Šta je novo?

Midea Breezeless

Ova nedelja je bila bas topla preko dana i trebalo je koristiti klimu max umesto peleta, ALI uvek ima neka primedba na temperaturu u kuci tako da sam ipak koristio sve na pelet. Moglo se ustedeti bunker peleta 150-200kg. Sta da se radi...
 
Ja mogu da ti kažem da nisam imao nikada bolju klimu :D Što opet, nije neki reper, ovo mi je prva klima u životu :D
Šta hoću da kažem - u odnosu na neke klime koje smo imali do sada po stanovima gde smo bili podstanari ili dok sam živeo sa svojima, neuporedivo je bolje. Iskreno, mislim da je to jer je inverter (potvrdiće neko već), jer ona ne prestaje da hladi, već podešava sama jačinu hlađenja.

Ono što je mene potpuno oduševilo jeste što skoro da nema buke uopšte na spoljnoj jedinici - neke klime koje smo "imali" su non stop imale ono škljocanje kako se pali i gasi, vrlo je recimo neprijatno kada noću to slušaš, a spavao bi. Navikne se čovek, da, ali smara.

Što se tiče potrošnje, nisam siguran - recimo u mesecima kada je radila bukvalno 24/7 u breezeless modu (samo ovo je najbolja stvar na svetu), recimo da je račun bio za 1.5/2k veći nego inače.

E, a taj breezeless... Vredi svaku paru. Pogotovo što je odmah iznad trpezarijskog stola i generalno bije ka garnituri, ovo je dušu dalo za takve rasporede. Jednostavno, osećaš da te hladi, ali ništa ti ne bije u glavu, plus ne moraš da se nameštaš tako da nisi na klimi itd., sjajno je.
Pozdrav druze, zapala mi je za oko ova klima, pa me interesuje potrosnja na grejanju? 😃
 
Uh, ne grejem se ja - imamo centralno po utrošku, plus nenormalno dobru izolaciju i onda nema potrebe.
 
Naravno da ti je vruce na 25-26 stepeni, toliko imas leti u stanu kad je vruc dan.

Umesto otvaranja prozora bolje da si drzao nizu temperaturu na klimi, posto je verovatno u pitanju mala prostorija.

Nije lose ponoviti, Inverter klime se ne gase, one smanjuju grejanje.

Koji je u opste kriterijum da se stavi temperatura od 25 stepeni za grejenje na daljinskom?
Racunas da to nije nesto vruce, ili racunas da klima ne moze da zagreje na 25-26...?


Postoje nizi brojevi 21,22,23...probaj sa njima
25,26 vredi staviti jedino ako ti prostor brzo gubi toplotu, onda klima greje vecim intenzitetom.
Zdravo.. ovde je bilo reci da software ne radi kako treba tj senzori.
Novogradnja, useljen pre 2 godine, 12 cm stiropor izolacija, pvc prozori. Prostororija je dnevna soba 26 m2 a klima je 12-ica.
Definitivno mora po osecaju da se steluje.
Meni na daljinac 24 C, stavim termometar i stvarno izmeri 24. Kada je 25 C na daljinac opet izmeri i stvarno toliko.
Danas bas bilo 24, smanjim na 23 C i dalje greje non stop. Ja onda prebacim na 21 C kako bi stala sa radom. To je upravo problem jer je bitan senzor i balans.

U svakom slucaju moguce da je 2 C razlika koju treba da pratim jer sve sto zelim je da se sama otpimalno ukljucuje i gasi i da odrzava temp sobe prijatnom. Npr imam norveske radijatore cilj je da radi 1/4 ili 1/3 najvise pola da radi a pola da se ikkljuci.. isto tako i klima. Ne treba ja nju da ukljucujem i iskljucujem (na menju temperaturu) rucno. Treba da podesim recimo na 23 C, i da ona radi 5 min recimo a 15 min da ne radi i da odrzava tempearaturu.
Ja se grejem ovako: trenutno stavim na 24 C ona greje i ode temp na vise ja kada vidim da je i toplije onda ugasim (smanjim na 21 C) pa kada ohladi opet rucno pustam da greje stavljam na 24 C
 
Probaj sa ukjucenim ifeel, mozda bude bokje
 
@spezia
Inverter klime funkcionišu drugačije nego obične on off klime. One prilagođavaju potrošnju uslovima u kojima greju i ne rade uvek na maksimalnom kapacitetu i zato inverteri koji mogu nisko da spuste potrošnju (modulaciju), mogu da rade danima a da se ne gase (sami) i održavaju temperaturu tačno.
Ali postoje slučajevi (najčešće kod jeftinijih klima) da one nemaju toliki raspon u modulaciji i da ne mogu da spuste nisko potrošnju pa su takve klime obično podešene (fabrički) da se gase kad prebace 2 stepena od podešene temperature i da se pale kada temperatura padne stepen ispod podešene temperature.
 
Zdravo.. ovde je bilo reci da software ne radi kako treba tj senzori.
Novogradnja, useljen pre 2 godine, 12 cm stiropor izolacija, pvc prozori. Prostororija je dnevna soba 26 m2 a klima je 12-ica.
Definitivno mora po osecaju da se steluje.
Meni na daljinac 24 C, stavim termometar i stvarno izmeri 24. Kada je 25 C na daljinac opet izmeri i stvarno toliko.
Danas bas bilo 24, smanjim na 23 C i dalje greje non stop. Ja onda prebacim na 21 C kako bi stala sa radom. To je upravo problem jer je bitan senzor i balans.
To sta je ko pisao po forumu okaci macki o rep... ovde moze da pise ko sta hoce, bitno je samo tvoje iskustvo.

kazes bilo 24c ti si smanji na 23 pa ti i dalje vruce pa si smanji na 21c...
pitam se sto si preskocio 22c?

U svakom slucaju moguce da je 2 C razlika koju treba da pratim jer sve sto zelim je da se sama otpimalno ukljucuje i gasi i da odrzava temp sobe prijatnom. Npr imam norveske radijatore cilj je da radi 1/4 ili 1/3 najvise pola da radi a pola da se ikkljuci.. isto tako i klima. Ne treba ja nju da ukljucujem i iskljucujem (na menju temperaturu) rucno. Treba da podesim recimo na 23 C, i da ona radi 5 min recimo a 15 min da ne radi i da odrzava tempearaturu.
dva stepena je ogromna razlika!
I jedan stepen je ogromna razlika, a ne dva, zapamti to!

Bilo bi idelano da moze da se steluje u 0.5, a ne po 1 stepen,
a ti ni to ne koristis nego menjas temperaturu za po 2 stepena i kazes da nije dovoljno precizno. :sneaky:
Ja se grejem ovako: trenutno stavim na 24 C ona greje i ode temp na vise ja kada vidim da je i toplije onda ugasim (smanjim na 21 C) pa kada ohladi opet rucno pustam da greje stavljam na 24 C
ista stvar...
ne znam zasto stavljas 24, pa smanjujes na 21... glumis termostat ili sta? :rolleyes:

Vecina ljudi greje stanove oko 22 stepena.
Kod grejanja na klimu to nije relevantno jer se stan greje strujanjem vazduha i ne mora svuda biti ravnomerno zagrejano,
mnogo zavisi koliko brzo stan gubi toplotu, i sto je napolju hladnije to je izrazenije jer je gubitak brzi.

Ako se grejes na klimu i vruce ti je...
-ne gasi je, nego smanji za jedan stepen!
-ako ti je i dalje vruce smanji za jos jedan stepen, a ne da je ugasis
-Ako ti je hladno, podigni za jedan stepen a ne za dva!
 
Poslednja izmena:
Eto jos bolje, onda sve isto radi za pola stepena.
 
Da, ovde se steluje na po pola C, mislim moja klima.
Ali ono sto sam primetio recimo zelis da grejes (to proverio sa serviserima) ti promenis za 1 C recimo i cekas do 5 minuta i onda ona spusti krilca i krene da greje ili hladi (leti). Po ovome, zasto kazete spustim na 21 C tj spustim za 3 C? Zato sto ja prvo smanjim za 1 C, cekam nekoliko min nista se ne desava (greje i dalje), spustim za jos jedan i nista i dalje i onda spustim za par C nize i onda posle par minuta stane sa radom podigne krilca. Znaci spustam za 3-4 C da bi sigurno prestalo sa grejanjem jer u sobi postaje nepodnosljivo toplo sto su i ukucani primetili. Mozda bi stala posle 2.5 C, mozda joj treba malo duze da se iskljuci jer kazemo nije ravnomerno grejanje ko zna. Inace podesen coveculjak, pricam za taj mod kada zelim da temperatura bude u sobi koliko na daljincu. I tu imam taj ogroman problem tj raspon.
Za drugi mod, kada pratim temp gore sta pise na klimi ( a vazduh uvek topliji gore nego dole) tada preciznije radi. Znaci podesim na 24 C i onda ona krene da duva ili se iskljuci ako smanjim za C, drugim recima onda preciznije radi nego kada imam coveculjka :) taj mod.
Problem sa ovim modom sto ujutru oko 5h, ona se ne pali da duva i bude hladnije jer izgleda i dalje toplo gore na vrhu i onda mora rucno da neko upali da krene da duva. Tako da sa ovim modom da kontrolisem preko daljinca kao sto rade mnogi kod mene je losije, opet moram po osecaju. Nikako nisam uspeo ni preko jednog moda da ona sama odrzava zadatu temperaturu kao norveski radijator. Uvek bude situacija ajde podigni temp da konacno duva ili spusti jer ne zna da stane.
 
Jos jedno bitno pitanje imam, nekada kada spustena krilca da ne duva bas toplo nego vise slabo zagrejan vazduh.. Da li onda prestala sa grejanjem a spustena krilca? Ja sam mislio da kada spustena krilca uvek duva toplo a kada prestane sa grejanjem podize krilca. Isto tako nisam napomenuo da drzim snagu ventilatora na 20% da ne dize prasinu mozda i to utice
 
Da, ovde se steluje na po pola C, mislim moja klima.
Ali ono sto sam primetio recimo zelis da grejes (to proverio sa serviserima) ti promenis za 1 C recimo i cekas do 5 minuta i onda ona spusti krilca i krene da greje ili hladi (leti). Po ovome, zasto kazete spustim na 21 C tj spustim za 3 C? Zato sto ja prvo smanjim za 1 C, cekam nekoliko min nista se ne desava (greje i dalje), spustim za jos jedan i nista i dalje i onda spustim za par C nize i onda posle par minuta stane sa radom podigne krilca. Znaci spustam za 3-4 C da bi sigurno prestalo sa grejanjem jer u sobi postaje nepodnosljivo toplo sto su i ukucani primetili.
A sta tacno ocekujes da se desi?
Objasnio sam vec da inverter klima radi stalno i ne treba da ocekujes da se ugasi, ona samo treba da smanji snagu ali i dalje radi.

To sto ti spustis temp za nekoliko stepeni je da je nateras da izadje iz moda modulacije, i ona prestane da greje,
ako si hteo da tako radi onda nisi trebao uzeti inverter klimu, tako radi on off klima i taj radijator koga uzimas za primer.

Ako dolazis do situacije da je subjektivni osecaj da je previse toplo, onda je setovana temperatura previsoka, smanjiti za po pola stepena sve dok ne dostignete osecaj da vam je prijatno.

a pri tome prestanite da posmatrate da li klima dize krilca, kako radi i kojom temperaturom duva, merodavan je jedino sobni termometar i vas osecaj komfora.

Osecaj toplo/hladno je obicno dobar primer da ste drzali previsoku temperaturu,
pa vam se telo navikne na tu temperaturu a vi kada ugasite posle vam bude hladno, i onda ponovo palite...

Situacija koju opisujes zapravo nije ni malo retka, i to sto ti radis rade i drugi ljudi koji ne razumeju kako treba da se greje prostor.
ja imam prostor koji iznajmljujem a greje se klimom, i taj primer o kome pises sam previse puta video kroz praksu, a resio sam tako sto sam jednostavno sklonio daljinski upravljac i ukinuo displej na klimi.
klima radi stalno na 23 stepena u auto modu, i temperatura je bukvalno kao zakucana na 23 stepena, ali to je moguce jedino kada je niko ne dira.
 
Ja sam zadovoljan sa Midea brezeless, fino radi, nije bucna, par DF odradi dnevno, po 2-3 min, potrosnja je tu oko 300w/h, sobica je topla, vrh. Jos ljeto da se isproba brezeless mod i to je to. Mjesecno oko 10-15e za klimu i grijanje, citav dan rad iste, meni je to sasvim ok. Vidim neke klime moduliraju po 150-200w, sve razlika u par eura mjesecno, ali kostaju papreno. Meni je ovo sasvim okej.
 
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje 😃
Kao sto vidite na slici radi se o jednom manjem hodniku iz kojeg se ulazi u dve spavace sobe, a sa suprotne strane je dnevni boravak sa kuhinjom i trpezarijom (otvoren prostor)

Da li je moguce staviti Midea Breezeleess klimu tako da bude uperena u dnevnu sobu a levo i desno da duva u sobe, to je neka moja zamisao, s tim da je ona siroka skoro metar a ovde je sirina zida 1,20, ali procitao sam ovde na forumu da duva pod uglom od 45 stepeni uperena blago na dole pa bi mi to odgovaralo
Ili je mozda moguce spustiti klimu malo vise od preporucenih 15-20cm zbog soba (ako tako uopste moze da radi) 😃
 

Prilozi

  • IMG_20240116_182514.jpg
    IMG_20240116_182514.jpg
    64.5 KB · Pregleda: 93
Levo i desno u sobama ce biti drasticno manja-veca temperatura od trmperature u dnevnoj i kuhinji, pritom ce verovatno dosta da se gasi klima zbog male zapremine hodnika.
 
Stan ima centralno grejanje, primarna uloga klime je hladjenje, i tokom zimskog perioda blago dogrevanje tipa kad se klinac kupa, tako da bi u nasem slucaju svaki inverter radio posao. Ovu smo uzeli iz dva rzaloga a to su:
  • pravac duvanja klime je direkt u dnevnu sobu, mesto na kom se klinac najvise igra, te je Breezeless kada hladi prosto savrsen jer vise ne moram da sklanjam klinca kada palim klimu. Kada hladi na "Breezeless" modu, osecaj je potpuno drugaciji nego sa standardnim duvanjem (cinjenica da dobrano osecam hladnocu, a nista mi ne duva u glavu nema cenu - za mene + nema onog zvuka izduvavanja )
  • Ubedljivo najlepsa unitrasnja jedinica (po nasem ukusu)

Sto se tice bocnog duvanja, gresis.. kada greje, izduvava toplotu u dnevnu sobu, ali sa desne strane (strana ka prozoru) izduvava u trpezariju, a leva u kuhinju (ok, malo joj smeta gornji element kuhinje, ali kad stanes u kuhinju oseca se).

I na kraju, cifra od 75.000 za sve to mi je i vise nego prihvatljiva, tako da nije bilo razmisljanja :)
Pozdrav. Sta mozes da kazes za grejanje sto se tice potrosnje? 😃
 
Izgleda da mi gremlini trose struju...
Klimu niko nije palio.
Znaci da se statistika okaci macku o rep.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240129_225111_Midea Air.jpg
    Screenshot_20240129_225111_Midea Air.jpg
    47.8 KB · Pregleda: 62
Izgleda da mi gremlini trose struju...
Klimu niko nije palio.
Znaci da se statistika okaci macku o rep.
Ako ti klima ima grijac, on ti trosi struju, citah to nedje da grijac tacne sta li vec, da se pali kad su minusi itd...

Mada, da budes siguran, uzmi smart uticnicu i znaces sta i kako.
 
Ja sam zadovoljan sa Midea brezeless, fino radi, nije bucna, par DF odradi dnevno, po 2-3 min, potrosnja je tu oko 300w/h, sobica je topla, vrh. Jos ljeto da se isproba brezeless mod i to je to. Mjesecno oko 10-15e za klimu i grijanje, citav dan rad iste, meni je to sasvim ok. Vidim neke klime moduliraju po 150-200w, sve razlika u par eura mjesecno, ali kostaju papreno. Meni je ovo sasvim okej
To je bilo na bas niskim temperaturama par puta DF?
Koliko kv grejes?
 
To je bilo na bas niskim temperaturama par puta DF?
Koliko kv grejes?
Ima DF kakvo god da je vrijeme, ali to se ne osjeti, 2-3 min kraj. Grijem 18kv, sobu prema sjeveru, inace bas hladna soba. Imao sam prije Norvrski radijator, smrzavao se citav zivot :) A Brezeless sam uzeo jer ljeti zna da upekne, kad se upali klima toliko je hladno da i sa otvorenim prozorom moram da je gasim. Pa se nadam cool opciji brezeless*
 
Danas isporučena Midea Breezless, u sredu zakazana montaža. Ide na mesto stare on/off Midee. Nisam otkapokavo kutije, čekam majstore., ali navodno ide sa wifi adapterom.
 
Jel ti je model sa spoljašnom koja teži oko 29 kg? Ona ima grejač tacne trebalo bi
 
Nisam ni gledao koja je, svakako je namena isključivo hlađenje :)
 
Mozda je ovo pitanje jeres, ali postoji li jos neka klima u tom cenovnom rangu kao breezeless, a da ima stelovanje na pola stepena i rad na jako malim obrtajima?
Kao vlasnik jedne, imam pravo da pitam ovakvo pitanje u ovoj temi... inace sam 4/5 zadovoljan!
 
Nisam siguran da breezeless moze u mnogo niske obrtaje. Ono sto sam primetio, ispod 300w ide u gasenje. Mozda se tako potrefilo...
 
Fabrika kaze najmanja modulacija hladjenje - 120w, grejanje 110w
Al to je previše malo
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-02-28-10-30-22-052_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-02-28-10-30-22-052_com.android.chrome.jpg
    101.1 KB · Pregleda: 32
Nazad
Vrh Dno