Šta je novo?

Nintendo Switch (Nintendo NX)

Ja bih sacekao naslednika. Imam Lite vec 3 godina i za ulozeni novac je stvarno odlicna konzola. Pod ulozenim novcem mislim na kupovinu na KP za 200e a ne u prodavnicama. Breath of the Wild je prva igra koju sam zavrsio i bio sam odusevljen. Delimo acc sa drugarom i svako igra sa svog profila bez ikakvih problema, kupovina igara direktno sa konzole, obojica koristimo PayPal, s tim sto je moj acc UK, a njegov Italijanski. Uglavnom imamo sve ekskluzive i koristili smo one vaučere za kupovinu, pa nam dve igre izadju 100e. Vaučeri se mogu koristiti i za preorder, tako da su i najnovije igre jeftinije na taj način. Počeo sam prosle godine da igram i Tears of the Kingdom, ali sam morao da prestanem iz licnih razloga. Kasnije kad sam mogao da se vratim, odlucio sam da sacekam i odigram na novoj konzoli naredne godine, sa boljim performansama nadam se. Po svim leak-ovima, to ce biti samo unapredjeni Switch, bez nekog posebnog "gimmick-a", pa mislim da ce moci i Switch igre da pokrece.
 
Da ne otvaram novu temu, zanima me da li na Switch Lite-u može da radi remote play sa PS5 i Xbox Series konzola? I da li treba da je konzola čipovana?
 
Da ne otvaram novu temu, zanima me da li na Switch Lite-u može da radi remote play sa PS5 i Xbox Series konzola? I da li treba da je konzola čipovana?
Sa playstation-a, da, postoji chiaki aplikacija u .nro formatu kojoj se lako pristupa iz albuma kao i ostalim homebrew aplikacijama, podesavanje ide vrlo lako. A za xbox series moze samo ako instaliras android kao dual boot, pa onda na njemu xbplay ili oficijalnu xbox aplikaciju. Ali više muke kao sto vidis. Bilo bi dobro kad bi eventualno developer xbplay aplikacije portovao verziju na switchu
 
Pozdrav svima, da se javim posle nekih mesec dana od kupovine i cipovanja OLED konzole.

Mogu da prenesem utiske kao zaludni tata koji deci ispunjava zelje, pa mogu reci da se klinac igra na konzoli svakodnevno i pored drugih konzola. Kao hardveras mogu reci da je ekran odlican, ali kao igrac igrice su mi dosta detinjaste i brzo ih se zasitim. Klinac sa druge strane mislim da uziva.

Kao kucna konzola upotrebljiv je ali skromnih performansi, nema 4k i veliki fps.

Da bi uzivali u potpunosti cipovanje je obavezno, ne zalim ni sekunde sto smo to odradili.

Hvala Corvus Corax-u na pomoci i savetima, izovajte u svojim switchevima.

Ako ima nekih app koje su znacajno uparedile mogucnosti i upotrebljivost, multifunkcionalnost, pisite da probamo.
 
Nov sam u ovoj priči, voleo bih da uzmem neki switch i primarno bih ga koristio na TV-u, pa me zanima koja je razlika između običnog V2 vs OLED? Ako se kači na TV nema nikakve razlike ili postoji razlika u performansama?
 
Ako ima nekih app koje su znacajno uparedile mogucnosti i upotrebljivost, multifunkcionalnost, pisite da probamo.
4IFIR.

Najbolja aplikacija za overclock Switch-a. Razlika u frejmovima je ogromna u odnosu na Stock podešavanja.
Pomalo je kontraverzna zbog sukoba sa sys-clk (isto OC program) i probijanja bezbedosnnih limita za frekvencije konzole.

Takođe mnogim ljudima se gasi konzola ako preteraju (previsoko zagrevanje), neki su navodno i zeznuli konzolu trajno (nemam potvrdu iz prve ruke rekla-kazala)
Moje iskustvo je odlično i ukazuje kako bi Switch 2 trebao da izgleda (bar po sirovim performansama).
Za većinu korisnika bolje je čekati Switch 2 (sa 4k rezolucijom itd.), ovo je ipak ozbiljnija priča hah.
 
Pozdrav svima, da se javim posle nekih mesec dana od kupovine i cipovanja OLED konzole.

Mogu da prenesem utiske kao zaludni tata koji deci ispunjava zelje, pa mogu reci da se klinac igra na konzoli svakodnevno i pored drugih konzola. Kao hardveras mogu reci da je ekran odlican, ali kao igrac igrice su mi dosta detinjaste i brzo ih se zasitim. Klinac sa druge strane mislim da uziva.

Kao kucna konzola upotrebljiv je ali skromnih performansi, nema 4k i veliki fps.

Da bi uzivali u potpunosti cipovanje je obavezno, ne zalim ni sekunde sto smo to odradili.

Hvala Corvus Corax-u na pomoci i savetima, izovajte u svojim switchevima.

Ako ima nekih app koje su znacajno uparedile mogucnosti i upotrebljivost, multifunkcionalnost, pisite da probamo.
Sam si čipovao ili si nekome platio (koliko?)?
 
Hteo sam sam. Radio sam takve stvari u mladosti. I jos sam iz licne satisfakcije hteo da uradim to zbog mog deteta i da on ucestvuje u tome kao posmatrac.
I onda je krenulo.. gde mi je alat, gde je ovo ono... pa jos vid oslabio treba mikroskop... Kaze klinac "cale ako ti je skupo ja cu da dam ustedjevinu.. vidis da si ostario... ne ljutim se ja.".

Tako da sam platio i odradjeno je.

Sa druge strane, gorak je poraz. Tesko sam prihvatio cinjenicu da nesto sto bi pre 20 godina levom rukom u 4 ujutru odradio sada sam lako odustao. Mozda je samo bila stvar trenutka, ko zna.
Nisam hteo ni smeo da pred detetom ispadnem duplo nesposoban.
 
Jel neko koristio switch lite čipovan i sony vita-u (noviju slim verziju) u smislu poređenja? Znam da je nintendo noviji i da teško mogu da se porede ali mi deluje da je veća baza igara za vitu i mogućnosti emulacije (starih psp i ps1 naslova npr.)
 
Jel neko koristio switch lite čipovan i sony vita-u (noviju slim verziju) u smislu poređenja? Znam da je nintendo noviji i da teško mogu da se porede ali mi deluje da je veća baza igara za vitu i mogućnosti emulacije (starih psp i ps1 naslova npr.)
Ja imam switch lite i ps vitu. Ako zelis nesto konkretnije, slobodno pitaj, ili uporedne fotke. Uglavnom baza igara je mnogoo veca na switchu, ali ps vita ima pojedine exclusive i ps2 portove, uz to nativno igra ps1 kao i psp igre od kojih su mnoge sami portovi ps2 igara. Tako da je ps vita zapravo ps2 portable :) a switch pored nintendo exclusiva je dobio ogroman broj portova osme i devete generacije konzola.
 
Ja imam switch lite i ps vitu. Ako zelis nesto konkretnije, slobodno pitaj, ili uporedne fotke. Uglavnom baza igara je mnogoo veca na switchu, ali ps vita ima pojedine exclusive i ps2 portove, uz to nativno igra ps1 kao i psp igre od kojih su mnoge sami portovi ps2 igara. Tako da je ps vita zapravo ps2 portable :) a switch pored nintendo exclusiva je dobio ogroman broj portova osme i devete generacije konzola.
I ja imam i switch lite i ps vita slim... Planiram da ih čipujem 😊 pokleko sam i ja...
 
Ja eto mator igram Vitu i srećan kao dete ,uzeo običnu ,modovao je za 5 minuta .Inače Switch mi skuplja prašinu i ne mogu da se nateram ništa da igram na njoj .Valjda zavisi od raspoloženja ili cega već .Inače vita je 2-3 puta jeftinija od modovanog switcha .
 
Ja eto mator igram Vitu i srećan kao dete ,uzeo običnu ,modovao je za 5 minuta .Inače Switch mi skuplja prašinu i ne mogu da se nateram ništa da igram na njoj .Valjda zavisi od raspoloženja ili cega već .Inače vita je 2-3 puta jeftinija od modovanog switcha .
Ja sam dusu izvadio viti a i switchu... Planiram ponovo da obrnem breath of the wild ali onako detaljno....
 
Ja eto mator igram Vitu i srećan kao dete ,uzeo običnu ,modovao je za 5 minuta .Inače Switch mi skuplja prašinu i ne mogu da se nateram ništa da igram na njoj .Valjda zavisi od raspoloženja ili cega već .Inače vita je 2-3 puta jeftinija od modovanog switcha .
Kako, i gde? 😅 Na KP-u polovna Vita Slim uvek preko 160-170-180. A OLED model ne nešto preterano jeftiniji. Modovan Switch Lite sa sve memorijskom karticom bude za između 170-190. Bude i za više ali ti ne prodaju nikad.

Jel neko koristio switch lite čipovan i sony vita-u (noviju slim verziju) u smislu poređenja? Znam da je nintendo noviji i da teško mogu da se porede ali mi deluje da je veća baza igara za vitu i mogućnosti emulacije (starih psp i ps1 naslova npr.)
Switch Lite mi mnogo više odgovara zbog veličine ekrana. Džojkoni su užas, d-pad još gori, ali preživi se. Mnogo bolja investicija je baza igara neuporedivo veća (tipa skoro 5000 naslova, i novi izlaze svaki dan, živa je konzola i dalje iako je matora). Kao, ono, ne može se ni porediti. I sve mahom radi bolje, a možeš emulirati i PS1 i PSP i GBA i NDS bez problema. A i USB-C punjenje nije za baciti, da ne moraš da nosiš sa sobom microUSB kabel ili koji već beše, jedna stvar manje o kojoj treba da misliš. Po meni, hakovan Switch Lite je ubedljivo najbolja investicija za lagani gaming po kući i na putovanjima. Šta se dobija za te pare je ludilo mozga.
 
Poslednja izmena:
@pecavuk prednosti koje si naveo za čipovani Switch lite se ne mogu uporediti sa ničim u tom rangu i definitivno je dobra investicija pogotovo za nekoga ko je relativno nov u Switch svetu .Ja sam više mislio na čipovani oled model a cene psvite slim na ebayju iz Japana su bagatela plus besplatna dostava ...
 
Nazad
Vrh Dno