Šta je novo?

Midea Breezeless

Јас може да споделам искуство од мидеа бреезелесс само како грее,бидејќи ја имам само 1 месец.Грее дневен простор од 38метри квадратни и тоа екстра без проблем.За овој месец дена најладно беше -6,што не беше проблем за неа и се надевам дека ќе грее и на -25 бидејќи така ја продаваат со два грејача на надворешна единица со стик за интернет 105.Ја наместив на средина над гарнитурата.Не те дува кога седиш под нејзе и кога перката е најдоле кога седиш .Ја мерев потрошувачката со надворешен мерач не на апликацијата,кога надвор беше над 10 степени трошеше околу 3кв а кога надвор е од 3 до -5 троши измеѓу 6 и 7кв за 24 сати со температура на клима 23 а во просторот 25степени.Апликацијата не мери точно и после неколку дена ќе ги внесе и затоа има големи разлики.
Da li neko zna kolika je garancija za Midea Breezless i kako se ostvaruje pravo na garanciju (pod uslovom da je više od 2 godine)? Da li mora da se negde registruje za dodatnu garanciju, da li moraju da se rade neki godišnji servisi u ovlašćenim servisima i slično?
Кај нас во Македонија е 3 години а за 5 години да имаш после 3 викаш овластен сервис за контрола и ти продолжува на 4 па пак следната за 5години.
 

Prilozi

  • 16718764573614324337610346208181.jpg
    16718764573614324337610346208181.jpg
    141.6 KB · Pregleda: 204
Poslednja izmena:
@Ivicaice
Брате македонски скини налепницу, није 5 година гаранције златна медаља у спорту ,-)
Шалу на страну, стави каналице ако већ ниси, много лепше ће изгледати, а јефтине су.
 
Samo da se upišem u temu. Posle dobranog iščitavanja foruma odlučio sam se za ovu klimu. Uradio sam prednarudžbinu za Gree Pular koju sam otkazao nakon dosta negativnih komentara na forumu i naručio ovu Breezeless MSFAAU-12HRFN8. Treba mi za prostoriju dnevna soba + kuhinja, 30m2. Izolacija je samo na severnoj strani prostorije (kuće), stolarija je nova PVC. Imam parno grejanje na pelet koje uključujem od 15-23h, planiram da je koristim za dogrevanje i da se ne gasi zimi. Nadam se da je dobar izbor.
 
Aj sa srećom, mislim da će da bude bolja od Pulara, lepša je svakako 🙂
Javi kako funkcioniše.
Nađi joj samo dobro mesto za ugradnju, ako možeš u dnevnoj da ne bude baš u kuhinji na udaru od isparenja.
 
Ide na zid bukvalno na sredini prostorije. Između dnevne i kuhinje. Tačno iznad trpezarijskog stola. Idealno mesto s' obzirom na funkciju koju poseduje. Jedino što me malo brine je oko potrošnje struje, pogotovo za grejanje. Nisam nešto našao prave informacije ili poređenja sa ostalim uređajima sličnih cena i karakteristika. Mada kako god, to je što je.
 
Nećeš biti nezadovoljan potrošnjom, klime nisu mnogo veliki potrošači, ako možeš sredi izolaciju i biće još manja potrošnja. Klime su ti trenutno jedno od jeftinijih vrsta grejanja.
 
Čekamo da se javi neko ko je koristi da prenese lično iskustvo sad u ovom "zimskom" periodu kako se pokazala za grejanje (dogrevanje).
 
Čekamo da se javi neko ko je koristi da prenese lično iskustvo sad u ovom "zimskom" periodu kako se pokazala za grejanje (dogrevanje).
За греење грее топли и тоа без проблем,дневна 38 квадрати+кујна отварам врата 16 квадрати и температурата е 25 степени внатре.Ќе троши од 2.5кв до 6 кв за 24 сати.Мерена за трошење.Не ја гасам 24 сати уклучена.Кај мене е за греење само она.
 
Da se zvanično upišem u temu. Stigla Midea danas, deluje fino. Mada je napolju 12c nema smisla da uopšte pričam o utiscima sa grejanjem. Igram se popodne sa njom, otprilike sve je jasno. Videćemo kada i ako padne temperatura u ozbiljniji minus kako će da se ponaša. Mada pre svega će zimi da služi za dogrevanje noću pošto se centralno gasi oko 23h pa do jutra da održava temperaturu i da se ne pravi kondenz pošto je ta soba najtanja u kuci sa izolacijom.
Pitanje jedno samo u vezi setup-a za one koji je imaju. Na koliko otprilike se stavlja Fan Speed? Tipa namestim na klimi 23c, nije mi potrebno neko turbo zagrevanje, da ide na nekih 20-40% speed ili Auto?3E57DB7F-318A-4D3A-A771-C21DCE2285D8.jpeg5A1E6617-EF17-4FA4-B27F-E46DC324FD5C.jpeg26200F54-A370-422A-A2E5-4DA923600C3D.jpeg
 
Da se zvanično upišem u temu. Stigla Midea danas, deluje fino. Mada je napolju 12c nema smisla da uopšte pričam o utiscima sa grejanjem. Igram se popodne sa njom, otprilike sve je jasno. Videćemo kada i ako padne temperatura u ozbiljniji minus kako će da se ponaša. Mada pre svega će zimi da služi za dogrevanje noću pošto se centralno gasi oko 23h pa do jutra da održava temperaturu i da se ne pravi kondenz pošto je ta soba najtanja u kuci sa izolacijom.
Pitanje jedno samo u vezi setup-a za one koji je imaju. Na koliko otprilike se stavlja Fan Speed? Tipa namestim na klimi 23c, nije mi potrebno neko turbo zagrevanje, da ide na nekih 20-40%

Da se zvanično upišem u temu. Stigla Midea danas, deluje fino. Mada je napolju 12c nema smisla da uopšte pričam o utiscima sa grejanjem. Igram se popodne sa njom, otprilike sve je jasno. Videćemo kada i ako padne temperatura u ozbiljniji minus kako će da se ponaša. Mada pre svega će zimi da služi za dogrevanje noću pošto se centralno gasi oko 23h pa do jutra da održava temperaturu i da se ne pravi kondenz pošto je ta soba najtanja u kuci sa izolacijom.
Pitanje jedno samo u vezi setup-a za one koji je imaju. Na koliko otprilike se stavlja Fan Speed? Tipa namestim na klimi 23c, nije mi potrebno neko turbo zagrevanje, da ide na nekih 20-40% speed ili Auto?Pogledajte prilog 371861Pogledajte prilog 371862Pogledajte prilog 371863
Кажуваш дека ти треба после 23 сатот јас би ја ставил на ауто и внатрешната перка би ја уклучил да врти лево десно а предната најдоле.Кога ќе ја има топлината она ќе работи со многу малку или ќе исклучи.По сликите што може да се види просторијата.Ако седи некој мислам дека внатрешната перка треба да ти биде право инаку ќе дува во ѕие што седат на трпезарија или на гарнитурата.А кога работи со внатрешна перка уклучена цел простор е ист.
Пробај ќе видиш и осетиш.
Ме интересира дали при монтажата и направија девакум на исталацијата.
Поздрав
 
Da se zvanično upišem u temu. Stigla Midea danas, deluje fino. Mada je napolju 12c nema smisla da uopšte pričam o utiscima sa grejanjem. Igram se popodne sa njom, otprilike sve je jasno. Videćemo kada i ako padne temperatura u ozbiljniji minus kako će da se ponaša. Mada pre svega će zimi da služi za dogrevanje noću pošto se centralno gasi oko 23h pa do jutra da održava temperaturu i da se ne pravi kondenz pošto je ta soba najtanja u kuci sa izolacijom.
Pitanje jedno samo u vezi setup-a za one koji je imaju. Na koliko otprilike se stavlja Fan Speed? Tipa namestim na klimi 23c, nije mi potrebno neko turbo zagrevanje, da ide na nekih 20-40% speed ili Auto?Pogledajte prilog 371861Pogledajte prilog 371862Pogledajte prilog 371863
Kakvi su utisci posle par dana, jest da su i dalje temperature u plusu, ima li poboljšanja što se tiče vlage i da li održava temperaturu ok noću?
 
evo i senzora, samo kod lakija moram da izmestim isti jer mu stoji blizu izduva kompa...
Inace gornji chart je za ~60m2... juzna strana (4. sprat), greju komsije od gore i dole, sa strana ne...


Screenshot 2023-01-28 at 18-39-41 Telldus Live!.png
 
Da li neko zna šta može biti problem.Midea Breezeless klima je u pitanju, ima ugrađen wifi modul.Večeras sam otvorio poklopac unutrašnje jedinice dok je klima bila uključena da vidim da li su filteri zaprljani ,pogledao i ponovo zatvorio.Nakon toga displej unutrašnje jedinice se sam od sebe resetuje. Pokaže zadatu temperaturu pa nakon par minuta se resetuje,uključe se sve ikonice na displeju i sve tako ponovo.Da napomenem da klima radi bez problema.Provjerom ispravnosti parametara na aplikaciji na mobilnom telefonu pokazuje da su sve funkcije (njih 113) u redu.Čak sam pokušao da isključim klimu iz struje par minuta ali nakon ponovnog uključenja dešava se ista stvar.
 
Da li neko zna šta može biti problem.Midea Breezeless klima je u pitanju, ima ugrađen wifi modul.Večeras sam otvorio poklopac unutrašnje jedinice dok je klima bila uključena da vidim da li su filteri zaprljani ,pogledao i ponovo zatvorio.Nakon toga displej unutrašnje jedinice se sam od sebe resetuje. Pokaže zadatu temperaturu pa nakon par minuta se resetuje,uključe se sve ikonice na displeju i sve tako ponovo.Da napomenem da klima radi bez problema.Provjerom ispravnosti parametara na aplikaciji na mobilnom telefonu pokazuje da su sve funkcije (njih 113) u redu.Čak sam pokušao da isključim klimu iz struje par minuta ali nakon ponovnog uključenja dešava se ista stvar.
Jesi li proverio kablić od lcd displeja na poklopcu do ploče da se nije otkačio t.j. pomerio malo pa nema dobar kontakt ?
 
Nisam ništa dirao,al sad nema problema.Displej radi normalno.Moguće da je bilo do kablića, ali se ustabilio kako je klima radila.
 
Kakva je ova klima u poređenju sa 12 btu extreme modelom. Sem spoljašnjeg izgleda koji izgleda lepše nego extreme i ove funkcije duvanja kroz rupice, da li ima nekih bitnih razlika u jačini? Ovako gledajući opšte specifikacije deluju mi kao slične klime.
 
Kakva je ova klima u poređenju sa 12 btu extreme modelom. Sem spoljašnjeg izgleda koji izgleda lepše nego extreme i ove funkcije duvanja kroz rupice, da li ima nekih bitnih razlika u jačini? Ovako gledajući opšte specifikacije deluju mi kao slične klime.
Extreme save ag nordic имаат исти компресор надворешна единица.Внатрешната единица на breezeless e многу поголема и поголем капацитет како 18бту е големината на breezeless внатрешната единица.Пријателот што ме советуваше што работи тоа ми кажа има и др работи ако не ти е проблем малку поскапа е ама е класа погоре.Таа е во премиум а екстримот е подоле.Јас ако земам ќе земaм breezeless.Јас го послушав и земав Breezeless.Но во станот имаме екстрим 5.5 исто топ греее за ладење не е проблем.Така што и да земеш нема да згрешиш.Само форест ти е класа подоле од екстрим сев АГ нордиг.Ми кажа ако земаш екстрим да имаш аг,фореат имаат други компресори послаби се и нема да те згрејат.
Поздрав
 
Pogledajte prilog 373520

Nocu namesteno 21c, danju 23.5C
Samo da proverim da li sam dobro razumeo. Ti greješ 60m2 sa breezeless modelom i ovom potrosnjom za Januar mesec?
Da li je midea breezeless jedini izvor grejanja, ili mozda imaš centralno grejanje a sa njom samo dogrevaš?
Znam da si naveo da dobijaš malo toplote od komšije ispod i iznad tvog stana.

Jako me zanima kakvi su utisci na grejanju sa Midea breezeless i eventualno Midea extreme 12 btu modelima, pa ako ima voljnih korisnika da to podele sa nama.
Konkretno, kvadratura koja se greje, mesečna potrošnja i da li klima uspeva da zagreje željeni prostor ili možda pregrejava mnogo više od zadate temperature.
Hvala unapred...
 
Koji wi fi modul ide za midea breezeless?
 
Samo da proverim da li sam dobro razumeo. Ti greješ 60m2 sa breezeless modelom i ovom potrosnjom za Januar mesec?
Da li je midea breezeless jedini izvor grejanja, ili mozda imaš centralno grejanje a sa njom samo dogrevaš?
Znam da si naveo da dobijaš malo toplote od komšije ispod i iznad tvog stana.

Jako me zanima kakvi su utisci na grejanju sa Midea breezeless i eventualno Midea extreme 12 btu modelima, pa ako ima voljnih korisnika da to podele sa nama.
Konkretno, kvadratura koja se greje, mesečna potrošnja i da li klima uspeva da zagreje željeni prostor ili možda pregrejava mnogo više od zadate temperature.
Hvala unapred.

Samo da proverim da li sam dobro razumeo. Ti greješ 60m2 sa breezeless modelom i ovom potrosnjom za Januar mesec?
Da li je midea breezeless jedini izvor grejanja, ili mozda imaš centralno grejanje a sa njom samo dogrevaš?
Znam da si naveo da dobijaš malo toplote od komšije ispod i iznad tvog stana.

Jako me zanima kakvi su utisci na grejanju sa Midea breezeless i eventualno Midea extreme 12 btu modelima, pa ako ima voljnih korisnika da to podele sa nama.
Konkretno, kvadratura koja se greje, mesečna potrošnja i da li klima uspeva da zagreje željeni prostor ili možda pregrejava mnogo više od zadate temperature.
Hvala unapred...
Јас грејам 38 квадрати дневна + кујна 16 квадрати отвараме врата ги грее без проблем и сега јануари беше -12степени.Температурата ако ја користиш функцијата фиил со далечинското тогаш работи точно.Јас дали е таков просторот не ја користам таа функција мери она разликата е 2 степени 23 а во просторијата 25 и тоа костатно така.Поѕрошувачката јануари беше 190киловати.
Поздрав
 
Pozdrav svima, sveo sam izbor na ova tri modela Midea Breezeless(70K rsd), Hisense Energy Pro QG35XVOEG(66k) i Fujitsu KMTA12(73k) ? Klima bi se koristila za grejanje i hladjenje (vise ovo prvo) kancelarije od 20ak kvadrata u novijoj zgradi, ususkana sa svih strana. Najblize sam Midei za sada ali ako imate neki savet dobrodosao je.
 
Kupio u novembru Mideu Breezeless. Ok se pokazala za grejanje, nekih 25m2 je grejala, dnevnu sobu i hodnik, noću i spavaću. Stan je u pitanju. Nisam je gasio, noću na 21c preko dana 24c. Trošila je malo više kad su bili minusi u februaru. Inače su računi za struju bili manji nego prošle godine kad sam samo dnevnu grejao na TA peć.
 
Pozdrav svima, sveo sam izbor na ova tri modela Midea Breezeless(70K rsd), Hisense Energy Pro QG35XVOEG(66k) i Fujitsu KMTA12(73k) ? Klima bi se koristila za grejanje i hladjenje (vise ovo prvo) kancelarije od 20ak kvadrata u novijoj zgradi, ususkana sa svih strana. Najblize sam Midei za sada ali ako imate neki savet dobrodosao je.
Ja sam prezadovoljan sa tom Hisense.Samo se stavlja 2 stepena manja temparatura u odnosu na onu koju zelis na grejanju.
 
Zbog pozicije klime nameravam da uzmem Midea breezeless za dnevnu sobu.

Sve preporuke, i lična iskustva o tome i koga zvati za montazu (jos bolje ako je u paketu) su dobrodosle.
 
Nazad
Vrh Dno