Šta je novo?

Novatron Iamm NTR81/83

Evo malo o karakteristikama NTD29...
 

Prilozi

  • NTD29_EN.pdf
    698.6 KB · Pregleda: 367
Poslednja izmena:
@imvi14

Nije, u pitanju je NTD70. U sustini je isti kao NTD29, samo sto je veci, prima 3.5 hard diskove, ima lan i isti daljinac kao NTR83/81. :)
Jako lepo rade, Sigma je unutra. I jedna dodatna sitnica.... veci model, NTD70 nece imati ventilator.

NTD29 koristim vec par dana i mogu reci da je odlican. Vec razmisljam da jedan dam caletu posto moze da se koristi kao eksterni hard disk.
Konacno da se oslobodim rezanja diskova za caleta, sad samo dopunim filmovima i vratim mu plejer. ;)
 
Poslednja izmena:
@imvi14

Nije, u pitanju je NTD70. U sustini je isti kao NTD29, samo sto je veci, prima 3.5 hard diskove, ima lan i isti daljinac kao NTR83/81. :)
Jako lepo rade, Sigma je unutra. I jedna dodatna sitnica.... veci model, NTD70 nece imati ventilator.

NTD29 koristim vec par dana i mogu reci da je odlican. Vec razmisljam da jedan dam caletu posto moze da se koristi kao eksterni hard disk.
Konacno da se oslobodim rezanja diskova za caleta, sad samo dopunim filmovima i vratim mu plejer. ;)

I koliko vidim 70-ka ima LAN "utikac" ,)
 
Trenutno ne smem da pricam o cenama, ali bice korektne.
 
mozemo opet da predlazemo 'zeljene' cene ? nesto tipa 'znacajno ispod xxx EUR' ?
 
Pozdrav svima! Jel uspeo neko mozda da resi problem ventilatora nakon iskljucenja uredjaja? Imam FW .64 instaliran i on opet nije resio problem mada sve ostalo radi savrseno i bez problema ali ovo zna posle nekog vremena bas da iritira.
 
Pozdrav svima! Jel uspeo neko mozda da resi problem ventilatora nakon iskljucenja uredjaja? Imam FW .64 instaliran i on opet nije resio problem mada sve ostalo radi savrseno i bez problema ali ovo zna posle nekog vremena bas da iritira.

Videh par stranica ranije da je neko bez problema zamenio uredjaj u radnji probaj to....Nisam bas pomogao a?
 
Pozdrav svima! Jel uspeo neko mozda da resi problem ventilatora nakon iskljucenja uredjaja? Imam FW .64 instaliran i on opet nije resio problem mada sve ostalo radi savrseno i bez problema ali ovo zna posle nekog vremena bas da iritira.

Jedan NTR83 je bio kod mog drugara i tamo je vrteo ventilator stalno. Kada je dosao kod mene, prestao je.
Pokusajte da ga iskljucite iz struje na popodne, mozda upali. Stvarno nisam uspeo posle da ga nateram da vrti opet. :)
 
Za vlasnike NTR81/83, izasao je firmware .66 sa podrskom za IMS (youtube, flickr, news, internet tv...). Ko voli nek izvoli u testiranje.

http://g-mini.ru/forum/post/4694/#p4694

U principu radice taj firmver, samo par napomena:

1. Deo sa internet servisima je i dalje samo na ruskom i nije jos ispoliran vizuelno.
2. Ukoliko se prelazi sa verzije 65 na 66 moze da se flesuje iz menija plejera.
3. Ukoliko se prelazi sa starije verzije preporuka je da se flesuje alternativno.

Alternativni nacin: Iskljuci se plejer iz struje, ubode se disk sa firmverom, drzi se power taster i prikaci se napajanje.
Kada budete videli da update krece, pustite taster.

Ukoliko nije frka, sacekajte official, bice uskoro.
 
Poslednja izmena:
Jedan NTR83 je bio kod mog drugara i tamo je vrteo ventilator stalno. Kada je dosao kod mene, prestao je.
Pokusajte da ga iskljucite iz struje na popodne, mozda upali. Stvarno nisam uspeo posle da ga nateram da vrti opet. :)

Ja ga stalno iskljucujem iz uticnice i nista se ne desava i dalje po starom. Nakon iskljucivanja na daljincu ventilator stane na pola/celu sekundu i onda opet krene i tako nastavi....

A sto se tice update-a na .66 verziju primetio sam da mi izbacije problem pri iskljucivanju koji je vec poznat kod prethodnih verzija tj. Disk zauzet. Neznam zasto se ovo cudo opet javlja kad su ga resili ranijim verzijama...:(
 
Zato sto je to neka beta koju su ovi rusi cackali naknadno. Posto nije oficijelna verzija ne mogu da ti pomognem.
 
Velko jel znas mozda kada ce izaci zvanicna stabile verzija firmware.

I jel se zna jel ce u zvanicnu verziju konacno ubaciti dugo najavljivanu podrsku za IMS ???
 
Za sada odgovor je: radi se na novom firmveru koji ce ukljucivati IMS. Bice uskoro.

Posto nisam direktno ukljucen u sam rad na firmveru ne mogu nista preciznije da kazem. Neka moja licna procena je desetak dana, mada nikad se ne zna.
 
Ovaj uređaj mi se čini kao lepo zaokružen uređaj, mada sa bubicama. E sad, pošto sam pročitao sve od prvog posta koliko vidim skoro svi problemi su vezani za softver, što je po meni bolja varijanta nego da je hardver u problemu.
Do sada sam koristio Panasonic DMR 15 es za snimanje materijala sa kablovske ali od pre par dana je crkao laser pa se popravka ne isplati tako da mi je ovaj Iamm definitivno postao zanimljiv. Pošto Iamm ima dvb-t tuner a Panasonic "običan" zanima me da li bi mogao da izvršim zamenu tunera.

Za sada toliko.

Pozdrav.
 
Ovaj uređaj mi se čini kao lepo zaokružen uređaj, mada sa bubicama. E sad, pošto sam pročitao sve od prvog posta koliko vidim skoro svi problemi su vezani za softver, što je po meni bolja varijanta nego da je hardver u problemu.
Do sada sam koristio Panasonic DMR 15 es za snimanje materijala sa kablovske ali od pre par dana je crkao laser pa se popravka ne isplati tako da mi je ovaj Iamm definitivno postao zanimljiv. Pošto Iamm ima dvb-t tuner a Panasonic "običan" zanima me da li bi mogao da izvršim zamenu tunera.

Za sada toliko.

Pozdrav.

Tesko...jedino da ti Panasonic bude "prolazni uredjaj" pa da ga spojis na skart ili cinc u IAMM-u:eyebrows:
 
Imam problem sa mrezom, vidim pc ali ne vidim nikakve fajlove na njemu i ako sam ih serovao, dok pc vidi iamm i sve na njemu.
Imam win7, jel ima neko ideju u cemu je problem?
 
idi na advanced sharing settings i iskljuci password protected sharing. posle toga ce ti traziti sifru na iamm-u kada pristupas folderima a nece kada pristupas racunaru.
 
Iskljucio sam ali je i dalje isti problem, znaci iamm vidi komp ali kad udjem ne vidi ni jedan folder niti file. Ne trazi mi nikakvu sifru za ulaz u komp, mada mislim da mi je trazio prvi put, sada vise ne.
Dok komp vidi iamm isto ali vidi i fajlove i mogu da radim sa njima sta hocu.
Rekoh da nisam ja nesto pogresno serovao foldere, ali sam ispropao onda sa laptopa i on vidi sve sto sam stavio u share, sta bi jos mogao da pogledam?
Pre menjanja firmware na iamm mreza mi je super radila i nisam imao nikakvih problema, sad sam vratio na fir. 0.55 ali opet ne sljaka.
 
@veljaNBG
Zbog te varijante mi je iamm zanimljiv, nego sam mislio ako mogu da izbacim "posrednika" ,)

Nego, da li je moguće u neki novi firmware ubaciti neki program tipa jdownloader za "opušteno" skidanje sa rapida? :D
 
На g-mini.com имате фирмвер за Iamm-a ntr 81,82,83 само сто се ови модели тамо зову Magic Box G-Mini HDR 1000 D.У овом фирмверу налази се и IMS.
 
Pazite sa g-mini, dosta je izmenjan i moze nekad da napravi problem.
Uostalom, za nekih 10min cu ostaviti slike finalne verzije tog firmvera sa IMS-om i link sa koga se moze skinuti.

Pozdrav. ;)
 
Dakle, konačno je stigla finalna verzija 67 firmvera sa podrškom za IMS.

Tu su servisi:

ShoutCast, YouTube, Flickr, Yahoo Weather, Picasa, CNN, YouKu, SinaTV, RSS News i novi Media Library.

Linkovi za download:

Novatron IAMM NTR81: http://iamm.rs/download/NTR81_Firmware_Ver.67.zip
Novatron IAMM NTR83: http://iamm.rs/download/NTR83_Firmware_Ver.67.zip

Voleo bi da čujem utiske o stabilnosti novog firmvera. Da li ima novih problema, da li su rešeni stari problemi?
Neki korisnici beta verzije su prijavili recimo brži transver preko mreže, bolju stabilnost. Nadam se
da će većina imati dobro iskustvo sa novom verzijom.

Pri prelasku na novu verziju preporučujem flešovanje sledećom procedurom:

1. Isključite napajanje na plejeru (fizički).
2. Sveže formatiran fleš disk sa novim firmverom priključiti na USB port.
3. Pritisnuti power taster na samom plejeru i držati ga dok sa druge strane priključi napajanje.
4. Sačekati dok se ne pojavi update i onda tek osloboditi taster.


Ostavio sam i nekoliko slika na kojima se vidi novi IMS. Izvinjavam se za kvalitet, malo je sve bilo u žurbi.

Pozdrav i srećno flešovanje! :D
 

Prilozi

  • 2010-08-27 11.28.24_resize.jpg
    2010-08-27 11.28.24_resize.jpg
    83.3 KB · Pregleda: 154
  • 2010-08-27 11.28.34_resize.jpg
    2010-08-27 11.28.34_resize.jpg
    60.2 KB · Pregleda: 147
  • 2010-08-27 11.29.10_resize.jpg
    2010-08-27 11.29.10_resize.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 146
  • 2010-08-27 11.29.35_resize.jpg
    2010-08-27 11.29.35_resize.jpg
    110.7 KB · Pregleda: 147
Ubacio sam novi firmware i utisci su sledeci:

- Youtube, super radi pretrage sve lepo ispisuje medjutim kada se klikne neki video nece da ga pokrene :(
- One kineske gluposti rade.
- Pod Cast CNN radi OK
- Flickr i Picasa rade OK
- Online radio radi OK
- Media Library nisam probao
- Weather je isto super radio.

Toliko sam cekao na IMS i na kraju najbitnija stvar YouTube ne radi.

Velko jel tebi pusta youtube video ???
 
Na brzaka izgleda o.k. jedino youtube ne pušta klipove koliko sam ja za 5 min uspeo da pregledam novi firmver. Kako se koristi media library?
 
Poslednja izmena:
Idite na podesavanja za YouTube, stavite kao zemlju US. :)

A usput, proverite brzine prenosa sa drugih racunara u mrezi, oni koji su imali problem sa ventilatorom da li su mozda resili?
Logovanje na mrezi, kako sada radi vama? Koliko vam je stabilan softver?
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno