Šta je novo?

Nintendo Switch (Nintendo NX)

Od svega sto sam danas o Nintendu procitao, najzanimljiviji je CEMU 1.7 koji tera WiiU igre u 4K na PC-u, nesto sto ce Nintendo konzola moci tamo neke 2032. godine. Isti taj WiiU se vise ne proizvodi, uskoro ce da ukinu podrsku. Za konzolu koja je izasla pre cetiri godine.

Offtopic:
Jel CEMU tera samo WiiU igre ili i one starije sa Wii i Game Cube konzola?

Sent from mTalk
 
Dolphin je kvalitetniji emulator, zapravo najbolji ikad za neku konzolu ali ne moze da emulira WiiU igre. Cemu nije precizan kao Dolphin ali ima neke fore koje nema nijedan drugi emulator, na primer koristi VRAM.



Ovo nikad nije bilo, da emulator radi bolje od aktuelne konzole.
 
Portabilna/home konzola je meni potpuni promasaj, pogotovo za ovu cenu.

Ljudima treba kucna konzola za 150-200e da igraju igre tipa Crash(sve od bandicoota do racinga), Zeldu i slicne igre koje se fokusiraju na pricu i zabavni gameplay, a ne grafiku i definitivno ne po ceni od 70e po igri.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Dolphin ti je za Wii/gc.

To znam, Dolphin nije bilo moje pitanje.

Dolphin je kvalitetniji emulator, zapravo najbolji ikad za neku konzolu ali ne moze da emulira WiiU igre. Cemu nije precizan kao Dolphin ali ima neke fore koje nema nijedan drugi emulator, na primer koristi VRAM.




Ovo nikad nije bilo, da emulator radi bolje od aktuelne konzole.


Baš sam sinoć gledao te CEMU klipove i mora da se skine kapa ljudima koji ovo rade. Lično sam se fino izigrao sa Dolphinom svojevremeno, premda baš i nije radio uvek 100% dobro.

Portabilna/home konzola je meni potpuni promasaj, pogotovo za ovu cenu.

Ljudima treba kucna konzola za 150-200e da igraju igre tipa Crash(sve od bandicoota do racinga), Zeldu i slicne igre koje se fokusiraju na pricu i zabavni gameplay, a ne grafiku i definitivno ne po ceni od 70e po igri.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Pogledaj tek cene za accessories i dodatni gamepad :D Da ne pričam da je Nintendo i dalje po stilu razmišljanja u Srednjem veku po mnogim stvarima vezanim za gaming tržište.

TB je po običaju on point:

https://www.youtube.com/watch?v=aCrjI3O0fWY


Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Kada je izašao NES davne 87-e cini mi se, mislio sam da ce nintendo da ostane No:1 u svetu igara. Da mi je neko rekao kako ce da završe...

Sent from my D6603
 
Izgleda da polako idu u pravcu koji bih ja voleo više da vidim, a to je Super Mario RUN na iOS-u, evo ga sad i Lego City Undercover na PS4/XBO/PC. Neizbežno je da iznajme te svoje likove Sony-ju i MS-u, ili da se udruže sa nekim od njih i prave sistemske ekskluzive za konzole koje se sigurno dobro prodaju. Čim Switch propadne, a to je neizbežno, pohrliće oni Apple-u i Sony-ju garant. Možda onda i vidimo neku Zeldu na PS4 Pro u 4K.
 
Eee to bih voleo da vidim... nintendo exklusiva na PS-u [emoji3]
Nešto ne verujem da će tako nešto da zaživi iako bih Marija igrao samo tako na PS-u.
 
Poslednja izmena:
329 evra u Evropi, majko mila koji će ovo fail da bude :)
 
Title launch naslovi su manje vise WiiU naslovi. Katastrofa...
 
In-Depth Switch Walkthrough With Nintendo
https://www.youtube.com/watch?v=pArXLkXTXu8


Switch clicks in the hands, but on paper, it's in trouble
http://www.eurogamer.net/articles/2017-01-13-switch-clicks-in-the-hands-but-on-paper-its-in-trouble

The best thing about Nintendo Switch is its slick new controller
http://www.theverge.com/2017/1/13/14267246/nintendo-switch-joy-con-controller-hands-on

Nintendo’s Switch already gets right what the Wii U got wrong
http://www.theverge.com/2017/1/13/14262366/nintendo-switch-event-analysis-wii-u

Nintendo's Switch makes a great first impression
https://www.engadget.com/2017/01/13/nintendo-switch-hands-on-video-photos/

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1333946


Utisci medija i ljudi koji su probali Switch su dosta pozitivni, sama konzola, hardver, kvalitet, kontroleri, koncept, iskustv, sve je odlično,
ali kao manu uglavnom navode višu cenu (pogotovo u Evropi) i malo launch igara.
 
ja ne znam ko moze da bude negativan po pitanju nx-a. ne znam cemu ovoliki hejt, konzola donosi novi i originalni koncept. pritom popunjava rupu, jer ulazi na nepostojece trziste mobilnog gejminga gde je nekad bila vita, a sad nema nista.
 
Kakva Vita, to nikad nije ni bilo popularno. Switch menja WiiU i DS. Samo ne znam kako ce sa ovom cenom da menja DS, koja je najpopularnija Nintendo konzola ikada.

Ja sam imao velika ocekivanja od NX konzole, nisam mislio da ce da izbace gimick.
 
ja ne znam ko moze da bude negativan po pitanju nx-a. ne znam cemu ovoliki hejt, konzola donosi novi i originalni koncept. pritom popunjava rupu, jer ulazi na nepostojece trziste mobilnog gejminga gde je nekad bila vita, a sad nema nista.

Moze da bude negativan onaj koji vidi da se ta konzola ne bi prodavala da nema "ekskluziva" za nju.

Talentovani ljudi svojim idejama sa igre forsiraju ljude da kupe glupu i slabu konzolu samo da bi igrali te iste igre.
Da nema tih igara, niko ziv ne bi kupio ovo.

Samo to forsiranje za kupovinu skupe konzole koja ne vredi ni blizu svoje cene da bi se igrale "ekskluzivne" igre je glupost.
Koncept je lep, nema trenutno takve polu-portabilne konzole na trzistu.
Nek prepolove cenu ili pojacaju hardver i moze da se opravda kupovina.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Moze da bude negativan onaj koji vidi da se ta konzola ne bi prodavala da nema "ekskluziva" za nju.

Talentovani ljudi svojim idejama sa igre forsiraju ljude da kupe glupu i slabu konzolu samo da bi igrali te iste igre.
Da nema tih igara, niko ziv ne bi kupio ovo.


Samo to forsiranje za kupovinu skupe konzole koja ne vredi ni blizu svoje cene da bi se igrale "ekskluzivne" igre je glupost.
Koncept je lep, nema trenutno takve polu-portabilne konzole na trzistu.
Nek prepolove cenu ili pojacaju hardver i moze da se opravda kupovina.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Ranije je to bilo normalno za svaku konzolu, a sada multiplatform igre dominiraju konzolama, granica između PC-a i konzola skoro da više ne postoji.
Konzola se kupovala prvenstveno na osnovu ekskluziva, a danas uglavnom da li neka multplatform igra (koja je i na PC-u) radi u 900p ili 1080p.



ja ne znam ko moze da bude negativan po pitanju nx-a. ne znam cemu ovoliki hejt, konzola donosi novi i originalni koncept. pritom popunjava rupu, jer ulazi na nepostojece trziste mobilnog gejminga gde je nekad bila vita, a sad nema nista.

Hejt uglavnom dolazi od više cene (pogotovo u Evropi), manjeg broja prikazanih igara i slabog izbora igara na launchu,
sama konzola i koncept su prilično dobri i vrlo zanimljivi.
 
Poslednja izmena:
tako je. visoka cena je jedino sto moze da ubije ovu konzolu. kapiram da oni racunaju da posto jednim udarcem ubijas dve muve moze da bude malo skuplje, ali opet... mislim da ce dobar deo publike da ima blokadu da iskesira 300 evra za ovo.

inace, svi prodavci kazu da ce konzola biti rasprodata, tako da uradite preorder ako hocete svoj primerak. moj brst ce danas da uradi preorder da bi je imao odmah na launch-u.
 
pre bi uzeo novi nvidia shield 4k hdr... bese gen2?
 
Poslednja izmena:
Zelda 900p/30fps na doku - DF prijavljuju padove fps do 15-20. U portabl modu 720p/30fps.
 
Smesno. Vidim ja da cu ovo igrati na WiiU.
 
Bice komedija ukoliko bude igrivo preko CEMU nekih nedelju dana po izlasku i to u 4K/60. Stara Zelda (Wind Waker) je vec sada igriva u 4K/60 na CEMU a cak i Dolphin verzija sa HD teksturama izgleda i radi bolje od WiiU remaster verzije.
 
shvatio sam, nosices high end laptop sa sobom svuda i igraces sve preko emulatora, pola sata dok ne istrosis bateriju. a sad vrati hejt nazad u jazbinu iz koje trolujes, ovde nam ne treba.
 
Zelda 900p/30fps na doku - DF prijavljuju padove fps do 15-20. U portabl modu 720p/30fps.

Smesno. Vidim ja da cu ovo igrati na WiiU.



Ovo nema nikave veze sa istinom, DF prijavljuje uglavnom zaključanih 30fps-a sa retkim padovima, tačnije za pola sata demoa su imali samo jednom FPS pad na nekih 22-23 dok je ostatak vremena FPS bio 30.
Kažu da je velika razlika u odnosu na Wii U verziju što se toga tiče.

https://www.youtube.com/watch?v=6ktFlmH_0CI
 
Poslednja izmena:
Nisam ocekivao ovoliko hejta od svih za konzolu koja ce se verujem odlicno prodavati.
Koncept je odlican, istina pocetni lineup igara nije impresivan, ali ima potencijala.
Zaboravljate da mi (matorci) i nismo ciljna publika a Srbija nije bitno trziste. Switch ce ici kao alva u USA. Spominjete i previsoku cenu....................pa 300$ i nije strasno za amerikance.
Neko je spomenuo da ce igre biti 70$. Na amazonu su sve 60$ za switch pa i Zelda.
 
a cak i Dolphin verzija sa HD teksturama izgleda i radi bolje od WiiU remaster verzije.

Uopste se ne slazem sa ovim.
Kao sto Vetar rece, pogledao sam DF video, ne znam gde si iskopao padove na 15-20.

Bas bih hteo ovo da uzmem day 1, ali mi N nije dao nijedan razlog da to uradim.
Konzola je skupa, USF2 i Mario Kart su preskupi. Verovatno cu cekati price drop, ili da nesto bas dobro izadje. A i backlog za 3ds mi je ogroman.
 
Poslednja izmena:
cak i Dolphin verzija sa HD teksturama izgleda i radi bolje od WiiU remaster verzije.

Imam obe verzije i WiiU je 10x lepsa i mnogo bolje radi od PC verzije u 4:3 sa HD teksturama zbog kojih ima uzasan stuttering. Wii U verzija izgleda i radi kao iz snova. Da ne pricam da se moze igrati off-tv na tabletu.
 
Nazad
Vrh Dno