Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Kod mene od bandere iz ormarica ide optika u kucu, pa tek onda se razvlace koksioni do risivera, rekao sam samo da je i meni ormaric ovako na banderi, ili se nismo razumeli.

E, moguce. Moguce da nesto nisam bas razumeo, posto sam ja gore skapirao da su takvi ormarici "samo za koaksijalne kablove", tj. tu gde se oni postave, odatle idu koaksijalci posle (dok do njih moze i optika). I onda posle ti kazes da kod tebe u kuci koaksijalci, rekoh kako drugacije ako ne iz te kutije (i ako si napisao da ti optika ulazi u kucu). Malo mi sve to kontradiktorno bilo u odnosu na prethodne informacije, ali rekoh da ne smaram, mozda covek ima kutiju na zidu od kuće. 😄
 
Dugo godina korisnik, Box3, istekao ugovor! Tražio ponudu, ništa povoljno da bi me zadržali! Tražio Idp broj, dobio ga i rasparčali su mi Box posle toga. Niko me nije kontaktirao. Pokušao ponovni kontakt sa mts centrom i dobio ponudu 50% na prvu mesečni račun. 😆
Hvala Mts
Nikako da kažem krajnji rezultat. Tek zahvaljujući urgenciji iz poslovnice kontaktirao me call centar ponudili 50% na cenu UO 24 meseca. Kažu da sam naleteo na nekog kome se nije taj dan radilo 😀
 
Ne mogu nikako da se setim kako na Nokia ruteru ide podešavanje da sva 4 porta budu za internet?
 
Naravno da može. Može na svakom uređaju za koji imaš pristup admin nalogu koji ima mogućnost menjanja svih podešavanja. A za taj noviji Huawei model su ako se ne varam isti login podaci kao za Q2 model.
 
Poslednja izmena:
Ovako izgleda, nzm kako da otvorim treći port za internet?
 

Prilozi

  • 20230209_152808.jpg
    20230209_152808.jpg
    255.1 KB · Pregleda: 150
Može li se ovo odraditi na ovom Huawei hg8245w5-6t?

Isto kao za HG8245Q2:
Login na http://192.168.1.1 sa admin/20HWont17.
Otici na stranicu WAN -> WAN Configuration
Kliknuti na IPTV_B_VID_300 mrezu iz liste
Odstiklirati portove LAN2 i LAN3 u "Binding Options:" sekciji
Kliknuti na Apply
Kliknuti na INTERNET_R_VID_100 mrezu iz liste
Stiklirati portove LAN2 i LAN3 u "Binding Options:" sekciji"
Kliknuti na Apply
Otici na stranicu System Tools -> Configuration file
Kliknuti na Save and Restart
 
Isto kao za HG8245Q2:
Login na http://192.168.1.1 sa admin/20HWont17.
Otici na stranicu WAN -> WAN Configuration
Kliknuti na IPTV_B_VID_300 mrezu iz liste
Odstiklirati portove LAN2 i LAN3 u "Binding Options:" sekciji
Kliknuti na Apply
Kliknuti na INTERNET_R_VID_100 mrezu iz liste
Stiklirati portove LAN2 i LAN3 u "Binding Options:" sekciji"
Kliknuti na Apply
Otici na stranicu System Tools -> Configuration file
Kliknuti na Save and Restart
Hvalaa
 
Uvedena mi danas optika, sve je ok osim što je ovaj Iris stb tj meni očaj živi. Gori je čak i od supernova move. E sad vidim da su mnogi dobili nove menije tj verzijuAGC_20230209_175603786.jpg
Jel ovo verzija Irisa?

AGC_20230209_175626388.jpg
Stb se odmah ažurirano na 2.6.7

Na drugi TV mi još nisu postavili ali su ostavili stb. Čekaju neki djavo što ide u struju i pravi mrežu u drugoj sobi, kako se ne bi provlačili kablovi po stanu. Zna li neko sta je to konkretno?

Inače morao sam da jurim MTS i teledirekt, niko se nigde ne javlja. Monterima je ispao u hodniku zgrade jedan iris stb neraspakovan u kutiji. Sreća supruga je naišla i niko ga nije jz uzeo sat kasnije od montaže.
 
Na drugi TV mi još nisu postavili ali su ostavili stb. Čekaju neki djavo što ide u struju i pravi mrežu u drugoj sobi, kako se ne bi provlačili kablovi po stanu. Zna li neko sta je to konkretno?
Korisnici paketa BOX 4 PLAVI, BELI i ZLATNI, imaju mogućnost da WiFi extender/PLA adapter dobiju na korišćenje po ceni od 1 dinara mesečno.
 
Da li moze odma po isteku ugovora 2 godine se dobije popust 50% na 2 godine ili mora neka gimnastika?
 
Za stare korisnike ne prolazi ni varijanta da se usluga prebaci na nekog drugog člana istog domaćinstva i da se on onda tretira kao novi korisnik. Ni akviziteri nisu skloni ovakvim akcijama. Samo IDP !
 
znaci 2 godine sada sbb ili yettel pa nazad ko ocje se grbavi😊
 
Na managed switchu napravis VLAN 100 i 300,
izaberes 100, stikliras port koji ce biti prikljucen u LAN1 u ruteru da bude Untagged za taj VLAN, a Port koji ce da bude Trunk da bude Tagged za taj VLAN
izaberes 300, stikliras port koji ce biti prikljucen u LAN2 u ruteru da bude Untagged za taj VLAN, a Port koji ce da bude Trunk da bude Tagged za taj VLAN
ako managed switch takodje ima PVID tabelu stavi se PVID da je 100 za port koji ce biti prikljucen u LAN1 na ruteru, a 300 za port koji ce biti prikljucen u LAN2
I onda taj trunk port/kabl "nosi" obe mreze ka drugom managed switchu/ruteru, koji se isto tako namesti:
- portovi koji ce da imaju internet pridruze se untagged na VLAN 100, i stavi im se PVID 100
- portovi koji ce da imaju IPTV pridruze se untagged na VLAN 300, i stavi im se PVID 300
- trunk port pridruzi se Tagged na oba VLAN-a, i ne dira mu se PVID

kada sam ovo radio na TP-LINK SG108E radio sam sa racunarom direktno povezanim na port8, i njegovu konfiguraciju nisam dirao da ne bi izgubio management pristup koji se inace vrsi preko ove aplikacije: https://www.tp-link.com/us/support/download/tl-sg108e/ "Easy Smart Configuration Utility"
 
Hvala puno. Ovaj PLA adapter koji dele se vraća kao stb posle kraja ugovorne obaveze? Tako su nešto sročili, deluje kao da ga iznajmljuju.

Imam TL-SG108, bez e. Nisam znao da će mi trebati. :rolleyes:
 
Meni su rekli da ce ovaj switch koji su dali kada sam uzeo treci STB morati da se vrati kada nemam vise box3: https://www.sampro.rs/netis-5-port-switch-10100-st3105s-2
Ako su za toliko... onda ce verovatno traziti i PLA adapter nazad.
Са њиховог сајта:

"U slučaju raskida ugovora za BOX paket ili odustajanja od daljeg korišćenja WiFi extender-a/PLA adaptera, korisnik je u obavezi da vrati terminalnu opremu (WiFi extender/PLA) u ispravnom stanju. Ukoliko korisnik ne vrati opremu ili vrati oštećenu opremu, biće mu naplaćena naknada za terminalnu opremu, po srednjem kursu NBS na dan prometa.
U mesecu aktivacije i deaktivacije mesečna naknada za WiFi extender /PLA adapter se naplaćuje proporcionalno broju dana korišćenja u datom mesecu."
 
Mislim da nije tako bilo pre 2 godine. To su verovatno uveli zbog nekih zloupotreba. Par likova je prodavalo one huwaei wifi rutere na veliko preko kp. Vidim sada neki prodaju stb uređaje, isto imaju više komada.
 
Pozdrav svima,

Prošle nedelje mi je MTS isporučio Nokia G-2425G-B i HP4024 STB.

Pokušavam da izbacim UTP kabl od rutera do STB-a, tj. da podesim ruter tako da STB povežem preko WiFi-ja, ali ne uspevam da dodatni SSID koji sam podesio za STB bindujem za IPTV u WAN podešavanjima. Shvatam da je ovaj model (B) ograničen sa podešavanjima, ali ću u nastavku svakako napisati dokle sam stigao sa ovim, pa ukoliko se nekome upali lampica šta bih još mogao da probam da uradim, bio bih mu zahvalan da to podeli ovde.

Dakle, kada je SSID IPTV port podešen u "Bridge" modu, ruter STB-u neće da dodeli IP adresu.
1676315848539.png

kada je port SSID IPTV port podešen u "Route" modu, ruter STB-u dodeli IP adresu.

Dalje, kroz "Inspect elements" sam aktivirao opciju bindovanja IPTV interfejsa za odgovarajući SSID
1676316477294.png

kada sačuvam ova podešavanja dobijem poruku
1676316793167.png


ali kada ponovo uđem u ista podešavanja, vidim da ruter zapravo sačuva druga podešavanja...
1676317430233.png

Ima li neko možda neki predlog?
 
Nazad
Vrh Dno