Šta je novo?

MIUI - opšta tema

Ima li neko rešenje za tastaturu? Korisim standard tastaturu ali mi je nekako mnogo neprecizna u odnosu na kucanja na iphoneu npr
 
Ja koristim swiftkey evo vec nekoliko godina.. I kad zamijenim telefon, samo se ulogujem i sve predikcije i podešavanja su vracena.. Ne bih se mogao navici na drugu tastaturu nikada ( probao sam :) )
 
Jel moguće da su opet povezali notifikacije na (Google) kalendaru sa jačinom zvuka na media a ne zvuka na notifikacijama?
Kada mi je zvuk na media skroz utišan, ne čuje se zvuk za task i reminder na Google calendar...
 

Prilozi

  • IMG_20220415_164656.jpg
    IMG_20220415_164656.jpg
    112.1 KB · Pregleda: 63
Poslednja izmena:
Pa da, uopšte mi nije jasno zašto toliko žure sa tim updateovima verujem da mnogima ne bi bio problem da sacekaju i jos mesec dana ali da dobiju update koji ima minimalno bagova al sta ces xiaomiju je uvek ahilova peta bio njegov softver :D
Zato sto ljudi kmece kad kasne azuriranja, a onda kmece kada stigne los softver. Cak i Pixel 6 serija je imala hrpu softverskih bagova.

Kod Xiaomi je to jos vise izrazeno jer imaju mali milion telefona, umesto 2-3 godisnje, a resurse da odrzavaju softver za toliko uredjaja nemaju.
 
Jel moguće da su opet povezali notifikacije na (Google) kalendaru sa jačinom zvuka na media a ne zvuka na notifikacijama?
Kada mi je zvuk na media skroz utišan, ne čuje se zvuk za task i reminder na Google calendar...
Jbt resio si mi misteriju, kakve su to dijabole. Realno nikad vise Xiaomi, svaki drugi dan otkrijem neki novi debilizam, nisu normalni.
 
Jel moguće da su opet povezali notifikacije na (Google) kalendaru sa jačinom zvuka na media a ne zvuka na notifikacijama?
Kada mi je zvuk na media skroz utišan, ne čuje se zvuk za task i reminder na Google calendar...
Ima li neko rešenje? Ubi se čačkajući po telefonu.
Probao sam Xiaomijev kalendar, ista stvar. Doduše ovaj ima zvuk kada je ekran uključen, ali kada je isključen ništa.
 
Pa drzi ekran ukljucen, u cemu je problem.

Sorry morao sam malo, ovo ide i na moju dusu. Sa prvim telefonom sam imao problema i opet kupim na kraju Xiaomi. Jednostavno nedam samsungu i za preskupi Pixel.

Ima li naci da se odvoji Media sound od Notification sound kada spominjete zvuk? Ovo mi najvise smeta kako koristim Xiaomi telefone. Toliko im ovaj MIUI ima nelogicnosti da je fascinantno.
 
I meni jutros stigao update i od tada radi sve normalno. Verovatno će i tebi uskoro da srede.
 
Vratio se youtube. Šou 🙂

Edit: kod supruge i dalje nema 😤
 
Poslednja izmena:
I kod mene proradilo posle više deinstaliranja i ponovnog instaliranja ažuriranja. Verzija 6.5.35i
 
To je oduvek odvojeno.
Moja greska. Mislio sam na Ringing sound i Notification sound. Izludi me evo vec druga godina. Poruke su mi obicno smanjene pa moram birati neki zvuk da nije glasan. Najtiši je zvuk "unlockiong" ili "camera click" i sad naravno, mozes mene zamisliti kolik ose trzam kada ljudi uzmu svoj telefon ili kada neko slika. F.. my life.
 
To već ne znam. Na prethodnom telefonu nisam mogao da podesim posebnu jačinu zvona za poziv, za alarm, za notifikacije, tako da mi je ovo sada vrhunski haha.
 
prosto ljude teraju da odu od xiaomija i miui-a.

nedavno su bila dva ažuriranja cleaner aplikacije i mi browsera i sad sa obe problemi. cleaner sada uvek izbuacuje reklamu, iako je sve isključeno gde god se moglo isključiti (čak i sistemski MSA proces), ali reklame i dalje iskaču.

mi browser su zeznuli na način da kada god se ukuca neki pojam za pretragu ne izbaci ništa osim history liste.
 
Slažem se za Cleaner, a browser ne koristim...
 
prosto ljude teraju da odu od xiaomija i miui-a.

nedavno su bila dva ažuriranja cleaner aplikacije i mi browsera i sad sa obe problemi. cleaner sada uvek izbuacuje reklamu, iako je sve isključeno gde god se moglo isključiti (čak i sistemski MSA proces), ali reklame i dalje iskaču.

mi browser su zeznuli na način da kada god se ukuca neki pojam za pretragu ne izbaci ništa osim history liste.
За Клинер у подешавањима укључи рекламе па поново искључи,после тога ће престати да искачу.До следећег ажурирања.
 
За Клинер у подешавањима укључи рекламе па поново искључи,после тога ће престати да искачу.До следећег ажурирања.

probao sam to, radi jednom-dva puta i onda opet počne izbacivati reklame.
 
Ok, kapiram da neće svako da se zeza sa time i da bi fabrički miui trebao da bude ispeglaniji, ali ja na svaki tel ubacim xiaomi.eu ili miroom i zaista nikakvih problema nemam.Sad na redmi note 11,kada sam video gomilu google aplikacija a posebno dialer, neka me jeza prošla 🙂 Nisam mogao da isčekam 7 dana za otključavanje bootloadera.
Da li neko zna koja tema ima navigacijske tastere kao na desnom telefonu,za ranije verzije je bila Limitless ali ona nije kompatibilna sa MIUI 13?
 

Prilozi

  • MVIMG_20220502_102723.jpg
    MVIMG_20220502_102723.jpg
    198.1 KB · Pregleda: 49
Da li je u MIUI-u 12.5, kada je telefon u silent modu, moguće isfiltrirati da zvoni kada dolazi poziv sa određenog broja?

Preko noći isključujem zvuk, ali recim hteo bih da mi prolazi poziv sa broja koji je vezan za alarm u drugom stanu.
 
DND opcija ima mogućnost da zvoni samo za brojeve iz imenika npr
 
Hvala - radi!

Tek sada sam shvatio da DND (Do not disturb) i Silence mod nisu jedno te isto.
:isuse:


Tj, znao sam za ovaj postupak gore ali sam pokušavao da ga primenim u silence umesto u DND modu.
 
Šta se desilo pa mi iz stranice (pages manager) ne stižu obaveštenja? Samo odjednom...probao sam da skinem stariju verziju aplikacije, pa noviju i ništa! Kad neko komentariše stižu obaveštenja, kad neko pošalje poruku ne stigne obaveštenje nego vidim tek kad uđem na stranicu
 
Procurela BETA za Poco Launcher 4.0

-nove animacije, po meni lepse. Cini mi se da su iste kao na novim Xiaomi telefonima, Xiaomi 12 itd.
-dodat horizontalni recents meni
-konacno bez laga u google feed
-ne mogu da se instaliraju icon packs sa play store (moguce da je ovo zbog toga sto je BETA a da ce u finalnoj verziji biti omoguceno).
Mogu reci da sasvim lepo radi na Poco F3.
Ne znam da li ce raditi na drugim Poco telefonima (trebalo bi bar na onima sa MIUI 13), neki su prijavljivali da im ne radi na nekim EU ROM-ovima.
 
Nazad
Vrh Dno