Šta je novo?

Novatron Iamm NTR81/83

Instalirao sam novi firmware i potvrdjujem da je ispravljeno slovo. Takodje meni je proradio youtube, ali mu treba jedno 30tak sekundi da pocne reprodukciju videa.

Inace vec sada tri HD filma nece da se reprodukuju preko iamma a rade ok na kompu.

U pitanju su filmovi princ presije ( poptsot-hubris.mkv ) - 720p vezija. Dok verzija od 1080p radi ok (lchd-poptsot.mkv)

Takodje film MecGruber sam skinuo u dve verzije u 720p i 1080p i ni na jednoj nece da emituje sliku vec samo pusta zvuk.
( prvu je ripovao hubris tim i ima naziv mcg720-hubris.mkv, a drugu je ripovala ethos grupa i fajl nosi oznaku mcg1080-ethos.mkv ).

Ako je neko skidao pomenute filmove neka javi da li mu iamm reprodukuje ove filmove.
 
@master xur

Al si brz, tebe da zaposlimo kao support. :)

U svakom slucaju evo i linkova ka iamm.rs:

Novatron IAMM NTR81: http://iamm.rs/download/NTR81_Firmware_Ver.68.zip
Novatron IAMM NTR83: http://iamm.rs/download/NTR83_Firmware_Ver.68.zip

Sto se tice nekih filmova koji ne rade... ja sam isto imao problem sa Prince of Persia 720p, ne znam napamet koji encode je bio.
Inace imam oko 120 filmova u mkv, hrpu serija i sl. Sve drugo sto sam probao i sve sto je radilo pre i sada radi bez problema.

Umalo da zaboravim, hajde organizujte neku plej listu domacih radio stanica koje slusate da se ubaci standardno u plejere.
Nije u redu da nema kvalitetne liste za Srbiju. :) Ja bi uradio sam, ali iskreno ne slusam radio pa nemam pojma sta se slusa i koji stanice strimuju.
 
Poslednja izmena:
Imam ja jedno pitanje. :type:

Vidim da fw za NTR83 v0.68 koja je na iamm.rs, kada se raspakuje ima samo 51.3Mb.
Ostali fw su do sada svi bili preko 110Mb. !!!

Jel`ovako kod svih ili ja imam gresku u skidanju, mada mi je .rar arhiva cela, bez gresaka.
 
I meni ne pusta film Prince of Persia poptsot-hubris.mkv - 720p veziju
 
Super znaci nije do mene.

Moguce da su poceli da primenjuju neki novi kodek za bluray mkv filmove.
 
Sada sa FW verzije .68, Youtube mi ne radi kako treba. Prethodna .67 je bila ok. :S:
 
za hilll, kopmania,
treba pronaci mkvmerge v4.0 i ceo film propustitikroz pomenuti program, traje par minuta i radice, meni na WDTV live je isto taj problem bio sa mkv uradjenim sa mkvmerge v4.1 i sa v4.2, a to se da videti sa mediainfo programom.Inace na PC-ju sa novom verzijom VLC-playera sve radi, kao i kod vas.
pozz
 
^^^ Hvala.

reenkodovao sam preko mkvmerge i sada radi sve kako treba.

Hvala jos jednom
 
ljudi pomagajte.prilikom ubacivanja firmware ver 68 nestalo je struje.nakon dolaska struje upalio sam pleyer.imam samo pokusaje ucitavanja.ostao je bez i jedne verzije firmwera u sebi.
 
ljudi pomagajte.prilikom ubacivanja firmware ver 68 nestalo je struje.nakon dolaska struje upalio sam pleyer.imam samo pokusaje ucitavanja.ostao je bez i jedne verzije firmwera u sebi.

Je l' si probao da ubacis usb sa firmwareom i da drzis power dugme dok ne krene sam da instalira?
 
Je l' si probao da ubacis usb sa firmwareom i da drzis power dugme dok ne krene sam da instalira?

Bez panike, nije nista izgubljeno. Samo je masina ostala bez softvera, ali i za to ima leka. :-devil-:

Ovo sto ti je napisao fruit je jedina procedura.

Znaci, nasnimi na prazan usb flash ispravan FW, iskljuci player iz struje i utakni ga u produzni kabl sa prekidacem, prekidac na produznom iskljuci (zgodnije je kasnije ga ukljuciti), utakni flash, pritisni i drzi dugme za ukljucivanje playera, drugom rukom klikni na prekidac produznog i drzi tako dok na ekranu TV ne vidis progress bar i informaciju da se FW instalira.

Cim dobijes sliku na TV, znaci da se sve vraca u normalu, ostatak znas..

Javi kako je proslo....
 
Bez panike, nije nista izgubljeno. Samo je masina ostala bez softvera, ali i za to ima leka. :-devil-:

Ovo sto ti je napisao fruit je jedina procedura.

Znaci, nasnimi na prazan usb flash ispravan FW, iskljuci player iz struje i utakni ga u produzni kabl sa prekidacem, prekidac na produznom iskljuci (zgodnije je kasnije ga ukljuciti), utakni flash, pritisni i drzi dugme za ukljucivanje playera, drugom rukom klikni na prekidac produznog i drzi tako dok na ekranu TV ne vidis progress bar i informaciju da se FW instalira.

Cim dobijes sliku na TV, znaci da se sve vraca u normalu, ostatak znas..

Javi kako je proslo....

:banana: RADI.Momci puno hvala.Uredjaj je mnogo dobar.Bas sam se smorio kada mi se to desilo.Hvala jos jednom.
 
Koji USB WIFI za Iamm NTR 83

Molim za oznaku modela USB WIFIja za NTR 83, kao i gde se moze kupiti u Beogradu i po kojoj ceni

Pozdrav
 
Moze li neko da kaze, da li ovaj uredjaj ima opciju podesavanja velicine fonta (prevoda) prilikom gledanja flimova?
 
Pozdrav,

Danas sam kupio NTR83..prevod ne radi.redpostavljam da treba da skinem novi firmware. Ovde sam video link na kome pise www.iamm.rs..... za .68 sa a kad odem rucno na njihov sajt da mi .55 verziju.... ?

Najvaznije pitanje... KAKO DA INSTALIAM PROKLETI FIRMWARE??? Popizdeo sam, nigde ne mogu da nadjem uputstvo. Predpostavljam da je lako al ja ne znam sta da radim sa .iso fajlom????
 
Dakle, konačno je stigla finalna verzija 67 firmvera sa podrškom za IMS.

Tu su servisi:

ShoutCast, YouTube, Flickr, Yahoo Weather, Picasa, CNN, YouKu, SinaTV, RSS News i novi Media Library.

Linkovi za download:

Novatron IAMM NTR81: http://iamm.rs/download/NTR81_Firmware_Ver.67.zip
Novatron IAMM NTR83: http://iamm.rs/download/NTR83_Firmware_Ver.67.zip

Voleo bi da čujem utiske o stabilnosti novog firmvera. Da li ima novih problema, da li su rešeni stari problemi?
Neki korisnici beta verzije su prijavili recimo brži transver preko mreže, bolju stabilnost. Nadam se
da će većina imati dobro iskustvo sa novom verzijom.

Pri prelasku na novu verziju preporučujem flešovanje sledećom procedurom:

1. Isključite napajanje na plejeru (fizički).
2. Sveže formatiran fleš disk sa novim firmverom priključiti na USB port.
3. Pritisnuti power taster na samom plejeru i držati ga dok sa druge strane priključi napajanje.
4. Sačekati dok se ne pojavi update i onda tek osloboditi taster.


Ostavio sam i nekoliko slika na kojima se vidi novi IMS. Izvinjavam se za kvalitet, malo je sve bilo u žurbi.

Pozdrav i srećno flešovanje! :D

Tu je objasnjenje za flesovanje a i tilovi mogu da se povecavaju, smanjuju i moze da im se promeni polozaj.Pozdrav:)
A ovde je firmware koji je trenutno najnoviji http://iamm.rs/download/NTR83_Firmware_Ver.68.zip
 
Poslednja izmena:
Formatirao sam flesh,ubacio firmware,iskljucio napajanje,ubacio flash,drzao dugeme i ubacio napajanje...Stoji mi power ON.. i logo na TV-u i to je to...drzao sam dugme par minuta????
 
Malopre sam probao sa eksternim hard diskom..kad sam ga ukljucio on je poceo da installira i sve lepo odradio medjutim i dalje mu stoji pocetna verzija softvera .55???
 
Iskljuci napajanje ( izvuci napojni kabel iz uredjaja )
Ubodi USB na kome se nalazi samo firmware ( podrazumeva se da si ga otpakova )
Pritisni power dugme na kucistu uredjaja i drzi ga konstantno.
Drugom rukom ubodi napajanje nazad u uredjaj ( i dalje trebas bez prestanka da drzis dugme za paljenje )
Dugme za paljenje drzis sve dok se na tvu ne pojavi plavi ekran koji znaci da je poceo update softvera. Kada se pojavi plavi ekran mozes pustiti dugme i od tog trenutka uredjas sve sam radi.

Kada zavrsi updateovanje resetovace se i sam ponovo upaliti i uci ce u podesavanje.

Podesi sve potrebne parametre i to je to.

Valjda sam pomogao.
 
Uspeo sam da ubacim .68 Hvala na uputstvima.. Idemo dalje :DD

Dakle pustim Shutter Island 1080 ucitam prevod koji pusta u znakovima (nema neki kodek ili stavec) skinem drugi prevod za isti film,njega ni ne prepozna

Nasnimim Inglorious Bastards 720 ... Uopste mi ne prepozna film

Nasnimim Cell 211 720 pusti ga ali ne prepoznaje prevod

Dakle koje prevode prepoznaje koje ne , a pritom su svi .srt !?!

Jel postoji neki kodek za prevod ili .... ?

Zasto mi nije Bastardse prepoznao (jel se to desavalo i sa onim Prince of Pesria sto ste spomjilai?)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno