Šta je novo?

Nintendo Switch (Nintendo NX)

Evo da postavim jedno glupo pitanje. Koji su benefiti modovanog uređaja? Vidim da je dosta komplikovano, pa predpostavljam da su i benefiti veliki🙂.
 
Mogućnost pokretanja homebrew softvera i igara koje nisi kupio.
 
Ništa ne fali njihovim džojsticima. Joyconi su više za handheld i party igre, dok je Pro kontroler pandan DualSense/Xbox kontrolerima i odličan je za duže gejming sesije. A i nije komplikovano, niti skupo koristiti Xbox ili Sony kontroler na Switch-u.

Switchu fali snage, ali je skroz kul konzola. A first-party igre su im odlične za sve uzraste, samo su skupe. Ja nisam zahtevan, pa ne primećujem pad frejmova u zahtevnijim igrama, ali igram uglavnom u handheld modu.

Sada za vikend sam seo i čipovao svoj novi Switch OLED (stajao u kutiji do tada, pošto sam imao čipovan Switch v2). Ni malo naivna procedura, za koju mi je bio potreban mikroskop, dobar alat i materijal, strpljenje i samo 5 sati :D.
Pogledajte prilog 395507

Svaka čast, ja nisam imao hrabrosti da se upustim u tako nešto pa sam prosledio mnogo iskusnijim kolegama :)
 
Šta koristite od dodatne opreme? Kontam da su torbica i zastitno staklo must have ali me interesuju i ostale stvarcice koje su vam se pokazale dobro. Naravno preporuke za torbice i zastitno staklo su dobro dosle.
 
Ako će se igrati u handheld modu, onda je grip obavezan. NeoGrip ili ZenGrip sa odgovarajućim torbicama. Bilo koje zaštitno staklo je okej.
 
Zdravo svima drugari, zbog nekog naleta nostalgije rešio sam da se vratim u Nintendo svet, jer me iskreno jedino njegove ekskluzive vraćaju u detinjstvo, a sve ostale igre mogu slobodno da stavim u isti koš. Isto tako sam pre jedno 5-6 godina kupio WiiU i odigrao sve ekskluzive i posle ga poklonio bratancu. Pa vas pitam šta mi je najbolja opcija da pazarim, da li neki hakovani V2 ili šta već? Da li na hakovanim verzijama ne može da se igra ništa tipa Mario Maker i Mario Kart što je vezano za online?
 
Rec hakovan i online ne idu zajedno, to je oduvek bilo.
 
Ako će se igrati u handheld modu, onda je grip obavezan. NeoGrip ili ZenGrip sa odgovarajućim torbicama. Bilo koje zaštitno staklo je okej.

Samo što ćeš kod nas dosta teško naći to da kupiš osim ako si voljan da poručiš iz USA i platiš isporuku više nego grip, ili imaš nekoga da ti donese... Ja sam uzeo Hori Split Pad preko KP i postigne se sličan efekat što se tiče udobnosti pri igranju.
 
Zdravo svima drugari, zbog nekog naleta nostalgije rešio sam da se vratim u Nintendo svet, jer me iskreno jedino njegove ekskluzive vraćaju u detinjstvo, a sve ostale igre mogu slobodno da stavim u isti koš. Isto tako sam pre jedno 5-6 godina kupio WiiU i odigrao sve ekskluzive i posle ga poklonio bratancu. Pa vas pitam šta mi je najbolja opcija da pazarim, da li neki hakovani V2 ili šta već? Da li na hakovanim verzijama ne može da se igra ništa tipa Mario Maker i Mario Kart što je vezano za online?
Pa to što ćeš igrati online kupiš ketridz ili online u store i igraš na regularnom boot-u a ostalo igraš na hakovanom. Baci oko na YT na dual boot pa će ti biti jasno ...
 
Isto i ja radim. Online igre tipa Mario Kart, Switch sports, Splatoon originali na čistom sysnandu, sve ostalo offline na emunand sa podešenim exosphere i DNSmitm. Ako imaš V1 za prebacivanje sa jednog na drugi će ti trebati payload injektor, hakovani V2, lite i OLED samo restartuješ i već si u bootloaderu.
 
Pa vas pitam šta mi je najbolja opcija da pazarim, da li neki hakovani V2 ili šta već? Da li na hakovanim verzijama ne može da se igra ništa tipa Mario Maker i Mario Kart što je vezano za online?
Najjeftinija opcija za igranje - Switch v1 koji nije pečovan. Najbolja opcija - Switch v2 čipovan ili OLED čipovan.

Za igranje kupljenih igara i online koristiš nemodifikovani SysNAND, dok za homebrew koristiš EmuNAND. Nikako ne mešaš, jer ti Nintendo može banovati konzolu.
Samo što ćeš kod nas dosta teško naći to da kupiš osim ako si voljan da poručiš iz USA i platiš isporuku više nego grip, ili imaš nekoga da ti donese...
Dostupni su na Amazon.de, a video sam i na AliExpress-u.
 
Najjeftinija opcija za igranje - Switch v1 koji nije pečovan. Najbolja opcija - Switch v2 čipovan ili OLED čipovan.

Za igranje kupljenih igara i online koristiš nemodifikovani SysNAND, dok za homebrew koristiš EmuNAND. Nikako ne mešaš, jer ti Nintendo može banovati konzolu.
Tako sam nešto i sam pokapirao. Na žalost, modovani su solidno skuplji nego novi koji nisu modovani, ali pošto znam cene igara na Switch-u, već posle par igara se anulira ta razlika.
 
Tako sam nešto i sam pokapirao. Na žalost, modovani su solidno skuplji nego novi koji nisu modovani, ali pošto znam cene igara na Switch-u, već posle par igara se anulira ta razlika.
Jesu, jer čipovanje nije jednostavno. A do pre par meseci su i sami čipovi bili skupi. Ja sam svoj prvi modčip platio $69, jer mi je logika bila slična kao tvoja - umesto da kupim jednu igru za Switch, kupiću čip. Ali je i bolje kupiti Switch v2/OLED jer se konzole osetno manje greju i imaju značajno dužu autonomiju baterije u odnosu na v1.
 
Jesu, jer čipovanje nije jednostavno. A do pre par meseci su i sami čipovi bili skupi. Ja sam svoj prvi modčip platio $69, jer mi je logika bila slična kao rvoja - umesto da kupim jednu igru za Switch, kupiću čip. Ali je i bolje kupiti Switch v2/OLED jer se konzole osetno manje greju i imaju značajno dužu autonomiju baterije.
Hvala puno za info :)
 
Bowing Down Waynes World GIF
 
Pridruzih se switch familiji, veliki majstor ga je odradio vrhunski. Nisam imao vremena da se preterano poigram. Android radi dobro, ostaje mi još nda namestim remote play za PS5 ali to kad bude bilo vremena.
 

Prilozi

  • IMG_20230801_155835.jpg
    IMG_20230801_155835.jpg
    203.1 KB · Pregleda: 62
  • IMG_20230801_160255.jpg
    IMG_20230801_160255.jpg
    199.3 KB · Pregleda: 63
  • IMG_20230801_160115.jpg
    IMG_20230801_160115.jpg
    302.4 KB · Pregleda: 55
  • IMG_20230801_160653.jpg
    IMG_20230801_160653.jpg
    217.9 KB · Pregleda: 57
Jel svake godine u ovo vreme ima većih popusta na Nintendo (mislim na inostranstvo)?
Jer ako nije, moguće da će ove godine zaista izaći nova verzija

Van toga, jedino objašnjenje je što je izašao i Asus Rog Ally, a i Steam Deck bio na akciji, kao što je i PlayStationu pala cena.
 
Nece ove sledece ce. Kada krenu glasine po tviterima i raznim feedovima uskoro se ocekuje objava. S obzirom da objave jos nije bilo tesko da ce ove godine. Kontam da ce uskoro da najave. Isto i sa igrama, Capcom ce verovatno da najavi RE9 i jos jedan jak naslov u slicnom periodu.
 
Jel imao neko od vas problem sa modovanom konzolom da odjednom pocne da bootuje OFW na restart i power off?
Dakle odjednom nemam onaj pocetni screen gde biram CFW ili OFW, vec odmah bootuje regularan sistem.

P.S. Konzola nije koriscena 10 dana dok sam bio na moru, do tada je sve radilo normalno
 
Probaj da drzis volume - (minus) cim ga upalis. Mozda je nekako auto boot na OFW postavljen.
 
Prema opisu, tako izgleda kada je neki od kontakata između ploče i čipa loš tj. otkačen. Da li ti je konzola možda ispala nedavno?
 
Probaj da drzis volume - (minus) cim ga upalis. Mozda je nekako auto boot na OFW postavljen.
Opet isto, OFW

Prema opisu, tako izgleda kada je neki od kontakata između ploče i čipa loš tj. otkačen. Da li ti je konzola možda ispala nedavno?
Nikada ispala, stajala u docku dok nisam bio tu i prestala da bootuje hekate.

Proverih i SD karticu, radi uredno kada je prikacim na računar.
 
Proveri lemove na ploči. Eventualno probaj drugi modchip, ako imaš.
 
Javljam sutra kakav je kad se vrnem doma.

Elem eto nekih mesec dana koriscenja i mogu reci da mi je bolja konzola od PS5 koju posedujem a samim tim i kompa posto mi je PS5 bolja varijanta od kompa verovatno zbog godina. Za mesec danas nisam upalio PS5 sem jedne VR igre.

Mogucnosti konzole su fantasticne, handheld je fenomenalan. Medjutim ima tu i drugih elemenata koji iskaču. Mnoge igre su za 2 igraca dok su iste na drugim platformama single player, Brothers, Untitle Goose Game... Vidi se fokus da je konzola usmerene vise od konkurencije na couch coop. Isto mi se svidja izbor usera gde na PS izaberes usera i sve je za tog usera gde kod switcha je izbor usera tek kad ulazis u igru. Mozda zvuci bezveze ali meni je taj pristup daleko bolji pogotovo sto nas 4 koristi konzolu maltene istovremeno. I da gospdoja je posle skoro 20 god prvi put pitala kada izlazi neka igra (Mario Wonder), posto igra 2D Mario igre. Nismo mogli da je nateramo da uzme gamepad u ruke pre. Sve u svemu cist 10ka. Cekam da vidim sta ce biti Switch 2, pa da vidim da li da uzimam i OLED ili da cekam dvojku.
 
Vrh Dno