Šta je novo?

[MTS] VoLTE ... ?

Pozdrav! Imam jedno pitanje za mts biz korisnike koji koriste volte - sta su vam trazili od podataka kada ste ih zvali da zatrazite aktivaciju usluge?
 
Pisao sam u temi za Xiaomi 11T, ali nema odgovara. Ovde vidim da postoji problem VAS SMS-a i VOLTE usluge. Ženi neće da pošalje poruku za parking nema šanse. Ima li neki način da se ovo reši, a da se telefonu ne isključuje VOLTE?
 
Nema nacina, bar za Xiaomi. S tim sto se vremenom kod nekih telefona problem resi (sam od sebe?), evo meni sada radi SMS iako sam imao isti problem skoro godinu dana. Nije problem VAS SMS vec sam SMS servis.

Ranije sam morao da saljem poruke u vecem razmaku, to je naizgled pomagalo, sad posaljem poruku duzine 3 SMS-a i ona stigne, zaboravio sam da je problem i postojao, a ozbiljna je glavobolja parking.
 
bas tako^

I ja sam imao problem sa sms ali to sada ide bez problema
Jedina stvar koja i dalje ne radi je iskljuciti call waiting.
 
Pozdrav! Imam jedno pitanje za mts biz korisnike koji koriste volte - sta su vam trazili od podataka kada ste ih zvali da zatrazite aktivaciju usluge?
Meni su trazili kontakt osobe koja koristi broj (moj privatni) i sutradan me zvao operater na privatni broj da potvrdi da sam ja korisnik broja, ja rekao ime i prezime i oni mi aktivirali. A poslao sam preko messengera da zelim da aktiviram na poslovnom broju volte.
 
Zamo da prijavim,
izgleda da su konačno isključili call waiting na androidu.
 
Da, da...toliko sam kukao za tu opciju a već neko vreme call waiting može da se iskljuci...

Sad radi apsolutno sve.
 
Jel zna neko jel podržava mts na p20pro single sim verzija VOLTE? Upaljen kroz aplikaciju, stigla klasična podešavanja. Ali za sad nema neke razlike niti oznake. Nisam siguran ni da ovaj single sim ima uopšte volte
 
Kada zoveš nekoga, pogledaj da ne prebacuje na 3G.
Na iphone se 2 sam pored aktivacije u aplikaciji moj mts morao da uključim i u podešavanjima telefona. Ne znam kako se na Huawei prikazuje aktivirana usluga (proveri u podešavanjima, meni je pod mobile data).
Ostaje 4g pri pozivima, bolji je kvalitet poziva (što meni gluvom znači) i čini mi se da se veza prilično brže uspostavi.
 
Mora da se uključi i u podešavanjima telefona.
I ne čini ti se, vreme uspostave veze jeste kraće;)
 
Pređoh sa Huawei nova 5T, na kojoj je sve radilo - uz oznaku mreže je stajao logo VOLTE uz ime provajdera, na Honor 70 - prc! Logično, isključio sam 5G. MTS je u pitanju - BOX. Na portalu i dalje piše da je usluga aktivna. Doduše, nisam uspeo da probam - kasno mi je stigao telefon. Na novi je sve radilo perfektno. Tačno je, veza se skoro trenutno uspostavlja... Usluga je aktivirana preko portala pre godinu dana.
Edit:
Evo oživeo! 😁😁😁 Da ne brišem...
 
Mene je poceo da nervira ovaj servis. Kad se vozim i prolazim podrucjem gde nema 4g signala prekida mi poziv. Bas me iritira to.
 
To je servis koji traži dobar signal. Upravo sam ga isključio da uporedim... Na Honoru 70 me nije oduševio. Nov model dosta pristojnih performansi... Biće da je do pokrivenosti kvalitetnim 4g signalom.
 
Da,ja ga koristim na RN9 i radi odlicno tamo gde je normalan 4g signal.
 
Daa se, malo, vratim na zakljucavanje mreza tj. zakljucavanje odrdjenih Bandova na mt:s mrezi da bi radio samo LTE (isto je i za A1 ili Yettel). . .
Naime, tamo je pisano i pominjano Galaxy S20, elem, na Galaxy spravicama to vise ne funkcionise na zalost :(
Progam koji je tamo pomenut ne radi vise cak ni u 2022 izvedbi a ni kada se rucno selektuju odredjeni bandovi :( :( :(
Sada moze da se pristupi Bandovima kada se u Dialer (Samsungov) unese
Kod:
*#2263#
i odatle se manipulise frekvencama. Posedujem S21 5G i probao sam ovo i radi ali vise ne moze da se zakljuca LTE only ali da rade i razgovori a da pri tome nije iz Settingsa ukljucen VoLTE Calls.
Odabrao sam zaaa GSM 1800MHz a za LTE sam odabrao B1, B3 i B20 i fon zove iz sve snage ali u prazno :(

Ako neko ima novo resenje neka javi!
 
Nemam aktiviran Volte, niti je paket podržan, niti telefon po MTSu, a i sama opcija u podešavanjima zatamnjena, ipak, primetio sam u istoriji poziva pored nekih brojeva HD, šta to znači?
 
HD pozivi postoje odavno i oni idu normalno preko 3g mreže. U suštini samo bolji kvalitet poziva skraćeno rečeno.
 
Daa se, malo, vratim na zakljucavanje mreza tj. zakljucavanje odrdjenih Bandova na mt:s mrezi da bi radio samo LTE (isto je i za A1 ili Yettel). . .
Naime, tamo je pisano i pominjano Galaxy S20, elem, na Galaxy spravicama to vise ne funkcionise na zalost :(
Progam koji je tamo pomenut ne radi vise cak ni u 2022 izvedbi a ni kada se rucno selektuju odredjeni bandovi :( :( :(
Sada moze da se pristupi Bandovima kada se u Dialer (Samsungov) unese
Kod:
*#2263#
i odatle se manipulise frekvencama. Posedujem S21 5G i probao sam ovo i radi ali vise ne moze da se zakljuca LTE only ali da rade i razgovori a da pri tome nije iz Settingsa ukljucen VoLTE Calls.
Odabrao sam zaaa GSM 1800MHz a za LTE sam odabrao B1, B3 i B20 i fon zove iz sve snage ali u prazno :(

Ako neko ima novo resenje neka javi!
ne razumem bas najbolje sta pokusavas da uradis, ali ako sam dobro shvatio, hoces tel da stavis na LTE only, da iskljucis VoLTE i da obavis poziv?
 
Info sa MTS sajta:



Usluga VoLTE (Voice over LTE) pruža mogućnost obavljanja telefonskih razgovora preko mreže 4G. Korisnici koji imaju aktiviranu 4G uslugu nemaju automatski aktivnu i VoLTE uslugu, već je neophodno da je aktiviraju u poslovnici.

Da bi se usluga koristila, potrebno je imati odgovarajući uređaj i dostupnost 4G LTE signala. VoLTE je namenjen korisnicima Omorika i Soko tarifa koji su zaključili ugovornu obavezu od 16. aprila 2018. godine.
 
Nadam se da više nema bagova sa poruka i slično kad je uključen VoLTE na iOS i android telefonima.
 
Ja ih npr. nikad nisam ni imao.
 
Ja na vremešnom mi 8 imam taj problem sa sporim slanjem SMS-a.
 
problem sa sms-om smo pominjali na pocetku implementacije usluge.
To je davno reseno.
 
Eto ja i dalje imam taj problem, mada telefon nije zvanično podržan.
 
Nazad
Vrh Dno