Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na telenor bankomatu se pojavila opcija deponovanja novca.
 
Uplata na bankomatu mislim da ce raditi OK, ali ne verujem da ce stalno imati evara da se podigne na bankomatima.
 
Biće još bolje ako se za podizanje eura bude moralo ići u Airport City, gde im je i jedina poslovnica, za sada.
 
Videcemo u toku ovog meseca sta i kako.
 
Jel to VISA kartica ili nesto 2.?

Edit... izgleda MasterCard ...
 
Čisto da potvrdim da može bez problema popust na broju koji niste prijavili kao primarni. Imam dva, primarni je privatni i sa manjom pretplatom nego ovaj koji koristim za posao. No bez obzira što mi on nije default za komunikaciju sa bankom na Telenor portalu sam ga izabrao i aktivirao promociju na njemu.
 
Je li probao neko da instalira aplikaciju na S2? Meni na play-u kaze da je inkompaktibilno :S
Moze li neko da okaci apk?
 
Čisto da potvrdim da može bez problema popust na broju koji niste prijavili kao primarni. Imam dva, primarni je privatni i sa manjom pretplatom nego ovaj koji koristim za posao. No bez obzira što mi on nije default za komunikaciju sa bankom na Telenor portalu sam ga izabrao i aktivirao promociju na njemu.
Da li su svi brojevi vlasnika na istom nalogu na MojTelenor ili se posebno vodi?
 
Posebno, dva različita naloga imam tj za svaki broj posebno ali na oba je bila ponuda za aktivaciju dobrodošlice.
 
Je li probao neko da instalira aplikaciju na S2? Meni na play-u kaze da je inkompaktibilno :S
Moze li neko da okaci apk?


Ja sam isto morao da skinem apk za 2.3.4 krš neki iz fioke kad sam otvarao račun. Iako piše da je podržan očigledno nije. Imaš par sajtova za apk download, lako se nađe na google-u, ja sam lako skinuo.
 
Upravo sam otvorio starter račun, sutra idem da potpišem ugovor.
Stvari koje mene jako privlače:
- uplata i RSD i EUR na bankomatima
- izuzetno visok kurs za prodaju eur (ovo niko nije pomenuo, koliko sam pratio)
- niska provizija za plaćanje RSD računa. Videćemo koliko im je kliring brz
- lako pamtljiv broj računa

Intesu zadržavam kao banku gde primam platu, bar za sad. Zbog izvanredne MC kartice, i DG putnog osiguranja za celu porodicu (plaćam Amex green).

Ako TB i to ponudi, eto mene samo kod njih.
 
Ako vec u sklopu ugovora imam 50% popusta,da li mogu na tih 50% jos 50? :D
 
Da ali samo na preostali iznos koji nije obuhvaćen popustom. Dakle ako je račun u originalu 1000din a ti već imaš popust od 50% na pretplatu ovaj popust će se obračunavati na 500din, dakle 2 tj 6 meseci će račun biti 250din.
 
Pa dobro to je logicno :) jos da sam prijavljen pa i platu da primam preko racuna, ihaaaj. :)
 
Vidim da imaju prilicno dobar kurs za kupovinu/prodaju deviza (118.5/119.5, srednji 119.00)
 
Intesa danas:
116.03 - 121.38
117.22 - 119.90 HIT
 
Upravo sam otvorio starter račun, sutra idem da potpišem ugovor.
Stvari koje mene jako privlače:
- izuzetno visok kurs za prodaju eur (ovo niko nije pomenuo, koliko sam pratio)
A?
116,807 119,003 121,270
Jel' ovo isto kurs i unutar e-bankinga ili je drugi?
EDIT: Znaci kurs u e-banking je trenutno drugi.
 
Poslednja izmena:
Juce sam im preko njihove banke uplatio racun za telefon cisto da vidim kako ide sa placanjem. Koliko vidim ni danas jos nije prosao stoji mi u sekciji " racun na cekanju".

Da li neko zna za koje vreme im prolaze uplate?
 
Mogu uplate proci, ali mozda receiving backend ne procesuira dovoljno brzo (u slucaju MTS-a recimo to potraje 2-3 dana dok oni registruju da jeste placeno, iako je novac vec na njihovom racunu iz RF-a).
 
Mislin da je to svuda isto, ja sam sinoc preko erste nb uplatio racun za telenor, danas dobio potvrdu na mail da je obradjeno, a Telenor ce verovatno ujutru ( ili u ponedeljak) poslati poruku da je proknjizeno... Isto tako je bilo i kod Oriona, uvek je 24h bilo potrebno da proknjize..

Ocekujem da Telenor prebaci broj racuna u njihovu banku i oslobodi nas provizije.
 
118.5000 119.0029 119.5000 je trenutno kurs na ebank-u što je skroz ok. Radi uplata na bankomatu i dinari i evri. Dizanje evra nisam probao.
 
tek je sada proslo treba znaci 24h da bi uplata legla
 
Nekoliko sitnica:

- Operater banke me pozvao posle par dana sa obecanom informacijom sto je za pohvalu. Ovo je drugi put da mi se sami javljaju za informaciju za koju nisu bili sigurni. Gotivno za sada :)

- Kada ovlašćeno lice podize novac na bankomatu, sms notifkacija stize samo ovlašćenoj osobi, kada se placa preko web-a sms stize svima. Upravo se radi na tome da sms za ovlascenu karticu i bankomat stize takođe i vlasniku računa.

- Popust na pretplatu moze da se pokrene i za vlasnikov drugi postpejd broj, i to osim preko web-a moze da se inicira i pozivom operatera 063/9005.

- Pozivi ka 063/9005 su besplatni iz Telenor mreze.
Iz drugih mreza su po ceni pozivanja obicnog telenor mobilnog broja, dakle iz paketnih minuta ili po tarifi.
 
Poslednja izmena:
I ja sam danas napravio starter paket. Još da odem i da potpišem. Imam dva pitanja:
Piše da je besplatan jedan izvod mesečno. Šta to znači, s obzirom da nije isto kao što piše na startu teme?

Da li je moguće isključiti SMS notifikacije, s obzirom da nemam telenor broj i da će mi nepotrebno skidati sa računa?
 
Evo ga i prvi bag:
Posle deponovanja novca iznos se pojavio na racunu, ali na početnom ekranu iznos je ostao nepromenjen (nula).

@Stevcho:
Jedan izvod mesecno je besplatan, svaki sledeci na zahtev u istom mesecu se placa.
Sms notifikacije mozes da kontrolises kroz aplikaciju, kao i sve ostale notifikacije (email, push).
 
Sta je push notifikacija konkretno?

Ovaj "bug", da nije neproknjizena uplata jos, vec kao u Intesi "nedospela"?
 
Push oni zovu notifikacije u aplikaciji.

A ako je neproknjizena uplata onda bolje da zatvaraju banku :).

Bagcina je to, u odeljku "Racuni" lepo prikazuje.
 
U Intesi je ranije uplata na kartice isla ceo dan pod Nedospele obaveze, a sada je cak i nema skoro ceo dan pre nego dodje u Nedospele prvo ;) Zbog toga mi pada na pamet.
 
Kada se tek otvori račun, na android aplikaciji tek sutra počinje da pokazuje stanje kako treba. Tako su mi objasnili i tako je bilo kod mene.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno