Šta je novo?

Midea Breezeless

@srkiller
Пре него што сам оно сликао и упоредио, буквално сам попиз... јер нисам могао да нађем на нету целокупан назив твоје климе, имају неки сајтови са спољном, али никако није могло оба, тако да сам одустао и прешао на план Б ,-) који сам горе описао.

Моје интересовање је било за то 5гхз што изгледа и даље нема, иако нико још нема појма која је разлика између 2,3,5 итд модула које смо добили, а нисам нашао упоредне техничке карактеристике, тако ме сад више и сморило да тражим, битно да ради.

Можда мали неспоразум, (имаш исту унутрашњу јединицу сходно чему је ту све исто) има 4 мода али их чудно зову, па то доводи до забуне, о нашем преводу и да не говорим ,-)
али лепо си описао како изгледају два најслабија мода, која су и поента узимања ове климе.
Ако ћеш користити само мобилни гледај да ти даљински не гледа у климу(пошто користи ИР) јер ако је и он упаљен слаће клими како да ради. Ја заправо ово и користим тако што сам на сточићу у дневној кроз стаклена врата уперио исти у климу ,-)

Морам да питам што на 16 ,-)
Ја лети држим на 24, зими на 25.
 
Boeme stari, nemoj misliti nista pogresno, ali mozda je vreme za apstinenciju :-D
Znam, zvucace previse direktno... i stavise istinito! :D
[/zajebancija]

Stavio sam na 16c juce @11pm jer je stan bio pakao! Nigde zive duse do tad... inace zivim kao samohrani otac sa dvoje sinova od 14god.

I kontao sam razladice brzo, pa ce u ponoc preci u sleep kurvu!
I jeste presao (klima, ne ja) , samo sto je vratio nakon 8am na 16c, hebiga nisam znao, ocekivao! Zato sam i napisao, da znaju i ostali kako radi "sleep curve" algoritam.
Inace, moja spavaca soba nije tamo gde je klima, gde meri i shiba! Nego u prostoriji niz...

Ako cemo iskreno... meni licno je idealna temp 23.6C, i leti i zimi.. {/larrry]
 
Poslednja izmena:
Mislim da je opisan način upotrebe klima uređaja, pogotovo modernijeg, potpuno pogrešan. Stavi ciljanu temperaturu i ostavi uređaj da se dalje time bavi.
 
Nazalost ljudi sve klime leti koriste "po potrebi", a ne kao zimi stavis temperaturu i zaboravis na nju. Ni frizider ne gasite/palite kad oladi/ugreje.
Stavite temperaturu u aprilu i ugasite u oktobru vise ce vam prijati, nece biti naglih udara i neprijatnih duvanja cak ni sa on-off klimama. Nece biti efekta oznojan upalis klimu.
 
Nazalost ljudi sve klime leti koriste "po potrebi", a ne kao zimi stavis temperaturu i zaboravis na nju. Ni frizider ne gasite/palite kad oladi/ugreje.
Stavite temperaturu u aprilu i ugasite u oktobru vise ce vam prijati, nece biti naglih udara i neprijatnih duvanja cak ni sa on-off klimama. Nece biti efekta oznojan upalis klimu.
Генерално си у праву,
само мораш некад да пролуфтираш стан и да очистиш филтере, плус није цело лето врућина, неким данима је пријатно имати отворено, поготово после кишице .-)
И да заборавих немају сви нове А++++++++ климе ипак то кошта, а некима је и 30 степени ок, нису сви људи исти ;-) Плус одмор за викенд ако се путује итд...
 
Poslednja izmena:
Itekako pije vodu sve sto ste napisali, samo moram mentalno malo da se pomerim od visedecenijskog koriscenja on/off klima..
Sve mislim, ako je napolju max preko dana 24, nocu 14c, da je ne palim, neka odmori malo.. ali onda videh potrosnju u aplikaciji (presmesno, 2KWh onaj dan kada je bilo 32C)
i skontam da je inverter sasvim druga prica. Jedino godisnji odmor.. tada je mozda ugasim, pa upalim 2 dana pred povratak
 
Breezeless ima samo od 12000 BTU, ne vidim jače modele?
 
Breezeless je napravljen da lagano hladi manji prostor gde se sedi direktno ispod klime. Sve jače od dvanaestice se ne uklapa u taj opis i ne bi imalo smisla, pošto za veće prostore jedna klima mora da duva muški da zagreje, a i da ohladi, a onda je taj sistem s rupicama totalno nepotreban i može i bilo koji drugi model da se uzme.
 
@srkiller
Ок немаш ти исту климу као ми.
Ваљда зато што си Larry па је морало другачије 😂...

Добро је да нисам испустио телефон док сам проверавао слику споља(сликао 7 пута да убодем)...
  • Клима (и унутра и споља) : MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW
  • Даљински : RG58N2(BH)BGEF
Pošto i mene interesuje ova klima, bacio sam pogled po netu (što su često zaludna posla), ali nađoh nešto informacija na Eurovent sajtu:

Evo liste od ukupno 14 (!) Midea Breezeless klima - 7 modela 9000 i 7 modela od 12000 btu (po jedan brisan):


12000 BTU modeli su:

MOB01-12HFN8-QRD6GW(A) /MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW-HWF

MOB01-12HFN8-QRD6GW(A)/MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW (Deleted)

MOX230-12HFN8-QRD6GW-B/MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW

MOX230-12HFN8-QRD6GW/MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW

MOX230-12HFN8B/MSFAAU-12HRFN8B

MSFAAU-12HRFN8-O/MSFAAU-12HRFN8-I

MSFAAU-12HRFN8-OX/MSFAAU-12HRFN8-IX


E, sad, u čemu je razlika...
 
Моје интересовање је било за то 5гхз што изгледа и даље нема, иако нико још нема појма која је разлика између 2,3,5 итд модула које смо добили, а нисам нашао упоредне техничке карактеристике, тако ме сад више и сморило да тражим, б итно да ради.

Ovo je link na FCC registraciju za US-SK105 (Ostale regije su EU, CE).
Koliko vidim u pitanju je Wifi N + Bluetooth podrška.


Ranije (jesenas) sam našao i FCC ID-ove za SK102 i SK103 i shvatio da nema bitne razlike.
Verovatno su samo u pitanju dva različita proizvodjača čipseta.

Evo, sad sam našao FCC ID za neke:

CE-SK103
FCC ID:2ADQOMDNA14

EU-SK105
FCC ID:2ADQOMDNA21

Koga interesuje neka baci pogled na:

 
@srkiller - Živo me interesuje da li tvoj model spoljašnje jedinice ima grejače kompresora i tacne? Mislim da je @Qrjak na dobrom tragu po pitanju razlike u težini spoljne jedinice.

Možeš li / umeš li da proveriš? Trebalo bi da može da se opazi kroz rešetku ventilatora.
 
@Boemstari
Izguglah, MOX230-12H**** spoljna jedinica se zapravo koristi i u Brezzeless klimi i kod Xtreme modela (silent Pro).
Otkud znam, mozda ovo jeste novi model. Pride sto dolazi sa wifi modulom SK105...
Za SK105 ne znam sta da ti kazem, ali ako mislis na BT, definitvno ima.. jer sam preko BT i upario klimu sa ruterom.
Inace, kada je izlistao mreze kod setupa, nije pokazao 5GHz mrezu koju inace koristim na fonu.. samo 2.4GHZ mrezu, koju sam i checkirao i uneo pass ...i sve radi evo.

Da li je modul bio baš u fabričkom pakovanju klime, ili nekako naknadno ubačen? Vidim da neki prodavci naglašavaju da WiFi modul ide dodatno.
 
uz breezeless ne ide to ako je akcija ili caste uz wik extreme dolazi u kesi sa daljincem.
 
Postavio sam ovo pitanje i na opstoj temi al rekoh mozda ovde vise ima korisnika midea uredjaja.

Pozdrav svima, potrebna mi je pomoc u izboru klima uredjaja za sobu od 17 kvadrata, namena uredjaja bi pre svega bila za potrebe hladjenja, jer soba bude vecu deo dana na udaru suncevog zracenja, pored toga sto bi hladila sobu, delimicno bi odlazilo na hodnik kad se vrata otvore, da bi se snizila malo temperatura i tamo, svakako to nije od nekog znacaja. Budzet je do 50k, u tom cenovnom rangu sam nasao midea mb12n8d6, midea extreme 09( 53k), i video sam da je ovde par puta spominjana vox iva 5, inverter bih uzeo cisto zbog mogucnosti da bude podrska nekad jer imam vec gasni kotao i kotao na drva, a i elektricni kotao 😂. Ne bi bilo lose imati jednog invertera zbog neizvesnosti sa energentima ali mu grejanje nece biti presudno. Ako imate jos neki predlog, bio bih vam zahvalan, ko ima iskustva sa vec navedenim uredjajima, licno najvise tipujem na mideu mb12n8d6, bilo bi pozeljno da su uredjaji pouzdani, da se ne kvare itd.​

Ako u tom cenovnom rangu ne postoji neko adekvatan inverter uzecu on/off neku.
Skice prostora necu slati jer ne planiram sa njom da dobacujem ne znam ni ja dokle vec itd. Hvala unapred
 
Da li ste zvali centralni servis za ugranju ili ste izabrali lokalni servis sa spiska ? U pitanju je okolina Beograda hteo bih da izbegnem probleme da majstor ne zeli da overi garanciju, da vakumira klimu ili da stavi 3m instalaciju.
 
Da li je modul bio baš u fabričkom pakovanju klime, ili nekako naknadno ubačen? Vidim da neki prodavci naglašavaju da WiFi modul ide dodatno.

Bio je u kesi sa daljincem. Cak ni prodavci nisu znali da ide uz klimu..

@srkiller - Živo me interesuje da li tvoj model spoljašnje jedinice ima grejače kompresora i tacne? Mislim da je @Qrjak na dobrom tragu po pitanju razlike u težini spoljne jedinice.

Možeš li / umeš li da proveriš? Trebalo bi da može da se opazi kroz rešetku ventilatora.
Ne vidim nista sto lici na grejace (kao na slikama sa gugla)
 
Evo da potvrdim da uz model MOX230-12HFN8-QRD6GW/MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW u fabrickom pakovanu dolazi Wi-Fi adapter sk-105. Ugradnja klime je sutra zelio sam da proverim ovo za adapter i bio je u fabricki zapakovanoj klimi uredno u kesi sa danjinskim.

 
Evo da potvrdim da uz model MOX230-12HFN8-QRD6GW/MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW u fabrickom pakovanu dolazi Wi-Fi adapter sk-105. Ugradnja klime je sutra zelio sam da proverim ovo za adapter i bio je u fabricki zapakovanoj klimi uredno u kesi sa danjinskim.

Hvala na potvrdi sa tačnim modelima unutrašnje i spoljašnje jedinice.


Da li spoljna jedinica ima grejač tacne I kompresora?
Da li dolazi sa setom za montažu (bakarne cevi)?
 
Sutra ujutru je ugradnja pa cu imati vise informacija u vezi grejaca i seta za montazu , po infu sa kutije ovo je spoljasnja od 26.5 kg .
 
Moze model spoljasnje?
 
Pitanje za članove koji su skorije postavljali klime: da li ste klimu kupili u prodavnici ili "od majstora"?

Na oglasima vidim pristojne cene za servise koji deluju legitimno, ali imaju nula ocena, i očigledno su pokrenuti (barem pod tim imenom) ove godine.

Da li ste dobili nekakvu garanciju (fiskalni račun, overen garantni list) sa kojom možete doći do uvoznika ukoliko majstor prestane da radi u međuvremenu?

Ako imate preporuke za montažu (Midea, MDV), molim na pm.
 
Zavrsena ugradnja , grejaca prema recima majstora nema (trazio sam da pregleda spoljnju jedinicu) , u pakovanju spoljnje jedinice nama seta za montazu tako da mora da se plati 3 metra cevi.
 
Bolje free wifi nego grejaci... kontam nece biti manje od -15C... proove me wrong! :censored:
 
Stigla i meni ova klima, lepo radi, samo što imam problem da jako teško aktiviram Breezeless mod. Nije do temperature, stavim je na pola stepena ispod sobne, ali neće da zatvori poklopac. Jednom od ko zna koliko puta uspem.
 
Stigla i meni ova klima, lepo radi, samo što imam problem da jako teško aktiviram Breezeless mod. Nije do temperature, stavim je na pola stepena ispod sobne, ali neće da zatvori poklopac. Jednom od ko zna koliko puta uspem.
I kod mene se dešava isto, čitajući uputstvo primjetio sam da u istom briziless ima 4 moda. 2 mod i 3 su indentični i vjerovatno zavisi dali se poklopac skroz zatvara u breezelese modu od vanjske temp. Ako je vanjska temp visoka vjerovatno ima neki safe mod koji čuva kompresor pa ne zatvara do kraja poklopac kako ne bi ledio isparivač unutrašnje jedinice a lakše postignuta željena temp. Sad to je više neko moje mišljenje pošto u uputstvu ne piše ništa detaljnije za navedene modove, u aplikaciji su dostupna samo tri moda.
 
Kupio sam i ja ovaj model klime,al još nije postavljena.Zanima me u suštini kako ste zadovoljni sa istom pogotovo za grejanje.Da li je dobra na minusu i je li veliki potrošač?
 
Bolje free wifi nego grejaci... kontam nece biti manje od -15C... proove me wrong! :censored:
Већ су најавили хладну зиму ,-))))))))

Шалу на страну ево ових дана мало нешто хладим клима се не чује, баш је доста гласнија кад греје него кад хлади(говорим о спољној јединици).
 
Kod mene klima na cool i dry, kao da zubori, bili majstori, kazu nije ok, ovlasceni kaze, to je OK ako je instalacija 10m...
Druga stvar, kada stavite na cool, i upalite breezeless, da li vam se skroz preklope krilca sa rupicama (kod mene se nista ne promeni u odnosu na breeze mild)?
Kao da krilca kod mene imaju 3 nivoa, a potrebno je 4.
  • obicno
  • breeze away
  • breeze milkd
  • breezless (ovo bi trebalo da se skroz preklope, ali kod mene se niste ne dogodi)
 
Kod mene klima na cool i dry, kao da zubori, bili majstori, kazu nije ok, ovlasceni kaze, to je OK ako je instalacija 10m...
Druga stvar, kada stavite na cool, i upalite breezeless, da li vam se skroz preklope krilca sa rupicama (kod mene se nista ne promeni u odnosu na breeze mild)?
Kao da krilca kod mene imaju 3 nivoa, a potrebno je 4.
  • obicno
  • breeze away
  • breeze milkd
  • breezless (ovo bi trebalo da se skroz preklope, ali kod mene se niste ne dogodi)
I kod mene u zadnje vrijeme neće da se u modu breezeless preklope skroz već ostanu kao u modu breeze mild. Ako neko zna zbog čega molio bi da podijeli sa nama iskustvo.
 
Nazad
Vrh Dno