Šta je novo?

[MTS] VoLTE ... ?

Da li na Realme gt2 pro radi mts volte? Nikako ne mogu da nađem opciju da aktiviram. U mts-u su mi rekli da je aktivirana opcija.
 
Да ли је успио неко да пошаље нормалан смс на Poco X3 кад му је укључен Волте? Некад неће уопште, а некад након 3 минута се пошаље.
 
Meni sms radi normalno s Volte, jedio nemam ton zvona kad pozivam pojedine fixne brojeve, ne sve.
 
Imam istu situaciju u A1 tj. na Mi 9 SE se sms šalje čitav minut, dok kod Redmi Note 11 slanje ide odmah.
 
Od prelaska na Xiaomi 13T i aktivacije VOLTE usluge umesto zauzeća dok pričam sa drugima, telefon mi zvoni u pozadini, dobijam obaveštenje da imam još jedan poziv.
Da li je ovo moguće isključiti, da budem klasično zauzet dok pričam a da ipak imam aktiviran VOLTE zbog kvaliteta poziva?
 
Išao na pregled profila na mojmts i piše da je Volte usluga aktivirana, a telefon je stariji, ne znam ni da li podržava Volte, naročito na trenutnom Romu, koji je A6.
 
Može da bude aktivirano kod provajdera a isključeno na telefonu. Tada ne radi volte
 
Od prelaska na Xiaomi 13T i aktivacije VOLTE usluge umesto zauzeća dok pričam sa drugima, telefon mi zvoni u pozadini, dobijam obaveštenje da imam još jedan poziv.
Da li je ovo moguće isključiti, da budem klasično zauzet dok pričam a da ipak imam aktiviran VOLTE zbog kvaliteta poziva?
Proveri da ti nije uključen poziv na čekanju. Nema to veze sa VoLTE uslugom.
Možda bolje objašnjeno:
 
Yup, našao u međuvremenu, ali interesantno je da nije bio aktivan do sada, bukvalno od aktivacije Volte prekidača je krenulo tako, biće sa je do vrhunskog Xiaomi softvera...
 
Call waiting je podešavanje na mreži a ne do telefona
 
Xiaomi Volte radi

probano na Xiaomi 11 ultra i proradio je Volte, iako mi bile nelogicno sto na sifre enable, al odma posle druge sifre pojavio se slajder da se ukljuci volte

kartica izvadjena iz Xiaomi Mi 10t pro gde je radio Volte bez ikakvih sifri, promenio tel , stavio u Xiaomi 11 ulta i nije bilo opcije kad se udje u sim da se aktivira Volte.

Kad sam zvao mts, kao i obično gomila nestručnih i odgovorili mi u poruci vas model nije podrzan . a prethodni xiaomi mi 10t pro takodje nije na toj listi podrzanih kod njih tako da lupaju , ko i obicno , na koga naletiš. ovo je ta lista navodno podrzanih u mts , ali to nista neznači ,

https://mts.rs/Binary/12881 link




za sve one koji nemogu da aktiviraju Volte Volte na Xiaomi moze da radi

Za otključavanje VoLTE: otvorite aplikaciju na telefonu i ukucajte ( pozovite) zvezdica # , zvezdica # 86583 # zvezdica , # zvezdica

Nakon što unesete gornji kod u svoj telefonski brojčanik, trebali biste vidjeti poruku: VoLTE provjera operatera je onemogućena.� Ako vidite poruku VoLTE provjera operatera je omogućena, onda ponovo unesite isti kod u birač broja telefona i vi ćete moći vidjeti poruku o onemogućenoj provjeri VoLTE operatera. Obavezno koristite zadani brojčanik. (Ovo možda neće raditi na Google Dialer-u)

Za otključavanje VoWifi: otvorite aplikaciju na telefonu i ukucajte ( pozovite) zvezdica # , zvezdica # 869434 # zvezdica # zvezdica

Jednom kada unesete gornji kod u svoj telefonski brojčanik, trebali biste vidjeti poruku: VoWifi provjera operatera je onemogućena.� Ako vidite poruku VoWifi carrier check enabled, onda ponovo unesite isti kod u birač telefonskog broja i vi ćete moći vidjeti poruku o onemogućenoj provjeri VoWifi operatera. Obavezno koristite zadani brojčanik. (Ovo možda neće raditi na Google Dialer-u)

Kada to učinite, idite na podešavanja telefona i omogućite VoLTE i VoWifi na SIM kartici na kojoj želite da aktivirate ovu funkciju. (pogledajte snimak ekrana ispod)

Idite na Postavke -> SIM kartice i mobilne mreže -> odaberite SIM karticu na kojoj želite da omogućite uslugu -> Omogućite VoLTE i VoWifi zajedno s postavljanjem Mrežnih postavki kao Preferirani Wi-Fi (ako želite da omogućite sve pozive na Wi-Fi)
 
Poslednja izmena:
Xiaomi Volte radi

probano na Xiaomi 11 ultra i proradio je Volte, iako mi bile nelogicno sto na sifre enable, al odma posle druge sifre pojavio se slajder da se ukljuci volte

kartica izvadjena iz Xiaomi Mi 10t pro gde je radio Volte bez ikakvih sifri, promenio tel , stavio u Xiaomi 11 ulta i nije bilo opcije kad se udje u sim da se aktivira Volte.

Kad sam zvao mts, kao i obično gomila nestručnih i odgovorili mi u poruci vas model nije podrzan . a prethodni xiaomi mi 10t pro takodje nije na toj listi podrzanih kod njih tako da lupaju , ko i obicno , na koga naletiš. ovo je ta lista navodno podrzanih u mts , ali to nista neznači ,

https://mts.rs/Binary/12881 link




za sve one koji nemogu da aktiviraju Volte Volte na Xiaomi moze da radi

Za otključavanje VoLTE: otvorite aplikaciju na telefonu i pozovite zvezdica # , zvezdica #86583# zvezdica , # zvezdica

Nakon što unesete gornji kod u svoj telefonski brojčanik, trebali biste vidjeti poruku: VoLTE provjera operatera je onemogućena.� Ako vidite poruku VoLTE provjera operatera je omogućena, onda ponovo unesite isti kod u birač broja telefona i vi ćete moći vidjeti poruku o onemogućenoj provjeri VoLTE operatera. Obavezno koristite zadani brojčanik. (Ovo možda neće raditi na Google Dialer-u)

Za otključavanje VoWifi: otvorite aplikaciju na telefonu i pozovite zvezdica # , zvezdica # 869434# zvezdica # zvezdica

Jednom kada unesete gornji kod u svoj telefonski brojčanik, trebali biste vidjeti poruku: VoWifi provjera operatera je onemogućena.� Ako vidite poruku VoWifi carrier check enabled, onda ponovo unesite isti kod u birač telefonskog broja i vi ćete moći vidjeti poruku o onemogućenoj provjeri VoWifi operatera. Obavezno koristite zadani brojčanik. (Ovo možda neće raditi na Google Dialer-u)

Kada to učinite, idite na podešavanja telefona i omogućite VoLTE i VoWifi na SIM kartici na kojoj želite da aktivirate ovu funkciju. (pogledajte snimak ekrana ispod)

Idite na Postavke -> SIM kartice i mobilne mreže -> odaberite SIM karticu na kojoj želite da omogućite uslugu -> Omogućite VoLTE i VoWifi zajedno s postavljanjem Mrežnih postavki kao Preferirani Wi-Fi (ako želite da omogućite sve pozive na Wi-Fi)
Mislis na phone default dialer?
Nisi dodao fotografije.
 
da
Slike
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-02-16-01-33-31-597_com.android.phone.jpg
    Screenshot_2024-02-16-01-33-31-597_com.android.phone.jpg
    67.2 KB · Pregleda: 82
  • Screenshot_2024-02-16-01-33-08-649_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-02-16-01-33-08-649_com.android.settings.jpg
    66.8 KB · Pregleda: 43
Poslednja izmena:
Yettel izgleda ne podrzava VoWifi jer nema opcije ni kada se iskljuci provera operatera.
 
Xiaomi Volte radi

probano na Xiaomi 11 ultra i proradio je Volte, iako mi bile nelogicno sto na sifre enable, al odma posle druge sifre pojavio se slajder da se ukljuci volte

kartica izvadjena iz Xiaomi Mi 10t pro gde je radio Volte bez ikakvih sifri, promenio tel , stavio u Xiaomi 11 ulta i nije bilo opcije kad se udje u sim da se aktivira Volte.

Kad sam zvao mts, kao i obično gomila nestručnih i odgovorili mi u poruci vas model nije podrzan . a prethodni xiaomi mi 10t pro takodje nije na toj listi podrzanih kod njih tako da lupaju , ko i obicno , na koga naletiš. ovo je ta lista navodno podrzanih u mts , ali to nista neznači ,

https://mts.rs/Binary/12881 link




za sve one koji nemogu da aktiviraju Volte Volte na Xiaomi moze da radi

Za otključavanje VoLTE: otvorite aplikaciju na telefonu i ukucajte ( pozovite) zvezdica # , zvezdica # 86583 # zvezdica , # zvezdica

Nakon što unesete gornji kod u svoj telefonski brojčanik, trebali biste vidjeti poruku: VoLTE provjera operatera je onemogućena.� Ako vidite poruku VoLTE provjera operatera je omogućena, onda ponovo unesite isti kod u birač broja telefona i vi ćete moći vidjeti poruku o onemogućenoj provjeri VoLTE operatera. Obavezno koristite zadani brojčanik. (Ovo možda neće raditi na Google Dialer-u)

Za otključavanje VoWifi: otvorite aplikaciju na telefonu i ukucajte ( pozovite) zvezdica # , zvezdica # 869434 # zvezdica # zvezdica

Jednom kada unesete gornji kod u svoj telefonski brojčanik, trebali biste vidjeti poruku: VoWifi provjera operatera je onemogućena.� Ako vidite poruku VoWifi carrier check enabled, onda ponovo unesite isti kod u birač telefonskog broja i vi ćete moći vidjeti poruku o onemogućenoj provjeri VoWifi operatera. Obavezno koristite zadani brojčanik. (Ovo možda neće raditi na Google Dialer-u)

Kada to učinite, idite na podešavanja telefona i omogućite VoLTE i VoWifi na SIM kartici na kojoj želite da aktivirate ovu funkciju. (pogledajte snimak ekrana ispod)

Idite na Postavke -> SIM kartice i mobilne mreže -> odaberite SIM karticu na kojoj želite da omogućite uslugu -> Omogućite VoLTE i VoWifi zajedno s postavljanjem Mrežnih postavki kao Preferirani Wi-Fi (ako želite da omogućite sve pozive na Wi-Fi)
A kako znaš da funkcioniše? Možda i nisu pogrešno rekli? Meni se čini da se pojavila opcija kad sam zamenio karticu novom (Globaltelu) al nešto nemam utisak da je ikad zaista radila.
 
Znam tako, sto sam odma proverio, jasno mi bilo čim sam video da sam dobio slajder da stikliram, al ipak sam proverio , okrenuo sam broj aktiviro poziv ,i usput surfovo netom , sto je potrebno il kas si u kolima pričas sa nekim a upaljen mypatrol, ili navigacija , ili ti i stize neka poruka , a stize . Naravno iskljucio sam wifi da bi bio siguran da povlačim mobilni net tokom razgovora . A i pojavio se i znak volte pored mreza za kartice gore u statusnoj traci, ali svakako bi proverio .

Volte 11 ultra.jpg
 
Nazoveš nekog preko spikerfona i proveriš da ti nije prebacio mrežu na 3G. Bar je tako kod mene na iPhone. Nema VoLTE oznake, mora da ostane na 4G.
Ima velike razlike u kvalitetu tona, razgovora, brzini uspodtavljanja veze... Gluv sam pa je primetno bolje. Dodatno, npr. ako nešto treba da proverim sa neta, mail i slično, dok pričam, jednostavno ne možeš da ne prrimetiš razliku u brzini.
Radilo mi je još na iphone SE2020 koji nije bio podržan, radi isto i na 13-ci koja je podržana. Aktivacija mora prvo preko MojMTS a nakon toga se uključi u telefonima.
Edit: eto još napisanog o koristi :)
 
Ja sam na prethodnom Xiaomi MI 10tpro imao aktivirano bez da sam trazio, samo sam slajder Volte prevuko u telefonu , a na njihovoj listi podrzanih nije ni taj model telefona, tako da lupaju i oni kao i operateri za net raznorazni, svako ko je zvao zna da je lutrija koga ces da dobije, naslusas se svakakvih gluposti dok se nepojavi neko i resi za minut.
Tako da kome neradi volte, nek neodustaje , ima načina da radi. nek izgugla , pronadje , ja sam prvi dan 5,6 linkova par videa , komentara i nisam resio , drugi dan , namestilo se iz prve da potrefim pravi link.
 
Generalno, ako ima opciju u MojMTS meniju da aktivira VoLTE (da sada ne tražim tamo po sajtu ko ima, ko nema od tarifa) neka je aktivira. Trebalo bi da je besplatno za sve ali ne smem da tvrdim. Aktiviralo se na dugme (odavno sam to aktivirao).
Ako telefon ima opciju da se uključi VoLTE onda će verovatno i da radi. Ako nema opciju da se uključi onda sigurno neće da radi :)
Ako ima i pravi probleme jednostavno ugasi opciju u telefonu, Kod njih može da bude uvek aktivno, ništa te ne košta.
 
Opisao kako za Xiaomi , da iako nema opciju da se ukljuci , da moze preko sifri da se uključi i da radi .
Dal su sifre univerzalne , pa da mogu i za druge modele telefona, to neznam .
 
Znam tako, sto sam odma proverio, jasno mi bilo čim sam video da sam dobio slajder da stikliram, al ipak sam proverio , okrenuo sam broj aktiviro poziv ,i usput surfovo netom , sto je potrebno il kas si u kolima pričas sa nekim a upaljen mypatrol, ili navigacija , ili ti i stize neka poruka , a stize . Naravno iskljucio sam wifi da bi bio siguran da povlačim mobilni net tokom razgovora . A i pojavio se i znak volte pored mreza za kartice gore u statusnoj traci, ali svakako bi proverio .

Pogledajte prilog 429326
Ovo da surf tokom poziva treba da je moguć, nisam znao. Na osnovu toga na Xiaomiju mi definitivno ne radi iako je uključena opcija.
 
dolmen proveri da ti nije net na 5g , zato sto Volte radi samo na 4g ( LTE )
 
Od prelaska na Xiaomi 13T i aktivacije VOLTE usluge umesto zauzeća dok pričam sa drugima, telefon mi zvoni u pozadini, dobijam obaveštenje da imam još jedan poziv.
Da li je ovo moguće isključiti, da budem klasično zauzet dok pričam a da ipak imam aktiviran VOLTE zbog kvaliteta poziva?
Iz nekog razlog Xiaomi sa mts/volte imaju uvek uključen call waiting i ne može se isključiti, barem ja nisam uspeo.
 
Ovo da surf tokom poziva treba da je moguć, nisam znao. Na osnovu toga na Xiaomiju mi definitivno ne radi iako je uključena opcija.
Proveri dobro da si ispravne odgovore dobio posle sifri , znači na prvu sifru treba da ti bude na disable , i meni bilo nelogično kad sam brzinski kuco prvi put , mozda sam tu pravio gresku , znači ako ti izbaci posle sifre enable, treba da je ponovo otkucas da bude disable , i sledecu sifru isto kako pise .

I onda udjes u podesavanja , sim kartice ..... i onda na prvu sim karticu kliknes i tu ce ti se pojaviti slajder volte i ukljuci ga . treba da imas mobilni net naravno .
 
Tablet Oukitel OKT3.
mts VoLTE aktivarana usluga na portalu moj mts, aktivacija na tabletu i sve radi bez greške.

Sličica prikazuje split screen HBO Max i razgovor sa Bgd servisnim centrom.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240223-085856.png
    Screenshot_20240223-085856.png
    44.7 KB · Pregleda: 54
u telefonu imam sim karticu vodafone ES i pojavila mi se VoWifi ikonica gore pored znaka za signal ne znam na kog provajdera se ovde kaci spanski broj ali mi je zanimljivo da nude uslugu stranim karticama u romingu a domacim korisnicima to nisu omogucili.
 
Nazad
Vrh Dno