Šta je novo?

Narudzba Avalon ASIC chipova [STARA TEMA, READ ONLY]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
+1

Na žalost i moje slaganje to je tako uvek bilo i biće...prosto svako je slobodan da radi kako želi.Obzirom da u današnje vreme data reč i usmeni dogovor retko gde funkcionišu naspram ugovora i ostalih pisanih trica...


Heh i ja sam za poštovanje reči, ali kad me neko za**** i na ono što je potpisano, mrka kapa. Inače ja nemam ništa protiv onog što je sajber rekao, i lepo je i rekao, ništa loše u tome nema, za "neku" cifru, on,ja ili bilo ko drugi bi ustupio svoje čipove koje je naručio. Ni meni se ne sviđa, ali tako svet danas funkcioniše......
 
To uopste nije pošteno. Već postoji lista onih ispod crte na kojoj sam ja na drugom mestu i nikad mi ne bi palo napamet da se poslužim takvim prevarama da bi dosao do prvog mesta jer za razliku od nekih sa foruma imam časti.

Kad vec trazis svoja prava posteno bi bilo da si nesto uplatio cime bi pokazao da si ozbiljan,. Po neni bi prednost trebalo da imaju oni koji su poslali btc jer najvise rizikuju ili eventualno oni koji najbrze uplate kada se ta mogucnost otvori ali ali bice kako resi covek koji organizuje.

Kao sto smo trazili da se otvori soba za btc da bi bilo sve na jednom mestu a dobili da ova tema upadne u Domaće tržište iliti GDE da kupim?. Koliko je to besmisleno verujem da svako vidi osim onih koji odlucuju.
 
Ja sam se prilicno pokajao sto nisam narucio,ali sta je tu je
NAPOMENA ZA genijalcin@23 isprazni sanduce,poslao sam ti PM
 
Kad vec trazis svoja prava posteno bi bilo da si nesto uplatio cime bi pokazao da si ozbiljan,. Po neni bi prednost trebalo da imaju oni koji su poslali btc jer najvise rizikuju ili eventualno oni koji najbrze uplate kada se ta mogucnost otvori ali ali bice kako resi covek koji organizuje.

A odakle ti to da nisam nista uplatio posto sam vec uplatio za 10 cipova. Za tvoju informaciju najvise rizikuju oni koji su kao i ja odlucili da podignu visegodisnju stednju iz banke nekoliko meseci pre isteka roka samo da bi ucestvovali cime su u startu izgubili oko 30% kamate. Tako da ako akcija propadne tebi ce najverovatnije biti vracen novac dok cemo mi i dalje biti na gubitku. (Uzgred verujem da ti je poznato da jedini razlog sto nisam uplatio prvu turu na vreme jeste taj sto je procedura za dizanje stednje komplikovana i sto je za nju potrebna dokumentacija koju nisam mogao vikendom da nabavim.)
 
Mislim da se bez potrebe svađate.

Maestro, ti svakako ne gubiš svoje mesto u redu. Ako neko proda svoje mesto nekome onda taj ispada iz reda, ne upada neko drugi ispod njega već na njegovo mesto.
 
Nisi nista svatio. Tacno je da sam ja ispod crte ako neko odustane ali zasto bi neko odustao i dobio nazad svojih 0.87 kada naprimer moze nekom magarcu da proda te cipove za 1 BTC. Sve u svemu pojedincima svaka cast posto su svojom pohlepom uspeli jos jednu lepu akciju da upropaste.
 
A odakle ti to da nisam nista uplatio posto sam vec uplatio za 10 cipova. Za tvoju informaciju najvise rizikuju oni koji su kao i ja odlucili da podignu visegodisnju stednju iz banke nekoliko meseci pre isteka roka samo da bi ucestvovali cime su u startu izgubili oko 30% kamate. Tako da ako akcija propadne tebi ce najverovatnije biti vracen novac dok cemo mi i dalje biti na gubitku. (Uzgred verujem da ti je poznato da jedini razlog sto nisam uplatio prvu turu na vreme jeste taj sto je procedura za dizanje stednje komplikovana i sto je za nju potrebna dokumentacija koju nisam mogao vikendom da nabavim.)

Pa ako si nesto uplatio onda bi trebao biti u prednosti u odnosu na onog ko nije, ali to zavisi od genijalcina.

A to koliko rizikujes je tvoja licna odluka i ne vidim razlog da nam se zalis i zbog toga trazis poseban tretman. Inace zelim ti sve najbolje kao i svima ovde.
 
Nisi nista svatio. Tacno je da sam ja ispod crte ako neko odustane ali zasto bi neko odustao i dobio nazad svojih 0.87 kada naprimer moze nekom magarcu da proda te cipove za 1 BTC. Sve u svemu pojedincima svaka cast posto su svojom pohlepom uspeli jos jednu lepu akciju da upropaste.

To je neko tvoje vidjenje pravde i pohlepe. Po nekom mom svako bi mogao svoj preorder da preproda a vrednost bi se odredila koliko je neko spreman da za to ponudi. Mozda se sutra nesto desi sto ce dovesti da to nece moci da proda ni za 0.01btc. To je rizik otvorenog trzista i tako funkcionise i vrednost za btc.
Opet to zavisi od coveka koji organizuje koliko misli da to sve ima ili nema smisla.
 
Kakav je sad problem ispao?
Nece niko odustati i to je to. Ostali mogu samo da se nadaju. E sad ako neko hoce da ponudi bezobraznu cifru nekome da mu ovaj ustupi svoj asic tu apsolutno nema ljutnje. Ako bi vam neko ponudio 1000e na ruke jel bi cekali asic ili bi odustali? Neko nebi odustao bez razloga pa da neko drugi uskoci na njegovo mesto vec bi to uradio za odredjenu sumu i sta tu ima neko da se ljuti? Ljutite se na sebe sto niste na vreme rezervisali primerak. Stvarno ne vidim ni sto vi se neko na Genijalcinu sad drndao niti na bilo koga.
Uostalom taj neko moze sacetati asic i dati ga drugome i vi i da ne znate i u krajnjem slucaju to nije vasa stvar.
Oustalom niko nista ne prodaje, niko nikoga ne ubacuje preko veze, samo pravite problem gde ga nema.
 
Zasada nema problema ali moglo bi da ih budu jer pojedinci hoce da naruse pravo prece kupovine i ljude ispod crte ostave bez cipova. Naravno da moze neko da odustane jer u trenutku kupovine nema para zato jer se zaleteo i sve pare koje ima dao na cipove a mislio je da ce moduli doci kasnije nego sto su dosli. Niko tebe niti bilo koga nece da krivi ako prodas cipove za 1000 evra ali klosare sa foruma koji ti ponude te pare hoce. Jos jednom apelujemo na vas da ako vec hocete da otkupljujute cipove to radite od nekog iz inostranstva a ne od kolega sa foruma.
 
Ček, što si ti onda uopšte uzimao od genijalca onda? Ne razumem šta je uopšte tvoj problem ovde?....
 
Ljudi 'el ste vi ozbiljni il' se salite?

Ja sam procitao samo prvu i poslednju stranu ove teme..
Jer koliko kapiram ovde ima ozbiljnih rudara u prici.. i isti oni sad pricaju o kupovini neke magle u maglovitoj firmi bfl..

Dajte se dozovite zdravom razumu :)

Ja sam poceo s miningom pre, recimo, god dana.. jos od prvog dana mog rudarenja, bfl je najavljivao za 1 sedmicu.. za 10 dana.. pa pocetak sledeceg meseca.. isporuku svojih proizvoda ;)

Naravno da nisam poverovao u tu sangarepa pricu.. i nastavio sam sa nabavkom nove gpu snage.. sad kada je sva oprema otplacena, opusteno i bez cimanja mogu da kazem da je ceo koncept... tj cela prica bfl.. jedna velika prevara..

Mozda ja gresim.. ali da budem iskren nisam jos upoznao coveka koji je dobio a-sik product :D

Znam ih par koji su dali novce razlicitim proizvodjacima a-sika.. a da su posle toga potrosli daleko vise novca na nove gpu.. cemu onda kupovina grafa ako znas da ti stize a-sik :)

Radite kako mislite da treba.. ali cela prica od prvog dana bazdi na prevaru :) opet se ogradjujem.. to je moje licno misljenje
 
Za kada je sledeca porudzbina projektovana da bude? (mislim na vreme) Interesuju me samo chipovi bez ploca za sada.

I nije mi jasam sistem placanja, tj kome se i kada placa jel se koristi escrow ili kako?
 
Za kada je sledeca porudzbina projektovana da bude? (mislim na vreme) Interesuju me samo chipovi bez ploca za sada.

I nije mi jasam sistem placanja, tj kome se i kada placa jel se koristi escrow ili kako?


haha. U temi koja ima veze sa btcom i hw koji ima veze sa btcom ti bi da plaćaš escrowom? A za šta služi btc?
 
haha. U temi koja ima veze sa btcom i hw koji ima veze sa btcom ti bi da plaćaš escrowom? A za šta služi btc?

Sluzi za to da se njemu deponuju BTC tj kao posrednik da ne bi bilo prevarenih. Ne znam zasto je to cudno.

I da se ne bi desavala razna previranja po listama koja su moguca.
 
@ maestro
uvijek ljudi ispod crte udaraju na cast i postenje ovih koji su iznad njih, tako je to islo, tako ide, i tako ce ici.
al uvijek razmisli 2x prije nego li tako nesto javno napises, jer svojim postovima samo pogorsavas sebi sutuaciju.
 
istina.

mislim to, za "ispod crte".

@maestro, nema potrebe za dramom. sve je ok, ja garantujem da ce sve proci kako treba i da nece biti muljanja. ja ne mogu, niti zelim, da ikome branim da svoje chipove ustupi nekome drugome. meni je samo bitno da oni koji su se javili i poslali bitcoine dobiju ono sto su platili. i to je to. sta ce neko da radi sa svojim chipovima, i plocama - to nije moja briga.
 
I ja se nadam da ce sve proteci u redu ali da li si procitao, šta je ovaj napisao. :zgran:

Ljudi 'el ste vi ozbiljni il' se salite?

Ja sam procitao samo prvu i poslednju stranu ove teme..
Jer koliko kapiram ovde ima ozbiljnih rudara u prici.. i isti oni sad pricaju o kupovini neke magle u maglovitoj firmi bfl..

Dajte se dozovite zdravom razumu :)

Ja sam poceo s miningom pre, recimo, god dana.. jos od prvog dana mog rudarenja, bfl je najavljivao za 1 sedmicu.. za 10 dana.. pa pocetak sledeceg meseca.. isporuku svojih proizvoda ;)

Naravno da nisam poverovao u tu sangarepa pricu.. i nastavio sam sa nabavkom nove gpu snage.. sad kada je sva oprema otplacena, opusteno i bez cimanja mogu da kazem da je ceo koncept... tj cela prica bfl.. jedna velika prevara..

Mozda ja gresim.. ali da budem iskren nisam jos upoznao coveka koji je dobio a-sik product :D

Znam ih par koji su dali novce razlicitim proizvodjacima a-sika.. a da su posle toga potrosli daleko vise novca na nove gpu.. cemu onda kupovina grafa ako znas da ti stize a-sik :)

Radite kako mislite da treba.. ali cela prica od prvog dana bazdi na prevaru :) opet se ogradjujem.. to je moje licno misljenje
 
Maestro, postao si queen of drama, keve mi. Ne kapiram sta hoces vise. Hoces moje mesto samo da ne kukas vise?
 
:D

Ili mu ja prepustim mesto u batchu 4

Maestro, ništa risim nije napisao što već većina ne zna, manje-više smo svi svesni da ništa nije sigurno. Ako ništa ne bude od ovoga u najgorem slučaju će nam otići novčići, ali ne verujem da će do toga doći..
 
Da li ce se hladnjak kupovati posebno ili je vec ukljucen u cenu ploce ili pocesora ?
 
Da li je poznato kolika ce otprilike biti njegova cena posto pretpostavljam da se navedena cena od 1 BC odnosi na samu plocu bez hladnjaka ?
 
Ljudi ovo krece da radi na bitminteru se pojavio username realasicpower 6.000.000 MH/s pola snage na bitminteru samo on
 
Ljudi ovo krece da radi na bitminteru se pojavio username realasicpower 6.000.000 MH/s pola snage na bitminteru samo on
:shock:
Voleo bi da ovi sto nisu porucili da ne mrace temu Asici su realni i stvarni nece diff biti za tri meseca za dzabe 50miliona skocice jel ce Asici masovno povecati snagu mreze.
@genijalac
Znaci za 10 chipova PCB ce biti cena 1btc i to je to koji su jos troskovi?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno