Šta je novo?

[MTS] VoLTE ... ?

Uveo i m:tel bih VoLTE. Samo ne znam kako aktivirati, oni operateri ni ne znaju sta je to. Da odem u poslovnicu bice isto. Na aplikaciji nemaju opciju. 🙃
 
To aktivira tehnicka podrska.
ako oni ne znaju sta trazis, onda dzaba trazis.
 
Ne radi sms u mtelu kod nas u RS. Kako je kod vas rijeseno?
 
Trebalo bi proveriti sa mtel podrskom da li je Vas uredjaj sertifikovan za VoLTE. I kod nas je kod svih operatera na pocetku u vecoj ili manjoj meri postojao odredjeni problem prilikom slanja SMS poruka kada je aktiviran VoLTE na uredjaju. Sada je dosta dobra situacija po ovom pitanju.
Na sajtu mts-a se redovno azurira lista podrzanih/sertifikovanih uredjaja sa aktuelnom verzijom OS-a koji mogu nesmetano koristiti koristiti ovu funkcionalnost.
 
Trebalo bi proveriti sa mtel podrskom da li je Vas uredjaj sertifikovan za VoLTE. I kod nas je kod svih operatera na pocetku u vecoj ili manjoj meri postojao odredjeni problem prilikom slanja SMS poruka kada je aktiviran VoLTE na uredjaju. Sada je dosta dobra situacija po ovom pitanju.
Na sajtu mts-a se redovno azurira lista podrzanih/sertifikovanih uredjaja sa aktuelnom verzijom OS-a koji mogu nesmetano koristiti koristiti ovu funkcionalnost.
13 pro max, pretpostavljam da jeste. Nema kod njih nista na stranici. Samo su ubacili uslugu i opalili u novine da su prvi, cak su supruzi rekli da njoj ne moze na 11 PM jer je istekao ugovor. Mora kao produziti. Ma to su smecari najgori.
 
Ali u Bosni stvarno treba VOLTE. Kad nekog zovem u Bosni na obican telefon kao de pricam na siemens iz 2000ih. Na mtsu i generalno u Srbiji 2G, 3G pogotovo imaju odličan zvuk. Nije ni čudo što svi razgovaraju preko Whatsapp ili Viber ili neke druge aplikacije... Uzasan je zvuk na običan poziv ka mtelu. Volte je prednost za stare telefone. Koji imaju slabe punkace i male baterije jer ustedis koji mili vat energije nego kad pricas na Whatsapp.
E jedino sta je prednost ako neko zna jel možeš da pricas na VOLTe na jedan Sim a sa drugog da surfujes internetom?
Jel može da kombinuje ili da rutuje preko druge sim kartice poziv?
 
Nejasno je sta pitas, kako mislis da istovremeno pricas i surfujes?
 
To je jedna od funkcija VoLTE servisa, ja vide puta u toku razgovora na telefonu na spirekfonu budem i pretražujem net.
To je dobra stvar.
To je radilo i radi na 3G mreži, tako da nije nikakva spektakularna funcija i inovacija koju je donela pojava volte usluge
 
Ides gradom, pretrazujes internet i pricas na spikerfon? Sjedis u kancelariji/na radnom mjestu i pricas na spikerfon? Drugo su slusalice to i ne spominje , lijepo si napisao iznad spikerfon. Oke, kako ti kazes.
 
evo ja npr cesto koristim tws slusalice za razgovor i po nekad trazim neku informaciju na netu u toku razgovora. sve to super radi preko VoLTE mreze, a (za mts ne znam) na yettelu radi i na na 3g (H/H+) mrezi, samo naravno sporije dosta nego na 4g.
 
Isto, ali slušni aparati preko bluetooth-a.
Često bude pogledaj mail ili nešto dok razgovaramo, posao u principu.
MTS volte. Pre toga sam baš umeo da se načekam.
Generalno, ne volim da pričam telefonom ni dok hodam, stanem/sednem negde sa strane i lepo. Ne znam koliko Volte utiče na face time, bude i te komunikacije.
 
Je l' možeš da pricas na VOLTe na jedan Sim a sa drugog da surfujes internetom?
Jel može da kombinuje ili da rutuje preko druge sim kartice poziv?
Ako primiš VoLTE poziv na SIM 1, a SIM 2 je podešen za data, ići će bez problema, ali pod uslovom da je odabran Dual 4G.
 
E to je stvarna prednost VOLTE. Uspostava veze koja ni na 2G nije nešto duza od 5 sekundi ili kvalitet zvuka koji jedino ako uredjaj podržava nešto. Tesko da 3G ne može da nosi audio kodek. Naravno brži internet. Ali osim hot spota ili slično nikad nisam imao priliku da mi tih 2 mbps dok razgovaram ne urade posao. Jedino ako padne na 2G je problem. Ali da moze da se koristi dual aktiv mode je već pravi napredak.
 
Zdravo ljudi, kako aktivirati VoLTE u mts app? Piše mi kod VoLTE šta je to, da sim kartica mora biti nove generacije, da telefon mora podrzavati VoLTE za mts mrezu i tako dalje,... Ali nigde ne vidim dugme/gumb da se aktivira.
 
Zdravo ljudi, kako aktivirati VoLTE u mts app? Piše mi kod VoLTE šta je to, da sim kartica mora biti nove generacije, da telefon mora podrzavati VoLTE za mts mrezu i tako dalje,... Ali nigde ne vidim dugme/gumb da se aktivira.
Ja nisam imao pa sam morao da ih zovem, nekad se desi da tako neka opcija prosto ne moze da se klikne.

Npr meni ni volte ni esim da uzmem sam nije radilo, pa sam morao da ih zovem. Tako da zovi call centar i resice ti to.
 
Da li si registrovao nalog ili se samo prijavljuješ u aplikaciji?
Bilo je razlike ranije šta je dostupno u aplikaciji, bar mi tako nešto ostalo u memoriji. Možda i grešim.
Zovi korisnički, 064 733 ako ti je lakše tako. Kevin telefon nema Volte ali ima u aplikaciji da se uključi, registrovan nalog.
 
Sta su ti rekli kad si zvao korisnički servis?
Nisam zvao, otići ću u petak ako mi se u app ne prikaze gumb za aktivaciju VoLTE.
Da li si registrovao nalog ili se samo prijavljuješ u aplikaciji?
Bilo je razlike ranije šta je dostupno u aplikaciji, bar mi tako nešto ostalo u memoriji. Možda i grešim.
Zovi korisnički, 064 733 ako ti je lakše tako. Kevin telefon nema Volte ali ima u aplikaciji da se uključi, registrovan nalog.
Registrovana je sim kartica i nalog. Šta vam znači ovo? : Kevin telefon nema Volte ali ima u aplikaciji da se uključi, registrovan nalog.
 
Možeš lepo odmah da ih nazoveš i vidiš šta je u pitanju, imaš broj u postu iznad. Od odlaska obično nema neke koristi.
Pa ima neki stari huawei. U mojMTS aplikaciji postoji dugme za aktivaciju Volte usluge.
Na ovo sam mislio da li si odradio za aplikaciju, mada nisam siguran da je do toga. Odavno sam aktivirao servise.
 
Nazad
Vrh Dno