Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stari ugovori ostaju na snazi do isteka. Ovo sada je odlična ponuda za rsd avista štednju. Razlika je što sada mogu kad hoće (30 dana je rok za obaveštavanje o tome) da promene kamatu, a prethodno je kamata bila garantovana u periodu od 12 meseci.
Baš sam htela to da pitam, u čemu je epohalna razlika, pošto je ne uočavam baš.
Hvala na pojašnjenju!
 
  • Like
Reagovanja: uji
@jo.anna.jo efektivna kamatna stopa je 0.1%, a 4% dodatna u promotivnom periodu, koju mogu da ukinu ili promene kako im bude odgovaralo i o tome obaveštavaju 30 dana ranije. Suština je da se pristaje na osnovni uslov, a dodatni je na dobrovoljnoj bazi i izuzetno relativan.
 
jel može neko da okači kursnu listu za danas iz 5+ računa da vidim razliku u odnosu na mts
 
Jel pamti neko koliko njima traje "izazov" sa notifikacijama? Cenim da već 5 godina ne rade notifikacije mobilne aplikacije.
 
Imam jedan čudan izazov, ili ne?
Kupim nešto sinoć na jednoj domaćoj platformi, gde sam kupovao i ranije. Kažem da ću platiti sačuvanom karticom. Sve tamo prođe dobro, dobijem potvrdu da su sredstva rezervisana. Ne stigne ni mejl ni SMS od banke. Reko ajde, dešava se ponekad, doći će kasnije, ili možda nikad. Nešto mi nije dalo mira, odem sinoć u banku, transakcije na čekanju, nema je. Dobro mislim se, platni procesor možda nije radio, platiću verovatno pouzećem što ne volim, ali šta da radimo. Danas stiže i mejl o potvrdi da je pošiljka potvrđena i poslata i u istoj se opet tvrdi da sam platio karticom. Setim se da pogledam rezervisana sredstva u banci i tamo vidim da je to urađeno, ali kamo ta naplata? Nema je ni na čekanju, ni u izvršene, ama nigde? Desilo se još nekom? Meni prvi put. Možda postoje neki novi mehanizmi pa će mi biti konačno prikazano kad se porudžbina do kraja izvrši? Verovatno lupam sad.
 
Imam jedan čudan izazov, ili ne?
Kupim nešto sinoć na jednoj domaćoj platformi, gde sam kupovao i ranije. Kažem da ću platiti sačuvanom karticom. Sve tamo prođe dobro, dobijem potvrdu da su sredstva rezervisana. Ne stigne ni mejl ni SMS od banke. Reko ajde, dešava se ponekad, doći će kasnije, ili možda nikad. Nešto mi nije dalo mira, odem sinoć u banku, transakcije na čekanju, nema je. Dobro mislim se, platni procesor možda nije radio, platiću verovatno pouzećem što ne volim, ali šta da radimo. Danas stiže i mejl o potvrdi da je pošiljka potvrđena i poslata i u istoj se opet tvrdi da sam platio karticom. Setim se da pogledam rezervisana sredstva u banci i tamo vidim da je to urađeno, ali kamo ta naplata? Nema je ni na čekanju, ni u izvršene, ama nigde? Desilo se još nekom? Meni prvi put. Možda postoje neki novi mehanizmi pa će mi biti konačno prikazano kad se porudžbina do kraja izvrši? Verovatno lupam sad.
Nešto im je danas pobrljavilo. Iznenada danas na glavnoj stranici aplikacije imam 5 862 din rezervisanih sredstava, a u transakcijama na čekanju samo (meni poznatih-jer to je bila kupovina juče) 4 150 din. Ništa dalje nisam od transakcija imao, oni mi nabili (dodali) danas nekih nepoznatih 1 712 din u rezervisana sredstva, o čemu nema nigde nikakva potvrda u aplikaciji. Naravno, raspoložiba sredstva su mi umanjili za taj iznos.

Pretpostavljam da je to opet neki njihov "izazov" i da će još brljati i prebacivati (brisati-pisati) random iznose u toku celog vikenda, sa nadom da će se sve srediti u ponedeljak. Tako im je bilo i u prethodnom "izazovu" pre nekoliko meseci.
 
^^^
Isto. Ja rekoh da imaju izazov još od prošle nedelje. Valjda će sada ispraviti brljotine i vratiti mi zarobljene (rezervisane) pare.:mad:
 
Kod mene radi app. Mozda ubacuju Apple pay o_O
 
Sad ce zanimljivi komentari na Twitter-u, za sad samo urlanje zato sto Apple Pay jos nije uveden, nista zanimljivo
 
Proradila. Samo pitanje dokle će...:unsure:
 
Данас је тај помињани уторак 😂
 
Upravo ubacio karticu i aktivirao kodom kojeg su poslali SMS-om (to bila jedina opcija). Sve gotovo za minut-dva, bez problema.
 
Ljudi, jel zna neko ovo da objasni? Svaki put imaju te besmislene reprezentativne primere, gde se visina kamatne stope ne pogadja sa iznosom isplacene kamate

Screenshot 2023-10-17 at 10-21-31 Štednja po vidjenju.png
 
Zivot ponovo ima smisla

Sad bi bila fora da im neko trazi WeChat pay ili Amazon pay i da preti menjanjem banke :D

@markomix uzmes cifru koju planiras da stavis na racun, dodas 4% i tih 4% podelis sa 12 i dobijes koliko ce mesecno da ti leze.

Npr na milion to je 40000 odnosno oko 3,333 din mesecno.
 
Jasno je meni to, nego mi nije jasan njihov reprezentativni primer, gde je isplacena kamata 2100 nakon godinu dana za cifru od 100000, za eks 4.01
 
Aha, uzeli su da ce neko podizati jednu dvanaestinu svakog meseca u narednih 12 meseci. Malo banalan i komplikovan primer, a ne vidim kako im ide u korist da prikazu manji iznos isplacene kamate, umesto da stave kako se obicno prave ti primeri
 
Klasika za njih. Bar resavaju jedno po jedno, prosle godine su bili u grcu na svim frontovima.

Ko bi rekao da ce ikad da uvedu GPay, ApplePay, da imaju konkurentnu avista kamatu a i da moze da se zaobidje odrzavanje ko kod njih prima preko 35k na osnovu plate.

Sad ostaje da se kuka na bankomate, brzinu aplikacije, kurs u menjacnici i jos po nesto.
 
Napokon i taj Apple Pay stigao.. Uspesno povezane i debitna i kreditna kartica. Bez pronlema sam ih i na sat dodao.
IMG_0446.jpeg
 
Kako ste uspeli da verifikujete karticu? Meni nudi samo opciju da pozovem korisnicki servis, kada sam ih pozvao rekli su mi da jos zvanicno ne podrzavaju Apple Pay, iako sam im lepo objasnio da je dodata opcija Mobi banka u walletu.
 
Kako ste uspeli da verifikujete karticu? Meni nudi samo opciju da pozovem korisnicki servis, kada sam ih pozvao rekli su mi da jos zvanicno ne podrzavaju Apple Pay, iako sam im lepo objasnio da je dodata opcija Mobi banka u walletu.
Mozda treba da imas povezan isti broj telefona na banci i iCloud-u
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno