Šta je novo?

Midea Breezeless

Pozdrav svima,

Da li je neko mozda imao situaciju da klima proizvodi neki zvuk nalik šuštanju prilikom ulaska u Breezeless mod.
Kao da duva u nešto što joj sprečava rad.
Zvuk je isti i prilikom automatskog moda ventilatora, čak i kada smanjim brzinu ventilatora zvuk se ne gubi. Ovog zvuka nema kod Breeze Mild i Breeze Away moda, kao ni prilikom normalnog rada.

Kapiram da klima mora da duva kroz rupice u Breezeless režimu rada, ali neka moja očekivanja su bila da se neće čuti, ovako nije baš tiho.
Iskreno više se čuje ovako, nego kada je uključim na normalan rad sa 100% ventilatora.
 
Stanje filtera?
 
Ja se ne sećam da se moja klima glasno čuje u Breezeless modu. Uopšte je unutrašnja jedinica jako tiha kad hladi. Spoljna se čuje kad baš upeče leti, jer je stan na sunčanoj strani zgrade, pa kompresor povremeno mora da radi punom snagom..
 
Screenshot_20230609_173745_Sound Meter.jpg
Oko 40db
Dry mode na 25c
Telefon na 5cm od natpisa Brizzeless

Pikova su lavež, moje pomeranje..

Bas tiho radi u Dry
 
Ne meri se buka na 5cm od klime, nego na 2m od iste i van putanje vazduha.
Ovo sto se cuje kao da nesto nije ok.
 
Da nije ostao neki najlon zaštita sa unutrašnje strane panela sa rupicama.
Nažalost nije, sad sam proverio i sa unutrašnje i spoljnje strane. Skidao filtere, vraćao, nije do njih.

Čak i sa skinutim filterima daje isti zvuk, najsličnije kao da duva vazduh kroz neki najlon.
A isto se čuje i uz klimu a i kad se normalno sedi u sobi 2m od klime.
 
Pitao sam i na drugoj temi, ali ovo je verovatno bolje mesto.

Da li imate iskustva sa Midea Breezeless 12000BTU klimama za malu prostoriju (10m2 ili 15m2).

Grejanje me ne zanima, a prioritet mi je hlađenje sa Breezeless efektom, dakle bez vetra. Da li su prostorije ove veličine ipak premale i da će se i na najslabijem podešavanju ipak osetiti duvanje?
Pošto znam da 12000BTU obično ide na 40 m2 i više.
 
Meni su danas stavili klimu. I niti jednom kombinacijom aplikacije niti daljinskog u modu hlađenja ne mogu da dobijem da je onaj vanjski poklopac skroz zatvoren. U čemu je kvaka? Inače klima je dizajnom bomba
 
Pa verovatno da moraju da se ispune uslovi da klima u breezeless modu može da održava zadatu temperaturu.
 
Pa verovatno da moraju da se ispune uslovi da klima u breezeless modu može da održava zadatu temperaturu.
Hvala na odgovoru, upute su im za k. po tom pitanju.

Makar je to malo čudno. U kući je 25 a ako je namešteno na 26-27 ili bilo koliko više od 25 i dalje je otvoreno pod 45.

A druga čudna stvar je vlaga - piše 72%. Unutra sigurno nije toliko - a bome ni napolju. Daikin dizalica kaže napolju 42%, a unutarnji higrometar 61%.
 
Higrometar unutar unutrašnje jedinice nije baš najbolji način da se meri nivo vlage.
 
Meni su danas stavili klimu. I niti jednom kombinacijom aplikacije niti daljinskog u modu hlađenja ne mogu da dobijem da je onaj vanjski poklopac skroz zatvoren. U čemu je kvaka? Inače klima je dizajnom bomba

Prvo se aktivira Follow me

Follow me - kliknes SET pa se izabere čikica pa OK
Zatim se na Brizzeless dugme izaberu 3 jednake krivudave linije.

Ostavis da radi ceo dan.
Brizzeless moze samo da održava temp.
Ja sam je držao na 25c vec dva dana u Brizzeless modu.
 
Merio sam buku, i kod mene je oko 40 db.
Ne cuje se rad unutrasnje jedinice, koliko to sustanje vazduha u Breezeless modu.

Evo kratkog snimka kako to izgleda.
Pogledajte prilog 392593

Ovako je meni poocelo da se cuje u normalnom radu (znaci nisam koristio breezeles mode uopste), i to tacno nakon godinu dana.
Manifestuje se tako da unutrasnji fan gubi "gas" svakih par sekundi, kao da se gusi i neujednaceno duva.
I prijavljivalo je neku gresku u dijagnostici... nesto u vezi evaporatora.
Ugasio klimu, rukama spustio donje krilo, upalio lampu i imao sta da vidim... ventiralotor sav zapusen od brda prasine. A filteri cisti kao suza, i usisavanje stana inace OCDovski :)
Klima u to vreme nije radila kako treba, tj vukla je oko 500w, a sada gura i do 999W ako je spustim na 16C + boost.

Elem, Cetkicom detaljno ocistio ventilator, ispalo brdo crnih kuglica prasina, ali evo je sada radi kao nova.
Greska je odmah nestala po ponovnom paljenju klime.
Kuriozitet je da se to sve desava svega nakon 1 godine od ugradnje!

Inace sam zvao i majstora, rece bolje tako sto si uradio jer kod breezelessa kada se pere ventilator mora bukvalno da se rastavi cela unutrasnja na delove!

Probaj da uradis isto, ugasi klimu, spusti rukama donje krilo i uslikaj sa blicem ventilator, pa okaci.
Bez obzira sto je stara samo nedelju dana!
 
Poslednja izmena:
Trenutno je napolju 35c, klima je nameštena na Eco, srednji BS mod, 25.5c zadata temperatura da radi 24h

165w troši na održavanje koliko vidim. Merenje na utičnici.
 
Ja inace drzim na 24c, jer upekne ceo stan danju posto gleda ka jugu preko dana, ka zapadu predvece, polupotkrovlje.
najgore bude zapravo od 21-24h, posto je klima u primacoj, a hladi jos 2 sobe, aonaj beton sa ulice, one cigle na fasadi krecu da otpustaju toplotu, kao TA pec.
 
20230712_141349.jpg20230713_140856.jpg

Slikano juče i danas
Za cost sam stavio 2 tarife
Jeftina od 00 do 08
Skupa od 08 do 00

Cenu sam stavio plavu tarifu jefinu i skupu kao prosek.

Supruga je ugasila klimu oko 4 ujutru jer je bilo hladno na 25.5 😆

Ponovo smo upalili oko 9.

Potrošeno 36.2 din ako ovaj prosto ok računa.

Temp 25.5, Eco mod, follow me ON, BS uključen na srednji
 
Ovako je meni poocelo da se cuje u normalnom radu (znaci nisam koristio breezeles mode uopste), i to tacno nakon godinu dana.
Manifestuje se tako da unutrasnji fan gubi "gas" svakih par sekundi, kao da se gusi i neujednaceno duva.
I prijavljivalo je neku gresku u dijagnostici... nesto u vezi evaporatora.
Ugasio klimu, rukama spustio donje krilo, upalio lampu i imao sta da vidim... ventiralotor sav zapusen od brda prasine. A filteri cisti kao suza, i usisavanje stana inace OCDovski :)
Klima u to vreme nije radila kako treba, tj vukla je oko 500w, a sada gura i do 999W ako je spustim na 16C + boost.

Elem, Cetkicom detaljno ocistio ventilator, ispalo brdo crnih kuglica prasina, ali evo je sada radi kao nova.
Greska je odmah nestala po ponovnom paljenju klime.
Kuriozitet je da se to sve desava svega nakon 1 godine od ugradnje!

Inace sam zvao i majstora, rece bolje tako sto si uradio jer kod breezelessa kada se pere ventilator mora bukvalno da se rastavi cela unutrasnja na delove!

Probaj da uradis isto, ugasi klimu, spusti rukama donje krilo i uslikaj sa blicem ventilator, pa okaci.
Bez obzira sto je stara samo nedelju dana!
Cao,

Odradio sam sve kao sto si rekao, ali mi se cini da ventilator nije prljav, tj. nista ne izlazi iz njega dok ga cistim, nema prasine.
Inace, pocela je ovako da se cuje cak i u normalnom radu, kao da se gusi ili da nema gasa, a danas je prijavila i gresku u dijagnostici.

Razmisljam da ponovo kontaktiram majstora koji je ugradio, cini mi se da ovde ima neki problem, da ne bi trebala ovako da se cuje i da susti.
Sto se hladjenja radi odlicno.
 

Prilozi

  • IMG_20230712_183909.jpg
    IMG_20230712_183909.jpg
    51.6 KB · Pregleda: 42
  • IMG_20230712_183901.jpg
    IMG_20230712_183901.jpg
    57.4 KB · Pregleda: 47
  • IMG_20230712_183859.jpg
    IMG_20230712_183859.jpg
    57.9 KB · Pregleda: 50
  • IMG_20230712_183856.jpg
    IMG_20230712_183856.jpg
    53.5 KB · Pregleda: 46
  • IMG_20230712_183815.jpg
    IMG_20230712_183815.jpg
    97.4 KB · Pregleda: 44
  • IMG_20230712_183810.jpg
    IMG_20230712_183810.jpg
    92.1 KB · Pregleda: 44
  • IMG_20230712_183904.jpg
    IMG_20230712_183904.jpg
    47.8 KB · Pregleda: 52
  • Screenshot_20230716_151245_com.midea.aircondition.obm.jpg
    Screenshot_20230716_151245_com.midea.aircondition.obm.jpg
    53.1 KB · Pregleda: 52
Ne igleda prljavo na slikama.
Zovi majstora, javi ovde sta je rekao..

Ima tu jos jedna stvar!
Lagani filc na spoljnoj... jel poceo da se dezitengrise?
Na breezeless postoji taj kao neki filter napravljen od, ufff zenskih carapa ili cega vec, koji pocinje da se raspada jako brzo i gusi spo;ljnu jedinicu.
Kao od hulahopki, lagani layer prasine koji je nalepljen za rebarca...
.. i on je to skidao rukama i , skidao... i rece mi da to gusi spoljnu.. ja mu rekoh "da, pije mi vodu prica", ali "nisam ja tu to stavio, doslo je sa klimom".
Ako imas pristup spoljnoj (kako su ga zasrali) skini tu paucinu, klima ce da prodise!

Da nisam u zgradi, ja bih to kompresorom sa vodom izbio!
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima iskustva sa novim modelom breezeless E klime?
Vidim da je jeftinija nekih 110e u nabavci i ima ugradjen wifi. Po specifikaciji mi deluje malo slabija?
Da li se isplati za tu razliku uzimati breezeless E?
 
Očigledno nema niko. Ali, dragi kolega, delujete kao odličan kandidat da nam prenesete iskustva upotrebe iste.
 
Moze, ja kao laik, pratim glavnu temu, i ova bar na papiru deluje kao dobra kupovina. :) Kolege saljite sve sto imate i znate. :D
 
Nazad
Vrh Dno