Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uplatio danas u posti sam sebi na foru kao sto uvek uplacujem, i naplatise mi proviziju 1%, to vise nije besplatno? Stavio sam kao u uplatnici ispod

LvBGvqg.png
 
Ili je bio u postanskoj stedionici kao ja, tamo to ne vazi

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Izmena cene za izdavanje čekova, po 1 čeku sada 15 dinara.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ovo kako je sroceno (ko ima pravo), moze ispasti jedino da vazi za BILO koju od ove tri, ali da nije iskljucen onaj ko je vec preneo, ako je penzioner ili ako ima >26.000 platu ;)
 
Тако сам и ја сконтао,али пошто сам извисио прошли пут,вјероватно је и сад услов свих услова да си нови корисник.Надам се да није тако.Мора се додатно питати.:)
 
Ne vidim da moras biti novi korisnik, vec da nisi do sada preneo platu.
 
Ja preneo platu i dobio 5000 dinara prošle godine... i nisam bio novi korisnik.
 
Ima li načina da se vide detalji uplatioca u ovoj banci? Ne mogu nigde da nadjem u Web a ni na mob.

Mislim na "poslednje transakcije" sa home strane, ali sa detaljima i pretragom unazad.
 
Poslednja izmena:
Pazite se ovog...

Jutros dobijem sms odliv sa računa 7.5€
Platio sam registraciju auta sa MasterCard u agenciji i tamo platio proviziju na upaltnice
I sad eto nekoliko dana kasnije skinuli dodatnu proviziju od 7.5€
To su oni altapay post terminali, tako da znate da je i to moguće

I skinuto je u evrima nisu radili konverziju.
Žalio sam se banci...

Očigledno slična priča kao u pošti kada plaćate samo što nigde nije napomenuto i provizija je ogromna.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Neki post terminali koji se nalaze na mastima gde se kupuje roba ili placa usluga mogu biti podeseni tako da kao isplacuju novac. Verovatno to nije legalno (ne znam), ali na taj nacin ce se skinuti dodatna sredstva ukoliko placate karticom banke koja nije postavila taj terminal, kao kada se na bankomatu druge banke podize novac.

Na slipu pise “isplata na salteru” ili sl.

Imao sam skoro takvu situaciju i posle kratke rasprave sa bankom, isistirao od radnje za mi nadoknadi proviziju sto su bez pogovora i ucinili.
 
Pa da, ovde je izgleda o tome reč.
Reče mi radnik u call centru da ima reklamacija u to ime.

To su one usluge plaćanja koje se nude obično po menjacnicama, i ovo je u pitanju alta sistem menjačnica.

Kome ovo i gde da prijavim?
Ovo je čista pljačka.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Evo sad gledam slip sa post terminala preko koga je placeno...
U pitanju je AIK banka
 
Mislim da bi takve stvari trebalo prijaviti narodnoj banci i da bi korisnici morali biti upoznati sa tim da ce im biti naplacena provizija.
 
Ako ti je MB kartica, prvo MB banci. Jer i da je kao ATM podesen, svejedno - podizanja su besplatna.
Ako je ovo neki strani terminal, i jos neki mufljuz se ubacuje kod nas - pisi NBSu, i prijavi isnpekciji.

U Posti ne bi trebalo da dodje do naplata kada se "placa" na onim njihovim terminalima sa MB kartice?
 
@alfaunits
U pitanju je AIK banka

Njihov je terminal.
Na slipu pise "isplata master", a placao sam usluge.
Uz sve to ja sam platio i proviziju na svakoj uplatnici pa ispada da sam dao oko 3000din samo na provizije.

U posti se placa i to ti odmah kazu, vec sam pisao da su mi to naplatili 300 i nesto dinara, i tu sam skolu platio.

kako da se zalim NBS?
 
Poslednja izmena:
Meni su naplatili 300din, kada sam plaćao u pošti carinu na paket. Niko u pošti da kaže za to, još preporučuju. A to za podizanje gotovine u drugoj banci.
Kad su nekoj devojci drugi put isto nagovarali, ja sam joj rekao izađi i ispred podigni gotovinu na bankomatu pa plati, što je i uradila.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
@Bakara, sa MB karticom ti je naplaceno podizanje??
 
Na salterima Poste ne placate karticom nego podizete gotovinu.Na svakom salteru to lepo pise. Samo treba neko i da procita. I ne uzima posta nikakvu proviziju nego vasa banka. To je prezvakano milion puta do sada.
 
A ko je rekao da pošta uzima proviziju, pročitaj ponovo.
U pošti kažu dođite na šalter, gde je terminal da provučete karticu i gde ne piše ono što kažeš. I ode provizija banci za podizanje gotovine sa šaltera druge banke. A ja gotovinu ne videh, već samo želim da platim uslugu karticom.
Greške se plaćaju, milion puta sam tako platio karticom poštanske štedionice, to je bio zadnji put da platim karticom mts [emoji542]. Problem je što neće da upozore kad vide da nije kartica poštanske štedionice da će biti provizije.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
@Bakara, sa MB karticom ti je naplaceno podizanje??
Pa da o tome i pričam
Platio sam MTS MasterCard usluge registracije na post terminali u iznosu od 30k u petak, a jutros mi skinuli 7.5€ provizije
AIK banka post terminal

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne placas uslugu nego podizes gotovinu.
Pise na svako salteru poste, samo nema ko da cita.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno