980 ili neka novcana refundacija...

Nije ovo ni prvi ni poslednji put da neka kompanije lazira specifikacije, samo je ovo otkriveno, jedno je sigurno, rezultati testova nisu lazni, a oni kazu da 970 sabija za sve pare ;)

Smanjite dozivljaj :D
 
Cisto sumnjam da ce neko uspeti da izboksuje nazad novac, drugu kartu itd...

Moja gtx770 je na reklamaciji(Uzeta u M.....R-u), cekam odgovor da li ce ici zamena. Pa sad ko bi da se oslobodi gtx970 eto ja cu je uzeti a on neka doplati za gtx980 ;)
gtx770 je uzeta 31.12.2013 i placena 38000din (naravno nema sanse da vam doplatim), pozeljno blizina novom beceja zbog provere karte ;)
 
Pustite tu pricu performanse ne nedostaju, nije niko probao kartu pa kupio, nego je kupio na osnovu specifikacije koju je proizvodjac dao, a specifikacije nigdje veze sa stvarnim, vratice oni karte samo se jos malo koprcaju.
 
Sto ne trazite izvinjenje ako vam vredja inteligenciju to sto vas neko zavlaci laznim marketingom, nego neku materijalnu korist od svega

Ne traze izvinjenje jer karte nisu kupili sa "dobar dan" vec novcem i naravno da isti treba i da traze nazad jer su prevareni, nisu dobili proizvod kakav se tada oglasavao i to je sve.
 
Emmi negira u svakom pogledu. Iako mi se to ne radi sada, ipak pokusavam da dodjem do odgovara. Oni kazu da to nije defekt, bug ili nista tome slicno, pa ni cak lazan marketing.
 
Newmultifail^
o cemu bre ti pricas, kakve performanse, pa ovde su pre tri meseca radjeni testovi, (ej pre TRI meseca, kaceni rezultati, cke materine) poredili je sa 980, 780Ti i 780.... svakojake rezolucije, klokovi.... niko nije primetio?!?!?
http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GeForce_GTX_980_G1_Gaming/22.html , evo sta ovde fali?nista, sve OK! "We tested with the game set to Ultra, but left anti-aliasing disabled." ajde na poslednju rezoluciju dodaj MSAA8X = 0fps, jel to do katice, ili je do igre.... to je i do igre i do kartice i do ostatka hardwera. Nemoj pogresno da me razumes, nije da ja tu nesto "branim/velicam karticu" -bas me priga (npr. ja sam se preporodio - istom! ;) ) ali, ja mislim da su performanse uredu! Ono sto je nVidia odradila test i okacila, ja mislim da je tu sve ok! Ako na visokim rezolucijama 980ka dropuje/varira/snalazi se/stuca! u odredjenim razmerama 27-47fps verovatno bi trebalo 970 da ima neki drugaciji opseg npr.19-39fps...... valjda me razumes! ako ne nije bitno.
 
@K e n z o
Kartice niko ne kupuje na osnovu specifikacije vec na osnovu testova, a oni koji vole vazda da budu informisni bave se i specifikacijama :p Hoce da kazes da ne bi kupio karticu koja po specifikacijama ima sve za duplo manje od recimo 980gtx, a performanse za 50% vece, da da, kako da ne, bas ce specifikacije da te odvrate od kupovine, ili da budu presudne :D:p

Inace za pare koje si dao nisi dobio performanse prikazane u testovima ? Specifikacije nisu uredu, ali perfomanse jesu, tako da nema osnove za neku materijalnu nadoknadu, al naravno mnogi bi nesto da se ovajde, dosli su do zakljucka da imaju pravo na to :p
 
Poslednja izmena:
Cisto sumnjam da ce neko uspeti da izboksuje nazad novac, drugu kartu itd...

Moja gtx770 je na reklamaciji(Uzeta u M.....R-u), cekam odgovor da li ce ici zamena. Pa sad ko bi da se oslobodi gtx970 eto ja cu je uzeti a on neka doplati za gtx980 ;)
gtx770 je uzeta 31.12.2013 i placena 38000din (naravno nema sanse da vam doplatim), pozeljno blizina novom beceja zbog provere karte ;)
solajam
Ti hoces da das tvoju 770 i da uzmes 970 a da nedoplatis jel si se to salio ili si ozbiljan?
ja sam svoju 770 oc gigabyte prodao za 200 e.
 
Mislio sam na ceo ovako realizovan crossbar.

Vrlo moguce. Ja sam mislio da si se nadovezao na Bogdu.

Pa sad ko bi da se oslobodi gtx970 eto ja cu je uzeti a on neka doplati za gtx980 ;)
gtx770 je uzeta 31.12.2013 i placena 38000din (naravno nema sanse da vam doplatim), pozeljno blizina novom beceja zbog provere karte ;)

Bas si vickast.

Ajde bas da cujem od ljudi koji su kupili GTX 970, koliko vas bi pristalo da refundira kartu ukoliko do toga dodje?
 
Meni sve jedno, vickast ili ne doplaticu i uzeti msi gtx970 a vama i dalje ostaje gtx970 - nema sanse da refundirate i nesto slicno ...
 
Watch Dogs, neka cudna rezolucija "2351x1470", sve na Ultra, TXAA 4X ,zauzece 3750MB~ fps od 30-44~ ,gpu usage ok! Tkodje ko zna kolko patcheva ima, ja ne znam ni koji imam.... bilo je reci ranije da je bilo nekih padova performansi generalno....
m0BCq9e.jpg
 
ja sam sad dosao sa posla i idem da se igram sa mojom 970,fc4 i mordor a vi ostali dezurni za dva-tri sata da mi napravite izvestaj ovde sta ce dalje dogoditi sa tih 3.5gb i 500mb.
 
Meni sve jedno, vickast ili ne doplaticu i uzeti msi gtx970 a vama i dalje ostaje gtx970 - nema sanse da refundirate i nesto slicno ...

Tako je. Nas su zajebali jer su nam prodali inferiorniji proizvod nego onaj koji su oglasavali i svi zelimo da ga vratimo a ti koji ga sada kupujes si ok jer znas sta kupujes. Jos si vise vickast nego sto sam mislio.
 
Meni je interesnatno kako od svih velikih sajtova na netu koji se bave hardverom samo 3-4 prenose ovo desavanje oko NVidije. Ostali nisu cak ni sturu vest objavili da se tu nesto desava. Stisao se cm*r pa se ne sme, boje se NVidije, zive od njih. Bese objektivno izvestavaju o svemu, kao i nadasve objektivno opisivanje hardvera na istim? Od vidjenijih sajtova vidim da su u toku:

www.techpowerup.com - detaljno opisana situacija, pratili ceo proces "priznavanja"
www.guru3d.com - detaljno opisana situacija, pratili ceo proces "priznavanja"
www.techreport.com - detaljno opisana situacija, pratili ceo proces "priznavanja"
http://www.overclock.net - detaljno opisana situacija, pratili ceo proces "priznavanja"
www.anandtech.com - samo sturo objasnjenje, vise kao info


Nije ni na nasem benchmarku bilo nista o ovome, ni kao info. vazna je vest da je tamo i tamo taj telefon "na akciji", da ce ikonice u win 10 izgledati tako i tako i da ne nabrajam dalje.

Pametnom dovoljno.
 
Kako na Anandu sturo, najdetaljniji su ubedljivo, 4 dugacke stranice prepune informacija?
 
kasnije su stigli, dosta kasnije, ali ipak su i nastavljaju da izvestavaju, mnogi ostali nista ne smeju napisati.

Inace Guru3d je najbolje pratio, skoro iz minuta u minut.
 
@GoranM, u principu si u pravu, nije toliko bitno koliko je gubitak perfomansi, vec neki princip,:trust:, ako si sad mogao da muljas sa informacijama, moci ces i kasnije, ako se ne snose posledice.
 
Upravo to, ako im ovo prodje bezbolno, ocekujte da ce sledeci put biti 3x gore.
 
Meni je interesnatno kako od svih velikih sajtova na netu koji se bave hardverom samo 3-4 prenose ovo desavanje oko NVidije. Ostali nisu cak ni sturu vest objavili da se tu nesto desava. Stisao se cm*r pa se ne sme, boje se NVidije, zive od njih. Bese objektivno izvestavaju o svemu, kao i nadasve objektivno opisivanje hardvera na istim? Od vidjenijih sajtova vidim da su u toku:

www.techpowerup.com - detaljno opisana situacija, pratili ceo proces "priznavanja"
www.guru3d.com - detaljno opisana situacija, pratili ceo proces "priznavanja"
www.techreport.com - detaljno opisana situacija, pratili ceo proces "priznavanja"
http://www.overclock.net - detaljno opisana situacija, pratili ceo proces "priznavanja"
www.anandtech.com - samo sturo objasnjenje, vise kao info


Nije ni na nasem benchmarku bilo nista o ovome, ni kao info. vazna je vest da je tamo i tamo taj telefon "na akciji", da ce ikonice u win 10 izgledati tako i tako i da ne nabrajam dalje.

Pametnom dovoljno.

+1 ... Nek je neko konacno izustio :)

Nije to vest za Benchmark, u blicu i kuriru ce biti u "IT" sekciji.
 
Poslednja izmena:
Au ljudi, izgleda se ne razumemo.

Moja karta je na reklamaciji(potvrdjeno da nije ispravna) i ona se obracunava koliko sam je i platio tj. 38000 din nikako manje, kojih crnih 200e nisam je uzeo na buvljaku !
Znaci ako uzmem hardwer u vrednosti 40000din - doplata mi je 2000din !

Sta hocete da kazete da vase GTX970 koje necete moci zameniti vrede vise od 38000din ? Ko je uzeo u prvoj turi placao ih je 40000din (MSI i slicno), jel tako ?

U ostalom vidim da je Pike svoju gtx970 udao za 40000din , ipak je asus skuplji od MSI.
 
Poslednja izmena:
mogao si pre neki dan da doplatis to 2k dinara za asus strix 960gtx.
 
Ovo samo na Balkanu ima, neko ti pljune u facu a ti ga osmijehom pozdravis.
I jos ces ga hvaliti i braniti u društvu.
Kao nije on to tako mislio, fin je on, fina mu i familija i sta ja znam sta sve ne.
Zemljo Indio, gdje ja živim u p.m.
 
Ma koja crna zamena! Ko nije zadovoljan zna gde je sekcija sa malim oglasima :D Kada bi nekim cudom i ponudili zamenu za "nesto" (ne znam samo sta?) ili povrat novca, sto nece da se desi, ogromna vecina "narikaca" koje placu po raznim forumima ne bi prihvatila da doplati za Gtx 980 ili uzme novac, jer je karta realno ubica i tesko joj je naci zamerku osim pogresne/lazne specifikacije. Ja licno ne bih uzeo novac nazad iako je fiskalni na 49.000 ... jer asic 88% tesko cu da vidim uskoro.
 
Poslednja izmena:
mogao si pre neki dan da doplatis to 2k dinara za asus strix 960gtx.

Da video sam 960, iskreno da kazem razmisljao sam o 290/290x. U svakom slucaju veoma los period za zamenu karte!

@bubac
dobro kazes gtx970 nema konkurenciju u svojoj klasi a gtx980 nije za svaciji dzep !
 
Poslednja izmena:
@DAS

Recimo da si na mom mestu i na zalost moras promeniti kartu , saljes je u firmu i oni ti ponude zamenu za neku drugu (novu) - sta bi ti uzeo ???

gtx980 ne dolazi u obzir jer nemam nameru da toliko novca potrosim na kartu.
 
Vrh Dno