Šta je novo?

Novatron Iamm NTR81/83

Foto

Da li neko može da da par iskustava oko pregleda slika u JGP formatu.
Da li brzo učitava slike?
Kako može da se uporedi sa klasičnim ACDSee-om na kompu?
Da li radi resampling prilikom zuma na slike, koliki je max zum?

Nigde niko ne piše o ovim stvarima, a mislim da mogu da budu zanimljive ljudima koji će ovaj uređaj koristiti i za pregled svojih foto albuma.

Evo, ja sam danas to malo probao, za razliku od ACDSee-a ovde se slike lagano zumitaju (krecu) - to odlicno izgleda, pretapanja mozes da biras (vreme i nacin...) nisam probao da zumiram al s obzirom kako to radi sa fullHD videom - glatko i brzo - predpostavljam da i fotke... provericu....
 
Evo, ja sam danas to malo probao, za razliku od ACDSee-a ovde se slike lagano zumitaju (krecu) - to odlicno izgleda, pretapanja mozes da biras (vreme i nacin...) nisam probao da zumiram al s obzirom kako to radi sa fullHD videom - glatko i brzo - predpostavljam da i fotke... provericu....

Ako zumiranje radi sa full HD, onda predpostavljam da je ok. Jedino što ne bih želeo je da imam situaciju kao što je trenutno na mom samsung, relativno novom dvd uređaju koji IMA mogućnost pregleda slika, gde je zbog sporosti učitavanja slika (5-6 sekundi po svakoj) ova opcija skoro neupotrebljiva. A kada želim na samsumgu da pregledam nekoliko slika u thumb modu, onda je stvarno katastrofa sporo :smash:

Predpostavljam da je situacija kod Novatnon uređaja mnogo bolja, jer ipak je tu procesor 400mhz. Da li ovaj uređaj ima ovakav način pregleda, kada imam više manjih slika, pa mogu da biram koju ću da otvorim iz ove thumbnail liste... ili možeš samo sekvencijalno da ih listaš?
 
acdsee

Slike od 12,5 megapiksela čita oko 2 sekunde, isto toliko mu treba da ih zumira. A fotke od 2 megapiksela skoro trenutno... Mislim da nema prikaz više malh sličica ali nisam ni tragao za tim - neka me neko ispravi ako ima. Sada sam shvatio da to lagano zumiranje slike ima verzija 61 koju sam upravo deinstalirao..... imam problema.
neće sprava da se ugasi - prijavljuje da je disk zauzet... pa sad vraćam na verziju 55... još sam u fazi eksperimentisanja...
Inače sam zadovoljan ali ovo sa gašenjem mi se ne dopada, čuo sam od prijatelja da se i njemu dešavalo....
...hm
 
тај тјунер је у њему.

Kao sto sam rekao i pre, bice kada to omoguci Realtek.

Mislim da je u NTR83, ipak DVB-T2 tjuner...

Odakle mi to?

Na TV-u.... Sony 32D3000 mi je DVB-T tjuner, koji je do pre mesec dana uredno hvatao ona 3-4 nesrecna kanala na RTS digital.. (27. kanal)

Od skoro, na Soniju ne mogu da uhvatim niti jedan od ova cetiri (sada 3. kanala), dok na NTR83 imam sva tri.

Instalacija je ista, signal je isti...cak mi se kabl od TV grana ka NTR83...

Znaci jedini logican zakljucak je da je tjuner u NTR83 DVB-T2...

Ovo mi je iz razgovora sa jednim drugarom i on potvrdio.... Ima Sonijeve LCD 32" serija 4000 (DVB-T) i 52" serija EX403 (ima DVB-T2)...

Na seriji 4000 nema singala, na seriji EX403 ima sve programe...

VAsa iskustva?
 
^^^ Mrzi me sada da trazim koji tjuner taj tvoj sony ima, ali ubedjen sam da je upitanju tjuner DVB-t Mpeg2, dok je u iamm-u tjuner DVB-t Mpeg4, te na tvu ne mozes da gledas RTS sa avale a na iammu mozes.

Ljudi DVB-T2 je jos uvek u povoju i samo ga najnoviji ( oni najskuplji ) tvovi imaju.
 
Sony 32D3000 mi je DVB-T tjuner, koji je do pre mesec dana uredno hvatao ona 3-4 nesrecna kanala na RTS digital.. (27. kanal)

Od skoro, na Soniju ne mogu da uhvatim niti jedan od ova cetiri (sada 3. kanala), dok na NTR83 imam sva tri.

RTS ne emituje signal u DVB-T2 tehnologiji...Kao sto je neko rekao mozda je u pitanju kodek koji je na NTR-u bolji...Ja na mom Samsungu hvatam signal isto kao i na NTR-u u oba su DVB-T tjuneri....

@ Robins

Ja imam instaliranu verziju .61 i gasi se normalno....
 
Poslednja izmena:
RTS ne emituje signal u DVB-T2 tehnologiji...Kao sto je neko rekao mozda je u pitanju kodek koji je na NTR-u bolji...Ja na mom Samsungu hvatam signal isto kao i na NTR-u u oba su DVB-T tjuneri....

@ Robins

Ja imam instaliranu verziju .61 i gasi se normalno....

Super, iskreno nemam drugih zamerki, ali čim pogledam neki video.. posle toga kada hoću da ugasim piše "DISK JE ZAUZET" ako gledam samo slike ili slušam muziku sve je ok... eto, žao mi je što nekad moram da ga gasim - prekidanjem napajanja....
 
Само да вам појасним,РТС ће емитовати сигнал са мпег 4 компресијом од 1. априла 2012.барем тако тврде за датум.Елем они такође тврде да је једина разлика између тјунера двбт 1 и двбт 2 у томе што први чита мпег 2 а потоњи мпег 4 тако да немате бриге дали је долазећи стандард читљив на нтр-у.
 
novi firmware

kada ce se kod nas pustiti nova vezija firmware?

verzija kod nas je i dalje 55 a mnogo isprobavaju 61... ima li sta zvanicno?
od nove godine nema promena
 
9 dana nema novosti?
nema novih firmwera?
izgleda da smo nasli firmu koja je tu rasproda kontigent i nista vise :(
 
9 dana nema novosti?
nema novih firmwera?
izgleda da smo nasli firmu koja je tu rasproda kontigent i nista vise :(

e moj druze...

ako si prelistao prethodne stranice....

...ja sam to vec naveo kao primedbu veljku..... :type:

slaba je, skoro nikakva podrska, ovde u srbiji, nama kupcima.... :crash:

isto tako, na prethodnim stranicama imas linkove ka poljskim, ceskim, i ruskim sajtovima kod koji je ovaj uredjaj u prodaji.


FW je isti za sve, lokalizacija je u okviru FW i nema nikakve razlike ako skines FW sa sajta u poljskoj...

kao sto vidis, ovaj deo foruma je zamro`, sto zbog slabe podrske firme koja ih prodaje, sto zbog toga sto su korisnici digli ruke od pisanja....

ipak je ovo samo Srbija.... :wall:

pozdrav
 
pa kao se tak oponasaju - tako ce ida im se vrati

ako im je jedan posao (kontigent) sve sto zele - onda su uspeli

meni se najvise svidja sto su ljudi, koji imaj uvremena iznosili utiske u firmwerima
ja sam i dalje na ovom 55, sve ceka mda ce neko reci e stavite 6x, dobar je...
 
@all

Nije jedan kontigent, rasprodato je nekoliko i stize jos. Ako tako nekom deluje zbog toga sto nema novog firmvera na sajtu izvinjavam se, to je do kolege koji odrzava sajt. Krenuo da resavam problem i za par dana bi trebalo da se osvezi sajt sa svim mogucim verzijama firmvera koje rade ok.

Takodje mogu da najavim i par novih modela koji bi trebalo da se pojave uskoro. Zbog problema sa carinom i DHL-om nazalost tri nedelje su bili zadrzani i na kraju je resenje bilo da se vrate ili uniste. :) Jedva objasnio ljudima da zelim da se prosledi u neku normalniju drzavu gde je moguce ocariniti, da ne pricam dalje probleme...

U svakom slucaju stvari ce se popraviti malo sto se tice podrske sa firmverima na sajtu.

Ono sto je najbitnije kod podrske, do sada apsolutno niko nije cekao vise od par dana na servis ukoliko je imao problem.

Pozdrav. :)
 
@all

Nije jedan kontigent, rasprodato je nekoliko i stize jos. Ako tako nekom deluje zbog toga sto nema novog firmvera na sajtu izvinjavam se, to je do kolege koji odrzava sajt. Krenuo da resavam problem i za par dana bi trebalo da se osvezi sajt sa svim mogucim verzijama firmvera koje rade ok.

Takodje mogu da najavim i par novih modela koji bi trebalo da se pojave uskoro. Zbog problema sa carinom i DHL-om nazalost tri nedelje su bili zadrzani i na kraju je resenje bilo da se vrate ili uniste. :) Jedva objasnio ljudima da zelim da se prosledi u neku normalniju drzavu gde je moguce ocariniti, da ne pricam dalje probleme...

U svakom slucaju stvari ce se popraviti malo sto se tice podrske sa firmverima na sajtu.

Ono sto je najbitnije kod podrske, do sada apsolutno niko nije cekao vise od par dana na servis ukoliko je imao problem.

Pozdrav. :)

Pusti nam oznake koji su modeli, hoce li biti jeftiniji od sadasnjih,razlike, ja sam trnutno u dilemi WD live ili iamm? Imam eksterne diskove pa mi bas i ne treba da ubacujem disk, a vuko bi i sa mreze, sa kompa.
 
meni se najvise svidja sto su ljudi, koji imaj uvremena iznosili utiske u firmwerima
ja sam i dalje na ovom 55, sve ceka mda ce neko reci e stavite 6x, dobar je...

ako ce ti nesto znaciti, kod mene je FW 0.61 i ne pravi mi skoro nikakvih problema... :-devil-:

kazem skoro, ... imam manjih problema sa brisanjem fajlova koje torrent skine.... :crash:
...mozda je do mene, a mozda i ne... uglavnom ... mrzi me da cackam.. cekam sledecu verziju FW...

ostalo radi...

....ma stavi ga, neces nista izgubti, samo mozes dobiti... kao npr webinterfejs za torrent klijenta... :eyebrows:

najveca zamerka, po meni, je sto subtitle i dalje nema pozadinu, vec se slova uglavnom otezano uocavaju preko svetlih delova slike...

no.... ,)
 
@Lobster

Bice modela slicnih wd live-u. Nadam se da cu ih imati konacno u rukama za nekih desetak dana najvise.
Cim ih budem imao postovacu sve informacije, slike i sl.

@master_xur

E sad... ta pozadina za titlove... moracemo to da resimo. :)
 
to za titlove bi bilo lepo resiti, jedva cekam da vidim sta ima od drugih uredjaja, 11 jula mi je rodjendan pa da kupim neki za sebe.
 
Tesko da ce biti za 11. jul. Tada bi tek trebalo da krene prvi order novih ukoliko sve bude bilo ok.
Najveci problem su domaci sertifikati, spedicije, carina i sl. Cak i kada je sve apsolutno regularno moze da se desi
svasta. Da ti ne pricam kakvo cimanje moze da bude... :(
 
Tesko da ce biti za 11. jul. Tada bi tek trebalo da krene prvi order novih ukoliko sve bude bilo ok.
Najveci problem su domaci sertifikati, spedicije, carina i sl. Cak i kada je sve apsolutno regularno moze da se desi
svasta. Da ti ne pricam kakvo cimanje moze da bude... :([/QUOTE


Pa to u ovoj zemlji ima da bude do Nove godine, kazi mi samo imaju li ti novi uredjaji neku prednost u odnosu na ovaj, vredi licekati, da se ne zaletim. Ako ne da vidim da kupim ovaj i da teram.
 
Nece imati prednosti u smislu vise mogucnosti. Bice jednostavniji i jeftiniji.

Znaci samo plejeri sa podrskom za mrezu, mestom za hdd (2.5 i 3.5) i to je to. Tj. ono sto je vecini "obicnih" kupaca potrebno.
 
Nece imati prednosti u smislu vise mogucnosti. Bice jednostavniji i jeftiniji.

Znaci samo plejeri sa podrskom za mrezu, mestom za hdd (2.5 i 3.5) i to je to. Tj. ono sto je vecini "obicnih" kupaca potrebno.

A LCD ekrančić? Kao model NTD58 sa Sigma 8653 čipom, on je maltene iste snage kao WDTV Live (Sigma 8655 čip). Ili ćete uvesti modele bez displeja?

Više o hardveru ovakvih standalone plejera: http://www.iboum.com/artkill/chipsets.php.
 
Poslednja izmena:
nadam se da ce biti i rezervnih poklopaca za otvor HDD-a, moj se polomio odma'
imam uspravni morel pa je rupa dole :)
 
Modeli ce biti bez displeja. Za poklopac nije problem, narucice se i par komada. Ako slucajno zaboravim dacu ti sa svog. :)
 
Mislim da bi mnogo bolja opcija bila da ste naručili modele sa ekrančićem, baš sam razmišljao da li da uzmem još jedan WDTV Live za sestru ili Novatron NTD58 (nadao sam se da ćete njega da uvezete s obzirom da ima gotovo identične performanse kao WDTV Live (Sigma 8653 kod Novatrona i 8655 kod WD-a) i plus displej i eSATA i čitač kartica. Šteta.

Može li se znati koji model planirate? Kao i okvirna cena?
-NTD57 (Sigma 8653 čipset)
-NTD29 (Sigma 8653) (ovaj prima samo 2.5" HDD)
 
Poslednja izmena:
Model NTD58 nam se ucinio malo previse skup za ono sto nudi. A od modela na sajtu bice NTD29 i verovatno barem jos jedan model koji tek pocinje da se proizvodi i jos uvek ga nema nigde.

Cena za model NTD29 jos uvek nije utvrdjena ali verujem da ce biti konkurentna slicnim uredjajima uz par bonusa koji se dobijaju na ovom modelu.
 
Novi firmware

Ja sam prilično zadovoljan uređajem (NTR81) - i opcijama, i slikom na LCD 1080p i na starom 21" CRT-u. Jedino što sam stavio sam .61 jer mi fajl transfer išao jako sporo i to sam rešio.

Međutim, sad se ventilator ne gasi ni kad se isključi uređaj, a videh i da nisam jedini sa tim problemom... Da li je to neko rešio?

P.S. Jel' neko probao verziju firmvera 0.64, koja se pojavila na poljskom sajtu?
 
ima li neke razlike izmedju NTD29 i ovih sta sada ima kod nas u citanju formata, kao i izmedju ovog NTD29 i WD live? Da li cekati NTD29? Ili kupiti neki od postojecih?
 
Ima li naznaka da ce se u skorije vreme ubaciti neke nove opcije za iamm, bilo je najavljivano da ce se ubaciti youtube,... jel zna neko dokle se sa tim stiglo ???
 
Nazad
Vrh Dno