Šta je novo?

[MTS] Kontrola troskova

Postpaid 400 profil je najjbolji..... za ono sto nude...100mb,200sms,100mms,200min.
 
Ajd da pitam i ovde za savet. Trenutno sam na prepaid-u 064, i hteo bih da predjem na neki postpaid paket. Posto saljem dosta poruka i volim da znam koliki mi je racun, nekako mi je najprivlacniji mts kontrola troskova paket gde za cca 550 din imam 1000 dina kredita, 66mb neta (koji i ne krostim nesto mnogo), sjajna cena sms i mms poruka, pristojna cena poziva prema svim mrezma...

Ima li za ove pare nesto bolje?
 
Ok, uzeo sam "kontrolu troskova", danas sam bezuspesno pokusavao da posaljem mms nekoliko puta, primaoc dobije ali ne moze da otvori poruku, a i naravno kredit se skine i to ne 0.66 para + porez neko preko 4 dinara! Takodje ne radi mi ni gprs...
Jel imao jos neko ovakvih problema?
 
Da opet odgovorim sam sebi, zvao sam korisnicki servis i receno mi je da usluge nisu ni aktivirane...cirkus...
 
Losa ti je kontrola troskova jer placas i uspostave veze, ali sad je kasno... Bolje da si uzeo neku mix tarifu.
 
Kakva su iskustva sa Mixnet paketima, mene interesuju M i L... Posto se razmisljam da predjem sa telenora, ali nisam siguran zbog obracunavanja kod mts (koje bi mogli nazvati diskutabilnim ako nista vise)
 
Ja sam na MIXNETu L od ovog meseca. Normalno je tarifiranje, samo što provera stanja prikazuje stanje sa zakašnjenjem 24h. S obzirom da neću moći da potrošim ni polovinu uračunatih minuta, poruka i protoka, to me ne dotiče.
 
Poslednja izmena:
Ranije se nije moglo videti stanje do 15. u mesecu, sada se vec 7. pojavljuje info...mozda i ranije...
 
Kakva su iskustva sa Mixnet paketima, mene interesuju M i L... Posto se razmisljam da predjem sa telenora, ali nisam siguran zbog obracunavanja kod mts (koje bi mogli nazvati diskutabilnim ako nista vise)

Ako nemas neki dobar razlog drzi se telenora :)
Obracun je mnogo precizniji (brzi) i imas prenosenje nepotrosenog... Ostalo je slicno, ako izuzmemo da povremeno kod mts-a nesto prestane da radi...
 
Losa ti je kontrola troskova jer placas i uspostave veze, ali sad je kasno... Bolje da si uzeo neku mix tarifu.

pa nije mi losa, jer nisam neki trosadzija, ne zovem mnogo, ali saljem dosta poruka, zato mi odgovara cena sms-a od 85 para, a imam dovoljno kredita i da nazovem kada mi treba. A najbitnije od svega odgovara mi da placam fixnu mesecnu cenu pretplate i da nisam vezan nikakvim ugovorom.
 
pa nije mi losa, jer nisam neki trosadzija, ne zovem mnogo, ali saljem dosta poruka, zato mi odgovara cena sms-a od 85 para, a imam dovoljno kredita i da nazovem kada mi treba. A najbitnije od svega odgovara mi da placam fixnu mesecnu cenu pretplate i da nisam vezan nikakvim ugovorom.

Ako je tako, onda ekstra.
Meni je taj paket sa manama iz oba sveta (obavezna pretplata iz postpaida i skupi minuti, uspostave, gledanje koliko imas kredita... iz prepaida)
A ovo poslednje, ako ne probijes minute i poruke i na ostalim tarifama je pretplata fiksna, a i nema ugovorne obaveze ako ne uzmes telefon.
 
A ovo poslednje, ako ne probijes minute i poruke i na ostalim tarifama je pretplata fiksna, a i nema ugovorne obaveze ako ne uzmes telefon.

Pa da, ali ovde pricas do dok ne ispucas tih 1000 din i posle nema vise, osim ako ne uplatis :) Dok na ostalim postapid paketima mozes i da se zaneses pa da probijes pretpatu ,a da nisi ini svestan :) Ali dobro, svako ima svoju racunicu, tako i nekom mojom racunicom meni odgovara kontrola troskova ;)
 
Pa da, ali ovde pricas do dok ne ispucas tih 1000 din i posle nema vise, osim ako ne uplatis :) Dok na ostalim postapid paketima mozes i da se zaneses pa da probijes pretpatu ,a da nisi ini svestan :) Ali dobro, svako ima svoju racunicu, tako i nekom mojom racunicom meni odgovara kontrola troskova ;)

Postajem dosadan, znam :)
Na pocetku da se ogradim: Ne pokusavam da te ubedim da predjes na drugu tarifu, svestan sam da ta tarifa tebi odgovara, ovo pisem zbog drugih ljudi koji su mozda u nekoj dilemi...

Na normalnim mrezama stanje je azurno i moze da se proveri u svakom trenutku (koliko je ostalo min/sms), tako da nije lako da se zaneses i probijes pretplatu. Narocito ako uzmes pretplatu koja ti odgovara. Meni svakog meseca pretekne odredjen broj minuta, koje mi se generalno gomilaju (postojala je tarifa sa 60 ili 150min, a meni bi trebalo ~100), tako da mogu da se zanosim koliko hocu :)
Ta tarifa (sa fiksnom pretplatom) puca na ljude koji imaju strah od postpaida, jer su celog zivota na prepaidu, ali osim male grupe ljudi, vecini ne odgovara... Opet jedan deo ovih kojima ne odgovara ce je uzeti iz straha od postpaida i tako dodatno puniti dzepove operaterima... Iako npr na 066 (tema je o toj mrezi) za 400din + pdv prosecan covek dobije vise, za manje para.

ps.
Ti prelazis sa prepaida pa ti je to normalno, meni nije ok stanje "pricas do dok ne ispucas tih 1000 din i posle nema vise, osim ako ne uplatis". Sta ako meni treba hitno da nekoga pozovem. Nije problem platicu, ali gde sad da trazim trafiku? Zato je ovo meni spoj losih osobina prepaida i postpaida...
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna do kakvih je promena ovog meseca doslo na 066 postpaid, ja sam na postpaid400 i ne razumem na proveri stanja da li su sada sastavili 100min+100min u 200min ili je neka greska u pitanju narocito zbog toga sto mi pise da u 066 mrezi imam preko 100min a u ostalim pozivima 0min?
Ko razume, shvatice...
Hvala
 
Ја сам прво мислио да су дуплирали број минута и порука у 066, али изгледа да је по среди неки баг код њих...
 
Poslednja izmena:
Koja im je to fora za aktiviranje roming usluga? Ovog leta kad sam bio u spaniji nisam mogao da koristim karticu jel mi roming usluga nije bila aktivirana pa sam morao da iscimam sestru da zove k. Servis to je sve trajalo nekoliko dana i peti dan nekako su me ukljucili i mogao sam da koristim karticu. Tad sam vec bio u nedoumici da kad se vratim raskinem ugovor i posaljem ih u tri p.m. nesposobne. Evo me sad u Zurich-u opet isti problem ne mogu da koristim karticu , cimam sestru da opet zove k.s. Telekonja da mi aktiviraju roming ali ovaj put morgen kazu joj " mora vlasnik kartice da se javi sa tog broja da bi mogli da aktiviraju roming" . Znaci stvarno su nevorovatni, kako oni zamisljaju da ih pozovem sa te kartice kad ne mogu da je koristim!? Jedva cekam da se vratim i da im iz raskid ugovora licno saopstim par uvreda!(pisem sa ipod toucha pa izvinite za greske u kuckanju)
 
Poslednja izmena:
Pa brate, na to si trebao da misliš pre puta ..... i kada potpisuješ ugovor, oni pitaju koje sve usluge hoćeš da ti uključe.

A zar na MTSu ne uključuju automatski posle 3 izmirena računa?
 
I tu je telenor u prednosti. Ja sam letos uzeo postpaid broj i to na "start" tarifi, krajem jula, a kad sam otišao u grčku u avgustu, roming mi je automatski bio uključen (na moje iznenadjenje). U mts-u je već 2 i po godine totalni raspad sistema u svakom pogledu.
 
Pa brate, na to si trebao da misliš pre puta ..... i kada potpisuješ ugovor, oni pitaju koje sve usluge hoćeš da ti uključe.

A zar na MTSu ne uključuju automatski posle 3 izmirena računa?

pa ocigledno da ne, jer sam skoro dve godine na 066. Mozda sam trebo misliti na to pre puts al nije mi sad to toliko bitno ,nego sto se sad ovi prave indijanci iz servisa pre par meseci neko drugi mi je mogao da aktivira uslugu sad kao ne moze.
 
^Ti ****m im sve :wall:
 
Zašto je 066 postpaid u grupi stari paketi na sajtu? Više nema mogućnosti da se uzme? Izgleda forsiraju Mix Net pakete.
 
Zašto je 066 postpaid u grupi stari paketi na sajtu? Više nema mogućnosti da se uzme? Izgleda forsiraju Mix Net pakete.

tačno tako, više se ne može uzeti. Ko ga ima, taj ga ima i imaće, a novi korisnici ne mogu... Ja ga imam od prvog dana. Hteo sam buraza da prebacim, ali rekli su da više ne može....
 
Шта му значе ова нова правила? Имам 500 динара за разговоре у мрежи и 500 за разговоре ван? А цене се нису мењале? Или сам и ту нешто пропустио?
 
^Tako sam i ja shvatio.
 
To znaci da su lopovi i da cu ja posle godinu dana ovog paketa da odem iz MTS negde gde ima neki normalan telefon za pristojne pare. Vise sa tih 500 din ne moze da se placa parkiranje, SMS glasanje i dr, tako da sad kontrola troskova nije to sto je bila, vec najobicniji pripejd.
 
"Nova KT pravila" rade kako je opisano, bonus kredit zaista se prenosi u sledeci mesec.

Zanimljiva novost: sada je moguće videti trenutni listing za KT na MTS sajtu, i za poslednja dva meseca (umesto tri kao do sada). Listing možda kasni 30-ak minuta. Evo, to nijedan operater nema! ;)
 
Ima VIP za postpaid korisnike, nego izgleda da se MTS dokopao te "svemirske" tehnologije :-devil-:
 
Steta sto su ukinuli, ili bar vec nema dsta dugo na MTS-u kod kontrole troskova ugovor na 6 meseci, nego su sad ugovori kod kontrole troskova takodje na 24 meseca.
Izgleda da im je istekao neki promotivni period
 
jel ostao jos neko na kontroli troskova? Koliko vidim sad nema vise ni bonus kredita samo 500din standardnog k.
 
Nazad
Vrh Dno