Šta je novo?

MIUI - opšta tema

Jel koristi neko 2 vibera? Dešava mi se od sinoć kako sam skinuo neki update da ne mogu sa tog drugog vibera da vidim sliku kad mi neko pošalje a ni da pošaljem.
Ista situacija. Nakon poslednjeg uplate-a drugi Viber niti prikazuje avatare, niti mogu da pošaljem slike, niti bilo šta.

SwiftKey... Već nekih 8 godina konstantno
Zar ne postoji tema Android tastature ?
Koristio sam ovu tastaturu.

Pitanje:
Na koliko držite Haptic feedback ?
 
Poslednja izmena:
Nasao sam bio to ali ne znam da linsmem to danceprkam zbog garancije, jer sam kupio tel sa 2 god garancije
 
Је л' и вама стигао апдејт за Messages апликацију 10 пута у року од 30 дана? Али и даље нису поправили баг да кад уђеш у поруку буде празан део где треба тастатура да стоји.
Коначно су исправили ово! :)
 
U google kalendaru mi je sve na srpsko samo za praznike pise na engleskom. Da li moze da se podesi da i za praznike pise na srpskom? Poco x3nfc
 
Ja sam probao svasta i nije pomoglo, od nekog zadnjeg apdejta za kalendar su zeznuli jezik.
Ne sam sto se praznici na engleskom, vec mi u kalendaru izlaze i muslimanski i jevrejski praznici iako nisu setovani. Jos fale kineski i hindu..:p
Pisao sam i njima ali oni samo daju genericki odgovor, "imate u podesavanjima", ko da sam debil pa neznam.
Cekam neki novi apdejt, mozda rese.
 
Odradi log report iz services&feedback aplikacije, to stvarno funkcioniše
 
Ne mogu nikako da otvorim folder storage na telefonu preko total comandera. Jel postoji neka caka? Poco x3 nfc
 
Ne mogu nikako da otvorim folder storage na telefonu preko total comandera. Jel postoji neka caka? Poco x3 nfc
Moras da odobris Storage permisiju za pristup Internal storage folderu iz TC-a. Nakon odobravanja ove permisije imas pristup.

Proveri da li vec nisi odbio ovu permisiju ili je sistem sam odradio reset permisije jer nisi duze vreme koristio app, ali to bi svakako trebao TC da ti prijavi u smislu da ti trazi da odobris ponovo. U Settings/Apps/Manage Apps nadji TC i odobri permisiju koja je sada verovatno denied, sigurno ti je ukljuceno podesavanje da Android sam odradi reset permisije ako app nisi koristio duze vreme.

Baci pogled na slike u prilogu...
 

Prilozi

  • IMG_20220212_164347.jpg
    IMG_20220212_164347.jpg
    82.2 KB · Pregleda: 83
  • IMG_20220212_164259.jpg
    IMG_20220212_164259.jpg
    54.8 KB · Pregleda: 31
Hvala puno, uspeo sam sa odobravanjem...

A gde seniluopste nalazi folder viber? Ne mogu da ga nadjem
 
Hvala puno, uspeo sam sa odobravanjem...

A gde seniluopste nalazi folder viber? Ne mogu da ga nadjem
Kad se otvori File manager od Miui-a, pa odes do foldera Android, ne moze da se otvori zbog nekog ogranicenja, ponudi opciju otvaranja u fajlovima, tek onda moze i to ovim redosledom: Android-data-com.viber.voip
p.s.takodje imam Poco X3 NFC
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-02-12-17-36-40-126_com.mi.android.globalFileexplorer.jpg
    Screenshot_2022-02-12-17-36-40-126_com.mi.android.globalFileexplorer.jpg
    30.3 KB · Pregleda: 51
Hvala puno, uspeo sam sa odobravanjem...

A gde seniluopste nalazi folder viber? Ne mogu da ga nadjem
Pretpostavljam da trazis Viber folder zbog slika koje Viber cuva lokalno, ako ti je ta opcija ukljucena. To ti je u folderu Pictures/Viber. U okviru Pictures foldera su i odgovarajuci folderi drugih socijalnih mreza poput FB-a, Messenger-a, Instagrama i drugih aplikacija, jer je ovo zajednicki folder koji sve te app treba da koriste za snimanje slika i gif-ova... Ovo ne vazi za MIUI vec za prakticno sve Android derivate kao i cist Android.

Ako si mislio na fajlove same aplikacije Viber, njih mozes da nadjes na lokaciji Android/data/com.viber.voip. Ceo folder data trazi posebno odobrenje za pristup sto ce TC da te obavesti, ali generalno tamo nemas sta da trazis, jer su tu mahom samo kesirani fajlovi od kojih nemas koristi, to su interni fajlovi same app.

Ako ti Viber pravi problem zbog velikog zauzeca memorije, to sto su ti ljudi slali u okviru Pictures/Viber samo kopiraj negde ako ti je bitno (ako je previse toga sto ne zelis da saljes na Drive sa kojim je Viber povezan zbog backup-a) i odradi Clear Data za Viber app, ali naravno ovo sve oprezno u zavisnosti sta zapravo zelis da postignes...
 
Ako si mislio na fajlove same aplikacije Viber, njih mozes da nadjes na lokaciji Android/data/com.viber.voip. Ceo folder data trazi posebno odobrenje za pristup sto ce TC da te obavesti, ali generalno tamo nemas sta da trazis, jer su tu mahom samo kesirani fajlovi od kojih nemas koristi, to su interni fajlovi same app.

Grešiš, ako uključiš skrivene fajlove (u Android/data/com.viber.voip) dobiješ još gomilu foldera a najbitniji su .images i .video gde su sve slike i video klipovi sa prepiski sačuvani u originalnoj veličini 😉

Upravo sam obrisao sve slike i video iz ta 2 foldera i evo rezultata pre i posle
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-02-12-23-44-00-794_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-02-12-23-44-00-794_com.miui.securitycenter.jpg
    26.1 KB · Pregleda: 52
  • Screenshot_2022-02-12-23-51-41-465_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-02-12-23-51-41-465_com.miui.securitycenter.jpg
    26 KB · Pregleda: 85
Poslednja izmena:
Ima li neka jednostavna varijanta da kontakti iz imenika preuzmu profilne slike korisnika sa vibera?
 
Mislim da ne može, ali jedino ako ima neka app da to objedini...
 
Стигао је апдејт за нову Ми галерију.
 
I sta je novo? Ja ne primetih nista...
Па ништа спец. колико видим, мало је изглед измењен и мислим да канта за смеће ради боље јер се дешавало раније да обришем, а пише 0 фајлова у њој и тек кад уђем видим да има још обрисаних слика/клипова. Сад ради лепо канта.
 
MIUI 13. Ne radi opcijakoja se nalazi na: Zaslon -->Više opcija Tamnog načina-->Pojedinačne aplikacije (Prazno). Vidim da je problem generalno jer se po raznim svjetkim forumima ljudi žale da ova opcija ne radi. Postoje "rješenja" koja NE RADE na MIUI 13. Eto to je prvi bug kojeg sam pronašao od kad sam napravio update jutros (Poco F3).
 
На redditu сваки нови пост је o проблемима са MIUI 13, пакао колико су неспособни!
Срећа нисам добио за мој тел. јер је старији, а и ако стигне тешко да ћу бити међу првима који ће инсталирати. 😤
 
Meni je apdejt konacno ispeglao da dark mode radi savrseno u svim aplikacijama jer je bio bas bagovit. Ne primetih za sada nikakve bagove i probleme, sve ide glatko.
Mi11 lite 5g
 
Upravo instalirah update i na svim google aplikacijama imam neki cudni green tint na svim ostalim aplikacijama nemam problem sa tim. Zna li neko o čemu je reč i ima li još neko ovaj problem ?
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-03-14-23-16-46-143_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-03-14-23-16-46-143_com.android.chrome.jpg
    40.7 KB · Pregleda: 45
  • Screenshot_2022-03-14-23-15-44-397_com.google.android.apps.messaging.jpg
    Screenshot_2022-03-14-23-15-44-397_com.google.android.apps.messaging.jpg
    35.1 KB · Pregleda: 46
  • Screenshot_2022-03-14-23-56-30-585_com.google.android.gm.jpg
    Screenshot_2022-03-14-23-56-30-585_com.google.android.gm.jpg
    33 KB · Pregleda: 42
Ekstremno glup i ruzan feature ako mene neko pita pogotovo zato sto uopste nije uskladjen sa miui skinom.
 
I ne treba da bude, sa wallpaperom usklađuje.
Feature je od androida, nema veze sa MIUI-jem.
 
Nazad
Vrh Dno