Šta je novo?

Novi Benchmark forum

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Postoji, ja sam skinuo sve odjednom. Sad nemam nista u watched threads pa ne mogu da ti kazem kako, ali trebalo bi da mozes da selektujes sve.
 
A u podesvanjima mozes to da podesis za naredne post-ove.
 
super odrađen forum, svaka čast, evo par predloga za razmatranje uglavnom radi bolje preglednosti:

1. podatke o datumu registracije, broju poruka i sl., koji se sada nalaze ispod avatara i korisničkog imena u vidu teksta u postovima, staviti pod toggle, ili makar tekst "učlanjen(a)", "poruke" i "poeni" prikazati u vidu ikonica. manje teksta, preglednije, nema prelaza datuma učlanjenja u novi red... nešto kao na xda forumu ovako:
user.jpg user 2.jpg

2. u podešavanjima, pored osnovne veličine korisničkih avatara u temama, ponuditi i opciju za njihovo smanjivanje i povećavanje. dovoljne su 3 opcije. default, manji prikaz i veći prikaz
3. obeležiti ikonicom ili tekstom OP originalnog postavljača teme u svakom njegovom sledećem postu u temi
4. umesto narandžaste boje za nove postove, staviti neutralnu boju, npr. nijansu sive, koja se slaže sa odabranom temom

u temi nisam naišao na ove predloge, ako su već bili, pa su odbijeni, izvinjavam se :D
 
Jako smara sto sam watcher na svakoj temi u kojoj sam ikada postovao (sto uglavnom ne zelim da budem).
Postoji li lako resenje za ovo, ili moram da idem redom i klikcem na unwatch?
Verovatno ćeš morati da ukloniš sve ručno, a zatim da podesiš ovo kako treba:
1613673819361.png
 
Jel se ima u planu izrada RSS feed-a za novu verziju foruma? Za staru verziju je postojala.
 
Што се тиче новог изгледа форума - свака част. Далеко је лепше и савременије. На PWA сам привикао и није ми превелики проблем.
Моја замерка се односи на "рангирање" чланова. Мислим да је претходно било боље. Ево чист пример ( насумично одабрао члана )Screenshot_20210219_124411_org.mozilla.firefox.jpgScreenshot_20210219_124510_org.mozilla.firefox.jpg
Члан од пре месец дана са 5 порука - флопи као и члан од 2014. са 2300 порука. Мало је то конфузно.
 
Jeste i resice se vremenom.
 
RSS je dostupan od prvog dana.

U android app FredMe kad unesem u pretragu "Benchmark forum" nema rezultata, a ne izlistava se ni unosom samo "Benchmark". Pretplata na stari RSS feed foruma ne funkcioniše. Molim za pomoć.
 
Takodje i svaki sub-forum ima svoj odvojeni feed ako ti tako vise odgovara. Otvoris i samo dodas na kraju linka index.rss
 
U android app FredMe kad unesem u pretragu "Benchmark forum" nema rezultata, a ne izlistava se ni unosom samo "Benchmark". Pretplata na stari RSS feed foruma ne funkcioniše. Molim za pomoć.
Pa to ne znaci da nije dostupan već da aplikacija koju koristiš prosto nema ovaj forum u svojoj bazi.

Lepo pogledsj donji desni ugao foruma i sve će biti jasno.
 
Gde se podesava redosled poruka, uvek kada otvorim temu, prikazuje mi se prvo stari sadrzaj.
Ne mogu naci tu opciju, a znam da je postojala.....
 
Ako mislis da ti post-ovi novi na prvu stranu a stari na zadnju, to vise nije moguce (bar ja mislim da nije). Mada forum bi trebalo da te baci na prvi post koji nisi procitao (I trebalo bi da ima "New" u gornjoj desnoj ivici) u slucaju da takvih post-ova ima.
 
Za poruke samo tapnite na datum i vreme kad je pisana zadnja poruka.
 
Hvala svima na pomoći u vezi sa korišćenjem RSS feed-a novog foruma.
Veliki pozdrav.
 
Дешава ли се још неком да не стижу редовно нотификације ? Дешава се спорадично, некад стижу некад не...
Користим pwa у Opera browser - у
 
Takođe u vezi notifikacija, zašto preko telefona ne mogu da omogućim push notifikacije?
Na računaru sam to bez problema uradio za moj profil, ali na telefonu piše da nisu podržane i stalno mi izlazi obaveštenje od strane Benchmarka-a da omogućim push notifikacije.
P.S. Zaboravih da dodam da koristim PWA aplikaciju na Firefoxu.
 
Poslednja izmena:
Mozda je glupo.pitanje i da mi neko ne zameri, sada koliko vidim ne mogu da pristupim forumu preko.tapatalk, ili ja gresim? Ako gresim molim za pomoc
 
i to je više puta spomenuto a i postoji posebna tema za to
 
Od srede prošle su stavljene.
 
Ja ne umem ili nesto ne radi, pa bi molio za objasnjenje...
Kako citirati vise postova i odgovoriti na svaki od citata u jednoj poruci?
Kliknem na "+Citat", na jos 1-2-5 drugih "+Citat" u ostalim porukama koje hocu citirati i sta onda?
Ja kliknem onda na "Odgovorite" poslednjeg citata i samo poslednji "citat" udje u moju poruku a nema onih ostalih citata, a oznaceni citati u forumu ostaju obelezeni kao "- Citat".
Sta ja naopako radim?
 
Moraš da klikneš u polju gde unosiš odgovor na "Unesite citate" ili kako već piše na engleskom 😇
 
Mislim da je dve nedelje bilo dovoljno za prilagođavanje dopunjenim pravilima za male oglase. Molim vas da ih pre postavljanja oglasa pročitate. Od 5 postavljenih oglasa 1 je postavljen po pravilima. Do sada je bilo i upozorenja bez poena i sa poenima, od sutra će upozorenja biti samo sa poenima.
Link za pravila:

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno