Šta je novo?

Novatron Iamm NTR81/83

A, pa ti gledaš kod Čeha, a treba kod Poljaka :))
http://www.iamm.pl/
Valda će i kod nas uskoro da dodaju nešto.

Nego, šta bi za kuler, jel još neko ima taj problem i jel ga rešio?
 
da da ne pomaze...!!!

nazalost izgleda da je hardware failure ili se mozda resi u buducnosti soft putem
 
Da li sa ovim uredjajem moze da se surfuje interentom? Posto me interesuje, igrao bi neke flash igre preko neta!
 
Sto se tice kulera, nazalost ako ne pomaze zamena softvera odnesi ga na servis u ACS.
Ili posalji mail na adresu koja je na sajtu sa opisom problema pa cim se nadje resenje za problem da te obaveste.

Novi modeli inace stigli. Meni se bas svidjaju, jako lepo rade. U sledecih par dana cu naci malo vremena da ih opisem
detaljnije, ostavim slike, video i sl. Ukoliko nekome treba samo plejer, bice jako lepa varijanta.

U medjuvremenu se radi i na sredjivanju sajta. Bice dodata arhiva svih verzija softvera, resenja za neke ceste
probleme, nacini povezivanja uredjaja i sl.

Pozdrav.
 
Evo i ja dobih ovaj NTR83 sega-mega plejer od Velka.

Moji prvi utisci su da je sprava odlicna, vise ne moram da se mucim da gledam videose na 17" ekranu laptopa :)

Od mogucnosti sam koristio gledanje HD video materijala (uglavnom serija), sve sam vukao sa laptop-a preko wireless-a, posto ne znam gde mi je HDD. Takodje sam pregledavao gomilu fotki, sto super izgleda.

Konfiguracija plejera je bila jednostavna nakon uspesnog sherovanja foldera sa Win 7. Torent nisam probao, ali planiram.

Zamerke, skoro da ih nema, ali napomenucu sta bih voleo da vidim... to je mogucnost promene boje titlova.

Uredjaj je kod mene 10-tak dana i svaki dan ga koristim po par sati. Cuo sam da se ljudi zale na vent, ali doticni nisam nikada cuo i tu ne vidim neki problem.
 
Jedan problem mi je nestao usled, bar po mom misljenju, slucajne pojave.

namestio sam automatsko snimanje nekakavog programa i otisao od kuce...

po dolasku vidim da je umesto na 1h i 30min koliko sam namestio, snimio 17 minuta.

Struje nije nestajalo jer je TV ostao upaljen, a kada nestane onda se po dolasku ne pali sam. Veoma sam se iznervirao jer nisam snimio bas zeljenu stvar...jel imao neko ovakav problem? E da, snimam preko USB na hard disk koji ima preko 327GB slobodnog prostora.

No kada ugasim IAMM vise kuler ne radi... :)

sreca u nesreci!
 
Prijavi problem na sajtu. Prijavom i sto tacnijim opisom problema koji se javlja mozemo da uticemo na to
da sledeci firmware resi neke od problema. Napomeni verziju softvera koju koristis, kako je sve povezano,
koji hard disk koristis i sl.

Pozdrav! :)
 
Poslao sam, nadam se nekakvoj beneficiji ukoliko se sredi problem...hehehehe
 
Pozdrav svima,
novi sam na forumu.
Posle svih pozitivnih komentara kupio sam juce u Tehnomaniji iamm 83 i odusevljeno ga raspakovao i povezao. Blago je receno da sam se razocarao nekim problemima za koje nisam cuo da ih je neko imao. Evo o cemu se radi.

1. Povezivanje sa PC-em preko USB-a mi ne funkcionise. IAMM kaze da ce se restartovati da bi se spojio, a onda po restartu ne reaguje na daljinac, a PC javlja da ima problem da prepozna uredjaj. Nigde nisam nasao neki drajver ako je potrebno da se instalira na PC ako je to potrebno.
2. Mrezu sam putem LAN-a podesio i vidi je, ali prilikom pustanja filmova bilo da su u visokoj rezoluciji (brze) ili klasican divx (redje) zamrzne sliku. Nekada po pritisku na taster stop izadje iz reprodukcije, a nekada moram da ga iskljucim iz struje i ponovo ukljucim. Zamrzavanje se desava i kada pustam filmove sa USB host-a. Nije proslo vise od 5min. gledanja a da ne zamrzne. OCAJAN SAM.
3. Takodje primecujem da ne mogu da koristim torrent klijent, koji postoji u meniju, ali nije aktivan. Ovo mozda ima veze sa tim sto ne mogu da spojim uredjaj sa PC-em putem usb-a, ali ne verujem da bi to trebalo da ima neke veze.
4. Da prebacujem materijal sa video kaseta jos nisam probao, prosto se ne usudjujem posle svega.

Napomene: Nisam stavio HDD u uredjaj, ali to nebi smelo da ima nikakve veze sa ovim problemima. Takodje verzija firmwarea u njemu je bila .55 i tako je radio. Ja sam posle stavio 0.64, ali sve se isto desava, jedino sto imam par opcija vise u menijima.

POMAGAJTE please. Bio sam odusevljen uredjajem, ali izgleda samo dok ga nisam i isprobao. Nadam se da mi neko savetom moze pomoci!
 
Pozdrav svima,
novi sam na forumu.
Posle svih pozitivnih komentara kupio sam juce u Tehnomaniji iamm 83 i odusevljeno ga raspakovao i povezao. Blago je receno da sam se razocarao nekim problemima za koje nisam cuo da ih je neko imao. Evo o cemu se radi.

1. Povezivanje sa PC-em preko USB-a mi ne funkcionise. IAMM kaze da ce se restartovati da bi se spojio, a onda po restartu ne reaguje na daljinac, a PC javlja da ima problem da prepozna uredjaj. Nigde nisam nasao neki drajver ako je potrebno da se instalira na PC ako je to potrebno.
2. Mrezu sam putem LAN-a podesio i vidi je, ali prilikom pustanja filmova bilo da su u visokoj rezoluciji (brze) ili klasican divx (redje) zamrzne sliku. Nekada po pritisku na taster stop izadje iz reprodukcije, a nekada moram da ga iskljucim iz struje i ponovo ukljucim. Zamrzavanje se desava i kada pustam filmove sa USB host-a. Nije proslo vise od 5min. gledanja a da ne zamrzne. OCAJAN SAM.
3. Takodje primecujem da ne mogu da koristim torrent klijent, koji postoji u meniju, ali nije aktivan. Ovo mozda ima veze sa tim sto ne mogu da spojim uredjaj sa PC-em putem usb-a, ali ne verujem da bi to trebalo da ima neke veze.
4. Da prebacujem materijal sa video kaseta jos nisam probao, prosto se ne usudjujem posle svega.

Napomene: Nisam stavio HDD u uredjaj, ali to nebi smelo da ima nikakve veze sa ovim problemima. Takodje verzija firmwarea u njemu je bila .55 i tako je radio. Ja sam posle stavio 0.64, ali sve se isto desava, jedino sto imam par opcija vise u menijima.

POMAGAJTE please. Bio sam odusevljen uredjajem, ali izgleda samo dok ga nisam i isprobao. Nadam se da mi neko savetom moze pomoci!

Cao , od relativno skoro i ja posedujem jedan ntr83, za pocetak probaj da stavis nizi fw, na primer 59 sa njim meni radi lepo sve gore navedeno.
Sve mogucnosti sam testirao i sve radi fantasticno dobro, osim digitalne tv, na zalost nemam mogucosti za to tako da ce to malo da saceka.
 
@djera71

1. Kada povezes plejer na komp to je kao da si povezao bilo koji eksterni hard. Ne funkcionise ti jer nemas hard disk u njemu.

2. To ne bi trebalo da se desava. Probaj da ubacis bilo koji firmware ponovo tako sto ces iskljuciti plejer iz struje, stavis
fajl sa firmverom na sveze formatiran usb disk. Onda drzis power taster na samom uredjaju i prikljucis napajanje. Drzis power
taster dok ne vidis logo. Tada ce krenuti da flesuje novi softver i kada bude zavrsio obavestice te.

Pozdrav.
 
Za povezivanje sa kompom sam razumeo, hvala!
A sto se tice rada uredjaja nista novo. Pokusao sa sa firmware .55 .59 .61 .64
i uvek zamrzava sliku i blokira rad posle 1-2 min za hd filmove ili nesto duze za divx.
U medjuvremenu sam probao i da snimam neke materijale sa videa i tu snima najvise 3-4 min pa izgubi ton i zablokira. Da li i kome da ga reklamiram? Sve mi izgleda kao da se pregreje, ali kuler radi.....
Da li je moguce da uredjaj nije ispravan?
 
Veoma moguce...zameni ga...ja cu svoj isto ako mi mreza ne proradi
 
Poz novi sam na forumu pa hocu da kupim ovaj uredjaj ali nisam upucenn kako funkcionise pa mi recite sledece
sta je pojam firmwarea koji se pominje oko ovog uredjaja
moze li da se konektuje na net i da skida torente
kolik giga mozes da stavis har
kakav je po pitanjju otvaranja formata mislim na sve formate
kakv je za nimanja mmm
da li net moze da se poveze samo preko kabla ili ii ma i wlan
kako ste zadovojni sa uredjajem
Molim vas odgovori te mi na pitanja ali molim vas
hvala unapredddddddd:):):):):):):):)
 
Ljudi proverite koja vam je brzina rutera !!!

Ako imate stariji ADSL telekomov ruter njegova mreza je 10Mbps i moze vam progurati samo divx film. Ako vam je ruter 100Mbps onda bi trebalo da gura i najvece filmove.

Evo mog primera sa 10Mbps, Divx radi najnormalnije. HD 720p serija gura je nekoliko minuta i onda pocne da zastajkuje.

Sa 100Mbps sve vuce kao ludo, a jedini slucaj kada sam video da ovaj uredjaj koci jeste kada sam pustio BBC Planet Earth 1080p ( cinimi se da je snimak bio nesto preko 20Mbps ) i kada dolazi scena u prvoj epizodi kada leti ogromno jato ptica jedino tada je zastajkivao :)

Uredjaj je fenomenalan i jedino sta mu fali to je podrska za interaktivne sadrzaje tipa YOUTUBE, ili neki LIVE STREAM, sto njegova konkurencija uveliko ima.


@stefadjov
updejt se obavlja rucno, objasnjenje kako ide proces updatea imas ovde na forumu, a i na iamm sajtu
Moze skidati torrente sa neta
Cimi se da su ljudi pricali da su stavljali i 1TB i da je radio ok. Licno ja imam 160GB i radi OK
Otvara gotovo sve formate video fajlova, i ja nisam imao nikakvih problema po tom pitanju.
Snimanje je takodje pristojno, nije nesto prefektno, ali kao DVR rekorder je sasvim ok
Cinimi se da podrzava dongle usb bezicnu konekciju

Ja sam licno zadovoljan kvalitetom reprodukcije HD sadrzaja, kao i snimanjem. Valika mana je sto nema podrsku za Youtube i jos po koje internet opcije
 
Poslednja izmena:
Meni nije problem u ruteru definitivno TP link 841N. Zamrzava kazem i na divx-u a i kada bilo sta pustam sa USB-a. Takodje blokira i kada snimam sa videa...
 
Danas sam iz Panceva otisao u Tehnomaniju i zamenio uredjaj.
Dosao kuci, povezao i sljaka za sada sve bez problema i prikaz filmova i grebovanje sa videa. Ipak je problem bio do primerka koji mi je zapao.
Hvala svima na pomoci!
 
Novi modeli inace stigli. Meni se bas svidjaju, jako lepo rade. U sledecih par dana cu naci malo vremena da ih opisem
detaljnije, ostavim slike, video i sl. Ukoliko nekome treba samo plejer, bice jako lepa varijanta.

U medjuvremenu se radi i na sredjivanju sajta. Bice dodata arhiva svih verzija softvera, resenja za neke ceste
probleme, nacini povezivanja uredjaja i sl.

Pozdrav.
Koje ste modele na kraju uzeli?
 
Kod mene je sada NTD29, kod kolege su jos dva modela. Za vikend putujem, cim se budem vratio ostavicu slike i ostali info.

Umalo da zaboravim, druga dva modela se ne mogu naci na netu, niti na korejskom sajtu. Jos uvek vruca izlivena plastika sa linije u fabrici. ;)
 
Poslednja izmena:
Kod mene je sada NTD29, kod kolege su jos dva modela. Za vikend putujem, cim se budem vratio ostavicu slike i ostali info.

Umalo da zaboravim, druga dva modela se ne mogu naci na netu, niti na korejskom sajtu. Jos uvek vruca izlivena plastika sa linije u fabrici. ;)

Ajde ajde ne budite lenji...imam jedno dve-tri musterije ;) :eyebrows: .Odmori se za vikend, pa da "razmatramo" te modele....,)
 
ljudi molim vas reci te mi imam problem film sve sjaka samo zvuk ne radi rekli su mi da treba taj zvuk (pricam o mkv) filmiu da se konvertuje i da radi sve
molim za pomoc i koji je taj program
 
Nazad
Vrh Dno