Šta je novo?

Na koliko dpi drzite miseve

2000 DPI na sidewinderu X8, sve ispod toga mi je jednostavno presporo
 
1800 DPI Razer DA.
 
Objasni nam sta je to konkretno glupost ?

Po meni licno, ne vidim razliku u preciznosti ni u jednoj mogucoj situaciji, jedinu razliku sto vidim je da miseve sa vecom osetljivoscu moram vise da "usporavam" u CP-u.. i da, dobro znam sta je DPI, hvala na pitanju..

Sta po tebi (Vama) donosi veci DPI misa?
 
Ne drzim ni na cemu, niti me zanima koliko DPI ima jer po meni je to glupost.
Po instalu Wina prvo sto iskljucujem je confirm na recycle binu, accel. na propertisu misa i naravno dzej.

Mozda je za tebe glupost zato sto ne znas sta je dpi..Ma zato imamo google!:type: :laugh:
A naravno da nekome nista taj dpi ne znaci i ne primecuje razliku ali nekim ljudima stvarno znaci,posebno onima koji igraju Igre..
 
Po meni licno, ne vidim razliku u preciznosti ni u jednoj mogucoj situaciji, jedinu razliku sto vidim je da miseve sa vecom osetljivoscu moram vise da "usporavam" u CP-u.. i da, dobro znam sta je DPI, hvala na pitanju..

Sta po tebi (Vama) donosi veci DPI misa?

Pogledaj linkovanu temu :) ..

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=255430

Izmedju npr. 1500 i 3000DPI ja licno ne vidi neku veliku razliku. Ali izmedju npr. 600-800DPI i tih 1500DPI itekako vidim. Dok sam ranije igrao s vremena na vreme COD, pa uzmem da nisanim na neku vecu daljinu, tu najvise osetim preciznost ili nepreciznost. Bas kao sto je i onaj lik objasnio u linkovanoj temi.
 
5700 DPI....Miiiiraaan bre....:d
Salu na stranu,1600 najcesce,3200 samo kad igram sa artiljerijom u WoT.
 
Poslednja izmena:
2000dpi, gigabyte M6980
U igrama saltam izmedju 800 1600 i 2000dpi zavisi od igre
 
Postoje low dpi i high dpi igraci.

Svaki od ovih igraca ima svoju prednost.

High dpi imaju prednost sto se tice brzine okretanja u fps igrama ali je mana preciznost sto se moze kompenzovati dugogodisnjim stazom igranja, ili nalazenjem zlatne sredine dpi-a.

Low dpi igraci su vrlo precizni ali manje agilni sto se tice okretanja u ekstremnim situacijama, tipa kad je protivnik iza ledja, napraviti okret od 180 stepeni pri recimo 400dpi i bez win akceleracije, ume da bude interesantno :d

Licno sam bio i high i low dpi, znaci sve ovo je na osnovu nekog mog misljenja, posto igram uglavnom snajperom, na high dpi sam imao nenormalno brz cim, ali masio ciste zicere, dok na 400dpi nisam masio, ali jedan mec me izmori vise nego da sam cepao drva ceo dan :d tako da sam nasao zlatnu sredinu: 800dpi mouse fix on, ingame sens 1.5.
 
lanmi, mislim da je ovde pitanje drugacije. to sto si ti opisao vazi za sensitivity. samo je pitanje da li je mis brzi ili sporiji. ono sto je vecinu zanima je da li ce veci dpi (sa manjim sens) napraviti razliku u odnosu na manji dpi (sa vecim sens). znaci, kada bi razlika brzine pomeranja misa, zbog dpi, bila kompenzovana promenom sensitivity-ja, sta bi bilo bolje?

mogucnost za visok dpi ima prednost sto mozes u sred igre da promenis po potrebi i malo si fleksibilniji. ali ako je brzina pomeranja krsora/nisana jedina razlika zasto ne napraviti mis sa fiksnim dpi i tasterima koji menjaju sam sens, a ne dpi.
 
U kom smislu misli razliku? Preciznost, distanca na podlozi potrebna za 360 stepeni u igri?

U sustini mislim da se vrlo lako moze i ispitati testom, recimo:

1000dpi + in game sens 2 i ispitati pomeranje na podlozi za 360 stepeni

2000dpi + in game sens 1 i uporediti pomeranje na podlozi sa testom iznad.

bas cu da ispitam ovih dana pa cu javiti.

Licno mislim da je bolje staviti veci DPI i manji in game sens zbog boljeg skeniranja lasera, jer laserski misevi jos uvek nisu na nivou optickih sto se tice brzih cimanja pri niskom DPI podesavanju tipa 400dpi sa izuzetkom najnovijih generacija miseva tipa SS Xai i jos nekih nemaju vise te bagove zakucavanja pri extremnim cimanjima.
 
Poslednja izmena:
1600 DPI
 
3200 Dpi
1000 Hz
 
Kako promeniti DPI za Microsoft Laser Mouse 7000? Smeta mi u photoshopu sto je nekako preosetljiv..ne znam kako da objasnim...kada treba da vucem pravu liniju ili brisem nesto pravo, seta po par pixela levo desno.
 
Mx518 drzim na srednjem podesavanju dakle 800dpi/1800. Ne znam ja nesto i nisam primetio da postoji neka razlika izmedju low dpi/high sense i high dpi/low sense, ali daleko od toga da sam ja neki prekaljeni igrac fpsova u multiplejeru.

Sa druge strane sa obzirom da sam pre ovoga imao wireless misa koga sam koristio direktno na stolu bez podloge, a sada imam goliathus speed podlogu, mogu da kazem da je razlika u preciznosti OGROMNA. Wireless mi sada sluzi za navigaciju na tvu dok lezim u krevetu :)

Jes keva ovaj mx518 za 3200 din. To je i neka gornja granica (30 eur) preko koje licno ne bih isao za periferije. Jedino ako je neko profi igrac (od toga se izdrzava u zivotu) mogu da razumem potrebu za nekim skupljim misevima, ali realno da li kod nas postoji ijedan igrac tog kalibra?
Ozbiljno jel zna neko nekoga ko u Srbiji zivi samo od igranja?
 
Moje iskustvo je sledece, za rezoluciju do 1024x768 dovoljno je 400 dpi (bez obzira na ingame sens), 800dpi je dovoljno zakljucno sa 1920x1080. Sve ovo sa win pointer speed 6/11.
 
Čudno da se niko ne pita čemu jurnjava za što više DPI?
Naravno da treba staviti najveći DPI u podesavanjima miša, da bi se iskoristio pun potencijal skenera, a smanjiti u Win i u samoj igrici na nivo koji vam odgovara za igru.
Svaki ozbiljniji gamerski miš ima mogućnost da prebacuje osetljivost u toku igre. Pa tako u zavisnosti od situacije, odabranog oruzja ili dela mape, možete smanjivati ili povećavati DPI...
Tačno je da generalno postoje dva tipa igrača u odnosu na sens. Oni koji plivaju (veslaju) dok igraju i oni koji imaju sitne pokrete... I jednima i drugima se korišćenjem većeg DPI povećava preciznost, jer miš registruje i najmanji pokret. Korišćenjem većeg DPI samo se omogućava da miš može da skenira preciznije. Povećanjem ili smanjivanjem sensa u samoj igrici ne utiče se na hardversku mogućnost miša... Možda nisam sasvim jasan, ali isto je kao kada skenirate fotografiju, možete to uraditi u velikoj rezoluciji, pa posle smanjivati u Photoshopu, međutim ako skenirate sa manjom rezolucijom, neće ništa moći da se promeni u Photoshopu...
 
^
Naravno da ne. Kod mene pun potencijal senzora znaci igranje kursora cim oseti bilo koji bass, a zvucnici mi cak nisu na stolu (ne prenosi se). Premali DPI kvari osetljivost i preciznost, posto ne detektuje toliko cesto...

Ja za FPS drzim 5600 (CoD 5, 6), u normalnom radu 2500 posto na 5600 jednostavno ne mogu kao u igrama. Mrzi me sad da gledam sens u windowsu posto imam jos i u programu... uglavnom za 360° mi treba 3-4cm da pomerim.. drugima je ovo nepodnosljivo xD Mozete primetiti da imam speed podlogu, e to nemojte da me pitate zasto je tako :p
 
Pogledaj linkovanu temu :) ..

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=255430

Izmedju npr. 1500 i 3000DPI ja licno ne vidi neku veliku razliku. Ali izmedju npr. 600-800DPI i tih 1500DPI itekako vidim. Dok sam ranije igrao s vremena na vreme COD, pa uzmem da nisanim na neku vecu daljinu, tu najvise osetim preciznost ili nepreciznost. Bas kao sto je i onaj lik objasnio u linkovanoj temi.

Odlican link, vrlo informativno.
1600 Dpi
500 Hz
 
Za svakodnevni rad i surfanje drzim na 1000, a u igrama zavisi, izmedju 1600 i 2000dpi, zavisno od igre. Posto najvise igram CoD4 S&D tu drzim na 2000dpi i sens na 3.
 
Saltam 800/1600 zavisi za sta mi treba...inace mis je x-738k.
 
1600 dpi
 
Ja svoj x-738k drzim na 1600, i kad surfujem i gad peglam mw2...
Pitanje za Teshu, kad resetujem komp ne pokazuje mi kada promenim DPI u cosku ekrana koji sam sad izabrao, a kad prebacim profil na misa onda pokazuje??? Ovo mi se desava i na XP i na 7 !
 
Lachesis u windowsu i vecini igara drzim na 2000. E sad u zavisnosti od igre, gore-dole. Na Team Fortress 2 npr. drzim svih 4000.
 
U Winu na 2000-2500,pointer speed na pola. U igrama kako kad...po potrebi.
 
Vrh Dno