Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iako ovo znamo od kada se promenilo, juče sam nekoliko puta dobijao odbijenu transakciju. Zaista je veoma mali limit, jer prethodni je bio 150k.

Radio sam podizanje limita pozivom kol-centru za plaćanje na račun. Da li se time podiže i limit po kartici i mCash do visine raspoloživih sredstava?
8e370ee9efd3473ac4e0245f588dddea.jpg
 
Je l je neko uzimao kes kredit?
Koliko obicno prodje do isplate novca na racun od trenutka prihvatanja uslova kredita?
Ja sam svu dokumentaciju podneo 24.8. oni su mi 26.8 potvrdili kredit i trazili moju potvrdu koju sam odmah dao. Sada je 28.8 a jos nema novca na racunu.
 
Nisam uzimao.

Mozda je na posebnom racunu? Vidi sta imas u app
 
Je l je neko uzimao kes kredit?
Koliko obicno prodje do isplate novca na racun od trenutka prihvatanja uslova kredita?
Ja sam svu dokumentaciju podneo 24.8. oni su mi 26.8 potvrdili kredit i trazili moju potvrdu koju sam odmah dao. Sada je 28.8 a jos nema novca na racunu.
Ja sam sve završio istog dana. Oko 7h ujutru podneo zahtev, oko 12h predao dokumentaciju u 15h legle pare na račun. To je bilo 2017.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Meni je operater rekao danas da je realno da ocekujem danas novac ali ne sme da garantuje.
Mislio sam da je poenta kes kredita ta sto ti novac brzo legne, sad mi unistise planove za vikend.
Status zahteva mi stoji na "ceka na aktivaciju"
 
Poslednja izmena:
Zato je Mobi limitirala mCash na 30k
Ako misliš da je zato, zašto onda tek posle toliko godina?
Naravno da mi jasno da mcash najlakše može da omogući pravljenje screenshot-a s kojim neko drugi može da izvrši uplatu ili isplatu. Ali šta je tu novo da bi oni od skoro spustili limit na svega 30.000 RSD dnevno?

Ne znam ni da li taj limit može da se podigne pozivom kontakt centra. Verovatno ne.
 
Situacija sto se tice paypass-a na novim karticama, prvo se kartica mora ubaciti u bankomat da se izvrsi uplata ili isplata, nakon toga pin koji ste izabrali preko aplikacije se vezuje za karticu. To je info iz cc moguce je da se to isto desi kad se plati na pos terminalu sa ubacivanjem kartice. Posle toga je moguce placanje preko paypassa na pos terminalima dok na bankomatima ne radi, navodno znaju za to i moraju nesto da promene na citacima na bankomatima.
 
Da li mi je problem do karice ili je nesto drugo u ptanju, naime upalim nfc na telefonu, dodam karticu i kada placam terminal kaze nepodrzana kartica.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja u subotu u kupovinu, mega maxi. Da platim na kasi kartica ne prolazi, kao nedovoljno novca na računu. Dobro pa sam išao sa devojkom u kupovinu, njoj prošlo iz prve, isto mobi banka.
Zvao sam ih posle, ne znaju šta se desilo, prvo veliko razočaranje što se mene tiče...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Secam se kada sam 1988 posle odličnog uspeha u 8.razredu otišao u Cirih kod brata u posetu.
Tada sam prvi put u životu video podizanje novca sa bankomata, placanje autoboske karte takodje na automatu, automat za cigarete, shvatio da ljudi ne koriste keš.......itd...itd...

Trideset i dve (32) godine kasnije...mi polako hvatamo korak sa Švajcarskom 80-tih... 25% ljudi imaju kartice, penzioneri radije čekaju u red u banci da.podignu penziju nego na bankomatu......itd.....pa.to i nije tako loše....mislio sam da će to mnogo sporije ići.....




Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Da li mi je problem do karice ili je nesto drugo u ptanju, naime upalim nfc na telefonu, dodam karticu i kada placam terminal kaze nepodrzana kartica.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Mobi banka ne podržava plaćanje telefonom. Čudno mi da si uspeo njihovu karticu da dodas u bilo koji wallet za nfc plaćanje.

Sent from my SM-T720 using Tapatalk
 
Nisam dodao,kad udjem na tap to pay automatski je tamo

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Naravno , to su ostavili da u budućnosti omoguće...kada..e to je pitanje.
 
Narode, jel zna neko mozda za one bankomate sto ne pripadaju nijednoj banci, sad ne mogu da se setim kako se zove firma.. Jel naplacuju proviziju za podizanje novca sa Mobi bank kartice?
 
Ima neki MoneyGet kod mene. Nema provizije.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Da li i dalje vazi da ako imam dolare na racunu a placanje je u dolarima, opet prvo skida evre sa racuna?
Tj. da li je glupost imati dolare na racunu onda?
 
Jedino da nema eura na računu, već samo dolara. Onda ima neke poente

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Zar ne bi i onda te dolare sa računa prebacio u evre po MasterCard kursu, pa opet potom u dolare? Maltene dupla konverzija.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Iznos koji stize do banke je za kartice srpskih banaka uvek ili dinar, ili evro. Ako je neka treca valuta, konvertuje se u evro po MC/Visa kursu i onda se korisnik zaduzuje u evrima.
 
Nije tako u svakoj banci. Erste banka ima visevalutnu karticu, kod koje se sa kartice povlaci valuta u kojoj je originalan iznos naplacen, a tek ukoliko ta valuta nije dostupna, ide konverzija. Ako imas USD, EUR, CHF itd. istovremeno, povuci ce ti onu valutu koja je izrazena na sajtu ili valutu zemlje u kojoj si, ako je u pitanju POS terminal.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Да,то тако пише већ неколико година.Тарифе су им компликоване за мој укус.Оно што ми је чудно је да то важи само за њих,а не за друге банке.Нисам никад био њихов корисник па не могу ништа да тврдим сигурно,али само једна банка да то омогућава,мимо картичарске организације или да само у једном случају постоји изузетак...
 
Kako beše ide procedura kada se menja paket usluga za tekući račun?

Ako se danas klikne u aplikaciji sa basic na starter ili progresiv, kada će promena biti realizovana?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno