Šta je novo?

nVidia Maxwell

eto tolike frke oko gluposti. Mazi pa dali si sumnjao da neces da predjes 3.5 ipak to je MSI :D

Brate iskreno ocekivao sam da nece preci :) Ono, ja ne koristim ultra teksture kada igram za "svoju dusu", niti nesto od onih dodatnih opcija dokle god mi igra izgleda pristojno. Samo zarad benchmarka sam hteo da imam 3.5+. Kada igra pocne da uzima preko 3.6/3.7 vreme je za novu grafu svejedno ako je nekom do iste. Zasto da forsiram SoM na ultra u 4k da predje 3.5 kada radi na ultra u 1080p zakucan na 3.5. Ali ajde vecina se istripovala i svi smo popratili to.
 
neznaju ljudi sta da rade pa ajde malo ovu novu 970 da pljujemo :)
sve u svemu kartica je odlicna i to je to sve radi kako treba.
 
zasad,videcemo kad krene VRAM opet gore,kao sto je skoro probio 2gb granicu.
 
Nece to tokom ove godine. Ionako je 1080p i dan danas majka.
 
Middle Earth Shadow of Mordor upravo probao 4k rezolucija fps oko 25 usage vrama 3850 je doguro :D, bez ikakvog stucanja, gluposti itd, stavljen high texture pack...
 
Poslednja izmena:
@K e n z o
desi se i ovde da uleti dobra serija ;)

@svi
ukoliko budem mogao zameniti gtx770 za neku drugu kartu(reklamacija je u pitanju) sta sad uzeti ?????
 
ako je 1080p u pitanju,opet 970gtx.ako su vece rezolucije i ako moze napajanje da podnese,da se razmisli o 290x.
 
Sta se tripujete, graficka je vrh, sve leti probao Ac unity u 4k 2x msaa sve ultra zauzece vrama 4086 igra gura, ne stuca samo je fps takav kakav se i ocekuje u toj rezoluciji. Isto tako i Som... Opet, kad ces se igrati u 4k rezi, ni dve 980 ne mogu da izguraju pristojan fps!? Dosta hejta i nema razmisljanja sta uzeti sad umesto 970? Pa gtx 970!:)
 
Ipak su muljali sa specifikacijama pa se sad vade.
Nema veze kartica je i dalje super samo mi nije jasno šta im je to trebalo.
 
Pa ako bolje procitate, sve moze da se koristi i sve je u sustini ok, sto sam se i sam uverio...
 
Bruka jedna, znaci bilo je laganja, laznog informisanja o proizvodu ma kako ono malo/puno uticalo na realni rad. Mislim da su ovde upisali VELIKI MINUS kod mnogih kupaca.
 
Pa ako bolje procitate, sve moze da se koristi i sve je u sustini ok, sto sam se i sam uverio...

Nije bas OK, 7/8 memorije tj. 3,5BG radi punom brzinom, a 1/8 memorije tj. 0,5GB radi 1/7 brzine, tj. ponasa se kao da je 36bit. U sustini proizvod ne odgovara specifikaciji, kupovali smo svi gde god da je neko kupio 4GB 256bit, a dobili 3.5GB 256bit + 0.5GB 36bit. S toga mislim da imamo cak i u Srbiji puno pravo na povracaj novca.
 
Eto i ta enigma je rjesena napravili smo takvu kartu sve je ok, samo nismo htjeli da kupcima to kazemo dok oni sami ne otkriju :d
Mislim sta reci cista zabluda!

U praksi vjerovatno karta nikad nece imati problema jer sve i da koristi 3.5 od ukupno 4GB opet se ne bi nista osjetilo jer gpu koji se nalazi na GTX970 prija ce uvjek postati usko grlo nego sto ce zauzece memorije preci 3.5GB, takve su jednostavno igre koje se nalaze na trzistu, ali nikad se ne zna sta nekome moze pasti na um kakvu igru da izbaci.
Opet kazem vjerovatno karte nikad nece doci u problem zbog ovoga, ali ostaje cinjenica da su o ovome sutili sve dok ih korisnici doticne karte nisu provalili, kupci su definitivno bili u zabludi prilikom kupovine GTX970 jer proizvodjac u ovom slucaju Nvidia plasirala je lazne ili pogresne karakteristike karte.

3.5GB radi punom brzinom dok presotali 0.5GB radi kao integrisana grafika na maticnoj ploci :d
 
Poslednja izmena:
You should take two things away from that simple description. First, despite initial reviews and information from NVIDIA, the GTX 970 actually has fewer ROPs and less L2 cache than the GTX 980. NVIDIA says this was an error in the reviewer’s guide and a misunderstanding between the engineering team and the technical PR team on how the architecture itself functioned.

Nadam se da ce se Ameri organizovati i tuziti nVidia.
 
Nije bas OK, 7/8 memorije tj. 3,5BG radi punom brzinom, a 1/8 memorije tj. 0,5GB radi 1/7 brzine, tj. ponasa se kao da je 36bit. U sustini proizvod ne odgovara specifikaciji, kupovali smo svi gde god da je neko kupio 4GB 256bit, a dobili 3.5GB 256bit + 0.5GB 36bit. S toga mislim da imamo cak i u Srbiji puno pravo na povracaj novca.
Da to je cela priča pa realno proizvod je izreklamiran sa pogrešnim specifikacijama.Meni je malo smešna priča kao marketing divizija nije najbolje shvatila pa su rekli da ima 64ROP-a grafa ima 52ROP-a.
Vade se sada sa ovim pričama.
GM204_arch_0.jpg
Ovaj L2 kontroler je ubio celu priču neznam zašto nisu napravili isto kao GTX980 zašto su delili memoriju na 3.5gb i ovih 500mb.Zar nije dovoljno što su ubijene shajder jedinice i eto belaja.
 
Upravo sam poslao email Gigabyte sa pitanjem oko povracaja novca kod Ewe Comp / ALTI (preko kojih je uzeta moja karta), da vidim sta kazu. U svakom slucaju, moj novac, moje pravo da ga trosim kako hocu. Mogu kupiti i GTX 980, mogu i dve, ali da me neko pravi budalom ne dozvoljavam. Takodje mogu uzeti i R9 290/290x. Novac moraju vratiti, a nasi uvoznici, dileri neka se cesu kako znaju i umeju, neka vracaju dalje svojim dobavljacima u Holandiji, a oni neka vracaju NVidiji, njihov problem. ;)
 
Upravo sam poslao email Gigabyte sa pitanjem oko povracaja novca kod Ewe Comp / ALTI (preko kojih je uzeta moja karta), da vidim sta kazu. U svakom slucaju, moj novac, moje pravo da ga trosim kako hocu. Mogu kupiti i GTX 980, mogu i dve, ali da me neko pravi budalom ne dozvoljavam. Takodje mogu uzeti i R9 290/290x. Novac moraju vratiti, a nasi uvoznici, dileri neka se cesu kako znaju i umeju, neka vracaju dalje svojim dobavljacima u Holandiji, a oni neka vracaju NVidiji, njihov problem. ;)
Javi rezultate :D Bas da vidim sta kazu iz gigabayta na to...

evo jos http://www.anandtech.com/show/8935/geforce-gtx-970-correcting-the-specs-exploring-memory-allocation
 
Poslednja izmena:
Upravo sam poslao email Gigabyte sa pitanjem oko povracaja novca kod Ewe Comp / ALTI (preko kojih je uzeta moja karta), da vidim sta kazu. U svakom slucaju, moj novac, moje pravo da ga trosim kako hocu. Mogu kupiti i GTX 980, mogu i dve, ali da me neko pravi budalom ne dozvoljavam. Takodje mogu uzeti i R9 290/290x. Novac moraju vratiti, a nasi uvoznici, dileri neka se cesu kako znaju i umeju, neka vracaju dalje svojim dobavljacima u Holandiji, a oni neka vracaju NVidiji, njihov problem. ;)

Poštovani, na raznim forumima se spominje navedeni bug kod GTX 970 kartica. Pretpostavljamo da će nVidia rešiti to u narednim verzijama drajvera.

To je odgovor iz Emmi / Alti.
 
Poštovani, na raznim forumima se spominje navedeni bug kod GTX 970 kartica. Pretpostavljamo da će nVidia rešiti to u narednim verzijama drajvera.

To je odgovor iz Emmi / Alti.

Nece ga resiti, hardwerski je problem, mogu samo ili da vracaju pare ili da izbace novi GTX 970 sa pravih 256 (Novi GPU design) ili da manjaju za GTX 980. Pukose ovde kao zabe.
 
Nadam se da ce se Ameri organizovati i tuziti nVidia.

Ovo ne može da prođe tako da ništa se ne sekiraj
GTX 970 (Corrected)

Ispravljeno posle koliko vremena?
Gledao sam prezentacije, gledao sam objašnjenje tehnologije koje su radili ljudi iz nV i niko nije primetio da im se kartica reklamira sa pogrešnom specifikacijom. Kako da ne.

Ono što je tužno je da je konkurencija takva da ja i pored ovog veselja nisam odustao od 970 :S:
 
Nazad
Vrh Dno