Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Po savetu knjigovodje, ako saljes lovu kevi, stavi 290 - Druge transakcije. Ne znam tacno zasto, samo slusam kako su mi rekli.
 
Opet mi u MTS banci nisu prilimili jednu novcanicu od 100eur jer im ne prolazi kroz aparat. (ebo ih aparat)

Novcanica sasvim ispravna, trazio sam da je rucno provere, ali kaze ne vredi ako aparat ne prima ne mogu da prime novcanicu, i ako ne znaju da objasne zasto odbijaju.

prakticno skoro svaki pu mi neku novcanicu nece da prime, i ako mi je te novcanice izdala druga banka, i nije ni ostecena ni pocepana.
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko koliko košta jedna akcija mts banke? Hoću da postanem akcionar i da dobijem lične podatke svih korisnika:)
Al ajd redom... Stigla posle skoro 2 meseca Master kartica i odem da otvorim ova dva dodatna računa (dinarski i devizni depozitni). U stvari izgleda da niko tačno ne zna kako se zovu, pišu različiti nazivi u aplikaciji i u papirima. Bio u zgradi Dunav-a u Makedonskoj (inače pre nego što se uđe u zgradu nema nikakvog natpisa da se u zgradi nalazi mts banka). Tamo se jedna starija gospođa malo bečila i iščuđavala šta ja to otvaram i zašto... već sam pomislio da ću morati u drugu ekspozituru, al onda reče evo sad će koleginica. E sad, možda je negodovala pošto je bilo 15h, a rade do 15:30... u svakom slučaju koleginica završi sve za manje od 10 min. Ja ispotpisivah gomilu papira i još mi na odlasku reče da ne dobijam nikakve kartice za ova dva računa, već ih mogu koristiti na šalterima banke uz ličnu kartu, wtf. Pogledah odmah na izlasku u aplikaciji, i tamo su novi računi😃. Inače, u papirima za dinarski piše "depozitni", a u aplikaciji "štedni". Dok za devizni i u papirima i u aplikaciji piše "devizni tekući".
Da se sad vratim na prvu rečenicu... Pogledah posle papire i među njima je papir o zaštiti ličnih podataka... Takav papir nisam dobio pri otvaranju tekućeg. Možda stvarno misle da ovi računi služe za pranje😂
Nego ono glavno. Gde god sam dosad video sličan papir na njemu je pisalo da će moje podatke dati isključivo državnim organima RS i sl. ukoliko ih dotični zatraže.
Međutim, ovde piše da pristup mojim podacima imaju zaposleni u mts (podrazumeva se valjda oni koji imaju dodira sa tim, ovako zvuči kao da svaki zaposleni, portir recimo, ima pristup), zatim akcionari mts (nije naglašeno veliki i sl., znači svaki akcionar) i naravno sve kompanije koje sarađuju sa mts-om itd.... i sve to i 10 godina nakon gašenja računa u mts banci!
Znam ja da je mts država, a država svakako ima moje podatke. Ali ovo je ludilo. Da sam video, mislim da bi odustao i ugasio i tekući račun.
Ustvari iskustvo za ova dva meseca čekanja da postanem njihov korisnik je takvo da ova banka od mene ima žuti karton. Koliko mi je poznato, rade već 4 godine, a deluje kao da su počeli pre 4 meseca. Račun u staroj banci mi je na stand by, tako da još jedno cimanje (nezadovoljstvo) u mts-u i ćao...
Sa telefonom sam 2011 otišao iz mts-a, ne zbog novca već užasne usluge i odnosa prema klijentu (tj. meni). Rekao bih da se malo toga (ako i je uopšte) promenilo tamo.
 
Prosto, dacu ti savet, ugasi racun u Mts banci i srecan budi.
Ispisa roman da bi nam rekao da si nezadovoljan bankom u kojoj pored osnovnog otvaras i devizni racun.
Pa hit.
Al kazem ti, zatvoris racun tebi super, nama jos bolje.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Hvala ti, ali nisam pitao nikoga za savet:)
Raspitao sam se i ovde i na drugim mestima pre nego što sam otvorio račun. Znači znao sam šta da očekujem - i u suštini to što sam očekivao sam i dobio.
Dakle ja sam ovde samo potvrdio ono što je i mnogo drugih ljudi pisalo baš na ovoj temi - a neki su imali i znatno gore iskustvo. Ova tema između ostalog tome i služi da ljudi pročitaju tuđa iskustva (baš kao što sam i ja čitao tuđa iskustva). I baš zato što sam znao šta da očekujem, ostavio sam na stand by stari račun, da mogu u svakom trenutku da se vratim na njega!

A tebe ako ne zanimaju naša iskustva, bolje čitaj zašto otvaram devizni pored osnovnog. Pošto mi deluje kao da se iščuđavaš isto kao i zaposleni tamo. Mnogi to rade i mnogi su pisali u temi o tome, tako da neću ponovo da ti sažvaćem ovde... prebrzo bi pročitao a vidim da ti je baš dosadno
 
Mislim da si u pravu.
Necu se nastavljati oticice tema gde ne treba a to necu.
Tako da bolje ti zatvori taj racun i nema brigas.
Pozdrav.
 
Pa nastavljaš se već ovaj put i ne čitajući šta sam napisao, ti si garant bot mts-a😂
 
Blago tebi, a sto neko ko ti kaze ono sto si i sam reko mora da je bot tog? Kao dete si.
Onda bi tom analogijom ja tebi trebao da kazem da si bot ne znam sbb-a.
Aj zbogom sto sad spamujes.
Jel ima ovde blok na novom forumu cisto da ne gledam tvoje skrabotine jer vidim sta ti je poenta?
Aha mislim da sam nasao tu mogucnost.
E to je to sad ne vidim skrabotine, super.
Sad pisi do mile volje sta ti drago na ignore si.
 
Klikneš na moj nick, možeš u ovom postu recimo i pojaviće ti se "Ignore" :)
Hvala!
 
Ja vec neko vrijeme planiram da odem do Beograda namjenski da otvorim taj famozni (devizni) stedni/depozitni/bla/bla racun, ali vec sad vidim da ce to biti avantura.
Zanimljiv je ovaj dio za privatnost, ali mislim da vec odavno nije nikakav problem doci do necijih podatak, pa se ne bih nesto puno brinuo za to.

Nego, vezano za drugu temu, nedavno smo diskutovali da li se moze beskontaktno koristiti MTS kartica na bankomatima drugih banaka i odgovor je - moze. Ja sinoc uspio na bankomatu Unicredit banke (Novi Sad je u pitanju), to je prvi put da je proslo, a probavao sam i ranije na neki drugim bankomatima (vrlo je moguce da ti bankomati ne citaju ni sopstvene kartice, iako je citac ugradjen, ali to nisam uspio da saznam).
Bitno je takodje napomenuti da kad sam sinoc prvi put ocitao karticu, cuo se "bip" i popalile su se one cetiri zelene lampice (slicno POS terminalima), ali se nista nije desilo na ekranu, pa sam kroz par sekundi opet naslonio karticu i tad se opet cuo "bip" (ali bez lampica, bar mislim) i tek tada mi je "oktljucao" ekran (opet sa odredjenim zakasnjenjem) i bacio me na unos pina. E sad, nemam pojma da li je i prvi put proslo ali mu je samo trebalo vremena (vrlo vjerovatno), ili se kartica mora skenirati dva puta iz nekog nepoznatog razloga (malo vjerovatno), ali cisto da naglasim da nije bas normalno odreagovao bankomat kao recimo MTS-ov maticni, vec je trebalo i vise od 5 sekundi, mozda cak 10-ak. Mozda nekom bude koristan info...
 
Evo ja da te malo obodrim (da ne pomisliš kao somakoma da pišem ovde da bi odvratio ljude od mts banke). Odvoj vreme i otvori! Ja se nadam da neću više imati potrebe da odlazim do poslovnice i da više neće biti cimanja. Mada je više ljudi prijavljivalo da im kartice volšebno nisu radile nekih dana... to je još jedino što me brine i zašto držim stari račun i staru karticu na stand by. A što se ličnih podataka tiče, naravno da si u pravu. Ali su sročili to skroz bzvz, ono... ako procure pa se neko žali, da se mi najbolje ogradimo - način rada onih malih pijačarskih firmi. Ne priliči tako velikoj kompaniji, kao što ne priliči da vuku "dečije bolesti" godinama.
Ali što bi rekli, "koliko para, toliko muzike"... mada baš zato što mi ne ulivaju veliko poverenje nemam nameru da držim neke veće pare ovde. Al opet sam sigurniji i kad mi te uslovno "male" pare stoje na računu koji je odvojen od kartice.
 
Sve razumijem i potpuno se slazem. Ja cu takodje svakako otvoriti taj stedni racun, samo kad uhvatim priliku.
Dobra je MTS, samo zavisi koja usluga je kome koliko bitna.
 
Sorry na nesporazumu, mislio sam na online plaćanje, ne na pos terminalu. Što kaže Condor, svako ima svoje potrebe pa to i gleda...
 
Samo da javim da se završila moja avantura sa pojedenim novcem u bankomatu :)

Kao što sam pisao prilikom ubacivanja novca bankomat nije dobro očitao količinu novca, ja sam prekinuo transakciju i onda mi je vratio čak i manje nego što je napisao. Odmah nakon žalbe otvorili su tiket.
Posle mesec dana tiket je rešen i novac je vraćen na tekući račun.
Sve u svemu na kraju je sve ispalo kako treba tako da sam za sada zadovoljan. Sledeće što trebam da odradim je kao i ostali da otvorim depozitni ili kako se već zove dinarski i devizni račun
 
Pocetkom januara mi je pukla dina kartica, ja je prelomio na 3 dela, bacio u (javnu) kantu na dno, blokirao je kroz aplikaciju, i juce dobijem poruku da sam usao u minus,
kad na toj (i dalje blokiranoj) kartica stoji transakcija, prodajno mesto Univerexport Novi Sad. Napravljeni screenshotovi i sve.
Posle zvanja oba call centra (Dina i Banka) epilog je da ne znaju sta je, cekam odgovor na mail koji sam poslao podrsci.

Naravoucenije: kremirajte kartice koje vise necete koristiti!!!
 
Pocetkom januara mi je pukla dina kartica, ja je prelomio na 3 dela, bacio u (javnu) kantu na dno, blokirao je kroz aplikaciju, i juce dobijem poruku da sam usao u minus,
kad na toj (i dalje blokiranoj) kartica stoji transakcija, prodajno mesto Univerexport Novi Sad. Napravljeni screenshotovi i sve.
Posle zvanja oba call centra (Dina i Banka) epilog je da ne znaju sta je, cekam odgovor na mail koji sam poslao podrsci.

Naravoucenije: kremirajte kartice koje vise necete koristiti!!!
Sta god da si uradio nek si je i na 3 dela polomio, nikad je ne bacaj na javno mesto ako vec hoces da je baci uradi to u kucnom smecu zajedno sa svim kucnim djubretom, zavezi kad se napuni i baci u kontejner ili je sacuvaj kod kuce do isteka vaznosti i tad baci.
 
OK, dobio sam odgovor, preneću ga ovde u celosti:

"Poštovani,

Proknjižena je transakcija iz 18.12.2020. mts Banka briše rezervacije posle 15 dana u sistemu i ova rezervacija je bila obrisana, a onda je juče stigla od Banke prihvatioca na naplatu. Kartica jeste blokirana, ali ova transakcija je nastala pre blokade i stigla je sa zakašnjenjem na knjiženje, na šta mts Banke nema uticaja, već samo Banka tog prodajnog mesta gde je vršena transakcija. "

Prihvatam ovo, da ne bude hejtovanje nego pohvala za banku, jedino što malo smeta jeste nešto sporija reakcija ali sve u svemu, ok.
 
Jutros ne radi ni m ni e banking, niti im sajt radi. Ne vidim da su najavili radove.
 
Vidi radila je jutros ja menjao din za devize u app i onda nesto online kupovao to je bilo gledao sam sad u poruci u 09:10 jutros, sad vidim zaista im ne radi app.
Na vreme sam to obavio😁
 
kod njih se podrazumeva da zadnjeg dana u mesecu ne radi ništa, još ako je nedelja..
 
Bila je juce ili prekjuce informacija za radove danas tako da je zbog toga.
 
Iskocilo mi je preko sajta kada sam se logovao, i pisalo je nesto za radove u nedelju ujutru.
 
Jeste, odrzavanje je bilo najavljeno za sat-dva iza ponoci, ali aplikacije meni nisu radile sve do nekih 13h (moguce da su u medjuvremenu povremeno radile). Desilo mi se ovo i prije nekih 7-10 dana... Nadam se da ovo nece postati praksa, posto mi je u oba slucaja hitno trebalo da pustim neke uplate (Marfi k'o Marfi).
 
Moze li preporuka za banku, tj. dinarski racun koji ne bi sluzio ni za kakve redovne prilive, vec sustinski samo za ebanking, tj placanje mesecnih racuna za struju, grejanje i slicno. Video sam da je u mts banci mesecno odrzavanje racuna 100 dinara, ali me zanima ima li i nekih dodatnih troskova za tu namenu, u smislu da se placa i provizija za svako pojedinacno placanje racuna.

Takodje, sa obzirom na to da na racun ne bi stizao nikakav novac, bilo bi namenski uplacivano par desetina hiljada dinara na svakih par meseci, pa me interesuje i koje su besplatne opcije za to (vidim da su isplate besplatne na svakom bankomatu u drzavi, ali kako je sa uplatama, mora li bas mts bankomat za to, i, ako mora, postoji li bar opcija uplate bez provizije u najobicnijoj mts poslovnici, jer mts bankomata/banke u blizini nema).

Znam da sam upao ovde kao padobranac, i da sve ovo sigurno i pise u temi, ali nadam se da ce da naidje neki dobar covek koji ce me postedeti kopanja dalje od ovih 30ak postova sa poslednje strane (po tome sam vec kopao, i ne vidim odgovore na svoja pitanja, mada imam neke naznake da necu bas biti srecan oko ovih uplata).
 
Nema provizije za placanje racuna, ja placam net, mobilni, objedinjenu naplatu, struju sve preko qr koda sa racuna iz plaikacije.

Mislim da ne moze u mts pslovnici al nisam siguran. Ja imam uplate ali i cesto prebacim sa intesinog racuna i to mi je besplatno takodje, mada to zavisi od te banke.
 
  • Like
Reagovanja: Rio
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno