Šta je novo?

[MTS] Kontrola troskova

ja sam na kontroli troskova i sve je ok - 500/500/66
 
pa ne znam sad, kad proveravam bonus kredit sa *108# kaze mi da na stanju nemam bonus kredita, sad sam zvao 789 oni kazu da mi je bonus kredit uplacen jos prvog.
 
imam pitanje u vezi tog bonus kredita,posto on sluzi za razgovore unutar mreze i sms poruke jel se on koristi po isteku ovih inicijalnih 500din ili uporedo sa njim?
 
skontao sam i ja danas al stvarno su jadni, evo danas mogu lepo da vidim taj bonus kredit na *108# sto znaci da su me lagali kad sam zvao call centar kad su mi rekli da mi da ni je bonus kredit uplacen jos prvog a evo sve do danas svi pozivi u mrezi su mi skidani sa onih 500din a od danas sa tog bonusa
 
Pitanje?
Za mesec dana mi istice 066 postpaid ugovor koji sam pre 11 meseci potpisao tokom akcije "mobilni kao fiksni" gde sam dobio paket POSTPAID400(koji vise ne postoji) i to tako da placam pola pretplate... Interesuje me sta se desava kada mi istekne ugovor, da li mozda mogu ponovo isti takav ugovor da potpisem(u sta sumnjam), da li mogu da zadrzim taj paket sa punom pretplatom(u sta takodje sumnjam) ili moram da predjem na neki drugi, aktuelni paket?
Hvala!
 
Možeš da nastaviš da koristiš taj paket po punoj pretplati.
Osim ako ti u Ugovoru nije drugačije navedeno, a sumnjam da jeste.


Znajući MTS, možda se zabune, pa nastave da ti naplaćuju upola cene :d
Ali opet, znajući MTS, mogu i bez obaveštenja da te prebace na neki paket koji nije ni sličan tom tvom :(
 
Pitanje?
Za mesec dana mi istice 066 postpaid ugovor koji sam pre 11 meseci potpisao tokom akcije "mobilni kao fiksni" gde sam dobio paket POSTPAID400(koji vise ne postoji) i to tako da placam pola pretplate... Interesuje me sta se desava kada mi istekne ugovor, da li mozda mogu ponovo isti takav ugovor da potpisem(u sta sumnjam), da li mogu da zadrzim taj paket sa punom pretplatom(u sta takodje sumnjam) ili moram da predjem na neki drugi, aktuelni paket?
Hvala!

Мени су у пословници рекли да ће ти пред истек уговорне обавезе стићи једно писамце у којем ће МТС као верном кориснику да ти понуди да наставиш са том промоцијом, тј да потпишеш нови уговор којим се обавезујеш да ће бити корисник наредних 12/24 месеца. Фазон је само што нећеш моћи да потпишеш на ову постојећу тарифу јер је она више не постоји, већ ћеш морати да изабереш неку од актуелних.
По речима момка из пословнице, то је пракса у МТС-у да ти после истека уговора понуде да га продужиш по истим условима.
 
Pitanje?
Za mesec dana mi istice 066 postpaid ugovor koji sam pre 11 meseci potpisao tokom akcije "mobilni kao fiksni" gde sam dobio paket POSTPAID400(koji vise ne postoji) i to tako da placam pola pretplate... Interesuje me sta se desava kada mi istekne ugovor, da li mozda mogu ponovo isti takav ugovor da potpisem(u sta sumnjam), da li mogu da zadrzim taj paket sa punom pretplatom(u sta takodje sumnjam) ili moram da predjem na neki drugi, aktuelni paket?
Hvala!

Ne moras da menjas paket, samo ces placati punu cenu.
Pred istek ces dobiti pisamce gde ce da ti ponude da predjes na neki od novih paketa i za pola perioda ugovora placas 50% pretplate ili da uzmes neki od telefona iz njihove hiperaktuelne i neverovatno povoljne ponude.
To ti je iz prve ruke. Meni istekao Postpaid 1000 pre 40ak dana i sad samo cekam MNP da vidim da li da idem na Telenor ili VIP.

Sent from Leo via TT
 
E ja sam danas poludeo, imam dve godine paket sa kontrolom troskova, i jutros kad sam kliknuo na *108# sprzio mi sve, a imao sam skoro 1500 din bonus kred i plus mi sada skida i inicijalni kredit po nekoj ludackoj tarifi, tipa 12 din minut! Sta se to desava? Zvao sam korisnicki servis i kao kazu mi da ce proveriti zasto mi se to desilo... Do sada sam se raspadao od price i nisam mogao da potrosim taj kredit, naravno vazi samo za telekom mrezu, a sada mi odjednom nestalo... Da li se to jos nekome desilo da je ostao bez kredita, i da mu sada naplacuje minut i sms po znatno skupljoj ceni?
P.S. izgleda da sam do sada imao i ja taj popust od 50%, a kako su mi oni tako "zavukli" od prvog septembra mi naplacuju punu cenu?

@PJ apsolutno si u pravu, ama bas sa njima se nikada ne zna...
Shveca kupila pre mesec dana telefon C3 na ugovor, onaj paket mix 750, jos nije dobila racun, a kupila ga 1 avgusta...wtf? Kad bi se ped** zeznuli pa da joj ne naplacuju bilo bi super!
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne bi me cudilo da joj iskljuce saobracaj zbog neplacanja racuna na vreme :)
 
@@pantelejmon, ne moras na 200 mesta da stavljas istu informaciju, jedna MTS tema je dovoljna. Ovako nisam siguran da li si jedini kome se desava ili vas ima 200 :) Ako si jos isti onaj sa ES-a koji je ovo pisao, ocigledno je samo tebi tako.
 
...

@PJ apsolutno si u pravu, ama bas sa njima se nikada ne zna...
Shveca kupila pre mesec dana telefon C3 na ugovor, onaj paket mix 750, jos nije dobila racun, a kupila ga 1 avgusta...wtf? Kad bi se ped** zeznuli pa da joj ne naplacuju bilo bi super!

Avgustovski račun se obračunava u septembru, dok se odštampa i stigne na adresu - oko 10. septembra. Ne vidim u čemu je problem?
 
@Septimuse nista od toga....
@alfaunits jesam ovde pisao na dva mesta, tj samo sam kopirao temu. A na ES nisam sigurno pisao, tako da nema nas izgleda dvesta ali izgleda da postoji jos ljudi kojima se to desilo, sto znaci da nesto ne stima...
Odoh ja sutra da primenim srpske metode! Ceo listing, malo podviknem pa da vis' kako ce da mi ako mi ne vrate barem objasne u cemu je caka. Jer nisam ***** da ne primetim...
@Laza danas bas dok sam pisao ovaj post joj stigla poruka za racun tako da ipak retko se kad oni zaebu... Na zalost... Oni mogu samo da se zeznu nas da okrate...
 
Uzeo sam KT 500 u julu i stize mi svakog meseca po 900/900 din i tako vec dva meseca nesto su se zeznuli barem mislim nema mi nikakvog smisla
 
MTS KT, roming, USSD callback, itd.

Da li je neko koristio KT u romingu u proverio da je cena rominga kao na sajtu? I jos bitnije, da li je uspesno koristio USSD callback?
http://www.mts.telekom.rs/index.php/Odlazni_pozivi.html#ODLAZNIstandard
Zanima me posto mi KT izgleda najisplativiji za roming u Koreji (njihov postpaid je barem 30e mesecno, sto nemam nameru da placam nikako a prepaid je preskup i komplikovan bez znanja jezika ;)).
Kako uopste da znam da li bi radio USSD callback? (provera stanja na postpaid-u recimo mi uopste nije radila u Koreji ikada preko USSD-a)

Razmatrao sam i VIP Siguricu posto ispada sada 4x veci kredit (uz 50% vise i 25% SIM popust), ali je cena poziva u roming LOOOOOOOL! (3e/min!)
 
Funkcionise najnormalnije i cene su kao na sajtu. Ono sto me je iznenadilo jeste da je call back u slucaju da osoba koju pozivas ne odgovori potpuno besplatan.
Da li je USSD u romingu podrzan je najbolje da se obratis MTS-u kako bi iz prve proverio koje mreze u Koreji su podrzane.


Kakvo znanje jezika je potrebno za koriscenje prepaid broja u Koreji?
 
ma ne samo u Koreji,vec na primer i u Francuskoj.Dok se snadjes i aktiviras promocije,jer je apsolutno sve na fr,istrosis kredit i onda tek sleduje komplikacija oko uplate.
 
Funkcionise najnormalnije i cene su kao na sajtu. Ono sto me je iznenadilo jeste da je call back u slucaju da osoba koju pozivas ne odgovori potpuno besplatan.
Znaci, u Evropi recimo je 55RSD/min za zvanje Evrope sa USSD callback-om?
Da li je USSD u romingu podrzan je najbolje da se obratis MTS-u kako bi iz prve proverio koje mreze u Koreji su podrzane.
KT i SKT :) (LG je treca ali mala mreza, ala VIP)

Kakvo znanje jezika je potrebno za koriscenje prepaid broja u Koreji?
Za kupovinu kartice (bacio sam prethodnu ;)) moras znati korejski ili ici u Gangnam ili Itaewon gde _mozda_ neki radnik zna engleski :)
Meni je na engleskom, taj deo vec nije problem.
 
Razmisli i o Skytel ili nekoj slicnoj kartici. Radi skroz korektno. Dolazni pozivi su besplatni u velikom broju zemalja, a odlazni se krecu oko 0,25-0.35e za vecinu destinacija..naravno, za srbiju je to malo skuplje..

Jedini problem je numeracija, koja pripada Estonskoj mobilnoj mrezi.
 
Ma j***s to, ocu svoj broj :D Ionako tamo koristim 4 broja (3 mobilna) :)
 
To nema veze sa temom, aj malo manje trolovanja :)
Ja pitam koliko i kako radi USSD callback da bih sto bolje iskoristio MTS KT. A racun ce stici svejedno ;)
 
Par pitanja za korisnike postpaid tarife kontrola troskova

Da li mogu da se koriste pripejd promocije u okviru ovog tarifnog paketa? (nekad sto je bila promocija besplatni minuti u mts mrezi?)

Da li moze da se koristi pripejd tarifna opcija? (konkretno mislim na opciju sms 0.55 para)

Koji se kredit prvo trosi? (kredit koji se dobija,pa tek onda po isteku bonus kredit,ili moze istovremeno)

Da li se uracunava u pretplatu placanje 3g usluge? (uzeo bi tu tarifu uz 3g telefon)

Hvala svima ;)
 
Pogledaj MTS temu (Postpaid tarife), da ne pisem ponovo. I molim te nemoj na tri mesta isto pitanje + PM :D
 
Da li u kontroli troškova, kada potrpšim mesečne megabajte, imam onaj neogrničen internet po smanjenoj brzini?
 
Poslednja izmena:
Тешко, колико знам по потрошеним мегабајтима се одбија од бонус кредита а ако и то потрошиш, онда иде са главног. Ваљда ће то да буде довољно, ипак има доста и преноса података и бонус кредита у КТ. Ја то слабо трошим а он се изгледа преноси па ми се сабрало све што нисам потрошио од септембра.
 
Bonus kredit ne vredi nista za MB. 8000RSD, koliko sada mozes imati max. na KT2000, je dovoljno za svega 160MB.
Znaci, gledaj da ne predjes MB uz paket ili tarifne dodatke, ali to predjes, ode vrlo lako i glavni kredit.
 
Nazad
Vrh Dno