Šta je novo?

Nintendo Switch (Nintendo NX)

Slazem se s svime gore navedenim, super je PS5 ali je kao uredjaj za igranje Switch mnogo bolji, kad sam isao s decom na odmor 2 switcha su spakovana u bukvalno delic mesta koji bi zauzela PS5 konzola , pritom izvadi se bilo gde bilo kada i pika. A u dock modu na velikom ekranu == PS5.Igre mozda nisu toliko lepe na oko kao na PS5 ali su kao sto rece @emaremare okrenute igracima tako bih rekao i mnogo su zaraznije iako su neke od njih prostije nego na PS5. Def mnogo bolji pristup ima Nintendo nego Sony po onome sto mogu da uporedim
 
Meni je najveći problem igranje switch-a posle Sonija ili Xbox-a, jer i na Soniju i na Xboxu je donji taster potvrda (X odnosno A), a desni vraćanje-odbijanje (O odnosno B), a kod switcha je to suprotno :(
 
Nije na Nintendu obrnuto nego na Sony i Xbox posto je Nintendo prvi došao. Ali da i meni je to mind bug kad prelazim sa sistema na sistem.
 
Kod Sony konzola je O bio zamišljen za potvrđivanje, a X za Back. I tako je bilo u Japanu do nedavno, sve do PS4. Konzole PS1, PS2, PS3, PSP i Vita u Japanu imaju O za potvrdu izbora. Verovatno je to bio slučaj zbog Nintenda.

Dok je na zapadnom tržištu funkcija ova dva tastera oduvek izvrnuta.

Stvar navike. Nije toliki problem.
 
Jel ima novosti kada će nova verzija Nintenda? I koja je verovatnoća da će to biti ove godine?

Vidim na popustu za ~300€, pa ne znam da li da čekam, jer bih uzimao samo za putovanja. Makar je takav plan...
 
Jel ima novosti kada će nova verzija Nintenda? I koja je verovatnoća da će to biti ove godine?

Vidim na popustu za ~300€, pa ne znam da li da čekam, jer bih uzimao samo za putovanja. Makar je takav plan...
Neće biti ove godine, tek na jesen 2024. Vredi čekanja, ali ako ti Switch trenutni odgovara svakako vredi para.
 
Jel ima novosti kada će nova verzija Nintenda? I koja je verovatnoća da će to biti ove godine?

Vidim na popustu za ~300€, pa ne znam da li da čekam, jer bih uzimao samo za putovanja. Makar je takav plan...
Pa to i nije neki popust, ja sam jedan OLED uzeo na KP pre 2 meseca za 290, na Amazonu je regularna cena ~300e za prime day je moglo da se uzme i za ~260e sa jednom igricom
 
Na Amazonu je regularna cena 335€, a najjeftiniji u poslednjih godinu dana je bio pre 5 meseci za 288€. Tako kaže Keepa.

Bio je u nekim radnjama za ~270€, ali mi nije bilo blizu, a sad se dvoumim jer imam nekoliko putovanja u skorije vreme, pa da ubijem dosadu usput.
 
Izgleda da će zaista biti nova konzola na jesen 2024. Navodno je na ovogodišnjem Gamescom-u Nintendo prezentovao tehničke sposobnosti Switch naslednika iza zatvorenih vrata značajnijim studijima koji razvijaju igre za ovu konzolu.

Godinu dana deluje kao taman dovoljno lufta da se naslovi koji su možda bili namenjeni da izađu na postojećem Switch-u u toku iduće godine prenamene i unaprede za izlazak uz novu konzolu.

Iako nema indikacija o tome šta se u smislu tehničkih sposobnosti može očekivati od nove konzole, lično bih očekivao nešto što je na pola puta između aktuelnog switch-a i steamdeck-a (u smislu sirove ponuđene snage) za cenu od ~400$. Znajući Nintendo oni neće svoje konzole prodavati sa minusom, a uveren sam i da će se potruditi da cenovno budu ~100$ jeftiniji od ostalih. Tako da su (opet u mom skromnom mišljenju) ovo dva značajna ograničenja koje moramo uzeti u obzir prilikom formiranja očekivanja.

Još jedno moje nagađanje, uz novu konzolu će izaći Mario Kart 9 i sve nove igre će biti eksluzive za novu konzolu. Ne očekujem da neko vreme u paraleli izlaze igre za stari i novi Switch, kao što je, na primer, slučaj sa PS4 i PS5.

Izvor:
 
Ne verujem da ce tu biti nekog drasticnijeg napretka, mozda u smeru boljih performansi docka i malo naprednije grafike..optimizacija sistema i igracki dozivljaj je uvek na prvom mestu kod nintenda. A i da bude sto dostupnije svima.
 
Svakako će biti šta da se ponovo obrne odnigara koje zbog snage konzole nisu ni portovane na Switch. Mislim da bi mozda ponovo obrnuo GTA V.

Vise mi je za Dutcha Wario ali dobro 😂
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-09-07-22-18-13-221-edit_com.reddit.frontpage.jpg
    Screenshot_2023-09-07-22-18-13-221-edit_com.reddit.frontpage.jpg
    194.1 KB · Pregleda: 37
Izašlo je još par glasina sa GamesCom-a:

  • What Eurogamer and VGC reported is effectively what was the big Gamescom rumor everyone was hearing
  • The Tegra T239 Nvidia leaked SoC is now almost surely guaranteed to be the actual hardware for Switch 2
  • BOTW was running 4K/60fps using DLSS, almost no loading time
  • The Matrix demo has the benefit of Nvidia having a much better ray tracing hardware than AMD and that advantage will be an edge for all the PS5/XBS/Switch2 generation
  • DLSS 3.5 (minus frame generation) is what they probably were using to run the demo and it's a great advantage that Switch 2 will have over PS5/Xbox
  • Unreal Engine 5 developed quite a lot in the past 2 years after the PS5/XBS demo released and it's more scalable now. It's in Nvidia and Epic Games' best interests to have UE5 be scalable for Switch 2. Epic wants devs to be able to release UE5 projects on a platform potentially as succesful as the original Switch was and Nvidia wants to showcase their DLSS/ray tracing tools
  • All of what is discussed of course is not confirmed because it's based on second hand impressions and recollections from people who were shown the demo; "target hardware" they do expect it to be representative of actual hardware but you never know (PS3 "target hardware" was >2x more powerful than the actual PS3

Po trenutnim glasinama i procurelim Nvidia dokumentima, Switch 2 bi sirovu snagu trebao da ima negde na nivou Steam Decka (nema govora o sredini puta između trenutnog Switch-a i Decka),
sa razlikom što je Steam Deck praktično mini PC i tako da će igre za Switch biti mnogo bolje optimizovane, i naravno veliki plus Switch 2 će skoro sigurno imati DLSS podršku,
tako da bi Switch 2 mogućnosti trebale da budu iznad Steam Deck-a (Switch 2 igre u docked modu bi trebale bolje da rade i u većoj rezoluciji nego na Steam Deck-u).

Ove godine će teško biti najave, ja se isto kladim na cenu od $499.
 
Današnja nintendo direct prezentacija ... kada je glavna novost od svega prikazanog Tomb Raider remaster trilogija ne znam da li je problem u meni ili budućnosti igara na switchu. Jedva čekam Mario Wonder da obrnem ,posle toga će verovatno skupljati prašinu do sledećeg Mario/Zelda naslova ako Tomb trilogiju ne uzmem u međuvremenu .
 
Meni je Switch pre svega za razne co op igre sa detetom, ima odličnih stvari. Mario Kart 8, Switch sports, Kirby return to dream land, Kirby and forgotten land, Yoshis crafted world, Super Mario 3d world, Super Mario party. Ja sam obrnuo Botw par puta, prešao Totk, počeo da igram Red dead redemption, pa kupio Steam Deck. Dok pređem trenutni backlog na Steamu, pojaviće se Steam Deck 3…
 
Meni je Switch pre svega za razne co op igre sa detetom, ima odličnih stvari. Mario Kart 8, Switch sports, Kirby return to dream land, Kirby and forgotten land, Yoshis crafted world, Super Mario 3d world, Super Mario party. Ja sam obrnuo Botw par puta, prešao Totk, počeo da igram Red dead redemption, pa kupio Steam Deck. Dok pređem trenutni backlog na Steamu, pojaviće se Steam Deck 3…
Izgustirao sam većinu stvari koje si nabrojao sa klincima ali dosadilo nam,deca su više u ps svetu i tamo im je društvo emigriralo izgleda.Od novijih stvari čekamo samo Wander .
 
Izašlo je još par glasina sa GamesCom-a:

  • What Eurogamer and VGC reported is effectively what was the big Gamescom rumor everyone was hearing
  • The Tegra T239 Nvidia leaked SoC is now almost surely guaranteed to be the actual hardware for Switch 2
  • BOTW was running 4K/60fps using DLSS, almost no loading time
  • The Matrix demo has the benefit of Nvidia having a much better ray tracing hardware than AMD and that advantage will be an edge for all the PS5/XBS/Switch2 generation
  • DLSS 3.5 (minus frame generation) is what they probably were using to run the demo and it's a great advantage that Switch 2 will have over PS5/Xbox
  • Unreal Engine 5 developed quite a lot in the past 2 years after the PS5/XBS demo released and it's more scalable now. It's in Nvidia and Epic Games' best interests to have UE5 be scalable for Switch 2. Epic wants devs to be able to release UE5 projects on a platform potentially as succesful as the original Switch was and Nvidia wants to showcase their DLSS/ray tracing tools
  • All of what is discussed of course is not confirmed because it's based on second hand impressions and recollections from people who were shown the demo; "target hardware" they do expect it to be representative of actual hardware but you never know (PS3 "target hardware" was >2x more powerful than the actual PS3

Po trenutnim glasinama i procurelim Nvidia dokumentima, Switch 2 bi sirovu snagu trebao da ima negde na nivou Steam Decka (nema govora o sredini puta između trenutnog Switch-a i Decka),
sa razlikom što je Steam Deck praktično mini PC i tako da će igre za Switch biti mnogo bolje optimizovane, i naravno veliki plus Switch 2 će skoro sigurno imati DLSS podršku,
tako da bi Switch 2 mogućnosti trebale da budu iznad Steam Deck-a (Switch 2 igre u docked modu bi trebale bolje da rade i u većoj rezoluciji nego na Steam Deck-u).

Ove godine će teško biti najave, ja se isto kladim na cenu od $499.

Mala ispravka, očekujem cenu $399 ne $499.
 
Jesen 2024 najverovatnije izlazi novi model, po svim informacijama.

Šta mislite, jel ima smila uraditi pre-order Switch 2 (kad bude dostupan) jer se po pravilu najranije verzije konzole najlakše moduju u budućnosti.
U međuvremenu bih ili koristio trenutni modovani Switch ili ostao na OG Firmware novog modela (sa org. ketridžima naravno).

Pitanje je samo koliko ćemo čekati mod, jer je ovo novi sistem.
 
Jesen 2024 najverovatnije izlazi novi model, po svim informacijama.

Šta mislite, jel ima smila uraditi pre-order Switch 2 (kad bude dostupan) jer se po pravilu najranije verzije konzole najlakše moduju u budućnosti.
U međuvremenu bih ili koristio trenutni modovani Switch ili ostao na OG Firmware novog modela (sa org. ketridžima naravno).

Pitanje je samo koliko ćemo čekati mod, jer je ovo novi sistem.
Apsolutno ima smisla. Znajući da je Nintendo u pitanju, verovatno prvi modovi izlaze u roku od godinu do godinu i po dana. Mada, problem je taj što će budući Switch 2 naslovi imati Denuvo zaštitu. Ako se dogodi neki breakthrough onda će biti super, ako ne, piraterija na toj konzoli biće gotovo nezamisliva dugo, dugo vremena. Tako da imaj to na umu ako ti je modovanje prioritet.
 
Mene vise zanima jer ocekujem da sve igre sa Switcha rade na novoj konzoli, da li da cekam ili da uzmem sada za praznike Switch i odigram nekoliko naslova, stim da bi me tih par igara izaslo kao cela konzola...ili da cekam novu, pa da igram sa boljom grafikom itd. Mada tu je pitanje da li ce da odrade patch za postojece naslove..

Ili da platim nekom da mi moduje Switch Oled i da igram sve za dzabe. :D
 
Mene vise zanima jer ocekujem da sve igre sa Switcha rade na novoj konzoli, da li da cekam ili da uzmem sada za praznike Switch i odigram nekoliko naslova, stim da bi me tih par igara izaslo kao cela konzola...ili da cekam novu, pa da igram sa boljom grafikom itd. Mada tu je pitanje da li ce da odrade patch za postojece naslove..

Ili da platim nekom da mi moduje Switch Oled i da igram sve za dzabe. :D
Pa ja sam uvek mišljenja da vredi uzeti ako je dobra cena i onda preći sve što treba i, na kraju, preprodati da se neko drugi naigra. Svakako neće još skoro naslednik izaći, tako da imaš vremena da pređeš sve što ti je na listi. A OLED Switch je spektakularan, definitivno vredi novca.
 
Mada, problem je taj što će budući Switch 2 naslovi imati Denuvo zaštitu.
Za ovo sam potpuno zaboravio, ako je Denuvo u pitanju, onda bilo kakvo hardversko modovanje neće raditi
jer se stvar rešava na softverskoj strani (igra šalje upite preko interneta, kako bi se proverila autentičnost igre i sistema).

Jedina stvar koja dovodi u sumnju Denuvo na Switch 2 jer internet konekcija.

Ako bude ponovo napravljen kao hibridni sistem konzola plus portabilno onda mu stalna internnet konekcija (koju Denuvo zahteva) smanjuje portabilnost.
Tj ne verujem da se može naigrati na planini ako je internet veza slaba, a Denuvo ne može da dobije povratni ping od konzole. Zato (donekle) sumanjam u ovu izvedbu sa Denuvom.
 
Nazad
Vrh Dno