Šta je novo?

MIUI - opšta tema

Na miui 12 sam klasicno menjao zvuk za poruke na viberu ali sad sa 12.5 nece, vrati je na njegovu :( poco x3nfc
 
Iz nekog razloga mi se ne čuju notifikacije za Gmail. Sve sam pokušao ali ne vredi.
Uz ovaj MIUI 12.5 treba da dolazi upozorenje - samo za napredne korisnike...
Pa sam miui je jedan od najtezih skinova za android telefone pa tako nemoj da se tome cudis. Bolje mesto tog upozorenja samo za napredne korisnike da dolazi gratis upustvo za koriscenje miui skina i kako se podesava i sta koja opcija znaci.

Dosta ljudi je procitalo da tipa treba da se iskljuci miui optimizacija i oni to urade a ne znaju ni zasto su to uradili i sta je benefit i sta su sve time uspeli da poremete u telefonu, to je samo jedan od primera.
 
Koristim ja MIUI već neko vreme, ali još nisam video ovoliko komplikacija i bagova kao na MIUI 12.5 .
Ne znam kako da namestim ovaj zvuk za Gmail...
 
Koristim trenutno verziju 12.02, jel postoji mogućnost da se vratim na tu verziju MIU ako nisam zadovoljan sa verzijom 12.5?
 
Koristim ja MIUI već neko vreme, ali još nisam video ovoliko komplikacija i bagova kao na MIUI 12.5 .
Ne znam kako da namestim ovaj zvuk za Gmail...
Probaj ovako da namestis zvuk: Settings/Apps/Manage apps/Gmail/Notifications/Messages/Sound.

Messages ti se nalazi skroz dole, pa udjes u Sound i izaberes gde ti se nalazi zeljena melodija kojom zelis da ti se oglasava kada stigne email.
 
Ima i u Gmail aplikaciji podešavanje notifikacija za svaki nalog posebno. Možda je tu isključen zvuk notifikacije.
 
Sve sam to već probao, uopšte mi nije jasno o čemu se radi.
 
Probaj da deinstaliraš pa ubaci novu ili ako ne dozvoljava uradi uninstall updates i clear data
 
Da li je moguće da Redmi 9i MIUI 12 Global nije u stanju da zapamti i da se rekonektuje na skrivenu Wi-Fi mrežu već svaki put moram unositi SSID, lozinku i WPA2 protokol? Na matorom Xcoveru 3 nemam taj problem. :unsure:
Na netu čitam da je rješenje da se u Advanced option označi opcija hidden SSID, ali ta opcija kod mene ne postoji.
 
Ima neko ideju šta ovo može biti? Drugu se desilo nakon ažuriranja kada pokuša da otvori neke od sistemskih aplikacija. Nije uradio fabrički reset, samo update.
 

Prilozi

  • received_4440043782722050.jpeg
    received_4440043782722050.jpeg
    68.9 KB · Pregleda: 99
  • received_236180281706695.jpeg
    received_236180281706695.jpeg
    71.6 KB · Pregleda: 99
Zato i kostaju koliko kostaju
Samsung ima zaokruzen softver ali znamo koliko su skuplji, a koliko imaju lose procesore i baterije
Huawei u kanalu
Apple necu da komentarišem
Generalno xiaomi trenutno dominira jer je izbor katastrofa
 
MIUI - nedovrsen proizvod
Kako za koga.

Jos jedared cu napisati, MIUI bi trebalo da bude frendly ali to nikako nije, pogotovo za korisnike koji se sa njime prvi put ili vec imaju mozda dodirnih tacaka sa MIUI skinom koji je inace u android svetu jedan od najtezih za koriscenje i prilagodjavanje korisniku.

Kada se na sve to doda i hrpa skockanih telefona na brzinu, eto recepta za katastrofu.
 
Zato i kostaju koliko kostaju
Samsung ima zaokruzen softver ali znamo koliko su skuplji, a koliko imaju lose procesore i baterije
Huawei u kanalu
Apple necu da komentarišem
Generalno xiaomi trenutno dominira jer je izbor katastrofa
Ali to se uzima zdravo za gotovo. Okej je kupiti telefon sa mnogim manama....

Ja sa samsungom nikada ovakvih problema nisam imao.
Al.ajde, ne bi bio.toliki problem da se potrude i poprave stvar. Ali izgleda da svjesno u prodaju puste proizvod sa greskoma...i sto je jos gore, ne trude se da poprave... Ja mjesecima i dalje imam iste probleme na mi 10t pro. Zato mi je ovo prvi i zadnji Xiaomi.
 
Ali to se uzima zdravo za gotovo. Okej je kupiti telefon sa mnogim manama....

Ja sa samsungom nikada ovakvih problema nisam imao.
Al.ajde, ne bi bio.toliki problem da se potrude i poprave stvar. Ali izgleda da svjesno u prodaju puste proizvod sa greskoma...i sto je jos gore, ne trude se da poprave... Ja mjesecima i dalje imam iste probleme na mi 10t pro. Zato mi je ovo prvi i zadnji Xiaomi.
Problem je nastao jer su poceli da se orjentisu na masovnu proizvodnju na stotine modela da pokriju svaki cenovni rang sa bukvalno 20ak evra razlike. I umesto da peglaju MIUI oni se zajebavaju i izbacuju poluzavrseni OS jer ima previse telefona pa bi svima da udovolje. Evo obecali su da ce MIUI 13 da bude ispeglan jer su popili milion jednu kritiku na racun MIUI 12, mada je nepisano pravilo da su neparne verzije MIUI sistema uvek bile bolje :D
 
Pa i prije izlaska 12.5 su najavljivali nešto dosad neviđeno, a na kraju "tresla se brda, rodio se miš".

Kad ljudi iz Xiaomia nešto najavljuju, obećavaju, predstavljaju, to mi je kao da gledam kakvu tursku sapunicu.

Volio bih da se varam, ali bojim se da će kod njih teško kvaliteta uzet mjesto ispred kvantitete.
 
Dobro de....
ovo je tema o miui a ne opsta diskusija
Kome se ne svidja bar lako moze rom da promeni.

Ja ne znam cime bih ga zamenio a da ima istu funkcionalnost.
 
Dobro de....
ovo je tema o miui a ne opsta diskusija
Kome se ne svidja bar lako moze rom da promeni.

Ja ne znam cime bih ga zamenio a da ima istu funkcionalnost.
Ja sam morao da odem na custom ROM jer je MIUI postao smece na MI8, gomila bagova i zaboravljen telefon od strane Xiaomija sto je tuzno jer je i dalje dobar.
Svakako moraju da peglaju milion jednu greskicu jer imaju previse telefona i horor je sve testirati na svakom telefonu kad imas 100 modela.
Ja sam iskreno ljubitelj MIUI sistema i stvarno bi voleo da se vrate na put stare slave gde su imali stvarno dobar sistem gde se nije cekalo po pola godine na ispravke raznih glupavih bagova.
 
Od tolike pompe za miui 12.5 da ce biti wow, dobio sam nekog cikicu u desnom donjem uglu! hah
 
Od tolike pompe za miui 12.5 da ce biti wow, dobio sam nekog cikicu u desnom donjem uglu! hah
Taj "čikica" je postojao i ranije, ne znam zašto ti je uključen posle ažuriranja....
Uključuje se tako što odeš u "Settings" pa "Additional settings", onda otvoriš "Accessibility" tu uđeš u "Accessibility menu" i imaš slajder za "Accessibility menu shortcut", on ili off....
 
Uradio ali cikica jos uvek stoji. Mada nisam restartovao, mozda zato jos cuci u cosku
 
Ne mora da se restartuje, treba da nestane i bez toga...
 
Problem je nastao jer su poceli da se orjentisu na masovnu proizvodnju na stotine modela da pokriju svaki cenovni rang sa bukvalno 20ak evra razlike. I umesto da peglaju MIUI oni se zajebavaju i izbacuju poluzavrseni OS jer ima previse telefona pa bi svima da udovolje. Evo obecali su da ce MIUI 13 da bude ispeglan jer su popili milion jednu kritiku na racun MIUI 12, mada je nepisano pravilo da su neparne verzije MIUI sistema uvek bile bolje :D
Pa tako nesto.... Ali povoljna cijena ili nesto drugo ne moze da opravda greske. Ne mozes prodavati nesto s greskom... Zamisli da nam je uredu da kupujemo automobile s greskom?
 
@Mazzy

oće ljudi 8x seriju procesora za male pare pa makar se sve okolo raspadalo :) 250 puta brži, nije mala stvar...
 
Pa tako nesto.... Ali povoljna cijena ili nesto drugo ne moze da opravda greske. Ne mozes prodavati nesto s greskom... Zamisli da nam je uredu da kupujemo automobile s greskom?
Pa koliko je do sada modela automobila povlaceno nazad da se isprave fabricke greske?? Uvek ce biti fabrickih gresaka samo je pitanje koliko i za koje vreme ih popravi fabrika.
U slucaju XIaomija ocigledno je da im je cilj bio da preplave trziste i ugrabe najveci deo kolaca, vidim da ce se ozbiljnije pozabaviti MIUI sistemom kad im dogori i kad budu morali da udovolje povecanoj bazi korisnika i zalbi da na kraju ne bi ostali bez kupaca.
 
Pa koliko je do sada modela automobila povlaceno nazad da se isprave fabricke greske?? Uvek ce biti fabrickih gresaka samo je pitanje koliko i za koje vreme ih popravi fabrika.
U slucaju XIaomija ocigledno je da im je cilj bio da preplave trziste i ugrabe najveci deo kolaca, vidim da ce se ozbiljnije pozabaviti MIUI sistemom kad im dogori i kad budu morali da udovolje povecanoj bazi korisnika i zalbi da na kraju ne bi ostali bez kupaca.
Pa napisao u postu. Da su kroz par mjeseci ispravili, pa.ajde.... desava se.
Ali do sad sam imao 2 apdejta. Jedan manji , jedan veci... Nista.

Jedino je ispravljeno pozicija slova u notifikaciji ... Ono "replay" itd.

I ne znam.kako se ne pozabave ovim.dark modom... Uuzaasss jee... U.mnogih aplikacija se ne vide slova itd
@Mazzy

oće ljudi 8x seriju procesora za male pare pa makar se sve okolo raspadalo :) 250 puta brži, nije mala stvar...
250x brzi, a ne koriste ni 30 % 😁

Ja samo kazem, nece dugo na prvom mjestu biti ako se ne pozabave sa bugovima.
Ev ja mami kupovao, nije mi na um palo da Xiaomi kupim. Da me.svaki dan zove da joj namjestim nesto.
 
U pravu si, zakinuli su na ispravci bagova debelo, ima ih gomila i jedini koji iole rade dobro su telefoni iz MI serije oni najskuplji gde nema ni reklama.
 
Ja bih u prodavnice uveo pre kupovine saomi telefona da se radi test znanja, pa ko polozi test taj moze da ga kupi svi koji ga ne poloze neka idu da kupe samsung, iphone ili nesto trece.

Koliko se da primetiti po raznim temam uvek jedne te iste osobe kukaju i zale se kako im ne radi ovo ili kako im smeta ovo ili kako nije to kao kod drugih telefona. A kada bi se uradila sveobuhvatna anketa na forumu koliko ljudi ima saomi telefone i kako su zadovoljni njima mislim da ovih sto kukaju ne bi bilo na na 2%, mada i to je puno.
 
Ja kukam što su mi neke stvari lepo radile na Mi 9T i MIUI 12 a ne rade na Poco F3 sa MIUI 12.5 😂
Realno bruka, ali bagovi nisu toliko strašni. Što je najsmešnije, neki od njih se ispravili sami od sebe posle nekog vremena.
Ja definitivno ne preporučujem više Xiaomi nenaprednim korisnicima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno