Šta je novo?

Motorola Srbija na Forumu

Meni je kamera najslabija strana ovog telefona, pre njega sam nosio galaxy note 10 lite koji je objekte u pokretu slikao bez greske, sa ovom motorolom mali pokret objekta koji se slika i slika je mutna.
Decu kada slikam slike su mutne jer su deca retko mirna dok sam sa galaksijem slikao dete u toku ljuljanja i slike su bile neverovatne.
 
Meni je kamera najslabija strana ovog telefona, pre njega sam nosio galaxy note 10 lite koji je objekte u pokretu slikao bez greske, sa ovom motorolom mali pokret objekta koji se slika i slika je mutna.
Decu kada slikam slike su mutne jer su deca retko mirna dok sam sa galaksijem slikao dete u toku ljuljanja i slike su bile neverovatne.
a kod mene obrnuto, sa ovim bolje izvlacim slike nego sa telefonima koji sam imao , ne znam :D Prednja nije bas nesto za slikanje,za video je vrh u 4k, a zadnje nemam zamerke, mogu ti proslediti i slike u pokretu ,,stvarno sam zadovoljan. Nemoj da mislis da radim za motorolu, nego me odusevilo sve naspravm modelima koje sam imao, a imao sam dosta,jer cesto menjam. ;D
 
Možete li vi kao predstavnici Motorole u Srbiji, da pošaljete centrali pismo u vezi softverske podrške?😃 Verujem da je mnogo ljudi i na ostalim tržištima nezadovoljno sporom (nekad i kratkom) softverskom podrškom. Možda bi što više kuknjave sa raznih tržista navelo top menadžment da urade nešto po tom pitanju. Cene su odlične, veoma dobar odnos uloženo-dobijeno, ali softverska podrška nije na nivou. Nadam se da će Motorola poraditi na tom problemu, u siromašnijim delovima Evrope imate dobru šansu da se probijete. BBK grupacija praktično nestaje iz Evrope, eto dodatne šanse za Motorolu. Početno probijanje na tržišta nije jednostavno ni jeftino, ali kad postignete to, dalje će sve ići lakše. Dosta ljudi kad menjaju telefon, traže opet isti brend...
 
Videh na indijskom Flipkart sajtu najavu za Moto G84 gde se u promo materijalu spominje Moto Connect. Interesuje me, da li je ovo Ready For verzija namenjena Moto G seriji? Ako jeste, sve pohvale što ćete neke od Ready For funkcionalnosti omogućiti i na modelima niže klase.
 

Prilozi

  • Moto Connect.jpg
    Moto Connect.jpg
    66.4 KB · Pregleda: 50
Постоји ли шанса да Моторола дода системску подршку за дупле апликације (viber, whatsapp...)? Услужне апликације за ову намену неке раде, неке не, али се убрзава трошење батерије.
 
Videh na indijskom Flipkart sajtu najavu za Moto G84 gde se u promo materijalu spominje Moto Connect. Interesuje me, da li je ovo Ready For verzija namenjena Moto G seriji? Ako jeste, sve pohvale što ćete neke od Ready For funkcionalnosti omogućiti i na modelima niže klase.
Kao što sam i pretpostavio - Moto Connect jeste Ready For. Izgleda da će Ready For ime otići u penziju...

Moto Secure - Moto Secure (ostaje staro ime)
Family Space - Moto Space
Ready For - Moto Connect
Moto App - Moto Hub (?)
Moto GameTime - Moto GameTime (ostaje staro ime)

Motorola softver će biti pod Moto imenom.

Da li neko iz Motorole može da potvrdi ovo?
 

Prilozi

  • 1. Moto Connect.jpg
    1. Moto Connect.jpg
    189.9 KB · Pregleda: 28
  • 2. Ready For (Moto Connect).jpg
    2. Ready For (Moto Connect).jpg
    221.8 KB · Pregleda: 23
  • 3. Moto.jpg
    3. Moto.jpg
    12.7 KB · Pregleda: 29
Možda je glupo što pitam ali đe nervira. Kako ovo prvo obaveštenje da isključim ? Motorola Edge 40 je u pitanju. Screenshot_20230909-024303.png
 
Da li neko iz Motorole može da objasni šta se dešava sa softverskim ažuriranjima? Zašto kasne na gotovo svim Edge i RAZR modelima? Edge 40 Pro je još uvek na aprilskoj bezbednosnoj zakrpi (na nekim tržištima je prošlog meseca krenula isporuka julske bezbednosne zakrpe pa iznenada stopirana), RAZR 40 Ultra na majskoj (par zemalja sa julskom), Edge 30 na junskoj...

Šta se desilo sa dvomesečnim bezbednosnim zakrpama koje se ne isporučuju ni nakon tri meseca?

Čitam zvanični Moto forum i ne verujem koliko je upita u vezi sa ovom temom i koliko nezadovoljnih korisnika.
 
Danas dobio za Motorolu Edge 40 bezbednosnu zakrpu za Avgust.
 
Kao što sam i pretpostavio - Moto Connect jeste Ready For. Izgleda da će Ready For ime otići u penziju...

Moto Secure - Moto Secure (ostaje staro ime)
Family Space - Moto Space
Ready For - Moto Connect
Moto App - Moto Hub (?)
Moto GameTime - Moto GameTime (ostaje staro ime)

Motorola softver će biti pod Moto imenom.

Da li neko iz Motorole može da potvrdi ovo?
Da, Ready for postaje Moto Connect. Lično smaram da je Moto connect znatno adekvatnije ime za tu funkcionalnost.
 
Zanimljivo kako izbegavate diskusiju o jadnoj software podršci.
Šteta, probao sam prošle godine Edge 20 i super uređaj ali obrada fotografije i videa software-ski je užas. A i baš je tuga da koristiš telefon iz meseca u mesec bez zakrpe.

Pravite se ludi, ali time samo odbijate korisnike.
 
U ovom videu su pričali o softverskoj podršci kao i o mnogim drugim stvarima.



Meni je važno da kad dobijem update, zakrpu, šta god to bude dobro....ne mora da izlazi svakih mesec, dva.....
 
Da li vam smeta ubradu i funkcionalnosti to sto nema redovnog azuriranja? Evo gotovo godinu dana koristim E30f i ne primecujem da mi smeta u radi sto nije najazurniji.
 
Da li vam smeta ubradu i funkcionalnosti to sto nema redovnog azuriranja? Evo gotovo godinu dana koristim E30f i ne primecujem da mi smeta u radi sto nije najazurniji.
Ne mogu tako da se gledaju stvari kada su ažuriranja u pitanju. To bi onda značilo da, ukoliko sve radi kako treba, softver ne bi trebalo nikada ažurirati?
Drugo, Edge 40 Pro, RAZR 40 Ultra, Edge 30 Ultra, RAZR 2022 su premijum uređaji koji u našoj zemlji koštaju 100+K dinara, i ovako loša softverska podrška je apsolutno neprihvatljiva za uređaje tog cenovnog ranga. Bez obzira na to da li korisnike intresuju ažuriranja ili ne.
Treća stvar, kompanija je prilikom predstavljanja svakog od pomenutih uređaja najavila dvomesečne bezbednosne zakrpe, a nažalost, vidimo da to nije slučaj. Dosta često ispručuje ažuriranja nakon tri meseca - što znači da ne poštuje ni sopstvenu politiku ažuriranja softvera (što meni kao korisniku deluje veoma neprofesionalno).
Da, Ready for postaje Moto Connect. Lično smaram da je Moto connect znatno adekvatnije ime za tu funkcionalnost.
Slažem se. Dopada mi se to što će Motorola dodaci biti pod Moto imenom.
Da li se zna kada će i ostali modeli iz Edge i RAZR serije dobiti novu verziju Ready For-a, tj. Moto Connect?
 
Zanimljivo kako izbegavate diskusiju o jadnoj software podršci.
Šteta, probao sam prošle godine Edge 20 i super uređaj ali obrada fotografije i videa software-ski je užas. A i baš je tuga da koristiš telefon iz meseca u mesec bez zakrpe.

Pravite se ludi, ali time samo odbijate korisnike.
Diskusiju ne izbegavamo već ništa novo ne bismo dodali na već rečeno u Benchcastu. Smatramo da nema svrhe na svako pominjanje sw odgovarati.
 
Nisam napisao da ga ne treba nikad azurirati ali nije pod moranje da bude svakog 1. u mesecu samonogo je kasnio android 13 valjda 14 nece mnogo.
Nisam ni ja napisao da mora da bude svakog 1. u mesecu, već ako je kompanija najavila dvomesečne bezbednosne zakrpe, one zaista i dolaze redovno na dva meseca - odnosno, da poštuje sopstvene odluke. Ovako deluje neozbiljno i mislim da takav stav samo odbija korisnike. Plus, da se prijavljeni bagovi blagovremeno ispravljaju, a ne da se na ispravke čeka od 6 do 8 meseci.
Što se Android-a 14 tiče, mislim da tu neće biti nikakvih promena u odnosu na Android 13, tj. da će i Android 14 sigurno kasniti, s obzirom na trenutnu politiku i stav kompanije koji ima kada je ta tema u pitanju. Ništa se tu neće promeniti na bolje u neko skorije vreme, nažalost.
 
Izgleda da imas preveliku mrznju u sebi, ja do sad nisam cuo da neko ima veliki problem da ne moze koristiti telefon, pre motorole sam koristio Xiaomi koji ima bar 50 problema v koji nisu nikad resili , niti ce resiti, jer im je podrska 0. Za korisnika koji koristi xiaomi 8 godina, pa sad moto edge 40, mogu ti reci da sam ranije bio pametan da kupim motorolu , da ne kidam zivce. Sta tebi konkretno smeta pa imas toliko negativno misljenje,bas me zanima?
 
Izgleda da imas preveliku mrznju u sebi, ja do sad nisam cuo da neko ima veliki problem da ne moze koristiti telefon, pre motorole sam koristio Xiaomi koji ima bar 50 problema v koji nisu nikad resili , niti ce resiti, jer im je podrska 0. Za korisnika koji koristi xiaomi 8 godina, pa sad moto edge 40, mogu ti reci da sam ranije bio pametan da kupim motorolu , da ne kidam zivce. Sta tebi konkretno smeta pa imas toliko negativno misljenje,bas me zanima?
Zanimljivo kako neki članovi ovde donose zaključke... Kao ljubitelj i korisnik Motorole samo iznosim konstruktivnu kritiku i postavljam pitanja u vezi sa onim što me zanima.

Evo, na primer, smeta mi to što bezbednosne zakrpe konstantno kasne. Edge 30 koji trenutno koristim je još uvek na junskoj bezbednosnoj zakrpi. Zašto je na junskoj u sred septembra ako je kompanija najavila dvomesečne bezbednosne zakrpe za ovaj model? I, ovo se ne dešava prvi put. Za godinu i po dana, svega par puta je došla zakrpa a da nije kasnila. Zar to nije legitimno pitanje? A koliko vidim na zvaničnom forumu, zakrpe kasne i za mnogo skuplje modele - ovogodišnje flagship modele - Edge 40 Pro i RAZR 40 Ultra.

Što se prijavljenih bagova tiče - bag koji sam prijavio u junu prošle godine u vezi sa Peek Display opcijom (koji me je izluđivao!), ispravljen je tačno nakon 8 meseci čekanja - početkom marta ove godine. Moje pitanje glasi: Zašto je kompaniji bilo potrebno 8 meseci za ispravku jednog baga? Pritom, da ne govorim o stavu njihovih agenata na zvaničnom forumu, koji nekoliko puta zaredom traže iste informacije u vezi sa problemom kako bi ih prosledili dev timu, i nakon toga kažu da će se javiti sa povratnom informacijom, a od toga ne bude ništa. Taj šablon sam primetio i na drugim temama - malo se pravimo ludi, malo vrtimo korisnike u krug, i na kraju se ne javimo više. A ako ispravka stigne, stigne za 8 meseci, na primer (kao u mom slučaju). Takođe, nakon Android 13 ažuriranja koje je stiglo sredinom maja meseca, do danas nije stiglo nijedno ažuriranje koje bi ispravilo bagove koji su odmah nakon A13 nadogradnje prijavljeni na forumu - problem sa internom memorijom koji nekim korisnicima zauzima neverovatnu količinu gigabajta, problem sa pozivima kada je aktivirana VoLTE opcija, problem sa HDR prikazom u YouTube aplikaciji i drugi. Nijedan od ovih problema nije ispravljen za 4 meseca otkako je A13 isporučen korisnicima.

O velikim OS nadogradnjama da i ne govorim. Čekati na novu (stock) Android verziju minimum 9 do 11 meseci od njenog zvaničnog predstavljanja je apsolutno van svake pameti. Šta misliš, kakvo mišljenje o Motoroli imaju korisnici Edge 30 Ultra modela koji su telefon platili 100K dinara a na Android 13 su čekali punih 11 meseci? Ili, kakvo mišljenje imaju o Motoroli korisnici RAZR 2022 modela koji su telefon platili 145K dinara a još uvek nisu dobili Android 13?

Kada pogledam kakav stav kompanija ima u vezi sa softverskom podrškom, gotovo sam siguran da će ista priča biti i sa narednom - Android 14 nadogradnjom.

Eto, nadam se da sam ti bar malo razjasnio situaciju. I ne, ne mrzim Motorolu. Naprotiv, želim joj da bude još bolja. Ipak je jedini normalan izbor ljubiteljima stock Androida u Srbiji koji pritom, žele garanciju ovlašenog servisa i odličan dizajn uređaja.
 
Druze ako ti motorola toliko ne odgovara, lepo kupi nesto drugo, postedi sebe a i nas.
Ja sam na motorolu presao sa samsunga i prezadovoljan sam.
 
Pixel 6 => Motorola edge 40 pro

Prvi utisci su veoma pozitivni
 
I ja ne znam sto toliko kudis nesto, ako ti ne odgovara, predjes na drugo i cao. Ne znam da li si svestan koliko drugi prozivodjaci imaju problema i koliko ima treba da isprave. Izgleda da nisi, razumem da si ogorcan, moras da razumes i pogledas sa njihove strane kako to izgleda , i da li je moguce to odmah ispraviti sto si ti zamislio. Nije tako jednostavno sve kao sto izgleda. Moras biti realan i strpljiv.
 
Da, Ready for postaje Moto Connect. Lično smaram da je Moto connect znatno adekvatnije ime za tu funkcionalnost.
Izgleda da Ready For ime (aplikacija) ipak ostaje. Odgledah juče par YouTube klipova sa prezentacije Edge 40 Neo uređaja, gotovo svi novinari su pokazali da se na telefonu nalaze obe aplikacije - i Ready For i Moto Connect.
Trenutna („stara“) Ready For verzija aplikacije, koja se već nalazi na prethodno predstavljenim Edge uređajima, nudi dve mogućnosti – povezivanje telefona sa PC-jem/tabletom i televizorom/ekranom.
Nova Ready For verzija aplikacije nudi samo povezivanje telefona sa PC-jem/tabletom. Drugu mogućnost - povezivanje sa televizorom/ekranom, preuzela je Moto Connect aplikacija.
Interesuje me, da li će nove verzije aplikacija (Ready For, Moto Connect) biti dostupne i korisnicima Edge telefona koji već imaju „staru“ verziju?
 

Prilozi

  • 01. Moto Connect & Ready For aplikacije.jpg
    01. Moto Connect & Ready For aplikacije.jpg
    122.1 KB · Pregleda: 12
  • 02. Ready For - stara verzija.jpg
    02. Ready For - stara verzija.jpg
    43 KB · Pregleda: 12
  • 03. Ready For - nova verzija.jpg
    03. Ready For - nova verzija.jpg
    91.7 KB · Pregleda: 11
  • 04. Moto Connect aplikacija.jpg
    04. Moto Connect aplikacija.jpg
    109.8 KB · Pregleda: 26
Kao dugogodišnji korisnik Xiaomi telefona ukapirao sam da ne može nikako povoljna cena i ažuriran sistem na telefonu.Ista je situacija sa Motorolom,Honorom...
 
Izgleda da Ready For ime (aplikacija) ipak ostaje. Odgledah juče par YouTube klipova sa prezentacije Edge 40 Neo uređaja, gotovo svi novinari su pokazali da se na telefonu nalaze obe aplikacije - i Ready For i Moto Connect.
Trenutna („stara“) Ready For verzija aplikacije, koja se već nalazi na prethodno predstavljenim Edge uređajima, nudi dve mogućnosti – povezivanje telefona sa PC-jem/tabletom i televizorom/ekranom.
Nova Ready For verzija aplikacije nudi samo povezivanje telefona sa PC-jem/tabletom. Drugu mogućnost - povezivanje sa televizorom/ekranom, preuzela je Moto Connect aplikacija.
Interesuje me, da li će nove verzije aplikacija (Ready For, Moto Connect) biti dostupne i korisnicima Edge telefona koji već imaju „staru“ verziju?
Nismo dobili odgovor od Motorole... Nema veze.

Danas je stigla Ready For 5.0 verzija za PC. Pretpostavljam da će se ovih dana ista verzija pojaviti i na Play Store-u, pošto uglavnom jedna drugu prate. To bi značilo da će Ready For za Android u 5.0 verziji doneti novi izgled (kao u postu iznad) ali i Moto Connect.

Saznaćemo uskoro, nadam se.
 

Prilozi

  • Ready For v5.0.jpg
    Ready For v5.0.jpg
    110 KB · Pregleda: 22
Nazad
Vrh Dno