Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

To se meni jednom desilo na starom, i nikada više andrašu. Baš tako nešto slično u vezi slika i vibera...mislim da sam problem rešio formatiranjem sd kartice.



Možda da proveriš u opcijama gde si stavio da ti se memorišu slike, da li SD kartica ili memorija telefona....a možda da obrišeš Viber pa ponovo install


Nemam memorisku, sve sam zivo pretrazio al tih slika nema nigdje samo kad iz app idem da posaljem pojave se.
 
Reinstaliraj lepo Viber (ili Vajber :) ) pa da vidimo da li će opet isto da se ponovi
 
Od kada sam instalirao 10-ku u here drive mi nema više tete koja priča a instaliran je glasovni paket. Jos danas HERE i nema ga više ali win map preuzima skinute karte i glasovni paket tako da se bojim da ce mi ostati trenutno stanje i na win map bez tete koja priča. Može li nešto pomoci a da nije hard reset?
 
da li postoji neka opcija da mi ne skida sve slike/video sa onedrive na telefon nakon nadogradnje na win 10 i hardreseta?

p.s. tamo pod azuriranjima i ispravkama aplikacija mi je azurirao samo par aplikacija a za ostale mi izbacuje gresku, pise veza prekinuta tokom preuzimanja kod greske 0x80072EE2...i koliko mogu da primijetim radi dosta sporije telefon, touch radi slabije, ne djeluje mi ovo bas obecavajuce za sada... :(

p.s.2 evo nakon 2 obicna restarta telefona krenuo je da skida azuriranja ponovo
 
Poslednja izmena:
Kako da iskljucim proklete notifikacije za wifi ? Po celom gradu mi izlece,te sbb zona,te free wifi...u wifi sense ne vidim to za obavestenja.
 
"Connect to suggested open hotspots".
 
Ipak je ovo đubre od telefona. Glance screen se sve češće potpuno isključuje iako je podešen da bude stalno uključen, a kada se isključi potreban je minut lupanja po ekranu da se telefon probudi. Osim toga, sve češće, skoro svaki ili svaki drugi dan, telefon odlučuje da wi-fi više ne radi, apsolutno odbija da ga aktivira kako treba, ne vidi nijednu mrežu i onda arči bateriju na 3G. Onog trenutka kada kliknem na aktivaciju wi-fi on odmah u ikonici ispiše "not available" što znači da ni ne pokušava da ga aktivira. Skinut sa punjača jutros u 7, posle četiri sata je skinuo 12 % baterije, a sada je već na 58 %. Nijedan poziv, nijedna poruka, jedva da sam pipnuo telefon (osim nekoliko bezuspešnih pokušaja da aktiviram wi-fi). Ovo da je pravila moja bivša nastavnica iz domaćinstva bolje bi napravila. Biće čudo ako sledeći vikend dočeka čitav, bez razbijanja o zid. Telefon treba pokloniti onim monasima sa Tibeta, da vidim da li bi i dalje bili smireni. Ne sećam se da sam ikada imao uređaj koji se toliko šlogira i ne radi kako treba. A jedino što na njemu koristim osim malo razgovora i poruka jesu slikanje (retko) i GPS aplikacije (skoro svakodnevno). Katastrofa.
 
Error: net_http_client_execution_error

Poklanjam ja ovo sestri i kupujem xiaomi note 3. Izem ti MS i w10 ....

Sent from mTalk
 
Pa ima li neko kome 640xl radi na win10, radi bez stresa i problema?
Tražim drugi fon da uzmem dual sim, ali ovo definitivno nije vredno više mog vremena, sramota šta su izbacili posle toliko vremena.
 
Ipak je ovo đubre od telefona. Glance screen se sve češće potpuno isključuje iako je podešen da bude stalno uključen, a kada se isključi potreban je minut lupanja po ekranu da se telefon probudi. Osim toga, sve češće, skoro svaki ili svaki drugi dan, telefon odlučuje da wi-fi više ne radi, apsolutno odbija da ga aktivira kako treba, ne vidi nijednu mrežu i onda arči bateriju na 3G. Onog trenutka kada kliknem na aktivaciju wi-fi on odmah u ikonici ispiše "not available" što znači da ni ne pokušava da ga aktivira. Skinut sa punjača jutros u 7, posle četiri sata je skinuo 12 % baterije, a sada je već na 58 %. Nijedan poziv, nijedna poruka, jedva da sam pipnuo telefon (osim nekoliko bezuspešnih pokušaja da aktiviram wi-fi). Ovo da je pravila moja bivša nastavnica iz domaćinstva bolje bi napravila. Biće čudo ako sledeći vikend dočeka čitav, bez razbijanja o zid. Telefon treba pokloniti onim monasima sa Tibeta, da vidim da li bi i dalje bili smireni. Ne sećam se da sam ikada imao uređaj koji se toliko šlogira i ne radi kako treba. A jedino što na njemu koristim osim malo razgovora i poruka jesu slikanje (retko) i GPS aplikacije (skoro svakodnevno). Katastrofa.


Izgleda da je djubre taj tvoj primerak :)

Sent from mTalk
 
Pa ima li neko kome 640xl radi na win10, radi bez stresa i problema?
Tražim drugi fon da uzmem dual sim, ali ovo definitivno nije vredno više mog vremena, sramota šta su izbacili posle toliko vremena.

Meni evo sa 640XL, na Redstone-u radi super, ima nekih grešaka, ali dok sam bio na .164 build-u sve je radilo fenomenalno.
 
Ја сам инсталирао win 10 на 640 XL dual sim (nemam LTE) одмах чим је изашао. Урадио сам софт ресет на 8.1 па урадио хард ресет, па инсталирао win advisor па је онда он надоградио на .107 па онда сам урадио поново хард ресет па се после сат времена надоградио на .164. Када је све завршио, урадио сам поново софт па хард ресет. Ништа нисам враћао од бекапа само сам уклонио све непотребне апликације, инсталирао 30- ак апликација које користим и ево ради без икаквих проблема. Имам 12 налога за пошту, нешто је yahoo, gmail све лепо синхронизује, нема кашњења у нотификацијама за вибер и вац ап, једино понекад пише resuming ако се пребацујем из неке апликације на вибер, а већ имам у позадини отворено пет-шест апликација. Узео сам сд мини картицу класе 10 од 8 гб и ставио на њу да чува слике и остало, само сам оставио да ми буду инсталације програма на телефону. И понекад ми се mtalk рестартује, али мислим да је то до саме апликације, а не до система. Батерија ми изгура цео дан без проблема, ако се укључи 3г онда мало брже троши. Преко ноћи изгуби између 4-6% али ми је укључен wifi по цео дан, чак и ноћу. Једино нисам пробао музику за слушање пошто то баш слабо користим. Заборавио сам још да ми је glance искључен као и локација, коју укључујем по потреби, пробао сам и микрософт мапе и одлично је радило, само је глас био на енглеском јер ми је и телефон на енглеском.
 
Pa ima li neko kome 640xl radi na win10, radi bez stresa i problema?
Tražim drugi fon da uzmem dual sim, ali ovo definitivno nije vredno više mog vremena, sramota šta su izbacili posle toliko vremena.


Imam 640XL DS i kod mene radi bez problema. Win 10!
 
Imam 640XL DS i kod mene radi bez problema. Win 10!

Jos jedan vlasnik L640 XL DS kome nakon nadogradnje sve radi kako treba...
Tu i tamo buduci da je sve prijatno sitnije nego na WP8.1 treba tapnuti malim prsticem da bi se precizno zadala komanda ALI sve radi kako treba...
Ponekad me iznenadi koliko prozora ostane aktivno pogotovu kad se setas korz setings ALI to je sto je...

Recimo da mi se dopada sve sem kamere zato sto je bez podesavanja bila cekirana opcija "zivih slika" koje me nerviraju...

Da se razumemo JA ne mogu da ocekujem da ovaj telefon radi brzo i tecno poput L950 XL DS zato sto je razlika u ceni 3X i stvarno bi bilo nerealno da iko to ocekuje...

Tako da sam generalno zadovoljan kako L640 XL DS radi na W10M...
 
Ipak je ovo đubre od telefona. Glance screen se sve češće potpuno isključuje iako je podešen da bude stalno uključen, a kada se isključi potreban je minut lupanja po ekranu da se telefon probudi. Osim toga, sve češće, skoro svaki ili svaki drugi dan, telefon odlučuje da wi-fi više ne radi, apsolutno odbija da ga aktivira kako treba, ne vidi nijednu mrežu i onda arči bateriju na 3G. Onog trenutka kada kliknem na aktivaciju wi-fi on odmah u ikonici ispiše "not available" što znači da ni ne pokušava da ga aktivira. Skinut sa punjača jutros u 7, posle četiri sata je skinuo 12 % baterije, a sada je već na 58 %. Nijedan poziv, nijedna poruka, jedva da sam pipnuo telefon (osim nekoliko bezuspešnih pokušaja da aktiviram wi-fi). Ovo da je pravila moja bivša nastavnica iz domaćinstva bolje bi napravila. Biće čudo ako sledeći vikend dočeka čitav, bez razbijanja o zid. Telefon treba pokloniti onim monasima sa Tibeta, da vidim da li bi i dalje bili smireni. Ne sećam se da sam ikada imao uređaj koji se toliko šlogira i ne radi kako treba. A jedino što na njemu koristim osim malo razgovora i poruka jesu slikanje (retko) i GPS aplikacije (skoro svakodnevno). Katastrofa.

Prvi put cujem da neko ima ovih problema. 640XL na build-u 164 trenutno, koristio sam i nekoliko prethodnih buidlova, nista blizu tome. Ono sto bi ja naveo kao problem je izostajanje notifikacije za prijem sms poruke i lose prilagodjene aplikacije koje su vezane za google, sa izuzetkom mrtvog vibera koji je nevezano za google ocajno uradjen. Sve ostalo pu pu radi isto ili bolje kao na android telefonima ranga 250+ evra.
 
Jos jedan vlasnik L640 XL DS kome nakon nadogradnje sve radi kako treba...
Tu i tamo buduci da je sve prijatno sitnije nego na WP8.1 treba tapnuti malim prsticem da bi se precizno zadala komanda ALI sve radi kako treba...
Ponekad me iznenadi koliko prozora ostane aktivno pogotovu kad se setas korz setings ALI to je sto je...

Recimo da mi se dopada sve sem kamere zato sto je bez podesavanja bila cekirana opcija "zivih slika" koje me nerviraju...

Da se razumemo JA ne mogu da ocekujem da ovaj telefon radi brzo i tecno poput L950 XL DS zato sto je razlika u ceni 3X i stvarno bi bilo nerealno da iko to ocekuje...

Tako da sam generalno zadovoljan kako L640 XL DS radi na W10M...


Potpisujem sve sto si napisao!
 
Da se razumemo JA ne mogu da ocekujem da ovaj telefon radi brzo i tecno poput L950 XL DS zato sto je razlika u ceni 3X i stvarno bi bilo nerealno da iko to ocekuje...

-1

Da se razumemo,taj telefon radi tecno na win 8.1...

Isto sam ocekivao i od win10,ali je to daleko od tecnog...
 
Ja sam nadogradio wm10 na l 640xl i na l 535 oba su dual sim i sve radi kako treba osim instagrama za koji pri svakom ulazu moras da se logujes ali skinuo sam 6tag i resio problem a i mnogo je bolja od standardne aplikacije instagram. U radu nema nikakvih problema mozda je za nijansu sporiji od wp 8.1 ali ne mnogo. 535 sam kupio da vidim kako ce mi leci windows platforma i navuko sam se vec razmisljam da li da kupim 950xl ili da sacekam jos malo posto trenutno imam tri fona. Nzm da li ce opravdati tu cenu a nije bas jeftin a 640xl mi u podpunosti zavrsava sve sto treba na 8.1 je imao bolju kameru od lg g3 sada je nesto slabija ali za fon tog cenovnog ranga odlicna. Interrsuje me vase misljenje za lumiu 950xl.
 
-1

Da se razumemo,taj telefon radi tecno na win 8.1...

Isto sam ocekivao i od win10,ali je to daleko od tecnog...


Da se razumemo, i Nokia 3310 radi tečno na sistemu od pre 15 godina. Šalu na stranu, W10M je ipak malo kompleksniji sistem. Ali, još uvek rade na optimizaciji. Oni koji su probali kažu da RS radi brže od 10586. Možda i dođemo do WP 8.1 performansi.
 
-1

Da se razumemo,taj telefon radi tecno na win 8.1...

Isto sam ocekivao i od win10,ali je to daleko od tecnog...

A ko je rekao da moj L640 XL DS ne radi tecno...
Ja samo kazem da ne moze da radi brzo poput L950...
 
Ljudi pomagajte: poludeh od ovog mog 640 XL ... kao da imamo različite tefone (većina Vas vs. ja).

Telefon je službeni (Telenor je provajder koji ga je isporučio, ako je to uopšte važno), imao je sve ažurno što se tiče Win 8.1 i radio je normalno. Umetnuo sam mu još i SanDisk SD Ultra 64GB (U10) karticu.

Skinuo sam Upgrade Advisor i instalirao Win 10 (.107 naravno) ali nisam posle instalacije uradio Hard-reset ... i od tog trenutka počinu problemi: resetuje se na svakih 10-tak minuta. Vidim da pišete da mora reset i to odradim (sutradan), telefon se sada ponaša normalno (ne resetuje se, uglavnom) ali ne može da završi update na ver.164.
OK, rešim da se vratim na Win 8.1.
Skinem i instaliram Windows Device Recovery Tool sa M$ sajta (zadnja verzija 3.2.29), pokrenem ga i on prepozna moju Lumiu 640 XL, ja kliknem na njenu sličicu da nastavim dalje i ... on krene da se "vrti" u beskraj (ona animacija sa krugovima što se vrte u krug :)) i ništa ... ne prepoznaje telefon - nikako tj. ne prijavljuje bilo kakvu grešku - samo je beskonačno u pokušaju da se poveže na njega.
Vidim da na M$ sajtu preporučuju da se tako povezan telefon opet resetuje preko tastera ... i to odratim ali ćorak, kad se probudi i dalje se ništa ne dešava aplikacija ga ne "kontaktira" (već opisano).

Šta da radim ... tražio sam po internetu zadnjih 5 sati, čitao sve i svašta: od ponovnog reseta telefona dok je tako povezan, preko instalacije WDRT na drugom računaru (probao na dva i ista se stvar dešava), probao u drugom(im) USB portu(ovima) i ništa - sve isto kao što opisah ... napominjem da prikopčan telefon Windows 7 uredno vidi i dozvoljava mi pristup skladišnoj memoriji u telfonu i na SD kartici (da kopiram, brišem ili šta god sa fajlovima).

Ne mogu da apgrejdujem Win 10, ne mogu ni nazad na Win 8.1. Šta da radim - da ga nosim u Telenor?
 
Poslednja izmena:
Imaš onu opciju "my phone is not booting" u WDRT. Ja sam tako oživeo moju krešovanu 630ku koja je upala u bootloop i nije je mogao WDRT prepoznati. Možda pomogne. :)
 
Ljudi pomagajte: poludeh od ovog mog 640 XL ... kao da imamo različite tefone (većina Vas vs. ja).

Telefon je službeni (Telenor je provajder koji ga je isporučio, ako je to uopšte važno), imao je sve ažurno što se tiče Win 8.1 i radio je normalno. Umetnuo sam mu još i SanDisk SD Ultra 64GB (U10) karticu.

Skinuo sam Upgrade Advisor i instalirao Win 10 (.107 naravno) ali nisam posle instalacije uradio Hard-reset ... i od tog trenutka počinu problemi: resetuje se na svakih 10-tak minuta. Vidim da pišete da mora reset i to odradim (sutradan), telefon se sada ponaša normalno (ne resetuje se, uglavnom) ali ne može da završi update na ver.164.
OK, rešim da se vratim na Win 8.1.
Skinem i instaliram Windows Device Recovery Tool sa M$ sajta (zadnja verzija 3.2.29), pokrenem ga i on prepozna moju Lumiu 640 XL, ja kliknem na njenu sličicu da nastavim dalje i ... on krene da se "vrti" u beskraj (ona animacija sa krugovima što se vrte u krug :)) i ništa ... ne prepoznaje telefon - nikako tj. ne prijavljuje bilo kakvu grešku - samo je beskonačno u pokušaju da se poveže na njega.
Vidim da na M$ sajtu preporučuju da se tako povezan telefon opet resetuje preko tastera ... i to odratim ali ćorak, kad se probudi i dalje se ništa ne dešava aplikacija ga ne "kontaktira" (već opisano).

Šta da radim ... tražio sam po internetu zadnjih 5 sati, čitao sve i svašta: od ponovnog reseta telefona dok je tako povezan, preko instalacije WDRT na drugom računaru (probao na dva i ista se stvar dešava), probao u drugom(im) USB portu(ovima) i ništa - sve isto kao što opisah ... napominjem da prikopčan telefon Windows 7 uredno vidi i dozvoljava mi pristup skladišnoj memoriji u telfonu i na SD kartici (da kopiram, brišem ili šta god sa fajlovima).

Ne mogu da apgrejdujem Win 10, ne mogu ni nazad na Win 8.1. Šta da radim - da ga nosim u Telenor?


mozda ti pomogne otg kabal
 
Imaš onu opciju "my phone is not booting" u WDRT. Ja sam tako oživeo moju krešovanu 630ku koja je upala u bootloop i nije je mogao WDRT prepoznati. Možda pomogne. :)

Ma naravno da sam to odmah probao ali isto ... ništa se ne dešava.


@DynDNS
Nikad čuo za taj kabli ... što mu dođe - ne može mi pomoći jer ne znam ni ko ga ima ni gde da ga tražim.
 
Ne mogu da verujem ... iz očaja sam pokušao i na trećem računaru i tamo je prošlo - prepoznao ga je odmah !!!
Evo trenutno vuče 1.7GB softvera ... valjda je to Win8.1 - nije pisalo, samo stoji da je u pitanju "zadnja verzija".

Znači M$ i njegovi OS-ovi i programi, stvarno umeju po nekad da me izuju iz cipela :mad:
 
A ko to kaže da se posle update-a mora uraditi hard reset da bi mobilni radio tečno kao sat???

Ja sam instalirao win 10 (164, jel te...) i nisam uradio hard reset... Telefon radi odlično, bez problema. Doduše, za nijansu sporije nego win 8.1, ali nisam još naleteo ni na jedan problem koji je ovde bio opisivan (od manjka opcija, glance screen-a, slabijeg tona itd).
 
Nazad
Vrh Dno