Šta je novo?

Midea Breezeless

@all
ma kakav crni MS smart home, jeste videli ocenu na playstore...
Ja licno nisam ni pokusavao da migriram sa Midea Air na njega, jer je u temi ovde vec ponovljeno vise puta da je Midea Air bolji app...
Sto se kontrole potrosnje u Midea Air tice, postoje i bagovi (doduse mali, i lako prepoznatljivi) kod Breezelessa,
tj. postoje neuobicajeno veliki peakovi nekim danima, koji su nelogicni, pa samim tim i nemoguci... slika dovoljno govori (thumb u prilogu)

@bakara
Modeli koji podrzavaju SK-105 wifi modul:
MSMTAU-09CRFN8, MSMTAU-12CRFN8, MSMA-09CRDN1, MSMA-12CRDN1, MSMA-18CRDN1, MSMA-22CRDN1,
MSK4-09CRN1, MSK4-12CRN1, MSK4-18CRN1, MSK4-24CRN1, MSAFB-09CRN8-PC2, MSAFB-12CRN8-PC2,
MSAFB-18CRN8-PC2, MSAFB-24CRN8-PC2, MSAF-10CRDN8, MSAF-12CRDN8, MSAF-18CRDN8, MSAF-24CRDN8, MSFAAU-09CRFN8, MSFAAU-12CRFN8, MSXS-10CRDN8, MSXS-13CRDN8, MSXS-19CRDN8, MSXS-25CRDN8, MSAG-10CRN8, MSAG-13CRN8, MSAG-19CRN8, MSAG-25CRN8, MSXD-09CRN8, MSXD-12CRN8, MSXD-18CRN8, MSXD-24CRN8 i druge.
Boja: Bela
Ostalo: Plug & Play konekcija, WIFI kontrola, Smart Sleep, Samodijagnostika, Kontrolišite Vašu klimu bilo kad i bilo gde.

@Sync
verzija Midea Air kod mene je V5.3.0523
 

Prilozi

  • photo_2022-06-28_17-44-19.jpg
    photo_2022-06-28_17-44-19.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 65
Poslednja izmena:
Meni nije jasno kako sk105 ne može da se ugura na mesto predviđeno za sk102 i sk103, kad je po svim dimenzijama manji. Evo kako to može da se izvede, samo se onaj kabel izbaci napolje iz tog kućišta.


nije ni meni pa sam ga danas otvarao i vidim da to moze da se spakuje unutra jer kod mene nije kao kod ovog na snimku sve je na plocici.
A i on je imao prostora u toj supljoj kutijici sa leve strane ne znam sto ga je ostavio napolju.

Jel probao neko ovaj stik da ubode u komp?
Deluje kao da je midea zamenila pinove, tako da tu verovatno moze da se nadje neki kompatibilan obican wifi stick i pinovi da se izmenjaju na kablu.
 
da je obican wifi stick, ne bi ga Midea prodavala zasebno.. provalio bi neki kinez do sad.. just a tought...
(moguce da su izvrnuli pinove)
javi ako uspe! :)
 
Evo kako radi MSmartHome. Počelo od danas ovako da prijavljuje potrošnju 🤣

Screenshot_20220630_000517_com.midea.ai.overseas.jpg
 
Ubacio sam na kraju sk105 modul u moju midea mission, nije moralo mnogo da se budzi
moze da se ubaci tako sto se skine i otvori ona plastikica i malo na silu nategnu zabice i sve vrati na svoje mesto.

Znaci ne mora onaj kablic i ne mora nista da visi, jer sve stoji na fabrickom mestu a i ne mora da se kupi onaj talasasti dongle koji kosta 6000 dinara bas za ovaj model.

Cim sam instalirao midea air odmah je trazio migraciju na MS smart home i ne vidim nikakav nacin kako bi mogao da koristim midea air.

U cemu je u opste razlika izmedju te 2 aplikacije, zasto kazete da vam je bolja midea air?
 
Ubacio sam na kraju sk105 modul u moju midea mission, nije moralo mnogo da se budzi
moze da se ubaci tako sto se skine i otvori ona plastikica i malo na silu nategnu zabice i sve vrati na svoje mesto.

Znaci ne mora onaj kablic i ne mora nista da visi, jer sve stoji na fabrickom mestu a i ne mora da se kupi onaj talasasti dongle koji kosta 6000 dinara bas za ovaj model.

Cim sam instalirao midea air odmah je trazio migraciju na MS smart home i ne vidim nikakav nacin kako bi mogao da koristim midea air.

U cemu je u opste razlika izmedju te 2 aplikacije, zasto kazete da vam je bolja midea air?
Tražilo je migraciju ali nije neophodno.
Koliko se sećam aplikacija će raditi do kraja 2023.

Ja sam odmah bio migrirao po instalaciji ali je počela nešto da baguje, a iz nekog razloga kroz MSmartHome kada koristim kontrole pišti klima za svaku komandu.

Iz nekog razloga to se ne dešava sa Midea Air pa mi više odgovara. Registrovao sam se na drugi nalog, ubacio iznova klime, i ostao na Midea Air.
Kada se to uradi na Midea Air, na nalogu na MSmartHome će se izbaciti klime.

A iskreno ni sa jednom ni drugom aplikacijom se nisu baš proslavili..

Opet, ako nekog interesuje, Amazon/Google integracija bolje radi kroz MSmartHome nego kroz Midea Air (nisam uspeo Google da postavim, Alexu jesam).
 
OK, ali opcije su iste u obe aplikacije, bar sudeci po screen shotovima?

Nisam primetio da nesto ne radi, mada je sve to daleko iza tuya ili smart life aplikacije gde prakticno sve moze da se podesi.
 
Juče sam čitav dan proveravao u aplikaciji i sve je radilo kako treba, i uveče kada mi je zatrebalo da je uključim klima offline u aplikaciji, nema teorije da se uključi.

Dodjem u sobu ukljucim je na daljinski vidim nema wifi ikone na displeju i ako internet radi.

Posle pola sata se pojavila da je online u aplikaciji.

Koliko često ovo može ovako da zeza?Screenshot_2022-06-30-20-02-26-707_com.midea.ai.overseas.jpg
 
Ja koristim Midea Air, probao sam i MSmart ali mi se ne svidja, za sada nikakvih problema nemam. Klima je Extreme inverter wik12 i jedino što nema da prikazuje potrošnju, ali to je verovatno do modela klime a ne apk.
 
Juče sam čitav dan proveravao u aplikaciji i sve je radilo kako treba, i uveče kada mi je zatrebalo da je uključim klima offline u aplikaciji, nema teorije da se uključi.

Dodjem u sobu ukljucim je na daljinski vidim nema wifi ikone na displeju i ako internet radi.

Posle pola sata se pojavila da je online u aplikaciji.

Koliko često ovo može ovako da zeza?Pogledajte prilog 348616
Nekad wifi modul ne može da se poveže na ruter, meni se desilo 2 puta za mesec ipo dana od kad sam počeo da se hladim ovog leta. Reset rutera i poveže se.
 
Da raskacio se i kada sam upalio ručno nije bilo wifi ikonice na displeju, znači i nisam jedini kome se desilo
praticu kako će se ponašati
 
E da se i ja javim na ovoj temi.

Juce montirana Midea Breezeless, za ovo kratko vreme, malo sam je testirao, i zadovoljan sam za sada.

Gledam vase skrinsotove iz aplikacije i vidim da meri i vlagu, a to kod mene u aplikaciji nema, aplikacija je Midea Air.

Druga stvar, svako menjanje kroz aplikaciju nije pistala klima, dok nisam povezao google home, od kada sam povezao, svaka promena iz aplikacije klima pisne, iako sam deinstalirao google home, i dalje isto.

Da li mozda neko zna kako to iskljuciti?
 
Druga stvar, svako menjanje kroz aplikaciju nije pistala klima, dok nisam povezao google home, od kada sam povezao, svaka promena iz aplikacije klima pisne, iako sam deinstalirao google home, i dalje isto.

Da li mozda neko zna kako to iskljuciti?
A ja sam mislio da je to do Midea Air vs MSmartHome.

Ako si siguran da je do integracije sa Google home, a baš bi da to rešiš, probaj ovo:
  • Prebaci se na MSmartHome (ovo će obrisati šta god ima od podešavanja za Midea Air)
  • Obriši nalog kroz app
  • Napravi ga iznova na Midea Air, pa nemoj da dodaješ Google home.

Ako je do te integracije, prilično sam siguran da će uspeti ovako
 
Preko Midea Air svaka promena temp se cuje beep, ali ne smeta, jer to ne radi u sleeping rezimu kada menja temp kako sam podesio 00-08h.
Inace sam primetio da se LED dsiplej na klimi gasi sam po sebi kada padne mrak (sto je pohvalno).

@Iwanche
evo sta kaze user manual za sound off:

Screenshot 2022-07-03 at 14-57-27 Breezeless-Technical-Manual.pdf.png

EDIT:
kod mene recimo nema to dugme...
 
Poslednja izmena:
Ni kod mene nema to dugme.. :)

Nema veze, kada stignem kuci, probacu ovo sto je @ntkv napisao, i meni to deluje logicno.

Inace @srkiller na nekom od tvojih skrinsotova sam video da ti meri i vlagu, sto kod mene recimo nema. Kapiram da je to mozda ili do modela klime ili do verzije aplikacije.
Koja je verzija aplikacije kod tebe, da pokusam sa tim?
 
pa poslednja Midea Air app sa playstorea... firmware klime je 1.0.8
Jao lazem.... evo sada vidim ima update i instalirah upravo, i nema vlage vise!
Sredice valjda.. kako sad da uradim rollback na androidu, pojma nemam!
hebala me radoznalost, inace mi je ugasen autoupdate aplikacija, bas zbog ovkavih stvari! 😖

EDIT:
Sada vidim da su u Midea Air (ovu najnoviju verziju, bez vlage grrr) ubacili i GH i Alexu:
photo_2022-07-03_16-11-05.jpg
 
Poslednja izmena:
Umesto da poboljsaju aplikaciju, oni izbacuju neke bitne stvari..

Evo i ja sam sada skinuo prethodnu verziju i cita i vlagu.. :)
 
Pa uvek je tako.
Nova verzija aplikacije gotovo nikad nije bolja
 
Ja koristim aplikaciju već par godina i nije im ovo prvi put da naprave tu istu glupost, izbace očitavanje senzora za vlagu, pa onda nakon par verzija aplikacije opet vrate.
 
Da li neko zna kolika je garancija za Midea Breezless i kako se ostvaruje pravo na garanciju (pod uslovom da je više od 2 godine)? Da li mora da se negde registruje za dodatnu garanciju, da li moraju da se rade neki godišnji servisi u ovlašćenim servisima i slično?
 
Zanima me da li uz ovu klimu dođe lula za odvod kondezata iz vanjske jedinice? U mom pakovanju nije je bilo, a u prodavnici gdje sam kupio klimu kažu da ne dolazi a to je meni malo čudno?Pa me zanima(ko posjeduje ovu klimu) da li ste je vi dobili uz klima uređaj?
 
Zanima me da li uz ovu klimu dođe lula za odvod kondezata iz vanjske jedinice? U mom pakovanju nije je bilo, a u prodavnici gdje sam kupio klimu kažu da ne dolazi a to je meni malo čudno?Pa me zanima(ko posjeduje ovu klimu) da li ste je vi dobili uz klima uređaj?
Dve sam montirao, uz obe je došlo u paketu
 
Evo sada sam primetio sledece, kada ugasim klimu i upalim, na svaku sledecu promenu se cuje bip. :D
Mrzi me vise da brisem nalog i pravim ponovo i da se zezam sa aplikacijom, pa cu tako i ostaviti :D
 
Davnih dana na vikendici je nestajala struja svako malo, pa su UPSevi pistali i nocu..
Rastavim UPSeve, pronadjem piezo zvucnik i nalepim zvaku preko njega.. nije da preporucujem.. ali uvek postoji resenje ;-)
 
Hahahahha.. hvala na preporuci.. :D

Ipak pritiskom na LED dugme na daljinskom, problem resen..
Just like that :D
 
Zdravo svima, htedoh i ja da podelim iskustvo s ovim užasnim Midea aplikacijama.
Koristio Midea Air 3/4 godine i s vremena na vreme imao probleme - klima se diskonektuje baš kad je potrebno da je uključim pre nego što dođem kući.
Nakon migracije na MSmartHome, sve je radilo super par dana. Klima je otišla offline jedan dan i više uopšte ne mogu da je dodam. Probao sam bukvalno sveeee, nakon čega se javio Midea support-u, koji mi je rekao da odradim sve stvari koje već jesam: međutim, još uvek neće.
Umalo nisam odustao, ali sam naišao na aplikaciju NetHome Plus. Gotovo je identična Midea Air aplikaciji, sve radi super već par dana i nadam se da će tako ostati. 😊
 
Jel je koristio neko ovaj clean režim na breezeless modelu? Nisam uspeo da pronađem koliko često da treba aktivirati
 
Nabavio sam wifi modul za klimu Midea Breezless.Međutim ne mogu da nađem opciju za očitavanje potrošnje (energy monitor).Instalirao sam bio i MideAir i NetHome Plus aplikaciju a nema ni u jednoj ova opcija?
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-08-23-22-58-01-506.jpg
    Screenshot_2022-08-23-22-58-01-506.jpg
    51.9 KB · Pregleda: 32
Nazad
Vrh Dno