Šta je novo?

MIUI - opšta tema

To što ste zaključili uopšteno, i na subjektivnom osećaju pa pišete ovde...možda važi za poneki model telefona ili baš za MIUI.

Sam konecept tako dodatog prostor i virtuelne memorije...nemate pojma.
Za početak i najbliži izvor, otvorite Android sajt, sekciju Developer.
Iščitajte malo.

Pismenom čoveku jasno je da 4GB rama nije bolje od 8GB.
Ali uz tih 8GB Rama ide i jači čipset.
Tako da nije u pitanju marketinški trik
već pomoć korisničkim aplikacijama.
Nemaju svi para za najjače performanse a aplikacije su sve zahtevnije i korisnici se zatrpavaju smećem.

Znam nekoliko korisnika Šaomi telefona koji su memoriju toliko popunili, da sistem više ne može da postigne da prepozna broj telefona iz imenika koji pozivaju.
Kad im kažeš isprazni memoriju, dreknu -Ne! To je do "glupog" Šaomija.

Možda su u pravu.
Inženjer mora da blokira korisnikovu glupost i da postavi prioritete, bez obzira na sve.
Zato su Gugl i Epl ispred drugih, jer plaćaju kvalitetne inženjere.

@brodic je skretanjem sa suštine pokušao sa bude upravu, a ja opet tvrdim da je neopevana glupost reći:
"operativni sistemi ionako slabo barataju sa virtuelnom memorijom generalno".
Jer upravljanje memorijom(bilo kog tipa) je jedan od glavnih koncepata SVAKOG operativnog sistema.
 
To što ste zaključili uopšteno, i na subjektivnom osećaju pa pišete ovde...možda važi za poneki model telefona ili baš za MIUI.

Sam konecept tako dodatog prostor i virtuelne memorije...nemate pojma.
Za početak i najbliži izvor, otvorite Android sajt, sekciju Developer.
Iščitajte malo.

Pismenom čoveku jasno je da 4GB rama nije bolje od 8GB.
Ali uz tih 8GB Rama ide i jači čipset.
Tako da nije u pitanju marketinški trik
već pomoć korisničkim aplikacijama.
Nemaju svi para za najjače performanse a aplikacije su sve zahtevnije i korisnici se zatrpavaju smećem.

Znam nekoliko korisnika Šaomi telefona koji su memoriju toliko popunili, da sistem više ne može da postigne da prepozna broj telefona iz imenika koji pozivaju.
Kad im kažeš isprazni memoriju, dreknu -Ne! To je do "glupog" Šaomija.

Možda su u pravu.
Inženjer mora da blokira korisnikovu glupost i da postavi prioritete, bez obzira na sve.
Zato su Gugl i Epl ispred drugih, jer plaćaju kvalitetne inženjere.

@brodic je skretanjem sa suštine pokušao sa bude upravu, a ja opet tvrdim da je neopevana glupost reći:
"operativni sistemi ionako slabo barataju sa virtuelnom memorijom generalno".
Jer upravljanje memorijom(bilo kog tipa) je jedan od glavnih koncepata SVAKOG operativnog sistema.
Ti to onako - iz prakse?!
 
Ta "pozajmljena memorija" i jeste sa kako kažeš "sa ploče telefona". :ROFLMAO: Odakle bi drugde bila? Sigurno ne visi negde u vazduhu.

Postoji "dodatni RAM" kako ga oni definišu koji se uzima od "skladišnog prostora" - Storage.
Dobro je ko koristi dosta zahtevnih aplikacija, ima jeftiniji telefon sa manje RAM-a, a ipak ima višak skladišnog prostora.

Skoro nisam čuo veću glupost. Pustiću te da guglaš ili živiš u neznanju.
Ta pozajmljena memorija jeste sa ploce ali ne od rama koji je softverski zakljican sa 11 gb na 8 nego je tih 8 gb rama za memoriji telefona sve sto se nalazi na ploci a druga memorija za skladistenje je ta od koje dobijas tih 3 gb virtualne memorije a ona ne moze da bude iste brzine kao ona koja ima glavnu funkciji za rad telefona.

Koje su to zahtevne app koje nece raditi sa sistemskom memorijom pa da joj je potrebna i virtualna? Ako vec pises daj kompletne podatke a ne tako napamet.

Ko kupuje jeftinije telefone taj ne kupuje da edituje slike i da obradjuje snimke mozda u photoshopu ili adobe nego koristi telefon za ono sto mu je namena a to je drustvene mreze, pozivi, poruke, malo kamera i to je to.

Kome treba telefon za ozbiljne app taj ce da gleda telefone sa 12 ili vise gb sistemske memorije koji kostaju 1000+ evra ili ce da kupi iphone.
 
To mu dođe nešto kao swap kod linuxa, ne pomaže mnogo ali neki programi odbijaju da rade ako vide da nema swapa, tako izgleda i ovo, ako je u nekoj app zakucajo da app ima min toliko rama za start, pa da bar može da se startuje :)
 
Koristi memoriju tu za kesiranje, kao kod SSD-a.
 
Ta pozajmljena memorija jeste sa ploce ali ne od rama koji je softverski zakljican sa 11 gb na 8 nego je tih 8 gb rama za memoriji telefona sve sto se nalazi na ploci a druga memorija za skladistenje je ta od koje dobijas tih 3 gb virtualne memorije a ona ne moze da bude iste brzine kao ona koja ima glavnu funkciji za rad telefona.
Što mi prepričavaš ono što sam već rekao?
Koje su to zahtevne app koje nece raditi sa sistemskom memorijom pa da joj je potrebna i virtualna? Ako vec pises daj kompletne podatke a ne tako napamet.
Taj info se naplaćuje. Ko ne želi da plati, ima Gugl ali treba znati šta tražiti.

Ko kupuje jeftinije telefone taj ne kupuje da edituje slike i da obradjuje snimke mozda u photoshopu ili adobe nego koristi telefon za ono sto mu je namena a to je drustvene mreze, pozivi, poruke, malo kamera i to je to.
Ko kupuje jeftine telefone? Onaj kome treba ili ima malo para.
Grešiš opet, jer ne čitaš moje postove. Nisu korisnici "gladni" za resursima koliko je softver gladan i neoptimizovan.
To je ono što je omogućilo poplavu jeftinih kineskih telefona. Nije isti Šaomi i Pixel / iPhone sa 4GB ram-a.
 
Što mi prepričavaš ono što sam već rekao?

Taj info se naplaćuje. Ko ne želi da plati, ima Gugl ali treba znati šta tražiti.


Ko kupuje jeftine telefone? Onaj kome treba ili ima malo para.
Grešiš opet, jer ne čitaš moje postove. Nisu korisnici "gladni" za resursima koliko je softver gladan i neoptimizovan.
To je ono što je omogućilo poplavu jeftinih kineskih telefona. Nije isti Šaomi i Pixel / iPhone sa 4GB ram-a.
Ti si meni reko sto sam ja vec bio napisao samo si ti dodao da su obe memorije na ploci, sve isto sam ja napisao samo malo drugacije.

Znaci pises napamet nesto i za to jos trazis pare, ako se upustas u razgovor onda bar svoje tvrdnje obrazlozis i kazes koje su to app koje su gladne ram memorije pa da uzmemo koji procenat ljudi koristi iste i koliko im ta ili te app znace? I svako ko zna za cega ce da koristi telefon shodno tome kupuje uredjaj koji ce da isprati korisnikovu otrebu.

Sto bih ja citao tvoje postove u kojima nemas sta pametno da napises, jer kako si reko info se naplacuje i da se koristi google... onda sto bih ja gubio dragoceno vreme na citanje postova nebitnih ljudi?
 
Da li neko zna koja je poslednja verzija miui-a?
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-03-25-08-09-25-974_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-03-25-08-09-25-974_com.android.chrome.jpg
    66.3 KB · Pregleda: 53
Malo su konfuzni sa verzijama isto koliko i sa imenovanjem uređaja...
14.0.8 bi trebalo da je poslednja verzija za kinesko tržište, 14.0.5 za globalno.
Ali npr kod mene je 14.0.7, telefon je Poco F3.
 
Da li neko zna koja je poslednja verzija miui-a?
Ako pitaš koja je za tvoj telefon poslednja, uđi u About-> MIUI version i gledaj slovne oznake na kraju verzije.
Tako tražiš za svoj model MIUI, tako sam bar pohvatao za ovo malo vremena sa Šaomi telefonom.

Screenshot_2023-03-25-11-13-41-027-edit_com.android.settings.jpg
 
Meni je bila 14.0.15, sada je 14.0.19. Sad ne znam ima ovde jos dosta, zato pitam.
Kao što vidiš sa slike koju si postavio, nemaju sve verzije istu slovnu oznaku na kraju. Kada tražiš za svoj telefon, slovna oznaka na kraju mora da se poklapa sa postojećeom verzijom na telefonu.
Prema slici koju si postavio i verzijama koje si naveo, slovna oznaka MIUI Android-a za tvoj telefon je: TMBEUXM
I ta slovna oznaka me je prostim Guglanjem dovela do informacije da ti najverovatnije imaš Xiaomi 13 Pro?
 
Ima li neki nacin da se poprave ove notifikacije koje su na MIUI 14/Android 12 ogromne? Ovo je uzas, koliko je sistem dobar toliko je ceo izgled krs i sve je preveliko. Kada bi bila neka modifikovana verzija notification shade-a sa A11 bilo bi idealno.
 
Da li neko ima isti problem ili savjet: zvono za notifikaciju (chat) na FB Messengeru se uvijek vrati na default (FB zvuk new_message). Hiljadu puta sam ga mijenjao, hiljadu puta se vrati, bukvalno radi pola sata-sat i onda se opet defaultuje. Messenger je izuzet iz Battery savera, probao sam i preko Hidden Settings aplikacije, a izgleda da samo Messenger ima taj problem. Čistio cash i all data, reinstalirao, ništa. Telefon je 12T Pro, MIUI Global 14.01.1.
 
Podesi u developer options smallest width na neku vecu cifru, tipa 400-420... Pa vidi kako ti se svidja kada ti smanji sve... Ja isto volim kada je sve sitnije, pa koristim 420 umesto default ...
 
Podesi u developer options smallest width na neku vecu cifru, tipa 400-420... Pa vidi kako ti se svidja kada ti smanji sve... Ja isto volim kada je sve sitnije, pa koristim 420 umesto default ...
Probao. Aj što ima bug gde kad kucaš jedan broj on ti postavi drugi, nego i dalje sve ostaje veliko, dizajn itd. Poco X3 NFC je u pitanju. Razmišljam da se vratim na 12.5.8.0 samo nisam siguran da li opet na originalni ROM ili n Xiaomi.eu.
 
Na MIUI 14 ne radi compass na gugl mapama :D
tako da je navigacija prilicno otezana, posebno kad peske idete
 
Ja sam presao sa mi 9 na mi 13 i bas me razocarao google dialer, u međuvremenu izgubio brzo biranje preko brojeva tastature, na sta sam navikao i istoriju poziva od prethodnih dana ne prikazuje sa detaljima tacnog vremena poziva...morao sam da ga menjam...
 
Zasto ne moze da se promeni slika ikone na pojedinim aplikacijama kao sto su youtube, poruke, pozivi itd?
 
Da li ja mogu prekoaplikacije mogu da istaliram novi ROM. Aplikacija je MIUI Downolader. Mislim, skinem je ja lai se bojim da je instaliram da nešto ne prejebem.Hvala
 
Ne, moras da otkljucas bootloader, da flesujes recovery, pa onda da instaliras ROM koji hoces.
Ili preko adb-a. Preko app ne moze
 
Jel ima na MIU 14 opcija za Volte da se uključi/isključi?(mi 11 ultra)?
 
Nazad
Vrh Dno