Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Nije 2.4 nego 1.2gb, jer je osnovna količina mb u tom paketu 600mb.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nažalost loše si protumačio.. Imaćeš 1.2 jer u tom paketu je osnovno 600 i kao dobijaš duplo i to je 1.2gb..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
krastavac... A bukvalno još 150 dinara mesečno (24 meseca) bi ga koštalo dodatnih 100gb i drugih 12 meseci.
 
Dodatnih 100gb do kraja ugovora..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
NIje 150, jer je telefon jeftiniji uz XL :)
 
mts ima dosta više baznih stranica

XEvYjZY.png

http://www.ratel.rs/upload/document...nalom_mobilne_telefonije_u_Srbiji_Q3_2017.pdf
 
^ Ispade Telekom - cvonjak. Šta je sa onim da kao državni operater moraju da pokriju i oblasti koje im nisu ekonomski isplative (ergo, veći broj BS)?

Sem toga, videh negde tabelu gde TS ima 2 ili 3x vise 3G BS od Telenora, ali da pokriva manju površinu.

A i "naseljena površina" može biti relativna.
 
^ Ispade Telekom - cvonjak. Šta je sa onim da kao državni operater moraju da pokriju i oblasti koje im nisu ekonomski isplative (ergo, veći broj BS)?

Sem toga, videh negde tabelu gde TS ima 2 ili 3x vise 3G BS od Telenora, ali da pokriva manju površinu.

A i "naseljena površina" može biti relativna.
Ma neka, nek veruju papirima.. Ej da državni operater manje pokriva od par desetina godina mlađih privatnih operatera.. Da da.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Telenor nema toliko BS ukupno, a kamoli 3G.

Zavisi šta računaš pod baznu stanicu, da li svaki predajnik zasebno ili svaki stub zasebno. I jedan i drugi pristup ima prednosti i nedostatke. RATEL računa svaki predajnik kao zasebnu baznu stanicu, a ne svaku lokaciju.

Iz dokumenta koji si linkovao - broj lokacija za 3G i broj baznih stanica za 3G (prvo MTS pa Telenor pa Vip):

jkhbbvc.png


MyIJZ9z.png


MTS ima ubedljivo najviše stubova, ali na njima ima ukupno manje predajnika od druga dva operatera (npr. napisa pre neki dan veljadj da godinama nisu hteli da stave 3G i 4G predajnik na baznu stanicu kod njegovog posla).

Telenor npr. ima 345 stubova manje od MTS-a za 3G, ali zato na ogromnoj većini stubova ima i predajnike na 900 MHz (imaju veći domet) i one na 2100 MHz pa zato ima daleko najbolju 3G pokrivenost, dok MTS praktično uopšte ne koristi 3G na 900 MHz, što pokazuje i ova mapa 3G pokrivenosti bitnijih puteva u zemlji nastala nezavisnim merenjem po narudžbi RATEL-a.

MTS:
PM0MVuE.png


Telenor:
9o1Lflq.png

(crveno je najjači signal, žuto srednje jačine, zeleno malo iznad praga prijema, a belo su područja bez dovoljnog signala)

Izvor: http://benchmark.ratel.rs/sr/pokrivenost-radio-signalom
 
Poslednja izmena:
Ja sam mts postpaid internet zamenio za Globaltel prepaid (jer koriste Vip mrežu). A pokrivenost u Pirotu mts 4G mreže je užasna. U pola grada i nema 4G signala (sem nekih outdoor tragova) - crvene tačke na mapi.

Evo screenshotova iz CellMapper aplikacije. Većina podataka su sa mojih telefona (svi sa qualcomm snapdragon čipovima, svi root-ovani, tako da su frekvencije, kanali tačni, a i lokacije BS-ova sam unosio, znam gde se nalaze, pomogao mi je i milanpavke sa foruma da uporedi sa RATEL bazom).

MTS ima 3 LTE 1800MHz stanice (koncentrisane u severozapadnom delu grada). Telenor ima 3 LTE 800MHz stanice, ali malo lepše raspoređene, pa samim tim što su na nižoj frekvenciji imaju bolju pokrivenost (i manju brzinu).

Vip sa druge strane ima čak 4 LTE 1800MHz stanice, jednu 4G+ (sa LTE 1800 i 800), i još dve koje pokrivaju okolinu grada na 800MHz.

Praktično, mts je pokrio industrijsku zonu i deo od centra ka Nišavi i desnu obalu Nišave, dok je signal u južnom i istočnom delu grada blaga katastrofa. Takođe, prva mts LTE 800 stanica istočno od grada je oko 11km daleko.

Telenor je stavio 4G bazne stanice bliže centru i koristi samo 800MHz, pa je pokrivenost manje više ok i u okolini, signal se probija.

Vip je stavio 4G na bukvalno svim lokacijama gde imaju 2G - u i oko grada. Na lokaciji BS 14088 čak nemaju 3G, ali 4G 800 imaju. U naselju Gnjilan, jedino Vip ima BS (a obzirom da je to naselje nekako uz brdo i malo zaklonjeno, tamo se signal Vipa ne može porediti sa ostalim operaterima). Imaju tu GSM 1800, 3G 2100, 4G 800, i sa te BS 4G signal dobacuje baš baš daleko i zavlači se gde drugi nemaju ni GSM.

Evo screenshotova:
Vip
pirot-okolina-vip.png

Telenor
pirot-okolina-telenor.png

mts:
pirot-okolina-mts.png

Da budemo fer, u Sićevačkoj klisuri Telenor ima probleme (rupe, i u 2G i u 3G i u 4G signalu), dok Vip i mts imaju besprekornu 4G pokrivenost, uz VoIP pozive i streaming bez seckanja i prekida.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da, ali to sto imaju vise celija na 800/900 nije prednost. Pokrivaju vecu teritoriju ili bolje prodiru negde, ali mnoooogo manje korisnika moze da pokrije jedna celija.
Zato Telenor vec izgleda na vecini mesta kao Vectone Mobile, dok VIP samo na ozbiljno zagusenim mestima ima slabiji protok na 4G.

U globalu, ovo je palamu**** danas, svako ce naci dobar broj mesta gde mu neka mreza ne radi :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nije 2.4 nego 1.2gb, jer je osnovna količina mb u tom paketu 600mb.
Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Nažalost loše si protumačio.. Imaćeš 1.2 jer u tom paketu je osnovno 600 i kao dobijaš duplo i to je 1.2gb..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
NIje 150, jer je telefon jeftiniji uz XL :)

Da, u pravu ste, mada ko što rekoh, preživeće se :) Jedino da ih saletim da probam da pređem na xl.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Pojma nemam šta je ovo, ali kod mene def nije tačno. Živim na periferiji Valjeva, imam 4g signal dok se ostala dva operatera grčevito bore za 3g. Ako su u svim brojevima prešli mts nešto mi tu ne štima..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Ovo je zvaničan izveštaj RATEL. Ali pošto nemaš pojma šta je to (kao što tvrdiš), onda si omašio temu, a možda i forum.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo je zvaničan izveštaj RATEL. Ali pošto nemaš pojma šta je to (kao što tvrdiš), onda si omašio temu, a možda i forum.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Znam ja odlično šta je ratel. Ali kao što je alfa rekao, zastareo i netačan izveštaj. Čovek je napisao što i kako.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Znam ja odlično šta je ratel. Ali kao što je alfa rekao, zastareo i netačan izveštaj. Čovek je napisao što i kako.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Alfa rekao da je zastareo? Netačan? A pa, onda stvarno izvinite obojica. Jebt ovaj RATEL stvarno ništa ne radi!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Alfa rekao da je zastareo? Netačan? A pa, onda stvarno izvinite obojica. Jebt ovaj RATEL stvarno ništa ne radi!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da citiram, pogledaj malo šta piše u dokumentu.
"zasto Q3, zasto ne q4?
http://www.ratel.rs/upload/documents/Pregled_trzista/RAN pregled sva tri operatora Q42017.pdf
TS: 2381
TN: 2036
UMTS2100:
TS: 2375
TN: 62+1685obe

U prevodu, taj podatak iz Q3 je neko iz Telenora bacio i RATEL prepisao :) Telenor nema toliko BS ukupno, a kamoli 3G"

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Da, u pravu ste, mada ko što rekoh, preživeće se :) Jedino da ih saletim da probam da pređem na xl.
Ako ti je ugovor na potpis doneo poštar, mislim da možeš da ga raskineš bez penala u roku od 14 dana. A ako nije, probaj u poslovnici da napišeš neku molbu, možda ti odobre.

Edit: ali pazi, mora biti NOVA ugovorna obaveza, a ova sadašnja stornirana, jer ako te samo prebace na veću tarifu (što možeš i sam od kuće uraditi - "promena tarife"), nećeš imati privilegiju koju nosi ta nova (XL) tarifa (100gb tokom cele ugovorne obaveze).
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
RATEL-ovi godišnji izveštaji (za 2017. uzet je kvartalni izveštaj o pokrivenosti za 3. kvartal pošto nema novijeg) kažu da je MTS izgubio primat po GSM tj. 2G pokrivenosti teritorije još davne 2012. godine, po UMTS tj. 3G pokrivenosti još 2015, a po LTE tj. 4G pokrivenosti 2016. godine.

jQoqUFB.png


2G - GSM:
htTMZ0M.png


3G - UMTS:
hiyFVwR.png


4G - LTE:
NOITZM9.png
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Dakle? Jel verujete svojim očima ili? [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi koje je ono beše bolje internet podešavanje od MTSa? Apn gprswap ili gprsinternet? Mislim sta bolje radi? Proxy ću svakako da izbrišem.

OnePlus 3T
 
  • Like
Reagovanja: M J
Evo da i ja kazem par reci o pokrivenosti lte signalom. Konkretno N. Bgd, uzeta nova 4g kartica i aktivirana usluga zbog novog xiaomi telefona. I od tada postajem nedostupan, stizu poruke o propustenim pozivima itd. Signal u fulu, povremeno padne, ali uglavnom stabilan, okrenem svoj broj sa fiksnog - nedostupan, i odmah stize poruka. Okrenem sa drugog mobilnog - isto. Okrenem korisnicki servis, znate 4g je vise za internet - smeh! Okrenem ih ponovo danas, javi se neko pametniji, proveri lokaciju i potvrdi moje sumnje: "znate mreza je opterecena i usled zagusenja dolazi do pada signala i samim tim ste povremeno nedostupni. Prebacite na 3g mrezu i proverite da li i tada imate problema." Naravno, to sam i ja znao, i nikada na 3g nisam imao problema. Sta onda da kazu ljudi po unutrasnjosti, kada se ovo desava na NBgd-u?! Zato jos malo i cao MTS.
 
Da, ali to sto imaju vise celija na 800/900 nije prednost. Pokrivaju vecu teritoriju ili bolje prodiru negde, ali mnoooogo manje korisnika moze da pokrije jedna celija.

I te kako jeste prednost tamo gde na istom stubu imaju bazne stanice i za više i za niže frekvencije, što jeste slučaj za ogromnu većinu 3G stubova. Za 4G nije, tu ih Vip šije, ali je problem s Vipom što mnogo češće sa 4G pada na 2G nego Telenor s obzirom da praktično uopšte nema 3G stanice na 900 MHz.

Kad bi MTS koristio sve stubove koje ima u meri u kojoj to čine Telenor i Vip, bio bi neprikosnoveni lider po pokrivenosti.

Udeo stubova sa LTE baznim stanicama u odnosu na ukupan broj stubova:
Vip 86,8%
Telenor 79,0%
MTS 44,8%

Udeo stubova sa UMTS baznim stanicama u odnosu na ukupan broj stubova:
Telenor 99,3%
Vip 97,9%
MTS 94,6%

Dakle, MTS je jasno na začelju u oba slučaja.
 
Ljudi vi sto se pitate sta je sa note 8, sto ga nema na sajtu.
Lepo rece ivan da ga nema na stanju, idite do najblize poslovnice, ima ga neka na stanju sigurno...


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno