Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

ali je zato tamno kuciste fino. i ja bih vise voleo da je celo u mesh, zdravije temperature verovatno
 
bas to, bilo bi dosta bolje a i lepse.
crno me podseca na FormD T1.
 
Izgleda da se sve više ide ka tome "White is the new black". :)
 
Sastavih NZXT H1, ovo je prvi put da imam vodeno hladjenje i imam problem. Fan speed mi je na 100%. Kako podesiti ovo?
Ploca je asus b550-i, stavio sam qfan na auto kalibraciju i silent al nema vajde
 
Ah slepac zamenio sam aio i cpu fan header. Nema mi logike da je ovaj mali tanki 3pin aio header a debeli okrugli 4pin cpu header.
Sad rade profili.

Inace koga zanima kuciste je stiglo sa novim gen4 riserom.
 
Definitivno sam odlučio da pređem na ITX, konkretno CM NR200P kućište. S obzirom da sam mislio da probam vertical GPU mount, koje hlađenje preporučujete za procesor? Pretpostavljam da u slučaju vertikalnog postavljanja grafike, mora da ide AIO. Da li već neko ima sličan setup ?

edit: mada gledam sad na pcpartpicker, svega nekoliko ih se odlučilo na vertical gpu mount, 90% je horizontal... Vjerovatno su paklene temperature kad je gpu vertical... :)
 
Poslednja izmena:
Stavi mesh sidepanel ako ces ici na vertikal GPU.
 
Da, ako ćeš vertikalno stavi provetrenu stranicu. Mada, biće bolje ako je klasično,verovatno...
 
koja je poenta vertikalne grafike sa mesh stranicom? koja je poenta vertikale grafike inace?!
 
koja je poenta vertikalne grafike sa mesh stranicom? koja je poenta vertikale grafike inace?!
Ako nema mesha nema vazduha za vertikalnu grafiku.
Poenta je valjda da izgleda lepše ali to se samo vidi sa staklom koje nije najbolje rešenje za hladjenje. :unsure:
 
ma naravno, znam to ali sam morao da pitam :)
gre'ota je montirati tako grafiku kad nr200 ima odlicno reseno hladjenje za nju sa dva fana na podu...
meni je vertikalno montiranje grafike bas nekako kitnjasto, da se ne izrazavam drugacije ali sta cu kad sam staromodan.
 
Definitivno horizontalno će ići, svakako moja 3070 i nije neka ljepotica :D, nego mi se učinjelo kao dobra fora, naravno ne na uštrb lošijeg hlađenja.

Back on topic, jako zanimljivo kućište InWin A1 Plus

 
Poslednja izmena:
InWin je cool, ali ista (malo veca zapremina) u odnosu na NR200P, a Meshlicious je jos manji 15L + full mesh.

Sve u svemu cool alternativa za NR200P, ko uspe da ga nabavi.
meni je vertikalno montiranje grafike bas nekako kitnjasto, da se ne izrazavam drugacije ali sta cu kad sam staromodan.
U nekim kombinacijama malih kucista, vertikalna graficka sa mesh-om stranicom, ili sa rupama bez filtera-stranom je bolja opcija za temp od graficke dole klasicno (mnogo manje se srece, ali svejedno ima ih). Svi ventilatori u kucistu kad su na exhaust a samo graficka/PSU intake, radi cool, Mnogo vise prostora za uvlacenje vazduha ima nego dole, de-shroud mod je lakse uraditi, itd, ...
 
psu intake ne dolazi u obzir, mora da radi pasivno :p
 
U nekim kombinacijama malih kucista, vertikalna graficka sa mesh-om stranicom, ili sa rupama bez filtera-stranom je bolja opcija za temp od graficke dole klasicno (mnogo manje se srece, ali svejedno ima ih). Svi ventilatori u kucistu kad su na exhaust a samo graficka/PSU intake, radi cool, Mnogo vise prostora za uvlacenje vazduha ima nego dole, de-shroud mod je lakse uraditi, itd, ...
ma to je jasno... mislio sam na vertikalni gpu i staklenu stranicu... gledas kroz prozor kako ti se grafika gusi i pece? :)
 
Ako je grafička dovoljno odvojena od stranice i postoji dobra vazdušna struja odozdo naviše, možda i neće...zavisi i od grafike.
Ali to je teško obezbediti u NR200, plus standardni layout je provereno dobar, tako da nema svrhe...
U NR200 Max to funkcioniše jer je zadnji deo takav da ima dovoljno prostora između grafike i stranice da kartica ima odakle da uvuče svež vazduh. Ali, nema horizontalnog montiranja...nema flexibilnosti. Plus, možeš da zaboraviš na HDD.
 


Prvenstveno zbog novog ITX kulera od Thermalright-a (Thermalright Silver Soul 135), naslednik 130 Silver Arrow. 135mm visina, 120mm ventilator, 6 cevi, coldplate. I jos bolje staje u 130mm Ncase M1 (a kontam i u vecinu drugih 130mm kucista, zbog kolicine lufta sa obe strane + jako je blizak Silver Arrow-u koji je 130mm, tako da nije ni cudo sto staje).

I kao sto je uspesno stavio Phanteks T30-120 u Silver Soul 135, ja isto bih preporucio isti ventilator, ili eventualno Noctua a12x25 pricvrscen sa najlonskim vezicama (sve u svemu realna visina bi verovatno bila oko 135-138mm sa ovom kombinacijom, i neuporediva tisa i efikasnija.
 
Thermalright ima odlične kulere među novijim modelima, ali se teško nalaze i maltene nema testova...ovo je prijatno iznenađenje.
 
Stigao Asrock Phantom 6600xt, jedva ga strpah u H1 😁 kakva krmaca od karte, u rangu rog strix, suprima i aorus mastera. Totalni overkill za ovaj chip.
 

Prilozi

  • IMG_20210922_184641.jpg
    IMG_20210922_184641.jpg
    139.9 KB · Pregleda: 30
ja dadoh 100 evra za silver arrow 130, a oni sad izbacise novi -.-

inace, odlican je. kad mu zveknes noktuu 12cm sterrox, moze da oladi sta oces!

mislim se da se prepakujem u streacom da2. to je jedino kuciste koje nema rizer a da se graficka ne kuva, jer moze da se otvori dno skroz, pa bude kao da nema kucista...
 
Thermalright ima odlične kulere među novijim modelima, ali se teško nalaze i maltene nema testova...ovo je prijatno iznenađenje.
Zatvorili su ogromni distributivni centar u Nemackoj nekoliko meseci posle pocetka pandemije (drugi distributivni centar u Madjarskoj nista nije uvezao od pocetka korone), i manje vise kompletno izasli sa evropskog trzista. U medjuvremenu u drugoj polovini pandemije novi kuleri postaju dostupni dosta brzo na Americkom trzistu posle izlaska. Quality Control los za starije kulere sa crvenim i braon ventilatorima, za najnovije nema toliko primedbi ispravilu su izgleda sa novim serijama (crno/bele/sive/ARGB), al zato je QC za nove ventilatore izgleda sad los xD jos koji mesec da srede i to i bice pun pogodak.

Podrska dobra kad se stupi u kontakt sa nekim, al zato stupiti u konktakt i dobiti odgovor, neopisivo teze nego pre 2-3 godine (malo bolje sad u Americi, Evropa crna rupa).

Racunajuci da je osnivac i vlasnik od 20 godina prodao firmu pre ~2 godine, ima smisla xD (reorganizacija firme i distrubitivnih lanaca, ...)

ja dadoh 100 evra za silver arrow 130, a oni sad izbacise novi -.-
Ovo je unapredjenje u svakom pogledu u odnosu na silver arrow 130 osim po ventilatoru. nema secenja prstiju, bolji mounting, skoro identicna visina iako zvanicno ima 5mm razlike.

inace, odlican je. kad mu zveknes noktuu 12cm sterrox, moze da oladi sta oces!
Bukvalno, sa 12cm sterrox noctu-om, ovo je top-tier kuler za mini-itx, jednostavno bez premca
 
Poslednja izmena:
verujem da je bolji, nego sam se smorio sto sam mogao da uzmem reviziju, mada je proslo vec dosta vremena, ne bih mogao da cekam. da, nije lako doci do tih kulera, ja sam moj narucio iz kine sa onog njihovog sajta koji je kao amazon, i posle platio slanje ko da sam tenk transportovao :D ali sam stvarno zadovoljan. hladi 3700x sa stock ventom na 700rpm, i ne cuje se.
 
ovo je vrhunska ponuda. odlican kuler cena pristojna.
 
sta je bolje za ventiliranje kucista, dve cetrnaestice na 500 rpm, ili dve dvanaestice na 800/900?

pitam jer mogu da uzmem dve nove fractalove cetrnaestice na poklon, pa iako nisu najtisi na svetu, vozio bih ih na 500 rpm da se ne cuju. sa druge strane mogu da kupim dva arctic p12 oni su necujni do nekih 900, pa ako je to bolja opcija mozda tako da uradim?
 
Dva 120.
 
meh... zezno sam se :D nema veze, sad je gotovo. stavicu dve cetrnaestice za sad, pa cu da ih zamenim.
 
5 x p12 sam mogao da uzmem za 30 evra -.-
 
Fractal-ove 14-ce su lose, dva P12 su uvek bolja opcija.
Fractalove 14-ce su mi spustile temperaturu za oko 2-3 stepena u odnosu na Be Quiet! Silent Wings 2. Prisma ventilatori uopšte nisu loši.
 

Prilozi

  • 001.jpg
    001.jpg
    137.8 KB · Pregleda: 20
Nazad
Vrh Dno