Šta je novo?

Midea Breezeless

Pa nemoj da se čudiš. Na nečemu je moralo da se malo i uštedi da bi cena bila konkurentnija. Inače, Midea i slični proizvođači i služe da neke tehnologije približe širokim narodnim masama koje za Daikin, Tošibu, Panasonik... ne bi nikada imali dovoljno novca.
 
Ako neko misli da preterujem, pravim snimak i kačim ovde cim stignem. Ovih dana toplo pa se ne pali...
I ova aplikacija nije bas tacna. Od 19.10 klima nije paljena a ovde prijavljuje 600w dnevno! Jedino ako se sama pali dok spavamo :D
 

Prilozi

  • Screenshot_20231026_152327_Midea Air.jpg
    Screenshot_20231026_152327_Midea Air.jpg
    45 KB · Pregleda: 50
Klima ugašena troši oko 2.5 W (bar ove moje). Proveri sa drugim meračem potrošnje
 
Ako neko misli da preterujem, pravim snimak i kačim ovde cim stignem. Ovih dana toplo pa se ne pali...
I ova aplikacija nije bas tacna. Od 19.10 klima nije paljena a ovde prijavljuje 600w dnevno! Jedino ako se sama pali dok spavamo :D
Ne znam koja ti je ovo aplikacija?
Kod mene mjeri približno tačno. Ne znam da li je utičnica ispravno izmjerila ili klima za ovih 26 dana?
Moguće da se i utičnica povremeno diskonektuje sa Wi-Fi.
Razlika je oko 4 kWh.
Ova moja Breezeless e ne krcka za razliku od Gree koju imam.
Koliko se sjećam kod tebe je onaj stariji i malo skuplji model Breezeless koji može da puše i sa strane?
 

Prilozi

  • Screenshot_20231026_183845_SmartHome.jpg
    Screenshot_20231026_183845_SmartHome.jpg
    41.5 KB · Pregleda: 40
  • Screenshot_20231026_183822_Smart Life.jpg
    Screenshot_20231026_183822_Smart Life.jpg
    34.9 KB · Pregleda: 39
Midea air aplikacija. Jeste onaj stariji model.
Ma ova krcka i na dodir. Krenuo da je pipkam da vidim gde nateze. Gde god sam pipnuo, skripi kao da sam je nogom zgazio.
 
Midea air aplikacija. Jeste onaj stariji model.
Ma ova krcka i na dodir. Krenuo da je pipkam da vidim gde nateze. Gde god sam pipnuo, skripi kao da sam je nogom zgazio.
Ako mi ovo odobre, je li bolje onda uzeti ovu Midea AG-12NXD1.WIK Inverter Xtreme Save i doplatiti 80e
Ne znam komparacije breezeless-a i nje. :D
 
Vidim različita iskustva u vezi Midea Brezeless+ inverter klime.Pošto sam novajlija što se invertera tiče,i predamnom je prva grejna sezona da tako kažem,do sada me grejala TA 3,5KW trebao mi HE Đerdap pored kuće,o potrošnji ne bi ni pričao ko se grejao na TA zna koliko guta struje,kada je napolju i -5 C. E sada čitajući ovde komentare shvato sam da su iskustva različita.Laički shvatam da ove vremenske prilike i nisu validne da bi se sada pisalo o potrošnji,ipak treba sačekati neko hladnije vreme i neku temperaturu bar oko -5 do-10 C u trajanju bar od 2-3 dana u kontinuitetu i tada videti pravu potrošnju.Dobro sve zavisi i od izolacije prostorije,objekta koji grejemo to stoji.Kod sebe sam imao dgitalni merač potrošnje preko koga sam priključio klimu,pa ćemo videti i iskustvo podeliti.Veliki pozdrav svima...
 

Prilozi

  • MERAC.jpg
    MERAC.jpg
    39.4 KB · Pregleda: 23
sta guta TA ako ti akumulira samo po jeftinoj struji? Uz klime, ubedljivo najpovoljniji vid grejanja.
 
TA guta kilovate. Ako doguraš do crvene tarife, onda ti i svi ostali uređaji u kući u toku VT troše veoma skupe kilovate. Struja je od pre neki dan poskupela 10 %, a od proleća ide za još toliko.
 
TA guta kilovate. Ako doguraš do crvene tarife, onda ti i svi ostali uređaji u kući u toku VT troše veoma skupe kilovate. Struja je od pre neki dan poskupela 10 %, a od proleća ide za još toliko.
E bas ce jedna TA od 3,5KW da te dobaci do crvene zone u koju se ulazi nakon 1600KW :) Zena je imala tri TA peci u stanu, od najmanje do najvece, racuni su bili smesni.
 
Ne znam da li ste znali da Midea BS ima 2 verzije SJ.

Jedna oko 26kg..tu imam ja i druga oko 30kg.. Nju mozete da vidite na midea zvaničnom sajtu
 
Snimio sam krckanje, evo u ovom videu

Tako krcka prilikom svakog zagrevanja, hladjenja i novog zagrevanja...
Nisam se setio da snimim i pipanje unutrasnje jedinice, posto krcka i na dodir!
Pa da cujem komentare :)
 
Kad bude konstantno grejala bez da se gasi pali nece krckati.
 
Ma idi, pa ovo nije krckanje, ne znas ti sta je krckanje :D
Fujitsu Luca se 3x jace od ovoga cula kada grune toplo :)
 
Na spratu imam mideu 18, iz 2012 godine ukljucio sam i nju za dogrevanje ali ne krcka ni priblizno. Breezeless se cuje ko da padaju kapljice sa 20m.
 
I breezeless krcka, da imam opciju, vratio bih je i uzeo neku low cost klimu i cao!
Ja imam Hisense Energy Pro Plus 12K - QG35XV0E i gde konstatno krcka je ako stavim ona krilca na auto.
Ne cuje se bas bucno ali kada pridjes na oko 3m onda mozes da cujes kako krcka kako se pomeraju, nije bucno ali se cuje.
Zato ih drzim fiksirane u jednoj poziciji, iskren da budem ne pravi mi veliki problem zato jer mi je klima u hodnik i kada se grejem uvek je drzim na najjaci fan mod... Leti mozes da drzis i na low i ohladice.

Jesam u temi za drugu klimu ali eto da ti kazem da i Hisense nije perfect.

Dve mane su da ta krilca krckaju kada su na auto, kada idu gore dole, a ponekad se desi da cvili dok modulira, retko mi se desava, neki kazu da je normalno, neki kazu da ima previse gasa u cevima, a neki nemaju uopste taj problem. Sto moze biti da je covek koji je instalirao klimu nesto lose uradio pa zbog toga. Ko zna..

I da napomenem sto je normalno u svim klimama a to je da krcka kada upalis da greje a hladno je, zato jer plastika pravi mini deformacije kada se zagrejava i zbog toga se nekad cuje puckanje, ali to se posle ne desava kada se ugreje i kad radi klima. Naravno onda da/kad ugasis klimu koja je grejala, cuce se puckanj/pucketanje kako se bude hladila.

Meni Breezeless izgleda bas dobro pogotovu leti zbog tihog hladjenja kada se upali Breezeless opcija ako se secam, pa samim tim imam u planu da je ugradim u drugu sobu. Ali imam jos vremena da razmislim.
 
Poslednja izmena:
Snimio sam krckanje, evo u ovom videu

Tako krcka prilikom svakog zagrevanja, hladjenja i novog zagrevanja...
Nisam se setio da snimim i pipanje unutrasnje jedinice, posto krcka i na dodir!
Pa da cujem komentare :)

Moja Midea dan-noc krcka, Isto u 9h ujutro kao u 21h uvece. :D Majstor dolazio, kaze nije nalegla kako treba, ubjedjuje me da je prednji poklopac lose fiksiran. Te se ja popni, otvori poklopac i pusti je, kad ono krc krc ....... krc, i zalupih je. Vidjecemo sta ce prodavnica da odluci. Ako me odbiju ne znam kako da postupim. Ali sam sam kriv, kad kupujem junk. U isto vrijeme 10 dana razlike u dnevnu sam kupio Vivax Aeri, ne cuje se. Znaci nista.
 
Kome smeta krckanje, stvarno je ozbiljan problem :D
Za koji dan pustam pelet u rad i bice svakako toplije u kuci. Ova klima lepo ugeje dnevni boravak, ali cim se izadje u hodnik ozbiljna razlika. Na spratu je obicna midea 18 koja ne moze da zagreje uopste. A guta struju samo tako. Za 3-4 ukljucenja potrosila vise struje nego ova za 12 dana.
 
Kod mene breezeless krcka vrlo malo dok se ne zagreje, posle toga ne. Potrošnja je oko 1100W dok zagreva, kad zagreje i počne da održava temperaturu potrošnja je oko 330W, na 24 stepena. Greje nekih 60ak kvadrata, doduše još nije prava zima, videćemo kako će se tad pokazati. U proseku mi je trošila oko 3 do 4 KW dnevno, dok je noću ugasim.
 
Ima li smisla stavljati one antivibracione gume za spoljnu jedinicu? Prenosi mi zvuk i vibraciju, cujem kompresor u sobama na drugoj strani kuce.
 
Ima li smisla stavljati one antivibracione gume za spoljnu jedinicu? Prenosi mi zvuk i vibraciju, cujem kompresor u sobama na drugoj strani kuce.
Ja ne razumem zasto to ne stavljaju kao standardni deo ugradnje! Ja sam insistirao da kod mene stave kad sam se preselio u drugi stan. U prethodnom sam cuo vibracije od spoljne jedinice u spavacoj sobi...uzas. U novom stanu su stavili, ugaona garnitura mi je odmah do zida na kojem je spoljna jedinica...moja se ne cuje!...ali zato uredno komsijine cujem :ROFLMAO:
Ako ti je frka da nekome ne duva hladno, onda klimu koja nema rupice prebaciš u mod za odvlaživanje i problem manje više rešen. Bitno je samo da se ne sedi baš ispod klime, mada u tom slučaju ne pomažu mnogo ni rupice.
Imam samsung windfree...ugradjena odmah iznad ugaone garniture...bas je zbog toga i kupio...no i u windfree modu se ipak oseti duvanje kad sedis ispod, slabije ali se oseti...dok sedimo u dnevnoj, na garnituri, za to ispade bolje krilca podici gore i pustiti jace duvanje pa da prebaci deo ugaone garniture...
 
Poslednja izmena:
Zdravo ljudi, ima li još nekog da kaže svoje iskustvo sa ovom novom breezeless E klimom. Razmišljam se između nje i xtreme inverter 12 koja je kod matoraca i koja malo brljavi jer često zagreva i više nego što je zadato ( čak i sa follow me funkcijom) .
A i ova breezeless e mi je svakako lepša, nego je problem što je nova i nema mnogo iskustava...
Treba mi za grejanje i hlađenje dve povezane spavaće sobe. Do sad se grejalo na klimu(obična midea iz 2006) i norveški radijator ali nisam nešto zadovoljan njime zbog potrošnje struje.
 
Midea i merenje temperature... :D
Nisam probao follow me na breezeless, a ova merenja na njoj nemaju veze s mozgom. Podesena na 24, u aplikaciji pise 27-29 stepeni, a termostat od grejanja na pelet pokazuje 25-26 stepeni.
Za sada to resavam tako sto otvorim vrata pa da grejem malo hodnik i sprat :) Ali do sprata tesko stize delic toplote.
Breezeless E ima jedan clan na celom forumu, @Bingoo 😁
 
Midea i merenje temperature... :D
Nisam probao follow me na breezeless, a ova merenja na njoj nemaju veze s mozgom. Podesena na 24, u aplikaciji pise 27-29 stepeni, a termostat od grejanja na pelet pokazuje 25-26 stepeni.
Za sada to resavam tako sto otvorim vrata pa da grejem malo hodnik i sprat :) Ali do sprata tesko stize delic toplote.
Breezeless E ima jedan clan na celom forumu, @Bingoo 😁
Koristim follow me funkciju na daljincu i on odlično meri temperaturu, samo je pitanje koliko ga udaljite od klime i koliko desno ili levo da ne bude u pravcu vrućeg izduva.
Da nema te funkcije na daljincu, ne znam kako bi mogla da radi, jer termostati u samim klimama mere temperaturu vazduha koji je normalno veći za par stepeni oko klime!
 
Midea i merenje temperature... :D
Nisam probao follow me na breezeless, a ova merenja na njoj nemaju veze s mozgom. Podesena na 24, u aplikaciji pise 27-29 stepeni, a termostat od grejanja na pelet pokazuje 25-26 stepeni.
Pa ako u sobi ima 24 na plafonu ima 27-28 bez ikakvih problema, nemoj da gledas te brojeve ako te to opterecuje.

A ako ne verujes da gore ima 3-4 stepena vise ti uzmi pa izmeri.
 
Nazad
Vrh Dno