Šta je novo?

MIUI - opšta tema

A ima li nekih nedostataka preći na xeu? Prvi put koristim šaomi fon, pa su noob pitanje.
 
Zavisi od telefona i verzije. Mada nema problema sa romom, već xiaomi koji izbaci loš update pa poremeti naravno i xeu rom koji je baziran na kineskom.
Ja koristim xeu godinama, nema sile koja bi me naterala da se vratim na Global, ono mi je kao poluproizvod.
 
Upravo tako. Nema smisla ne koristiti xeu rom ako je telefon sa Snapdragon soc i postoji xeu rom za isti
 
Imam unazad dugo godina Xiaomi telefone i neshvatiljive su mi neke stvari.
Pošto koristim 2 sim kartice, na Mi 9t pro sam mogao direktno npr iz vibera ili messengera druge kartice da saljem slike, sad na RDM 10 pro ne može nego moram u galeriju pa iz galerije da posaljem.
Na drugom viberu ne mogu da podesim zvuk za dolazne poruke(hteo sam standard viber) međutim ne može nijedan zvuk
 
Nemoj da koristis djubre od Vibera, resen problem :D
 
Kako ne mogu slike da se šalju iz vibera?
Kada kliknete na galeriju u viberu, dole levo ima kao brojčanik, i posle biras koju galeriju hoćete da otvorite.

Mene baš zanima kako izbegnete da ne koristite viber koji svi koriste
 
Kako ne mogu slike da se šalju iz vibera?
Kada kliknete na galeriju u viberu, dole levo ima kao brojčanik, i posle biras koju galeriju hoćete da otvorite.

Mene baš zanima kako izbegnete da ne koristite viber koji svi koriste
Када би се служили логиком члана ivanbas1, сви проблеми везани за технику би се решавали једноставно! Имате проблем са телефоном, немојте га користити и проблем решен?! Имате проблем са аутомобилом, немојте га користирти и проблем решен и тако даље...?!
Просто, зар не?
 
Uzmes automobil, stavis u njega navlake preko sedista. Navlake su lose, neudobne, vrucina ti je od njih. Odes na forum za automobile i kukas kako taj proizvodjac automobila ne valja jer su lose navlake koje si kupio. Ima smisla?

Ovo je ekvivalent kada ljudi kukaju na temama za telefone i zale se na proizvodjaca zato sto im third party aplikacija (u vecini slucajeva Viber djubre) ne radi kako treba :)

@zaree

I ja koristim Viber kad moram, ali ne krivim proizvodjace telefona sto je Viber aplikacija djubre.
 
Uzmes automobil, stavis u njega navlake preko sedista. Navlake su lose, neudobne, vrucina ti je od njih. Odes na forum za automobile i kukas kako taj proizvodjac automobila ne valja jer su lose navlake koje si kupio. Ima smisla?

Ovo je ekvivalent kada ljudi kukaju na temama za telefone i zale se na proizvodjaca zato sto im third party aplikacija (u vecini slucajeva Viber djubre) ne radi kako treba :)

@zaree

I ja koristim Viber kad moram, ali ne krivim proizvodjace telefona sto je Viber aplikacija djubre.
Koliko sam uspeo da vidim, nema toga što ti nisi popljuvao?
Nije problem što se to tebi lično nešto ne sviđa. Problem je što ništa konkretno ne kažeš. Sem pljuvanja, ne vidim koristan savet, pomoć drugim učesnicima foruma.
 
Slabo gledas, sta da ti kazem :D
 
Koristio sam do nedavno Mi 9t pro, i preko njega je normalno prikazivao slike kad direktno iz vibera (druga sim kartica) hoću da posaljem.
Mislim da je bila verzija 12.01 tako nesto.
Sad na verziji 12.5 ne može, prikazuje mi samo slike koje je meni neko slao na viber sa druge sim kartice
 
Nemam 12.5 da probam ali deluje da je do nekih dozvola, permisija, koja galerija gde može da se prikaže i slično.

Da li se kroz apdejt promenila i verzija androida?
 
Viber neće da prihvati kada mu promenim ton za poruku.Vrlo brzo se vrati na svoj difolt zvuk koji menjam jer je tih.To primećujem nakon 12.5
 
Da li ce ikad i zašto nece proraditi google smart lock na miui? :)
 
Sta je Smart lock nemam ga na telefonu a nema ga ni u Playstore
 
Mozda ovo
 

Prilozi

  • Screenshot_20210608-092325376~2.jpg
    Screenshot_20210608-092325376~2.jpg
    75.6 KB · Pregleda: 59
Da to, dobra stvar.
Podesis u kuci recimo da ti se ne zakljucava telefon, ili kad si u pokretu, nije aplikacija vec deo sistema koji je xiaomi iz nekog razloga zabranio.

Sa kog telefona je taj SS?
 
Sto se tice customizacije ikonica na Poco Launcheru... Jedina mana mi je bila uvek kod njega sto ne budu sve ikonice npr. okrugle kako sam podesio vec strci uvek neka ikonica po defaultu. Pre neki dan sam namestio na Default Launcheru u Themes sve ikonice da budu okrugle i onda podesio Poco Launcher. Na taj nacin mozete bolje podesiti izgled, ako nekome naravno ovo treba.
 
Na POCO launcheru moze i radi ja sam stavio taj launcher na moj Mi10T pro i radi savrseno, sto njega ne bi instalirao ionako je bolji od fabrickog?
Hvala pogledaću. Nisam znao da je bolji. Obično koristim Nova već ko zna koliko godina, ali ne znam kako se ponaša sa miui-em, pa sam čekao da otključam i ubacim xeu.
 
Novi update na Poco 12.0.1 je sramota. Neupotrebljiv telefon skoro.
 
Pukni factory reset, obično proradi.
 
Koliko sam upućen geste ne rade na Novi. 100 ljudi 100 ćudi, ne treba uvek ni pomagati.
 
Koliko sam upućen geste ne rade na Novi. 100 ljudi 100 ćudi, ne treba uvek ni pomagati.
Pa provlacila se ta prica kroz sve teme unazad vec neko vreme, ali imas pojedinih ljudi koji imaju stav ali ja hocu nova launcher i geste... pa hocu i ja da dobijem 100 miliona dollara pa ne moze.

Jednostavno pojedini ne mogu da razumeju da pojedine komapnije ne zele da koristite njihove telefone sa tudjim aplikacijama i onda se jos zaliti sto vam na toj nekoj tamo nesto ne radi.
 
Nazad
Vrh Dno