Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Sva podesavanja za kucnu mrezu mi podeseno u FRITZ-u. Ne mogu da verujem da im je tesko da mi samo proslede podatke za pristup za koji cu da placam svakako. Totalno neprofesionalno sa njihove strane. A i da vratim njihov ruter ko zna kada ce ga podesiti. Dva puta sam ih kontaktirao preko online caskanja,dobio sam jedno 5 mail-ova od njih i jos uvek nista,apotrebno je samo da proslede PPPOE pristupne podatke kao sto je @rajkosto i spomenuo u nekim od postova gore. Koliko je vremena potrebno za to,mozda 5 minuta i to su mi mogli proslediti u jednom od tih mejlova koji su vec prosledili.

Umesto da skrate muku sebi i meni oni samo rastezu,sve ja to razumem da postoji neka procedura i da treba vreme ali ovo je sve tako smesno sto rade a nisu ni oni jedini operateri koji se poasaju totalno neprofesionalno.

Imao sam jedan slucaj vec sa MTS gde naravno opet bio problem do njihove lenjosti i nestrucnosti,a sto je najgore tema se vukla vise od mesec dana. I na kraju sam resio problem bez njih iako je to trebalo da bude reseno sa njihove strane.
 
PPPoE teško da ćeš doboti, zato vrati njihov uređaj da bi oni mogli da pristupe!
 
PPPoE teško da ćeš doboti, zato vrati njihov uređaj da bi oni mogli da pristupe!
PPPoE podatke uvek dobijas za nov static IP nalog kada ti naprave (jer naprave sa tvojim imenom u username-u, nije automatski generisan kao za dinamicke).

Kreiran tiket,imao poziv od tehnicara i jos uvek nista.
Sta ti je rekao tehnicar prvi put kada te zvao (tj. prvi put kada te nije zvao neko iz korisnicke sluzbe) ? Mozda si mogao tada da dobijes podatke
 
Poslednja izmena:
PPPoE podatke uvek dobijas za nov static IP nalog kada ti naprave (jer naprave sa tvojim imenom u username-u, nije automatski generisan kao za dinamicke).


Sta ti je rekao tehnicar prvi put kada te zvao (tj. prvi put kada te nije zvao neko iz korisnicke sluzbe) ? Mozda si mogao tada da dobijes Jednom me bio zvao
Samo jednom me bio zvao tehnicar,rekao da su pokusali da mi promene pristupne podatke ali nisu bili u mogucnosti iz nekog razloga i nakon toga sam im objasnio da ne koristim njihov ruter nego svoj. Ukratko mi je rekao da je potrebno da se na ruteru promeni pristupna sifra i korisnicko ime za PPPOE i da odem do poslovnice gde cu objasniti situaciju i da trazim novi username i pass za PPPOE konekciju. Odmah nakon razgovora sam pisao online korisnickom servisu pa su mi rekli da ce mi javiti. Nakon svega toga dobio sam jos par mejlova gde su me zamolili da budem strpljiv i da ce uskoro biti resen problem. I posle par njihovih mejlova sam im odgovorio samo da mi proslede podatke i da cu ja sve podesiti ruter,i posle tog mejla dvadesetak minuta kasnije sam dobio podatke u sms poruci.
PPPoE podatke uvek dobijas za nov static IP nalog kada ti naprave (jer naprave sa tvojim imenom u username-u, nije automatski generisan kao za dinamicke).


Sta ti je rekao tehnicar prvi put kada te zvao (tj. prvi put kada te nije zvao neko iz korisnicke sluzbe) ? Mozda si mogao tada da dobijes podatke
To nisam znao da za static ide novi pristup,iskreno nisam ni razmisljao ali logicno da me samo tako mogu zakucati za jedan IP ako imam svoj username i pass
 
Dobro znaci bili su zbunjeni jer nisu mogli da pristupe originalnom ruteru pa zato je bilo malo vise cimanja, inace uradili bi i dali bi ti info vec tada kada te je zvao
 
Nisu mogli da pristupe jer ti je FRITZ bio na liniji, da si vratio Telekom modem oni bi ti to odradili daljinskim putem.
 
Verovatno ne bi dobio pristupne podatke nego bi samo pristupili ruteru,podesili i to je to.
Sad barem imam user i pass i ne moram izvlaciti preko telnet-a podatke sa rutera.
 
Dobio bi jer bi ti se vratio na dynamic username kada factory reset mts modema pa ti oni daju da ih ne bi cimao tada
 
Dobio bi jer bi ti se vratio na dynamic username kada factory reset mts modema pa ti oni daju da ih ne bi cimao tada
A sto onda samo ne proslede prilikom aktivacije,sto se moram cimati i gnjaviti ih za bzv?
 
Kada je zvao, meni je tehnicar rekao da je uradjeno (postavljeno na ruter) i trazio mi da nadjem papir i olovku da zapisem podatke odmah u tom pozivu.
Tebi je bilo "gnavljenja" (i tada samo 5 dana je proslo, nije 2 nedelje ;) ) jer nije mogao da odradi po proceduri jer ti originalni mts ruter nije bio dostupan da promene daljinski.
 
Kada je zvao, meni je tehnicar rekao da je uradjeno (postavljeno na ruter) i trazio mi da nadjem papir i olovku da zapisem podatke odmah u tom pozivu.
Tebi je bilo "gnavljenja" (i tada samo 5 dana je proslo, nije 2 nedelje ;) ) jer nije mogao da odradi po proceduri jer ti originalni mts ruter nije bio dostupan da promene daljinski.
Pretpostavljam da bi proslo mnogo duze da im nisam slao mejlove i pisao podrsci preko njihovog sajta
 
Postavi slike iz ruter tj da vidimo parametri kakvi su parica
Kabl otkačen pa uvijen opet i radi sve od tog momenta, tako da problem je bio do olabavljenog spoja. Linija je nekad bila iz jednog dela ali sam 2 puta prebacivao liniju u droge sobe preko tavana itd i sada sam lepo uvezao bakar na bakar i od tog momenta radi odlični, čak i brzinu što sam spominjao da je 40 od 50 je sad 47, 48.. Hvala na pomoći, ako nekom bude nekad trebalo, neka pregleda instalaciju i kablove bar to nije nauka kod adsla dve žice od bandere do kuće.
 
Jel ovi iz telekoma podigli cene za box 2 tj jest adsl dosao mi racun od 2700 dinara..
Ili nisu normalni da toliko placamo zamo od 10mb
Dok 10x opticki internet i kablovska jefitini
Verovatno nikad nece da izbace iz upotrebe adsl ni vdsl jer tu najvise zaraduju po selima ko nema opticki internet
 
Istekao ti je ugovor verovatno.
 
Nesto ruter ili u centrali zeznulo se
Imam 14m neta prvi put u 7 godina koriscenja adsl
I to vec 2h preko nema prekida
Noise Margin(Up/Down) 7.5/4.3 dB down varira do 7db
 

Prilozi

  • Screenshot_49.png
    Screenshot_49.png
    23.9 KB · Pregleda: 37
Pre par dana sam uzeo novi paket,protok 250. I dok na telefonu i tabletu pokazuje toliko na laptopu neće da pređe 50. Kad sam imao brzinu 100 ta brzina je i bila na laptopu. Šta može sad da zeza ?
 
Iz telekoma zvali nude mi iptv
jos mi podigli brzinu 14mb
A znaju da imam los internet udaljen sam 2km od centrale jos da uzmem iptv necu ni da imam ni 5 mb
Ne znam zasto nude iptv iako imam los internet
 
Jer je skuplje kad imaš tv.
Da to znam,al opet imam los net jos pustili tih 14mb al ne puca internet drzi se na 6db
Al opet mi nije jasno zasto nude em vide da jedva tih 10mb ili 14mb imam internet da uzmem iptv jedva cu imati na kraj 5 mb cim upalim iptv imacu samo 2mb
A placam punu cenu 10 mb njima to bas briga samo im zanima pare
mislim da gube korisnike
 
Dobio sam modem ZXHN H168N V3.5 i nikako ne mogu da pogodim pasword za administratorski pristup. Nije ni: ztonpk, ni tzlkisonpk, ni admints, a nije ni 20pZt321/mod3m. Ima li neko predlog?
 
Username: admin
Password: 20pZt321/mod3m
Sa ovim podacima su korisnici ulazili u podešavanje, ako nešto nisu menjali.
 
Dobio sam modem ZXHN H168N V3.5 i nikako ne mogu da pogodim pasword za administratorski pristup. Nije ni: ztonpk, ni tzlkisonpk, ni admints, a nije ni 20pZt321/mod3m. Ima li neko predlog?
probaj reset na fabricko bez ubacene telefonske linije.
 
Lele, 21 vek, 14mbs

Sećam se pre nekoliko godina, ako ne 16 godina, ADSL i brzina čini mi se 2mb, nisam baš siguran. Ono je bilo muka. Javi se neko na telefon, pukne net. Skidam igricu dva dana.


Ne znam za alternativu ko živi po selima ali ovakve brzine su sramota. Lako mogu da postave wifi sa pojačivačima širom Srbije odnosno tamo gde nije isplativo da se ide preko kablova pa da ljudi mogu da žive u 21 veku.

Kad može Mask iz svemira da šalje internet, šta je teško nama? Pa sve! xD
 
Lele, 21 vek, 14mbs

Sećam se pre nekoliko godina, ako ne 16 godina, ADSL i brzina čini mi se 2mb, nisam baš siguran. Ono je bilo muka. Javi se neko na telefon, pukne net. Skidam igricu dva dana.


Ne znam za alternativu ko živi po selima ali ovakve brzine su sramota. Lako mogu da postave wifi sa pojačivačima širom Srbije odnosno tamo gde nije isplativo da se ide preko kablova pa da ljudi mogu da žive u 21 veku.

Kad može Mask iz svemira da šalje internet, šta je teško nama? Pa sve! xD
Zasto bi uvodili wifi ili optiku po selima, ako je u vecini slucajeva tamo samo mts, tako da mogu ljudi da biraju, ili bez neta, neki kucni net 4g varijanta ako je ok signal sa ogranicenim protokom i sve sto ide uz tu vrstu interneta, ili mts koliko moze da im isporuci putem parice flat rate. Ne moze da se bira.
 
Zasto bi uvodili wifi ili optiku po selima, ako je u vecini slucajeva tamo samo mts, tako da mogu ljudi da biraju, ili bez neta, neki kucni net 4g varijanta ako je ok signal sa ogranicenim protokom i sve sto ide uz tu vrstu interneta, ili mts koliko moze da im isporuci putem parice flat rate. Ne moze da se bira.
Veruj mi, da živim negde na selu gde ima ponuda samo ADSL uz smešnu net brzinu, uzeo bi pakete bez ugovorne obaveze, naručio starlink opremu i čekao. Jeste mnogo para ali ako je neko programer ali voli prirodu i ima kuću ili vikendicu Bogu iza nogu, novac mu neće biti problem.
 
A što će prosečna brzina Starlink-a za par godina biti na nivou preopterećene 4G bazne stranice nema veze?
 
A što će prosečna brzina Starlink-a za par godina biti na nivou preopterećene 4G bazne stranice nema veze?
Sredice sve cika Musk kada se aktiviraju 20gbps laseri izmedju satelita nista se ne brinite za preopterecenost niti CGNAT

Zasto bi uvodili wifi ili optiku po selima, ako je u vecini slucajeva tamo samo mts, tako da mogu ljudi da biraju, ili bez neta, neki kucni net 4g varijanta ako je ok signal sa ogranicenim protokom i sve sto ide uz tu vrstu interneta, ili mts koliko moze da im isporuci putem parice flat rate. Ne moze da se bira.
ma dobice i sela opticki internet do kraja 2023 ako im je verovati https://www.k1info.rs/price/drustvo/9065/brzi-internet-stize-u-sela-srbije/vest
 
Nazad
Vrh Dno