Šta je novo?

Moto Edge 30

Ruzni je subjektivno, ali sta to konkretno ima Xiaomi da ti fali ovde? Iskreno pitam, odavno nisam koristio.
Najvise mi fale duple aplikacije. Onda dosta sitnica (kad ukucaš pin da automatski otključa, tapneš na sat i datum u notifikacionom panelu da ti otvori aplikacije sat i kalendar...) . Ni ja ne mogu svega da se setim pošto dve godine nisam koristio MiUI, ali setiću se vremenom. U suštini i nije neka razlika u telefonima. U brzini ne vidim razliku još od Redmi note 8 pro, u kameri pravi za neku nijansu bolje slike, ali ništa drastično. Jedine vidne prednosti su telefoto kamera i MiUI.
 
Pošto nema tema za ultru zapljunuću se u ovu temu.
Uzeo juče edge 30 ultra 12/256, nadam se da će lepo da služi.
 
Pošto nema tema za ultru zapljunuću se u ovu temu.
Uzeo juče edge 30 ultra 12/256, nadam se da će lepo da služi.
Bas sam ga juče pomenuo u temi za 30 fusion, neko je pitao dali da uzme fusion ili edge 40 pa sam ja preporučio 30ultra za malkice više para.
U Tehnomediji za 59.999 Vrhunska cena za taj telefon. Sa srećom da te sluzi.
 
Da, cena zaista odlična. Ja sam ga uzeo baš u Tehnomediji i ista je cena u radnji kao za online naručivanje.
Najveći utisak je punjač od 125W, a bogami ima i težinu kao neki telefoni.
 
Da, cena zaista odlična. Ja sam ga uzeo baš u Tehnomediji i ista je cena u radnji kao za online naručivanje.
Najveći utisak je punjač od 125W, a bogami ima i težinu kao neki telefoni.
Tom telefonu je samo ta periskop kamera malo losija , da su to odradili sa nekim naprimer 3.2x optičkim zumom , bio bi brutalna kupovina za malo preko 500e. I ovako je odlična kupovina. Ja juče gledao onaj honor HONOR Magic 5 Pro koji je bio 140.000 pa sad spušten na 89.000 i iskreno nemogu da opravdam 30.000 ili 50 % veću cenu u odnosu na edge 30 ultra.
 
Kamera mi nije toliko bitna. I na samsungu s10+ koji sam koristio do juče telefoto kamera je takođe imala 2x zoom.
Baterija mi deluje da je odlična ali obzirom da sam prethodne 4 godine koristio exynos to je bilo lagano za motorolu.
 
Uzeo dva komada x30 pro (hw apsolutno identican sa edge 30 ultra cak i svi bendovi na mestu) u Rusiji. Porucio iz Kine nove za nesto oko 370eur. Sankcije haha. Jos sam ostavio Kineski fw koji za razliku od globalnog (koji ide na edge 30 ultra) ima nesto vise opcija za podesavanje jos i google servise daje da aktiviras jednim klikom u podesavanjima bez da pravis google akaunt i instaliras ostalo google smece, a za overkill ima i snimanje razgovora bez ikakvih obavestenja. Zamerka je samo video - autofokus ocajan, ali uz manuelni sa mcpro24fps moze da sluzi, ma da i hp1 nije bas neki senzor.
Summa summarum za te pare - bombona.
 
Ја се изљубих данас са фабричким фирмвером, откључах бутлоадер и почех да се играм.
Прво сам брзински пробао The XPerience Project и нешто нисам био задовољан. Сад сам убацио и подесио ArrowOS. На жалост, није неки избор - поред ова два ту су још и LineageOS и MyUI-5 port.
 
Na ultri sam sinoć dobio novembarsku zakrpu.
 
Jel ima neko problem sa adaptive brightness?
Meni nekad zabode kada sam napolju, bude skroz smanjeno.
 
Jel ima neko problem sa adaptive brightness?
Meni nekad zabode kada sam napolju, bude skroz smanjeno.
Dešava se da zabaguje. Ideš u aplikacije, pa prikaži sve, pa tri tačkice i prikaži sistemske aplikacije, pa nađeš Device health Services, pa upravljaj prostorom, pa resetuj prilagodljivu osvetljenost. Tako bi trebalo da je resetuješ.
 
Hvala. Nema šanse da bih ikada našao gde se to nalazi.
 
Na edge 30 ultra poceo da stize android 14, za sada Indija
 

Prilozi

  • photo_2023-12-21_16-10-56.jpg
    photo_2023-12-21_16-10-56.jpg
    59.6 KB · Pregleda: 27
  • photo_2023-12-21_11-43-05.jpg
    photo_2023-12-21_11-43-05.jpg
    38.1 KB · Pregleda: 18
Ukoliko neko od korisnika Edge 30 želi da testira novi softver (pretpostavljam da je u pitanju Android 14, s obzirom na to da je test aktivan i za Edge 30 Ultra), može se prijaviti ovde. Imajte na umu da nikakve informacije u vezi sa softverom ne bi trebalo javno da delite, NDA je poprilično obiman.

Još uvek razmišljam da li da se prijavim, ali, verujem da neću moći da držim jezik za zubima. :)
 
Kupio sam Edge 30 ultra na oglasima ovde na Benchu pre par dana vakum za 47 k , odrali me za poštarinu 2050 din. Što se tiče telefona sve je ok ali mislim da sam prevaren za garanciju, nema fiskalnog računa a na nekom papiru što bi trebao da bude kao garantni list nema ni datuma ni pečata, ima samo naziv modela i serijski broj.IMG_20231224_081417615.jpgIMG_20231224_081359495.jpg
 
Taj telefon je koštao 100.000 u radnjama , na akcijama je išao na oko 80.000. sama cena od 50.000 je već red flag što se kaže. Popust od 50 % je velika retkost za vrlo poslzeljan uredjaj. Ako je bitna garancija , onda uvek oficijalna radnja. To možete videti na sajtu proizvođača, u ovom slučaju Motorole. Tehnomedija, Tehnomanija, Gigatron , I A1 ako se ne varam. Ali budite spremni da platite tu garanciju
 
Kupio sam Edge 30 ultra na oglasima ovde na Benchu pre par dana vakum za 47 k , odrali me za poštarinu 2050 din. Što se tiče telefona sve je ok ali mislim da sam prevaren za garanciju, nema fiskalnog računa a na nekom papiru što bi trebao da bude kao garantni list nema ni datuma ni pečata, ima samo naziv modela i serijski broj.Pogledajte prilog 419941Pogledajte prilog 419942
Mislim da nije prevara u pitanju. Koliko vidim, Also je jedan od najvećih dobavljača u ICT industriji. Što se garancije tiče, i WinWin nije izdavao pisanu garanciju za uređaje kupljene online.
Serijski broj koji je naveden u dokumentu - PAUR0012RS je ispravan. U pitanju je Motorola Edge 30 Ultra XT2241-2-DS Retail Euro EEA.

Detalje u vezi sa garancijom najlakše možeš proveriti preko RSA tool-a, tj. Rescue And Smart Assistant programa (za Windows) ubacivanjem IMEI broja. Ako si kupio uređaj u decembru 2023. garancija treba da bude validna do decembra 2025. Ukoliko dođe do toga da telefon treba da ide na servis, nosiš ga direktno (ili šalješ) u Pro Mobi. Njima samo mejlom proslediš fotku ovog Also papira koji si dobio prilikom kupovine. Oni po IMEI broju vide kada je uređaj kupljen i da li je u garanciji.
RSA Tool.jpg
 
Poslednja izmena:
Mislim da nije prevara u pitanju. Koliko vidim, Also je jedan od najvećih dobavljača u ICT industriji. Što se garancije tiče, i WinWin nije izdavao pisanu garanciju za uređaje kupljene online.
Serijski broj koji je naveden u dokumentu - PAUR0012RS je ispravan. U pitanju je Motorola Edge 30 Ultra XT2241-2-DS Retail Euro EEA.

Detalje u vezi sa garancijom najlakše možeš proveriti preko RSA tool-a, tj. Rescue And Smart Assistant programa (za Windows) ubacivanjem IMEI broja. Ako si kupio uređaj u decembru 2023. garancija treba da bude validna do decembra 2025. Ukoliko dođe do toga da telefon treba da ide na servis, nosiš ga direktno (ili šalješ) u Pro Mobi. Njima samo mejlom proslediš fotku ovog Also papira koji si dobio prilikom kupovine. Oni po IMEI broju vide kada je uređaj kupljen i da li je u garanciji.
Pogledajte prilog 419996
Hvala ti puno, instalirao sam kao što si rekao i u garanciji je do decembra 2025. Ali me bunilo što je u telefonu drugi serijski broj od onog što piše na papiru, morao sam da ga povežem na računar a kabal od telefona nema klasičan usb koji ide u punjač sa obe strane je typ-c, sreća pa imam kabal sa običnim usb sa jedne strane.IMG_20231224_195528084_MF_PORTRAIT.jpgScreenshot_20231224-193757.png
 
Hvala ti puno, instalirao sam kao što si rekao i u garanciji je do decembra 2025. Ali me bunilo što je u telefonu drugi serijski broj od onog što piše na papiru, morao sam da ga povežem na računar a kabal od telefona nema klasičan usb koji ide u punjač sa obe strane je typ-c, sreća pa imam kabal sa običnim usb sa jedne strane.Pogledajte prilog 420019Pogledajte prilog 420018
Nema na čemu.

U pravu si za serijski broj. Prodavac je upisao oznaku Retail verzije umesto serijskog broja. Pretpostavljam da ga je mrzelo da traži, pa je sa kutije prepisao prvi podatak na koji je naleteo. Svakako, servisu je bitan IMEI broj.

Uzdravlje novi telefon, da te dugo služi.
 
Izvinjavam se na uzastopnoj objavi, isteklo mi je vreme za editovanje prethodne.

Elem, pogledao sam malo detaljnije, Also Serbia jeste uvoznik Motorola uređaja. Tako da, nema potrebe da brineš za garanciju.
 
Ma ok, da se nisi javio ja se ne bi smirio, vidiš gore čovek piše da treba sam zadovoljan što sam kupio telefon u pola cene ali telefon je model od prošle godine, još malo i od pretprošle.Nego nisam baš nešto oduševljen, imam Realme GT 5g i upoređivao sam ih, Realme ima bolji i jači zvuk, Motorola je premium izrada, kamere me ne zanimaju, Realme ima lepa kožna leđa, po hardweru ne vidim neku razliku ne igram igrice, Motorola ima svetliji ekran, nisam nikad imao zakrivljen tako da mi se to sviđa, što se tiče klot androida razočaran sam, siromašno podešavanje, jako skromno, fali mi taj AOD. Ako skinem sa Play prodavnice AOD guta bateriju 50%, što se tiče punjenja sad sam ga testirao od 1 do 100% treba mu 40 minuta, dakle punjač od 125 je samo marketinški trik i Realme se puni slično sa slabijim punjačem. I da zvršim sa opširnim pisanjem, morao sam da naručim druga slikonska leđa jer ova fabrička ne pokrivaju modul kamere i ne pokrivaju lajsne i ivice ekrana, samo pokrivaju leđa i gornji i donji deo ekrana. Sve u svemu počastio sam se za novu godinu.
 
Postovanje i pozdrav svima. Imam jedan problem. Vlasnik sam telefona Motorola Edge+ (2020) i Motorola Edge 30 Ultra (2022). Dobio skoro na poklon slusalice Moto Buds 150. Prvih par dana funkcionisale su mi na oba telefona a od skoro samo na ovom starom modelu. Na Ultri nikako. To jest telefon ih prepozna, konektuje se, cujem onu dolaznu poruku Hello Moto i nakon toga nista. To jest funkcionisu samo kad pricam sa nekim a za medije (video zapisi, You Tube itd) ni da pipne a celo vreme su ukonektovane. Bas veliki problem s obzirom da Ultra za razliku od Edge+ nema ulaz za standardne slusalice. Ako neko ima resenje bio bih zahvalan.
 
Postovanje i pozdrav svima. Imam jedan problem. Vlasnik sam telefona Motorola Edge+ (2020) i Motorola Edge 30 Ultra (2022). Dobio skoro na poklon slusalice Moto Buds 150. Prvih par dana funkcionisale su mi na oba telefona a od skoro samo na ovom starom modelu. Na Ultri nikako. To jest telefon ih prepozna, konektuje se, cujem onu dolaznu poruku Hello Moto i nakon toga nista. To jest funkcionisu samo kad pricam sa nekim a za medije (video zapisi, You Tube itd) ni da pipne a celo vreme su ukonektovane. Bas veliki problem s obzirom da Ultra za razliku od Edge+ nema ulaz za standardne slusalice. Ako neko ima resenje bio bih zahvalan.
Ja bi probao da ih zaboravim prvo, da ponovo konektujem pa da proverim dali je i medija podržana.
 
Probao sam to nekolko puta ranije ali isto nista.

Cak sam ih zaboravljao na ovom uredjaju na kome rade i opet nista. Na taj se posle opet rade po ponovnoj konekciji a ovamo ne pipa. Iako pokazuje put ton medija. Evo sve stoji da je u fullu a nista. Tragi-komicno.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231225-114027.png
    Screenshot_20231225-114027.png
    122.3 KB · Pregleda: 13
  • Screenshot_20231225-114757~2.png
    Screenshot_20231225-114757~2.png
    810.7 KB · Pregleda: 14
Poslednja izmena:
Mogu li slušalice da se resetuju? Tako meni skoro zabagovala desna strana na jbl live650 btnc pa sam morao da resetujem slušalice i ponovo da uparim.
 
Uzeh juče Motorolu Edge 30 Ultra.
Već na prvi dodir se oseti da je izuzetno kvalitetno urađena. Veoma brza u radu, signal mobilne telefonije i wifi-ja je bolji od A54. Baterija se izuzetno brzo puni, hteo sam da vidim za koliko tačno minuta, ali dok sam otišao iz sobe u kuhinju i nešto malo pojeo, vratim se, a baterija već na 100%. Sutra ću probati celo vreme da budem u blizini telefona dok se bude punio. Ekran izuzetno kvalitetan i oštriji od A54, a u isto vreme ne napreže oči kao Samsung.
Zvuk takođe jači od Samsunga, a o kvalitetu nisam baš kompetentan da sudim.
 
Uzeh juče Motorolu Edge 30 Ultra.
Već na prvi dodir se oseti da je izuzetno kvalitetno urađena. Veoma brza u radu, signal mobilne telefonije i wifi-ja je bolji od A54. Baterija se izuzetno brzo puni, hteo sam da vidim za koliko tačno minuta, ali dok sam otišao iz sobe u kuhinju i nešto malo pojeo, vratim se, a baterija već na 100%. Sutra ću probati celo vreme da budem u blizini telefona dok se bude punio. Ekran izuzetno kvalitetan i oštriji od A54, a u isto vreme ne napreže oči kao Samsung.
Zvuk takođe jači od Samsunga, a o kvalitetu nisam baš kompetentan da su
Uzeh juče Motorolu Edge 30 Ultra.
Već na prvi dodir se oseti da je izuzetno kvalitetno urađena. Veoma brza u radu, signal mobilne telefonije i wifi-ja je bolji od A54. Baterija se izuzetno brzo puni, hteo sam da vidim za koliko tačno minuta, ali dok sam otišao iz sobe u kuhinju i nešto malo pojeo, vratim se, a baterija već na 100%. Sutra ću probati celo vreme da budem u blizini telefona dok se bude punio. Ekran izuzetno kvalitetan i oštriji od A54, a u isto vreme ne napreže oči kao Samsung.
Zvuk takođe jači od Samsunga, a o kvalitetu nisam baš kompetentan da sudim.
Napisao sam već da sam ja moj testirao što se tiče punjenja, od 1 do 100% oko 40 minuta, od 20 do 100% 20 minuta.
 
Video sam.
Ne fali ništa da proverim i moj primerak.
Da li si skroz zadovoljan sa telefonom, ima li nešto što ti se ne sviđa i što bi menjao da možeš?
 
Vrh Dno