Šta je novo?

nVidia Maxwell

Ovu temu treba zakljucati dok se ne slegne prasina, dok ne rese "problem". :d
 
Wcq4OBo.gif






:d

hahaha realno sad krece sprdnja na njihov racun, a i zasluzili su, ovo da budem iskren rade vise amd fanovi pristaju ljudima na muke, ali isto se desilo kad je AMD izbacio R9 290X referentnu bilo je cirkuza na racun hladjenja (potpuno opravdano, kao i ovaj fijasko sada)
 
Zasto da zakljucavamo, bas se lepo zabavljamo :D
Meni je super zabava, majke mi, bolje 100x od igranja igrica. :D
 
Newmultifail:

ne secam se jer sam bio na amd-u i srecan kao malo dete,nista mi nije falilo,zato i pitam. ,)
 
Bez greske je menjano, ali to je Intel, a ovo su pilicari. Intel je sam rekao imamo BUG, svi ih belo gledali, krenuli u zamenu i svima zamenili. NVidiju pritisli uza zid, cvili, skici i pisti, al ne priznaje 2 dana, tek treci dan iscupamo istinu iz njih. Jos je bilo i ovde i na stranim forumima oprecnih misljenja, kao fake je benchmark, ovo ono, kad medjutim benchmark 100% tacan, samo niko racionalan nije mogao da poveruje da su tako uk*kili motku, da 0,5GB ima 7x sporiju brzinu od prva 3,5GB. To je prosto bilo neshvatljivo, zato su svi i sumnjali u benchmark. NVidija se nekoliko puta obrukala u vezi ovoga:

1. prvo su skoro mesec dana (ko prati zna od kad se vuce problem) negirali da ima bilo kakve brige/problema
2. posle par dana izadje benchmark i donese konkretne rezultate, i dalje negiraju, cute...
3. pocne lozana po forumima, fanbojevi brane, oni cute. Dodatno ih pritisnu, kazu "we are investigation this issue". Cuj istrazuju, a projektovali tako
4. ceo dan u nedelju traje rat da bi tek tada pred kraj dana izasli sa objasnjenjem, sturim....
5. tek u ponedeljak saznajemo pravu istinu
6. kod saopstavanja prave isitne lazu da marketing i inzenjeri nisu imali dobru komunikaciju, a 100x review na 100 sajtova. Niko od ing. da kaze hej ovo nije tacno. Kazu ko nije radio u velikoj firmi ne zna da moras cutati, pa verujem da su ing. morali cutati.
7. ako uzmemo u obzir da su morali cutati, onda dolazimo do toga da su svesno iz marketinga znali da to nije full 256bit, ali da su vrsili pritisak na ing. odeljenje da cuti, a sve u cilju laznog reklamiranja da ima pravih 4GB, jer da su rekli ima 3 ili 3,5 ili 3,5+0,5 prodali bi manje karata jer bi neko kupio mozda ATI R9 290/290x. Sve je dakle u parama, prokleti novac.

E pa ako je sve u parama, ako je u pitanju prokleti novac BICU I JA PROKLET, trazicu svoje pare nazad, moje nece vise videti. TACKA!

Sve se slazem!!! Prvo posao da se odradi pa onda placanje i bez lazi, onaj jadni AMD kakav je takav je al bre jadnik bar ne lazu, sta ces ne mogu ni sakriti sve bagove, bar su za mining dobre :D salu na stranu...ovo je ogroman problem, jer je kartica izasla pre 3 meseca i mnogo ljudi je to kupilo, nije to vise 5000 kupaca , mnogo je tu prodatih kartica...
 
Od svih "igrica" u poslednje vreme najvise volim:

1. Zezanje na NVidia racun u vezi GTX 970 i pracenje situacije na 5-6 foruma
2. 3DMark11, 13, Unigine Valley i Heaven
3. Wolfenstein, Tomb Raider, Dead Rising 3...

:D
 
Aaaa, pa nema zakljucavanja, zurka je krenula ;)

@GoranM
ako ti prodje reklamacija kande vise neces posecivati nv teme ;)
 
Ja cekam ljeto i izlazak amd furune od 300w to ce biti sijaset zivi ono 35c vrse se testiranja ma ima da sve gori, kontam da ce R9 tema da dozivi tacku usijanja :Klanjanje ocekuje nas zabava :d ovo je tek zagrijavanje.

Realno gledano samo ih prihvacanje reklamacije moze izvuci inace ubjedjen sam da im ovo kupci nece oprostiti, izgubice vise na prodaji neke naredne serije nego da prihvate reklamacije.
 
Ja cekam ljeto i izlazak amd furune od 300w to ce biti sijaset zivi ono 35c vrse se testiranja ma ima da sve gori, kontam da ce R9 tema da dozivi tacku usijanja :Klanjanje ocekuje nas zabava :d ovo je tek zagrijavanje.

Realno gledano samo ih prihvacanje reklamacije moze izvuci inace ubjedjen sam da im ovo kupci nece oprostiti, izgubice vise na prodaji neke naredne serije nego da prihvate reklamacije.

Lepo bi bilo da 970 gtx kao proizvod povuku i nastave samo sa 980gtx... a nama lepo dodele 980gtx i to ocu strix da ,da ne onaj fabricki molim lepo :banana::banana::banana: totalno ludilo :D
 
Najlepse bi bilo da spuste cenu za 50-70 evra. :banana:
 
Pricajte sta hocete sad je pravi best buy uzet GTX 970 polovnu, ako ostvaris garanciju proso si extra, ako ne opet imas kartu koja ce raditi savrseno to sto joj malo ispuhuje ram to je nista :d i na autu mi nekad ispuse guma, napusem je i opet vozim cheers
 
Sad nakon svega postaje malo jasnije zasto GTX960 nisu izbacili na Gm204 cipu, da su ga jos sjeckali ko zna na sta bi ispalo, nakon ovoga pitanje je hoce li izaci ikakva karta izemdju GTX970 i GTX960.

Ne mora ni izlaziti. Kada bi izasao full Maxwell i kostao koliko jedna graficka kartica maksimalno treba da kosta (500 evra), sve bi karte nasle svoje mesto. Zato i navijam da ih odere neki sud, jer je to izgleda jedini nacin komunikacije sa alavim korporacijama (Microsoft, Google, Apple, Intel). Intel se svacim bavio pre tuzbe a sada snizavaju cene starih proizvoda iako nemaju konkurenciju jer se boje da ce nekome opet doci na zub.
 
kada bi nam dali 980 a moze i 780 ti ne bih se bunio :party:
 
Ne mora ni izlaziti. Kada bi izasao full Maxwell i kostao koliko jedna graficka kartica maksimalno treba da kosta (500 evra), sve bi karte nasle svoje mesto. Zato i navijam da ih odere neki sud, jer je to izgleda jedini nacin komunikacije sa alavim korporacijama (Microsoft, Google, Apple, Intel). Intel se svacim bavio pre tuzbe a sada snizavaju cene starih proizvoda iako nemaju konkurenciju jer se boje da ce nekome opet doci na zub.

uhh da se bogdo ostvari 500€ za full maxwel, ali realnost je drugacija jasu velike kompanije kupce, a opet kupci im vjeruju sto je najgore.. da krenu neke kolektivne tuzbe i ova stvar sa GTX 970 bi se sigurno rjesila pa im nikad vise ne bi palo na um da obmanjuju i lazu kupce
 
E pa ako je sve u parama, ako je u pitanju prokleti novac BICU I JA PROKLET, trazicu svoje pare nazad, moje nece vise videti. TACKA!

Ako dobiješ nazad pare, to neće biti iz nvidijinog džepa, već samo iz džepa maloprodaje ili uvoznika, osim naravno ako nvidia ne odobri tako nešto na globalnom nivou, kao što je to intel uradio.

Inače nije baš ista situacija kao sa intelovim bug-om, taj bug je potencijalno mogao dovesti do crkavanja sata uređaja i ploče, a ovde je u pitanju marketinška igrarija/prevara...
 
Poslednja izmena:
Slazem se da nije fer da ide iz njihovog dzepa, nisu oni zeznuli stvar nego NVidia. Kod njih sam imao doslad 3 reklamacije i sve su uspesno resene, pa shodno tome ne bi ni bilo fer da samo oni ispastaju dok se glavni krivac izvlaci. Videcemo za par dana kakva je globalna odluka, ali verujem da ce morati nekako resiti stvar.
 
da rese sigurno moraju.budimo strpljivi pa cemo videti za sada uzivajmo u nasim 970-ticama.
 
Slazem se da nije fer da ide iz njihovog dzepa, nisu oni zeznuli stvar nego NVidia. Kod njih sam imao doslad 3 reklamacije i sve su uspesno resene, pa shodno tome ne bi ni bilo fer da samo oni ispastaju dok se glavni krivac izvlaci. Videcemo za par dana kakva je globalna odluka, ali verujem da ce morati nekako resiti stvar.



Upravo tako, nije krivica na našim firmama, znamo da se gotovo svaki uvoz od 10-20 komada ekspresno rasprodavao, što će reći da je poveći broj ovih karata prodat, i kada bi smo se svi mi odlučili na takav potez, na koji po zakonu možda i imamo osnova, to bi ostavilo ko zna kakve posledice na ovo naše već osiromašeno tržište.

Na nvidiji je da gasi požar. Ovo meni lično ne predstavlja neki ogroman problem, da su ovako reklamirali od starta, sigurno bih i tada uzeo, jer sam zadovoljan i sa 3.5GB po "punoj brzini", ali ovde više nije reč o tome već o bezobraznom pilićarenju koje je sigurno ukaljalo brend, na njima je da li će se oprati...
 
Poslednja izmena:
Ovo zaista nije strasno, ali je sjajna prilika za napad na nVidia posto oni to svakako zasluzuju svojim ispadima u poslednjih 5 godina (pogotovo onaj klovn od CEOa). Zar je moguce da niko nema problem sa tim sto su oni digli cenu grafickih na 3000 dolara? (Titan Z) Kapiram da su GPU presli dug put i da se danas koriste za mnogo toga ali postoji jos uvek podela na one za igranje i one za profi upotrebu, neka skresu mogucnosti za profi upotrebu igrackim karticama ali neka vrate cene u normalne okvire. Oni vec drugu generaciju zaredom prodaju mid range chip po high end ceni i to pravdaju nedostatkom konkurencije. Moze i Intel da svojih pet-sest najjacih procesora da prodaje za duple pare nego sto sada kostaju pa to ne rade.
 
When it comes to the ROP/MC partitions then, we can see first-hand in the GTX 970 what’s new in the architecture. In Kepler and previous generation designs, NVIDIA’s granularity for disabling ROP/MC partitions was all or nothing – either the entire partition was turned on or the entire partition was turned off. However starting with Maxwell, NVIDIA has gained the ability to disable the individual ROP/L2 units within a partition, allowing one of the two ROP/L2 units to be disabled. This essentially introduces a 3rd possible option: a partially-enabled ROP/MC partition, backed by two memory controllers and a single ROP/L2 unit. Meanwhile the memory controllers are still tied together, and disabling one of them requires disabling the entire partition

It’s this option that the GTX 970 leverages, and in doing so becomes the first Maxwell part to use this feature. NVIDIA has disabled 1 ROP/L2 unit, removing 8 “ROPs” (or rather 1 unit capable of 8 pixels/clock) and 256KB of L2 cache from the GTX 970. This is why the GTX 970 is left with 56 ROPs spread over the 4 partitions, along with 1.75MB of L2 cache.

http://www.anandtech.com/show/8935/...cting-the-specs-exploring-memory-allocation/2

Sta hocete, upravo smo saznali da je Maxwell jos napredniji nego sto smo znali - ima mogucnost delimicnog iskljucivanja ROP jedinica sto Kepler nije mogao :D
 
Svejedno, opet je ...

63818_340.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo je sada vec preterano, kao nisu se razumeli... objasnjenje je za maloumne, i tesko da ce to zadrzati lavinu.

Inace, prema nasem zakonu, verujem da bi svi imali pravo na zamenu proizvoda/vracanje para, ali bi to za pocetak, kao sto rAMA rece, islo direktno iz budzeta domacih uvoznika ili maloprodaja. Sa druge strane, ne bi me negde cudilo da se slicno desi i sa velikim etailerima na zapadu (ako jedan krene, radice to svi bez obzira na finansijske posledice), a onda ce se sve preliti dalje na AIB kompanije, a na kraju i NV... mislim, ako dodje do toga, jedina sansa za NV ce biti da stvarno apsorbuju gubitke celog lanca zbog ovog fijaska, jer ce u suprotnom zapasti u probleme sa svim partnerima.

Steta i glupost, kartica je i sa ovakvim specifikacijama odlicna, morali su da budu pametniji.
 
Poslednja izmena:
Najverovatnije ce dati jednu ili dve besplatne igre za kompenzaciju, nista vise.
 
Mogu to da ponude, naravno, ali sve zavisi od toga da li ce se na zapadu naci nekoliko "mazgi" koje ce da se organizuju i tuze ih. Ako se to desi, NV nema sansi da dobije spor (kako trenutno stoje stvari). Plain and simple, lagali su u specifikacijama proizvoda koji je pusten na trziste, i to krili sve do trenutka dok ih sami kupci nisu priterali uza zid.

Edit: Doduse, imaju jos jedan potencijalni izlaz... ponude full refund svakome ko to zeli, pa ako neko hoce da menja (i dalje sjajnu) karticu koja trenutno nema pravu alternativu, neka to i uradi. Naravno, ni to ih ne spasava tuzbe ako neko bude zeleo da to radi, samo predstavlja izraz dobre volje.
 
Poslednja izmena:
Evo sve da vrate lovu ljudima sta uzet za te pare? konkurencije jos nema AMD nije izbacio cip da se suprostavi maxwelu, ja sve kad bi mi nudili sacekao bi dok izadje konkurencija sa svojim kartama da bar mogu uzet nesto za te pare, ovako bi jos morao da dodas dosta da kupis full GM 204 tj GTX980.
 
Evo sve da vrate lovu ljudima sta uzet za te pare? konkurencije jos nema AMD nije izbacio cip da se suprostavi maxwelu, ja sve kad bi mi nudili sacekao bi dok izadje konkurencija sa svojim kartama da bar mogu uzet nesto za te pare, ovako bi jos morao da dodas dosta da kupis full GM 204 tj GTX980.

I to sto kazes dosta para treba da se doda za gtx 980 a 970 je dobra da bi prelazio na 290 ili 780.
 
I to sto kazes dosta para treba da se doda za gtx 980 a 970 je dobra da bi prelazio na 290 ili 780.

Ma kakvi 290 i 780 su prvo sporije karte, drugo starije, trece vise trose nema jednostavno konkurencije 970-ka, a za 980 treba bas previse nadoplatiti.
I dalje mislim da su oni od starta ovo planirali zato su i ponudili extra cjenu za GTX970, samo sada vrlo lako mogu biti suoceni sa tuzbama mogli su odma objavit da karta tako radi ne bi im niko zamjerio ljudi bi je opet kupovali kao i do sad jer realno i 3.5gb za ovakav cip kakav je na gtx970 sasvim dovoljno da se igra sve i svasta
 
Nazad
Vrh Dno