Šta je novo?

Na koliko dpi drzite miseve

nikolaf7

Slavan
Učlanjen(a)
18.11.2005
Poruke
2,171
Poena
390
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600, Lc cc 120
Matična ploča
Gigabyte B550m ds3h
RAM
2x8gb ddr4
GPU
Asus 1060 6gb
Storage
WD i Samsung SSD, Toshiba HDD
Kućište
Bitfenix Shinobi
Miš & tastatura
G502 hero
Mobilni telefon
Samsung A34
Nije mi jasna to sa dpi, citam svudje igraju na 2000+, mislim kako!?
Uzeo sam juce gb 6980(godinama vozio mx500) i kad sam stavio na 800 morao sam da smanjim sens u mouse properties...probao na 1500,1800 i 2000 i ne mogu ikonicu da pogodim.

Je li fora da stavim sto veci dpi a smanjim sens sto vise pa je to kao preciznije?
Posted via Mobile Device
 
Navika. 600 dpi
 
Poslednja izmena:
igram na 400dpi :) Iako mis podrzava 1800. Stvar navike,a i ne vidim tu nista specijalno ;) (tj da ces biti precizniji i sl)
 
ja sentinela drzim na 3800. u igrama kao sto je cs ne primecujem razliku izmedju veceg dpi i manjeg sensa i manjeg dpi i veceg sensa. ali recimo na desktopu sa jako malim dpi mogu da vidim kako mis ne ide dijagonalno nego piksel po piksel gore, desno, gore, desno... naravno i na 5600 dpi se moze ovo primetiti, ali mnogo teze jer je pomeraj po osama mnogo manji

edit:
hmm, sad sam testirao malo u maloj rezoluciji i mis se ponasa identicno na min i max dpi (naravno, sa min dpi moram mnogo vise da pomerim mis za isti broj pomerenih piksela). dakle mogu da pogodim svaki piksel, samo je pitanje brzine pomeranja kursora. sto znaci, namesti onako kako ti odgovara najvise. verovatno je najbolje da stavis srednju vrednost za dpi i podesis sens po navici.
 
Poslednja izmena:
Drzim na max-u koji mi mis dozvoljava, 1600 DPI. Nisam ni pokusavao drugacije, odgovara mi ovako kako je. Veci problem mi je sto W7 64bit ne dozvoljava nepotpisane drajvere, pa nemogu da podignem osvezenje sa 125 na 500Hz :wall:
 
Drzim na 1600 ili 2000dpi, a samo smanjujem ako nesto preciznije radim u photoshopu.
 
Mish SS ikari laser - max dpi 3200, trenutno na 800dpi + skinuta win akceleracija, 500hz polling rate. Bio sam hardkor high sens igrac, jednostavno ne moze se biti dovoljno precizan na velikom sensu. neki optimum za mene je 800 do 1000dpi. Plus naravno ogromna podloga da motam po njoj :d
 
800dpi
500Hz

Ни не може више. :)
 
Mish SS ikari laser - max dpi 3200, trenutno na 800dpi + skinuta win akceleracija, 500hz polling rate. Bio sam hardkor high sens igrac, jednostavno ne moze se biti dovoljno precizan na velikom sensu. neki optimum za mene je 800 do 1000dpi. Plus naravno ogromna podloga da motam po njoj :d
Kakva win akceleracija to je uzas zivi:d

U FPS igrama mi je reper za podesavanje sensa da kad povucem sa leve na desnu stranu podlge(s kraja na kraj, podloga siroka 25cm) lik se okrene oko svoje ose za oko 160-170 stepeni....mora da se mota dosta ali sam tako najprecizniji
i sad mi je smor da povecavam dpi a smanjujem sens dok se ne nadju :D na stari feeling ako nema neke velike koristi od toga

edit:
Hahaha, evo resenja....izmerio sam koliko treba da povucem misa sa kraja na kraj ekrana i 800dpi a u windowsu 4 mu dodje (u +/- milimetar) kao 1400dpi a u winu 3:d
 
Poslednja izmena:
2000dpi, pointer speed u win7 na pola. Ne koristim Pointer Acceleration u SetPoint ili windowsu, nije mi potrebna.
 
Drzim na max-u koji mi mis dozvoljava, 1600 DPI. Nisam ni pokusavao drugacije, odgovara mi ovako kako je. Veci problem mi je sto W7 64bit ne dozvoljava nepotpisane drajvere, pa nemogu da podignem osvezenje sa 125 na 500Hz :wall:

http://www.ngohq.com/news/15043-how-to-increase-usb-sample-rate-in-windows-vista-7-a.html

Radi, sigurno, ja sam svoj stari intelli 1.1 drzhao na 500Hz.
Inache, sad Xai na 400DPI ingame, 800DPI na desku i 500Hz polling.
 
Xai je moja sledeca kupovina... meni recimo za 360 stepeni treba oko pola metra na podlozi. Hvala bogu pa je tu QcK 35x45 da motam.

Elem Pajseru pitanje za tebe? Kako se ponasa xai na 400dpi, jel ima preskakanja pri extremnim cimanjima? Posto moj Ikari zna da pri low dpi preskoci i zabode kad cimnem bas jako.
 
Ne znam sada mi je na 2000dpi na crvenoj uvek opciji a pointer na cetvrtoj linijici u opcijama za mouse.
Sta je to brizna lasera??? Kakve veze ima to, da smanjim malo ili...???
Pre sam u opcijama podesavao na veliku brzinu, sada sam to smanjio a povecao taj dpi.
 
Poslednja izmena:
I naravno veselju je vec kraj...:mad:

BF2 i modovi imaju neku svoju posebnu logiku ocigledno - upalim igru, u meniju sve je ok, sens ko u windowsu, i tako sve dok ne udjem na neki server(probao i singl isto je)....cim udjem, sens poludi, mis leti jedva nabodem spawn point. Ko da mi je sens sa 0.6 podigao na 7, ne mogu da upucam nista. Spustim preko dugmeta dpi na 800 i opet je prebrzo.

Guglam vec 2 sata i jos nisam nasao resenje....btw black ops radi normalno
 
Poslednja izmena:
imao sam i ja slican problem sa, cini mi se, darksiders. u meniju i u igri je potpuno drugaciji sens. kada u meniju ide istom brzinom kao na desktopu u igri luduje. na svu srecu imam raspon od 1100 do 5600 pa sam menjao na mestu bez podesavanja u windowsu.

dok igras igru stavi dpi na max a smanji sens i onda kada udjes u igru smanji dpi na 800 i trebalo bi da je bolje.
 
Problem je u igri...ima jos ljudi sa istim problemima ali nisu napisali resenje
 
Xai je moja sledeca kupovina... meni recimo za 360 stepeni treba oko pola metra na podlozi. Hvala bogu pa je tu QcK 35x45 da motam.

Elem Pajseru pitanje za tebe? Kako se ponasa xai na 400dpi, jel ima preskakanja pri extremnim cimanjima? Posto moj Ikari zna da pri low dpi preskoci i zabode kad cimnem bas jako.

Radi savrsheno, nisam ni jednom imao problem sa njim.
 
Drzim svog Razer Deathaddera na 3500dpi
 
Ne drzim ni na cemu, niti me zanima koliko DPI ima jer po meni je to glupost.
Po instalu Wina prvo sto iskljucujem je confirm na recycle binu, accel. na propertisu misa i naravno dzej.
 
Ne zna on ni sta je DPI :)
 
zlatna sredina mog misa, 800dpi
 
1000 DPI na Microsoft X8 za svakodnevni rad.
 
Sto manji dpi, sto veci polling rate. To je moj setup. Trenutno sam na 400 dpi u Win-u, a u game-u sam na 200 dpi (ne da mi manje).
 
Nazad
Vrh Dno