Šta je novo?

Novatron Iamm NTR81/83

Stavljao sam i US i global i UK i sve sto mi je palo na pamet, ali i dalje nece da pusta video sa youtuba
 
meni you tube radi...internet radio radi...sve radi pa cak i ventilator kada ugasim uredjaj ;)
 
Проблем са титловима као и у софтверу са руског сајта,слово ћ је приказано са ћириличним д преко њега уместо цртице.Остало ради коректно.
 
Kako vama radi youtube ? Ja kad god pustim on krene da vrti onu pahuljicu sve dok ne kaze da video nije podrzan ili tako nesto. Probao sam da stavim u setovanju youtube i us ali problem i dalje postoji.

Sta da radim i u cemu je problem ?
 
Moji utisci:
Update protekao bez problema.
Vizuelno lepši meni.
Mrežu vidi bez problema.
YouTube radi, neće da pušta klipove u HD rezoluciji.
Ventilator gasi.

Problem je što u titlovima ne ispisuje korektno slovo Ć , što poprilično iritira.
 
Moja iskustava su:
1. Deluje mi stabilnije i da je interfejs sada malo brzeg odziva na komande
2. Lepo uredjena IMS sekcija
3. Youtube generalno radi ali mi se desavalo da na neke linkove odgovori sa Could not play...Kineska cuda rade ali mi ne koriste....
4. Radio je ok, shoutcast radi.
5. Flickr & Picassa su ok,
6. Ventilator i dalje radi nakon iskljucivanja uredjaja :mad:
Ostalo je manje/vise ostalo isto.
Deluje mi da je sada zasicenost bojom sasvim ok dok je ranije bilo dosta "obojenije"...
Sve u svemu mislim da je ovo izdanje bolje od prethodnih, nisam imao problema sa mrezom, sve je odmah proradilo. Dodatak koji mi se svideo je Weather service. Nije mi se nijednom restartovao do sada :D
 
@kopmania

Cisto da napomenem: kada izaberes recimo US, proveri da li US stoji u donjem desnom uglu posle kada se setas kroz listu videa na YT. Ako stoji US i nece jedino sto mi pada sada na pamet je da ga flesujes ponovo.

@all

Da vidimo jos neke utiske sledece nedelje pa onda da prosledim primecene problemcice kao ono sa Ć i sl.
 
Da stoji u uglu US i idalje nista.

Probao sam da vratim firmware na staru verziju pa ponovo da instaliram najnoviju, ali se i dalje javlja isti problem.

Ne zna da li moze biti do rutera ili tako nesto
 
Moja iskustava su:
1. Lepo uredjena IMS sekcija, a dali moze da se ubaci i facebook ?
2. Youtube search radi ali ne moze da otvori fajlove - odgovori sa Could not play.
3. Kineska cuda rade ali mi ne koriste....
4. Radio je ok, shoutcast radi.
5. Flickr & Picassa su ok,
6. U titlovima ne ispisuje korektno slovo Ć
7. Kao i u predhodnim nemogu preko file menagera da prebacujem snimljene fajlove na USB

Dali moze da se napravi precivca za weather (BGD) ?
 
@kopmanija
Ne verujem da je do rutera, ali za svaki slucaj probaj direktno da ga spojis na modem pa vidi sta se desava.
 
U poslednje vreme je pocelo da se desava da nece da mi pusti HD (.mkv) fajl. Naime pusti samo ton i prikaze crn ekran. Kada skinem drugu verziju istog filma sve radi ok.

Vec dva novija filma nisu htela da rade.

Evo specifikacije filma koji nece da pusti

Format : Matroska
File size : 4.37 GiB
Duration : 1h 34mn
Overall bit rate : 6 590 Kbps
Encoded date : UTC 2010-08-28 01:18:17
Writing application : mkvmerge v4.2.0 ('No Talking') built on Jul 28 2010 18:38:23
Writing library : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : [email protected]
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Muxing mode : Container [email protected]
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 34mn
Bit rate : 4 949 Kbps
Nominal bit rate : 5 082 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 536 pixels
Display aspect ratio : 2.35:1
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 8 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.301
Stream size : 3.28 GiB (75%)
Writing library : x264 core 104 r1703 cd21d05

Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Codec ID : A_DTS
Duration : 1h 34mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 510 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 24 bits
Stream size : 1.00 GiB (23%)

Jel zna neko u cemu je problem

P.S. Film najnormalnije radi na PC-u u vlc playeru
 
Jesi li mozda stigao da probas isti fajl sa starijom verzijom softvera?
 
Jesam ovaj problem se prvo javio na verziji 64. Mislio sam da ce se resiti sa verzijom 67 ali problem je ostao.

I youtube i dalje nereaguje. Search opcija radi ok, ali kada hocu da pustim neki video, samo javi could not play
 
Ubacio sam 0.67. Kad nesto saljem iz racunara prema NTR-u prenos jedno vreme ide i onda pukne veza. Nekad se desi da posle toga ne mogu sa daljincem nista da uradim. Jedino pomaze isklucenje napajanja. Na racunaru je XP SP3.
 
Da li puca uvek ili samo nekad? Da li postoji odredjeno pravilo posle koliko megabajta pukne? Koji NTR imas?
Izvini sto malo smaram ali poenta je da imam dobar opis problema kako bi se resio.
 
Pozdrav svima,

Skoro sam kupio NTR83. Procitao sam skoro sve sto je napisano o ovom uredjaju na forumu i video sam da je neko postavio pitanje, koje cu i ja sada da postavim,jer nisam video da je niko odgovorio. Ono sto mene zanima su prevodi za filmove, kako divx tako i za HD.
Verujem da vecina vas radi isto kao i ja. Film sa prevodom ili prevodima, zavisi ako nadjem vise njih (cisto da budem siguran da je neki dobar), ubacim u isti folder koje se zove kao film. Ako je neko vec nazvao fajl prevoda isto kao i fajl sa filmom tako ostane, mada u vecem broju to nije slucaj. Ime fajla filma se razlikuje od imena fajla prevoda. Kada preko interfejsa uredjaja udjem u folder sa nekim filmom prevod(e) uopste nevidim!!! On ih uopste ne prikazuje. Bilo da se zovu isto kao i fajl sa filmom ili ne. Zasto? Pre nego sto sam procitao ovaj forum zakljucio sam da ime fajla prevoda mora biti IDENTICNO sa imenom fajla filma da bi ga uredja pustio. Ja nisam preterano zahtevan korisnik, ali smatram da je ovo glupo. Kako u ovom slucaju da za isti film imam i ENG i SRB prevod? Verzija softvera koja je u mom uredjaju je 59 (ako se nevaram). Uredjaj sam kupio u 4AUDIO u Carli Caplina. Sve pohvale ljudima tamo, narocito Nenadu. Da li je ovo reseno nekom novom verzijom softvera? Ako jeste da li ima nekih drugih problema sa bilo cime drugim. Koliko vidim sa ovog foruma, novim softverom se isprave stare greske, ali se skoro uvek pojave nove... Sto se tice prevoda, osim pomeranja po vertikali i horizontali, sta jos moze da se radi sa njima? Mislim da li je moguce povecavati i smanjivati slova, regulisati tajming...? Procitao sam ja uputstvo, ali prilozeno i ono na netu je veoma skromno...

HVALA
 
mislim da vecina korisnika ovog uredjaja ima jednostavnije zahteve, poput wc420pro.
zato mislim da bi trebalo da se orijentisete ka tome da najosnovnije operacije rade potpuno ispravno.
u svakoj verziji fw neka od najosnovnijih operacije ne radi kako treba. meni to sto ne prikazuje ispravno slovo ć je mnogo ozbiljan nedostatak u odnosu sto ne pusta klipove sa youtube. jer ipak osnovna funkcija svih ovih uredjaja je prikazivanje filmova. moja sugestija je dakle da u sledecoj verziji fw napravite da prevodi rade skroz ispravno, da prevod moze da se pusti bez obzira na naziv, da uvek pusta mkv filmove (neko je prijavio da mu je to problem sa novom verzijom), da snimanje radi skroz ispravno, da uredjaj moze da se ugasi na dugme a ne cupanjem kabla iz struje, ..... ja sam inace zadovoljan ovim uredjajem i preporucujem ga svakom, ali da bi bili ozbiljna firma morate malo vise da se potrudite u razvoju FW (ako uopste mozete da uticete na to). meni ne treba svakih mesec dana novi FW, vec jedan kvalitetan. Inace svaka cast veljku sto se cima na forumu svaki dan da pomaze ljudima :)
 
Da li mogu na ovaj ovaj uredjaj da prikacim 5.1 zvucnike i tako imam 5.1 zvuk prilikom gledanja HD filmova?
 
@wc420pro
@markot83

Iskreno se nadam da ce se neki od tih osnovnih problema koji se javljaju nekim korisnicima resiti uskoro. Ja cu jos malo pa na odmor, sto ce mi dati vise vremena da pritiskam ljude koji rade na softveru da isprave pomenute nedostatke.

Naravno, bicu i na forumu, praticu koliko god mogu razvoj situacije i pokusacu da detaljno prosledim ljudima u Novatronu sve opise problema kako bi se ispravili sto pre.

Pozdrav. :)
 
@eternity

Ukoliko su obicni racunarski zvucnici ne mozes, potreban ti je av risiver ili neki komplet kao sto je logi z5500 sa dd i dts dekoderom.
 
Iamm NTR 81,82,83 и Magic Box HDR 1000 D су индентични производи,новатрон је произвођач.Фирмвер за ове уређаје је такође исти па пратите и руски сајт,са руским фирмвером можете бирати који титл да пустите али такође постоји проблем са словом ћ пошто су руси ти који су приказ тог слова зезнули а сви од њих копирају фирмвер па га дорађују,барем овај последњи.
 
Poslednja izmena:
Iamm NTR 81,82,83 и Magic Box HDR 1000 D су индентични производи,новатрон је произвођач.Фирмвер за ове уређаје је такође исти па пратите и руски сајт,са руским фирмвером можете бирати који титл да пустите али такође постоји проблем са словом ћ пошто су руси ти који су приказ тог слова зезнули а сви од њих копирају фирмвер па га дорађују,барем овај последњи.

Da li mozes da postavis link ka sajtu?

Hvala
 
Izgleda da se pojavio i ispravljeni FW .68...
Trenutno sam na odmoru pa ne mogu da ga testiram...
Kaže se da su ispravili probleme sa jezicima.. mozda i ono nesrećno Đ... :crash:

FW: V.68
lang.: Multi
Model: Xtreme X82HD (TV)

This version supports the Internet Media Services such as YouTube, YouKu, Sina TV, CNN Pod Cast, Shout Cast Radio, Yahoo Weather, Picasa, Flickr and Rss News.
--->> Corrects some language problems.

Evo linka...
http://www.station-drivers.com/page/novatron_36-67hd.htm#ntr83

Evo još jednog linka..
http://www.o2media.es/firmware_27_10_0,17,10

Na dnu strane..
 
Poslednja izmena:
Juče sam kupio Iamm NTR83 i odmah sam uradio nadogradnju firmvera na verziju 67.Sve odlično funkcioniše osim kada prebacujem DVD film sa kompa na uređaj u ISO formatu prijavljuje posle određenog vremena da ne može da prebaci zato što ne vidi više uređaj a kada snimam pomoću Nera isto DVD u ISO formatu i hoću da ga snimim na Iamm prikazuje da nema mesta.Kada prebacujem DVD film koji je u VOB-u sa kompa na uređaj prebacuje bez problema.Da li još neko ima ovakvih problema? Ne bi bilo loše u sledećoj nadogradnji firmvera da se doda mogućnost promene boje titla npr. u žutu.Hvala
 
Da li puca uvek ili samo nekad? Da li postoji odredjeno pravilo posle koliko megabajta pukne? Koji NTR imas?
Izvini sto malo smaram ali poenta je da imam dobar opis problema kako bi se resio.

Nema pravila. Folder koji sam prebacivao je sada nedostupan za racunar. Kada pokusam da ga izbrisem na samom NTR83-u nezavisno od racunara ne uspevam. Dao sam stop na daljincu i tada se NTR blokirao i ne prima vise ni jednu komandu (ni gasenje). Vredi li probati sa .68?
 
Ispravljen je problem sa prevodom u verziji .68 ja sam testirao sam mojim NTR81....E sad jos da izbace verziju za moj model posto mi sad svetle dugmici non stop zbog verzije za NTR 83
 
Pozdrav svima,

Skoro sam kupio NTR83. Procitao sam skoro sve sto je napisano o ovom uredjaju na forumu i video sam da je neko postavio pitanje, koje cu i ja sada da postavim,jer nisam video da je niko odgovorio. Ono sto mene zanima su prevodi za filmove, kako divx tako i za HD.
Verujem da vecina vas radi isto kao i ja. Film sa prevodom ili prevodima, zavisi ako nadjem vise njih (cisto da budem siguran da je neki dobar), ubacim u isti folder koje se zove kao film. Ako je neko vec nazvao fajl prevoda isto kao i fajl sa filmom tako ostane, mada u vecem broju to nije slucaj. Ime fajla filma se razlikuje od imena fajla prevoda. Kada preko interfejsa uredjaja udjem u folder sa nekim filmom prevod(e) uopste nevidim!!! On ih uopste ne prikazuje. Bilo da se zovu isto kao i fajl sa filmom ili ne. Zasto? Pre nego sto sam procitao ovaj forum zakljucio sam da ime fajla prevoda mora biti IDENTICNO sa imenom fajla filma da bi ga uredja pustio. Ja nisam preterano zahtevan korisnik, ali smatram da je ovo glupo. Kako u ovom slucaju da za isti film imam i ENG i SRB prevod? Verzija softvera koja je u mom uredjaju je 59 (ako se nevaram).

HVALA
Ne vidis ga iz HOME menija ali kada pregledavas iz "fajl menadzera" onda se vide svi fajlovi naravno sa malim znakom pitanja za fajlove koji nisu multimedija.... ,)
 
Hvala master xur, FW .68 ima ispravljen problem sa slovom Ć .
 
Nazad
Vrh Dno