Šta je novo?

MIUI - opšta tema

Nije imao na miui 13,poslednje je imao na 12.5,sa update na miui 13 nije ga vise bilo,pricamo sot ekrana.
 
ne mogu da verujem da i dalje sile reklame u cleaner aplikaciji (rn 12 pro). znači kao i uvek do sada, sve je pogašeno (uključujući i msa) i opet reklame u toj sistemskoj aplikaciji.

već svaku meru prevazilazi.
 
Jesi iskljucio da primas preporuke u aplikaciji?
Meni nikad ni jedna jedina reklama nije iskocila niujednoj sistemskoj app.
Mi 10T Pro
 
^Takođe i meni ni na jednom Xiaomiju koje sam imao, a imao sam ih najmanje 20tak.
 
Nakon 6 godina korišćenja Xiaomi telefona rn4, rn8pro i poalednja dva meseca rn11pro5g, morao sam da se rastanem s njima. Svaki sledeći bio je sve lošiji i lošiji. Jedina svetla tačka je bio rn4 i tada sam sve vreme bio onaj lik -brate uzmi šaomi-. Posle četvorke prestao sam da nagovaram ljude, a kad sam prešao na 11pro, počeo sam sa odgovram one koji traže neki povoljan telefon. Ušli su kinezi u kintu i krenuli su na kvantitet a kvalitet s početka su zapostavili. Prešao sam na (sve vreme) omraženi ios i polako se navikavam. Naravno dve su ovo klase različite ali bukvalno je koliko para toliko muzike. Prodao sam rn11pro i što se mene tiče ćao xiaomi iako sam bio njihov fanatik. Ako nekada ponovo pređem na Android to više neće biti žaomi
 
Šta je fora oko korišćenja daljinskog za tv? Konkretno SBB kablovska
Nece na Hisense tv, Fox nema u ponudi
 
Probaj za neki drugi tv uredjaj,mozda proradi. Meni prijatelju ne radi na pr na Sharp tv,a meni Beko klima nema u opticaju nasao preko Midea.
Jesi iskljucio da primas preporuke u aplikaciji?
Meni nikad ni jedna jedina reklama nije iskocila niujednoj sistemskoj app.
Mi 10T Pro
Kako se isključuje? I mene udavise isto reklame
 
Jesi iskljucio da primas preporuke u aplikaciji?
Meni nikad ni jedna jedina reklama nije iskocila niujednoj sistemskoj app.
Mi 10T Pro
naravno da jesam, koristim miui od 2017-te, znam sistem u dušu.

isto mi je bilo i na poco x3 pro u jednom momentu nakon nekog ažuriranja, pa je kasnije prestalo.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-05-18-19-21-37-261_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2023-05-18-19-21-37-261_com.miui.securitycenter.jpg
    53.2 KB · Pregleda: 130
  • Screenshot_2023-05-18-19-21-54-729_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-05-18-19-21-54-729_com.android.settings.jpg
    52.6 KB · Pregleda: 67
Mozda zbog EURom-a, ja na Global Rom-u nisam imao (screen) na miui 13,to tvrdom da je poslednji put bio na miui 12.5.
 
Ja imam Mi 10T Pro i uvek sam imao SoT svako azuriranje do poslednjeg.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-05-21-00-16-16-142-edit_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2023-05-21-00-16-16-142-edit_com.miui.securitycenter.jpg
    56.4 KB · Pregleda: 78
Mi 10T Pro i Miui 14.
Iako je telefon star 13 meseci, baterija je kao nova.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-05-21-12-10-40-965-edit_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2023-05-21-12-10-40-965-edit_com.miui.securitycenter.jpg
    42.4 KB · Pregleda: 101
naravno da jesam, koristim miui od 2017-te, znam sistem u dušu.

isto mi je bilo i na poco x3 pro u jednom momentu nakon nekog ažuriranja, pa je kasnije prestalo.
provalio sam u čemu je fazon, kod ovog modela (a moguće i na miui 14) se ne sme gasiti "msa" servis, inače se javljaju reklame u cleaner aplikaciji.
 
Evo ovde:
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-06-02-10-35-39-679_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-06-02-10-35-39-679_com.android.settings.jpg
    46 KB · Pregleda: 62
  • Screenshot_2023-06-02-10-35-29-139_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-06-02-10-35-29-139_com.android.settings.jpg
    52.8 KB · Pregleda: 70
Disable (isključi), Disagree u Securit app i ne koristi je.
Tako sam ostao bez nepotrebnih funkcija i reklama.
Kakav crni Cleaner?!? To ničemu ne služi.
Glavne stvari koje zauzimaju prostor su slike i video. Browser-u ću sam obrisati Cache i to je to.
 
evo i kod mene nakon nekoliko dana bez reklama, bukvalno same od sebe opet počele da se pojavljuju u "cleaner" app.

stvarno *ebu ježa u leđa sa ovim sotverom.
 
Podesavanje, veza i deljenje, pa privatni dns i ubacis "dns.adguard-dns.com" i vise nema reklama. Nema ih ni u aplikacijama koje nisu sistemake.

hvala, to (zasad) radi.

ali šta su ovo uradili sa firmware-a da više apsolutno nije bitno jeli "msa" servis ugašen ili upaljen. neshvatljivo totalno.
 
Ma taj cleaner nicemu ne sluzi, samo vrti ono i kao oslobadja prostor od kesa, ustvari nimalo, dok rucno ne odradis za pojedinacnu aplikaciju. A kad pogasis reklame, ugasene su za svaku sistemsku aplikaciju, osim za cleaner. To se desava od Miui 13. Pre Miui 13 mogao si da ubacis vidget "memorijski prostor" i na jedan klik obrises ceo kes, sad toga vise nema, vec moras pojedinacno svaku app.Ova fora sa dns-om uklanja reklame na svim aplikacijama, recimo na B92, ili na sajtovima preko web browsera, ostane samo prazan prostor predvidjen za reklamu. Jedino sto povremeno hoce da zezne konekciju na wifi, pa je potrebno iskljuciti i ukljuciti wifi u brzim podesavanjima.
 
pretpostavljam da si u pravu da su ti problemi krenuli sa miui 13, ja sam na poco x3 pro menjao romove, pa to nisam toliko ni primećivao.

ali ne mogu da razumem, xiaomi je već odavno ozbiljan brand, da postavke sistema kao što je gašenje "msa" servisa apsoutno ne prave nikakvu razliku, kao i da drže tu aplikaciju od miui 10 koja zapravo ne radi ono zašto je namenjena.
 
Nemojte ništa da se čudite za reklame u telefonima. Uveo ih je i Samsung, uvešće i ostali.
DNS blokira sve bez problema (bar dok Google ne odluči da ukine i tu opciju, a u cilju plasiranja reklama...).
 
Људи треба ми мала помоћ. Користим Редми ноте 8 про али ми се чинило да је ово прикладнија тема. Због поправке телефона сам урадио Фактори ресет. Када сам поново кренуо да подешавам телефон сусрео сам се са следећим проблемом. Наиме годинама користим одређене звукове за смс и вибер поруке. Сада када поставим неки од тих звукова све функционише док не урадим рестарт. Онда се нечује долазна порука. Може само када се користи неки од преинсталираних звукова. Ако неко зна у чему је проблем, унапред захвалан
 
Pokusaj da ugasis mobilne podatke i wifi,i da podesis. I onda normalno koristis.
Tako je meni jedino prihvatilo sim2 sound
 
Jel zna neko kako podesiti daljinski da radi na SBB kablovskoj?
Imam Hisense tv i onaj mali "modem" za SBB kablovsku
 
Nazad
Vrh Dno