Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uspeo sam da resim. Posto koristim dual sim, morao sam da iskljucim primarni broj koji mi je takodje registrovan u banci, ali kao sekundarni broj. Tek nakon toga mi je primarni broj zaveden u banci postao zapravo primarni i na telefonu. Nakon toga se pojavila opcija verifikacija kartice putem sms-a.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Meni nije dao preko SMSa (tako sam verifikovao za drugi telefon Gpay pre par nedelja kad su uveli), vec samo pozivom, ali su uredno odradili preko call centra
 
pošto vidim da se uz 5+ račun ne plaća održavanje kreditne zanima me da li je ona multivalutna kao kod mts-a i da li nema provizija za onlajn plaćanja u inostrantvu
 
Super vest. Dodao sam je i na mobilnom i na satu. Da li svaka radnja koja ima onaj terminal za kartice prihvata i prislanjanje telefona ili sata? Da li mora negde da stoji znak jabuke i piše apple pay. Mislim da li moram da pitam ili sam mogu da znam gde će raditi ovaj vid plaćanja?
 
Може ли се користити некако плаћање преко сата без постављања passcodea?
 
@Ingvarr kako misliš? Kako funkcioniše sa satom uopšte? Vidim da ako dupli stisak dugmeta uradiš da iskoči kartica na ekranu i piše Hold Near Reader. Zar nije dosta tada samo prisloniti? Ja pišem samo o apple pay, ne znam za Gpay.
 
Passcode na AppleWatch-u je neophodan samo kada se isti skine sa ruke(da ako skineš sat ili ostaviš negde ne može neko da ga uzme i koristi), nakon ukucavanja više ne treba
Dva puta klik na side button i iskače kartica koja je default, rotiranjem krune se biraju druge kartice.
Može se koristiti svuda gde i regularna kartica sa NFC-om, čak i za podizanje novca sa bankomata
Meni se do sada nikada nije desilo da terminal nema NFC, samo kažem kartica i prislonim i to je to
 
Baš se radujem i čekam da probam to uveče u radnji. Ok, jasno sada na koji pass code je mislio.
 
Super vest. Dodao sam je i na mobilnom i na satu. Da li svaka radnja koja ima onaj terminal za kartice prihvata i prislanjanje telefona ili sata? Da li mora negde da stoji znak jabuke i piše apple pay. Mislim da li moram da pitam ili sam mogu da znam gde će raditi ovaj vid plaćanja?
Jedino u Pošti ne može, tamo mora da se provuče kartica, plus to naplaćuju mislim 50 din. pošto se provlačenje kartice tretira kao podizanje sa bankomata.
 
Jedino u Pošti ne može, tamo mora da se provuče kartica, plus to naplaćuju mislim 50 din. pošto se provlačenje kartice tretira kao podizanje sa bankomata.
Ako je kartica Poštanska/mts, onda je kao bankomat Pošte, dok kod svih ostalih prosečno 2-3% ili od 200 dinara pa naviše (negde je niže ako se koristi Dina, ali za Master i Vizu bude skuplje).
 
Ako je kartica Poštanska/mts, onda je kao bankomat Pošte, dok kod svih ostalih prosečno 2-3% ili od 200 dinara pa naviše (negde je niže ako se koristi Dina, ali za Master i Vizu bude skuplje).
Ti ovo držiš u malom prstu ;) Svakako izbegavam da plaćam karticama, jer (makar u mojoj Pošti) prevrću očima kad se izvadi kartica i to postaje ceremonija kad mora da se podigne neka druga koleginica i onda da se premeštam kod nje samo da provučem karticu i onda se vraćam na svoj prvobitni šalter.
 
Ako je kartica Poštanska/mts, onda je kao bankomat Pošte, dok kod svih ostalih prosečno 2-3% ili od 200 dinara pa naviše (negde je niže ako se koristi Dina, ali za Master i Vizu bude skuplje).

Da li se ova provizija odnosi i na Mobi banka Mastercard u paketima gde je besplatno podizanje na bankomatima drugih banaka, ili ne?
 
Ti ovo držiš u malom prstu ;) Svakako izbegavam da plaćam karticama, jer (makar u mojoj Pošti) prevrću očima kad se izvadi kartica i to postaje ceremonija kad mora da se podigne neka druga koleginica i onda da se premeštam kod nje samo da provučem karticu i onda se vraćam na svoj prvobitni šalter.
Pre desetak godina sam plaćao na šalterima zbog stanodavaca i uporedo sa uvođenjem provizija za upotrebu kartica u pošti, odnosno početkom naplate u poslovnim bankama za uplatnice na infostan prešao u drugi stan i na RF omladinski.
Da li se ova provizija odnosi i na Mobi banka Mastercard u paketima gde je besplatno podizanje na bankomatima drugih banaka, ili ne?
Zanimljiv zaključak, mada objektivno smatram da bi trebalo to da važi na Progresiv/5/+
 
Odnosi se jer se PoS terminal u posti tretira kao podizanje na salterima drugih banaka, a ne kao podizanje sa bankomata drugih banaka.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Googl pay ne radi na svim Huawei mobilnim ili samo na novijim?
Na P30 sam sve namestio i prijavio karticu ali na platnim mestima kaže nije podržan ovaj tip kartice 👀👀👀👀
 
Danas sam platio u persu račun sasvim normalno. Nije ovo loše ali ne vidim razliku u odnosu na karticu jedino što karticu neko moze da zloupotrebi a sa telefonom može da se slika.
 
Pa ono, ljudima su telefoni srasli sa rukama, sve više je i pametnih satova. Onom ko ima sat još je lakše. Meni je malo sa telefonom praktičnije, sigurnije. Poznato je i kako se Master kartice ljušte kad platiš nešto 100 puta, izvučeš je i vratiš u neku futrolicu. Telefon ne može da se oljušti.
 
Pa ono, ljudima su telefoni srasli sa rukama, sve više je i pametnih satova. Onom ko ima sat još je lakše. Meni je malo sa telefonom praktičnije, sigurnije. Poznato je i kako se Master kartice ljušte kad platiš nešto 100 puta, izvučeš je i vratiš u neku futrolicu. Telefon ne može da se oljušti.
Meni je zgodno kad idem ja trčanje ne moram da nosim ni telefon ni keš sa sobom. Platim satom vodu usput i sve prolazi bez problema.
 
Ja koristim RaiPay uslugu za to. Samo zbog toga otvorio račun u Rfn banci. Ekstra stvar.
 
Koristim baš dosta Google Pay otkad je omogućen. Malo me nervira što već neke 2 nedelje animacija više nije ista i nema onog zvuka uspešnog plaćanja. Sada je sve nešto brzo i čudno, bukvalno na manje od pola sekunde se pojavi. Plaćanje u 95% slučajeva prođe iz prve, ali sad uglavnom sačekam da se uverim jer mi samo ponašanje ne uliva poverenje.
Ne bi trebalo da je do banke, možda je do verzije Wallet aplikacije... Ja lično nikakva podešavanja nisam menjao. Da li je neko primetio slično ponašanje?
 
Ja malopre plaćao sa wallet.
Sve normalno, prineo telefon, čuo zvuk potvrde odmah, štiklirano na ekranu se pojavilo.
 
Kako se bese aktivira master kartica?
Juce mi je stigla i na papiru koji je stigao uz nju pise da moze da se aktivira bez odlaska u banku.
Prateci upustvo za aktivaciju dolazim do "Iz menija podesavanja izaberite Aktiviranje"
Kod mene u meniju podesavanja ima samo "Preimenuj karticu"
 
Nešto mi je promaklo ili je limit mesecnih placanja preko aplikacije i web-a (transfer sa racuna na racun) sa 400 000 spusten na 150 000? U cc kazu da ih zovem ako treba vise, pa pisu neki zahtev za reset i neke slične gluposti.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno