Šta je novo?

Nintendo Switch (Nintendo NX)

Racunica je jednostana za tih 80 eur kupices 1 ili 2 igre a sa hakovanom nemas ogranicenja sem prostora na sd kartici.
 
Ja sam sve one igre sto sam nabrojao kupio, znam da sam na neki nacin lud.. Dao sam silne pare za igre ( volim kada stoje kutijice na stalazi sa knjigama) tako isto sa vitom sam uradio.... Bice jedna pristojna kolekcija na zidu... A kad izracunam koliko je to para 😂😁😁.... Mnogoo.... Pozdrzavam one koji cipuju konzole... Bio sam u prilici da se igram sa nintendo 3ds cipovanim, nakrcanim svim i svacim ( lepota)... I prijatno me iznenadio i kvalitet konzole...
 
Postovani clanovi foruma,
Kupio sam nedavno switch lite sa ebay.Konzola stavljena na prodaju kao nova(bez kutije).Kupljena jako povoljno(za novu).Na kraju se ispostavilo kad je stigla da nije nova.Zalio se ebay,,glatko su odbili prigovor.Sta je tu je,konzola je ok i dobro ocuvana.
Moje pitanje je gde je najeftinije čipovati lite pošto su igre koje me interesuju preskupe i polovne.Ono sto sam ja nasao je 80 eur.Pozdrav
I da dodam jos nesto.Video sam na aliexpresu mnogo povoljnije neke igre.Po komentarima vidim da su odlicne jedino sto je jezik na kutiji random.Da li je neko kupovao odatle mozda?
 
Za sada, nema kopija Switch igara (mada će se verovatno pojaviti ubrzo, jer je izašao flashcart). To su igre uglavnom za tržište Kine, ali ništa im ne fali. Switch je region-free, tako da one rade na evropskim konzolama i imaju engleski jezik. Znam ljude koji su kupovali i dobili su originale.
 
I da dodam jos nesto.Video sam na aliexpresu mnogo povoljnije neke igre.Po komentarima vidim da su odlicne jedino sto je jezik na kutiji random.Da li je neko kupovao odatle mozda?
Kupio dve igre preko Aliexpressa. Verzije su za tržište Hong Konga. Omot je na kineskom. Perfektno rade i imaju engleski jezik. U proseku su me koštale 10 evra manje nego da sam kupio na KP. Jedini problem koji možeš imati - ako igrice imaju DLC on mora biti na regionu odakle je kertridž. Znači ako kupiš sa Alija i pojavi se DLC za tvoju igru i tvoj store nije Hong Kong/Kina nećeš moći da instaliraš DLC.
 
Samo treba imati u vidu da uvek postoji šansa da na carini ne poveruju u vrednost paketa koju napiše kinez, I da na osnovu cena u našim radnjama odrade carinu (ako je vrednost preko 50 eur) + 20% PDV + otvaranje/zatvaranje paketa, npr. NS carina većinu paketa otvara i naplaćuje.
 
Samo treba imati u vidu da uvek postoji šansa da na carini ne poveruju u vrednost paketa koju napiše kinez, I da na osnovu cena u našim radnjama odrade carinu (ako je vrednost preko 50 eur) + 20% PDV + otvaranje/zatvaranje paketa, npr. NS carina većinu paketa otvara i naplaćuje.
Nisam platio PDV ni carinu. Pretpostavljam da je poenta da je KP bolji :LOL:
 
Nisam platio PDV ni carinu. Pretpostavljam da je poenta da je KP bolji :LOL:
Imao si sreće, ja sam na igru od oko 20 eur platio preko 600 din na PDV + ostale sitnice. Nije poenta koji je bolji nego da je bitno napomenuti dodatne potencijalne troškove da se ne iznenadi ako mu dođe na naplatu.
 
Dvaput imao sreće? Interesantno je kad god se pomene Aliexpress neko napiše odgovor kako nešto tu ne valja. Ovo je deseti put kako neko odgovara da Aliexpress nije rešenje :). Par postova kasnije se napiše da je bolje kupovati na KP.
 
Dvaput imao sreće?
Da, imaš sreće što živiš u Bg ili da tvoje mesto pripada beogradskoj carini. :) Mi u Nišu na takoreći svaku pošiljku plaćamo barem PDV od 20% + troškove dostave od carine do kućne adrese. Čak i na paketiće čija je vrednost $1-$2. Isti slučaj je i sa NS carinom. Tako da ne treba generalizovati, lepo je rekao Nadla.

Elem, i pored toga, Switch igre sa AE su osetno povoljnije nego na KP. Kome ne smeta to što omot igre nije na engleskom jeziku, a prati akcije, može osetno da uštedi.
 
Mi u Nišu na takoreći svaku pošiljku plaćamo barem PDV od 20% + troškove dostave od carine do kućne adrese. Čak i na paketiće čija je vrednost $1-$2. Isti slučaj je i sa NS carinom. Tako da ne treba generalizovati, lepo je rekao Nadla.
Ako se ovo što si napisao definiše kao otvaranje paketa, imao sam taj problem u Beogradu. Rešio sam tako što za pošiljke koje su skuplje ili glomazne pošaljem email carini gde im pošaljem screenshot cene posle kupovine i iznos u banci. Onda ne otvaraju paket i ne naplaćuju ništa dodatno.
 
Ako se ovo što si napisao definiše kao otvaranje paketa, imao sam taj problem u Beogradu. Rešio sam tako što za pošiljke koje su skuplje ili glomazne pošaljem email carini gde im pošaljem screenshot cene posle kupovine i iznos u banci. Onda ne otvaraju paket i ne naplaćuju ništa dodatno.
Potraži ovde na forumu i pročitaj temu u kojoj se diskutuje o carinjenju, pa ćeš uvideti koliko zapravo sreće imaš (pre svega, jer pripadaš Bg carini). To što si napisao nema ni malo smisla. Ali otvaranje paketa i carinjenje pošiljaka nije za ovu temu i ne bih dalje širio diskusiju.
 
Pa to smo znali vec, do prvog aprila ce da ga i izbace. Vec sam pricao, izlazak Switcha 2 u martu 2025, tako je i Switch izasao koliko se secam. Sama najava ce biti na jese-zimu.
 
Kupio bih switch. Zelim da probam, nisam nikada koristio mobilne konzole. Vidim da ima vise verzija, lite, oled... Moze neka preporuka sta uzeti, nekog proverenog prodavca, uzeo bih cipovanu konzolu. Da ne otvaram novu temu, ako moze ukratko sta uzeti i zasto. Ako neko prodaje moze pustiti i PP
 
Poslednja izmena:
Li
Kupio bih switch. Zelim da probam, nisam nikada koristio mobilne konzole. Vidim da ima vise verzija, lite, oled... Moze neka preporuka sta uzeti, nekog proverenog prodavca, uzeo bih cipovanu konzolu. Da ne otvaram novu temu, ako moze ukratko sta uzeti i zasto. Ako neko prodaje moze pustiti i PP
Lite po meni... Ukoliko ne planiras da se povezujes na tv...meni je nasledio ps vitu... Ali nisam cipovao... Kontam da je lite najlaksi za cipovanje
 
Vrh Dno