Šta je novo?

Midea Breezeless

Da li moze neko da objasni zasto u MSmartHome nema opcije energy monitor? Mislim da je receno ovde u ovoj temi da NetHome Plus ima tu opciju.

Juce sam instalirao NetHome Plus i isto nemam opciju za potrosnju elektricne energije.

Imam dve Midea AG-18NXD0.WIK, jedna je kupljena 2022, a drugu sam uzeo pre 10dana. Da li je to problem do SW ili ima neke veze sto je ovo Extreme vezija, posto vidim da kolega koji ima veziju Breezeless ima energy monitor.
 
Zavisi od hardvera klime, nemaju svi modeli iste opcije.
 
Moze, ja kao laik, pratim glavnu temu, i ova bar na papiru deluje kao dobra kupovina. :) Kolege saljite sve sto imate i znate. :D
Muči me to sto nema po forumima nekog iskustva sa njom. Novi model izgleda. A sa druge strane uvek je bolje kupiti neki provereni proizvod koji se dokazao. Za malu razliku u ceni, ne treba oklevati.
I drugi problem mi je lokacija, ili na tom zidu nema struje ili ce da duva negde i da smeta 😀
 
Taj Breezeless E deluje kao model ispod standardnog, manja je unutrasnja, manje mi deluje taj flop i nema izduv za vazduh sa strane klime.
 
Aplikacija je ista za sve midee a to što nema opcije znači da nema podršku za to
Ocigledno da MIDEA Extreme nema opciju pracenja potsonje struje preko MSmartHome/NetHome Plus itd. Ako neko ima isto Extreme model, molim samo da pogleda na aplikaciji da li ima ovu navedenu opciju, koju na zalost nemam :(
 
Druga opcija je obican merac potrosnje.
Treca opcija je neki pametni merac, pracenje iz aplikacije.
 
Poslednja izmena:
Stoji mi u kutiji par meseci, kupio ga za kontrolu grejalice i na kraju nisam ni probao...
 
Imam 4kom. Woox smart merača potrošnje, rade odlično preko WiFi, uvek znate trenutnu potrošnju ma gde da se nalazite.
Mide Extreme nema mogućnost praćenja potrošnje iz njene aplikacije.
 
Da li moze Midea Breezeless da se montira u ugao prostorije, gde bi na 10cm, 15cm od zida bi bio bocni izduv? Da li to sto bi jednim delom duvala u zid koji je blizu ima nekog uticaja?
 
Ima li nekog da je probao novi breezeless E? 😀
 
31c napolju
26.5c u kući
Eko
Mild bs
115-125w održava temperaturu.
Merenje na utičnici.

Kuća
Stiropor 8ica
Ogledalo folije na staklima (mislim da je ovi presudno za hladjenje jer odbija uv ic zrake)
Dnevni boravak 30m2
 
Sto se tice novog modela, posto imam ovaj skuplji model, gledao sam sada posto cale hoce da uzme, ima neke razlike u SEER i SCOP koeficijentu i ujedno u energetskoj klasi, takodje u protoku vazduha indor/outdor, dimenziji unutrasnje i spoljasnje jedinice...

U principu deluje mi kao da je neka lite verzija ovog skupljeg modela, stim sto ova nova nema bocno hladjenje, ali mislim da su oba modela dobra. Bocno hladjenje nije nesto bez cega se ne moze, ali ove rupice i brezzless mod je nesto sto je meni fenomenalno, pogotovo posto imam klinca i klima radi non stop, hladi i ne duva nikome u stanu dirketno u glavu :)

Sto se tice ovog skupljeg modela, moja iskustva su fenomenalna i sto se tice grajanja i hladjenje, prvo ne cujes se spolja jedinica, nema onog brujanja i zvrndanja, grejemo i hladimo stan od 60 kvadrata, full izolacija 15cm i pvc prozori, ako oduzmemo terasu nekih 57 da kazemo. Posto imam el kotao od 9 kw, a to ume da pojede struju, resio sam da stavim ovaj inverter, kako su zime bile blage, racuni su bili od 500 do 1000 dinara veci tokom grejne sezone na klimu, stim da se klima nije gasila, postavi se temperatura i to je to, bar je mi nismo gasili. :)
Procitao sam da su se ljudi nekad zalili na cesti defrost ovog modela, ja nemam ta iskustva, mozda dva tri puta dnevno, primetio sam da ume ponekad da bude i vise puta kada je vlaznost napolju velika...

Racuni grejanje (nasa potrosnja sa grejanjem i hladjenjem sa breezless klimom)

Grejanje:
Novembar - 5100
Decembar - 5300
Januar - 4500 - ovo je najmanji racun bio posto su bili praznici i odmori pa nismo bili tu
Februar - 5500
Mart - 4800

Hladjenje:
Jun: 4000
Jul: 4300
Avgust: do danasnjeg dana je potroseno nekih 50kw na hladjnje (ovo ocitavam sa aplikacije)

Tako da ako ovo nekome znaci moja topla preporuka je skuplji model. Ukoliko cale uzme ovaj jeftiniji napisacu i njegovo iskustvo... :) :) :)
 
Samo neka ćale uzme sto pre da dobijemo neku informaciju. 😀
Nikako da prelomim, a nesto mi se ne zuri sa kupovinom.
 
Pozdrav ljudi, Breezeless klima ugradjena pre par dana, imam jedno pitanje za vlasnike iste.
Kod mene kondenzat iz creva ne kaplje konstantno, kao sto sam navikao sa starom on/off klimom, vec nema bukvalno ni kapi recimo do 2 minuta i onda iscuri prilicno velika kolicina u nekih 20-tak sekundi i tako u krug. Klima inace hladi odlicno, ne znam da li je neka specificnost ovog modela, invertera generalno ili fail u instalaciji.
Crevo van stana ima uglavnom prirodan pad osim malog dela pri samom kraju gde je horizontalno. Znaci problem bi jedino mogao biti u delu gde izlazi kroz zid ali pretpostavljam da bi kontrapad tu rezultovao vracanjem vode u unutrasnju jedinicu i curenje iz nje, sto se ne dogadja. Kako je kod vas? Please help, nemam mira 😓
 
31c napolju
26.5c u kući
Eko
Mild bs
115-125w održava temperaturu.
Merenje na utičnici.

Kuća
Stiropor 8ica
Ogledalo folije na staklima (mislim da je ovi presudno za hladjenje jer odbija uv ic zrake)
Dnevni boravak 30m2
Danas isto 115-130w
33c napolju
Sve ostalo kao u postu iznad 👆

Klima sklonjena od sunca , vidi sunce tek posle 5pm
 
Moja trosi oko 150w u eko modu. Danas je 36c napolju,unutrasnja 26.5c.
Kuca,klima je u prostoriji od oko 32 kvadrata ali su vrata otvorena u celom prizemlju. Suncana strana,roletne spustene 2/3,jedan prozor otvoren na kip
 
Posle neko dodje i kaže "kako ista klima a moja vise / manje trosi" a totalno drugi uslovi 😅
 
Imam Midea inerter 18, ugradjena pre 6 godina.Ne znam tacno koja je oznaka modela,znam da je za nju predvidjen wifi adapter sk102. Da li se umesto njega moze staviti sk105 posto je jeftiniji za nabaviti? Da li je neko stavljao ovaj noviji adapter u stariji model?
 
Da li Midea Breezeless,postoji i u multi split varijanti?

Gledam da zamenim on-off klimu,treba mi nešto što neće da bije u glavu, kod hlađenja prevashodno,nekih 30 kvm.Želim da mi održava zadutu temperaturu,u nekom prijatnom režimu hlađenja,za razliku od on-off,koja se pali i gasi non stop,kod održavanja temperature.Kako je kod nje rešena filtracija vazduha,filteri se kupuji,ili se sami regenerišu?Vidim da je neko napisao da je komplikovano čišćenje ventilatora.
 
Ja perem samo onu mrezicu obicnim mlazom vode. Taj neki katalicki filter ne znam ni gde se nalazi ni kako se i da li skida :oops:
 
Baš me taj kataklizmični filter zanima,verovatno je to neka auto clean funkcija.

Vidim da je neko pisao,da postoji i verzija sa grejanjem spoljne jedinice, i da onda nema merač potrošnje u aplikaciji,a ako nema tog grejača,onda app meri potrošnju struje,da li je to tako?

Koliko ste platili ugradnju,vidim da je prodaju sa besplatnom ugradnjom,pa da vidim koliko zapravo to besplatno košta :D
 
Nazad
Vrh Dno