Šta je novo?

Menjačnice

Poslao sam nešto ETH na cex ne stiže 20 min.

Edit : Stiglo posle pola sata
 
Poslednja izmena:
Preporucite kako je najbolje i najbezbednije da sa eter walleta skinem tokene i preabacim ih na neku menjacnicu.

ETH wallet mi je na papiru.
Metamask. Instaliraj na telefon ili kompjuter, uvezi seed sa papira i ako je ETH pošalji na menjačnicu.

Ako su neki manje poznati tokeni (u šta sumnjam), moraš još jedan korak po dodavanju seeda, da dodaš "Custom token" koristeći adresu ugovora tog tokena, pa kada ih Metamask pronađe, onda i njih možeš poslati (AKO imaš i ETH na you adresi...mada, sumnjam da ti je taj scenario) :)
 
Metamask. Instaliraj na telefon ili kompjuter, uvezi seed sa papira i ako je ETH pošalji na menjačnicu.

Ako su neki manje poznati tokeni (u šta sumnjam), moraš još jedan korak po dodavanju seeda, da dodaš "Custom token" koristeći adresu ugovora tog tokena, pa kada ih Metamask pronađe, onda i njih možeš poslati (AKO imaš i ETH na you adresi...mada, sumnjam da ti je taj scenario) :)

Ima menjacnica https://etherdelta.com

Tu sam 2017 trgovai i nije bilo problema.

Nalog ti je eth wallet. Nema registraciju vec se ulogijes sa usename eth adresa a pasword privatni kljuc .
I na raspolaganju su ti svi tokeni i etherium.

Ne znam koliko je sada sigurno da se tako ulogujem :d
 
Poslednja izmena:
Ima menjacnica https://etherdelta.com

Tu sam 2017 trgovai i nije bilo problema.

Nalog ti je eth wallet. Nema registraciju vec se ulogijes sa usename eth adresa a pasword privatni kljuc .
I na raspolaganju su ti svi tokeni i etherium.

Ne znam koliko je sada sigurno da se tako ulogujem :d
Mislim da je EtherDelta DEX, ali ih nisam nikad koristio. Postoje lakši i sigurniji načini.
Šta ti je cilj povlačenja na menjačnicu? Da izađeš iz kripta u keš ili da imaš kripto na raspolaganju za trgovinu?
 
Hristos se rodi, srecan Bozic svima koji slave!
Pre nekih 2 ipo sata je bio fin pad cena, i htedoh da uletim sa kupovinom ali menjacnica koju koristim (Bitpanda) je pukla (server overload) bas u tih pola sata koliko je trajao drop. Pisu ljudi da nije samo ona vec i Binance, Coinbase i mnoge druge. Mene zanima koja menjacnica je pouzdana po tom pitanju, da ne crashuje a opet i da je sigurna? Postoji li takva? :)

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk
 
Cex je dosta stabilna.

Desi se ponekad da se ni tamo ne mozes logovati, ali mislim da je to skroz random.

Kad je bio taj prosli pad recimo moglo se bez problema uci.
 
Binance mi je večeras skroz okej radio dok sam imao lošija iskustva sa CEX-om.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Ma ako/kad kripto ode visoko i kad pocnu ljudi da prodaju novcice, bice problem na svim menjacniama.
Jer kapiram da nijedna nije ni blizu likvidna (ako se tako bankarski kaze, nema dovoljno novca).
 
Kratko pitanje, CEX ili domaći ECD? Čini mi se da je na CEX provizija manja.

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Jeste.
Ali kod ECD se ne moze desiti da ne prodje transakcija, da banka odbije uplatu novca, barem ja nisam cuo.
Plus su domaca firma, imaju sediste.

Dok kod Cex-a uvek moze neki problem iskrsnuti...
 
Nisam cuo ni da je cex imao problem sa prebacivanjem para na karticu...
 
Pa desi se da banka domaca vrati nazad novac.
E sad, da li je to zbog Cex-a bilo, nisam 100% siguran.

A desavala se ta situacija dosta puta, jedna po jedna banka su takve vrste isplata bile ukidale.
Pa je u jednom trenutnu slovo spalo na Telenor banku i mislim jos jednu, u jednom trenutku.
 
Jos jednom da ponovim svoj post , nisam cuo niti imao iskustva da je nekom vraceno sa cex-a sto je prebacivano na karticu , ne znaci da ne moze da se desi.A za druge menjacnice ,znam da se desavalo...
 
Izvini ali moram da te ispravim da neko ne bi dosao u zabludu a verujem ne namernom greskom sa tvoje strane. Ako kupis ETH i platis 1000 a prodas taj isti ETH po 1200 porez placas samo na zaradu, znaci na 200 dolara ide porez na kapitalnu dobit u iznosu od 15% (u ovom slucaju dobit, razlika izmedju kupovne i prodajne cene) i to izadje 30$

Sad nesto razmisljam.
Koliko od svih trejdera/ex minera ovde na forumu je kupilo tako da kazem poprilicno transparentno neki novcic, pa ga preprodali... Kao na gore opisanom primeru, sa svog bankarskog racuna prebacis 1000 dolara recimo na Cex, obrnes, svuces 1200 dolara na racun nazad.
Mislim niko :D

Evo ja imam oko 2000 dolara na Cex-u i recimo hocu sutra da prebacim na racun u banci.

Kako ja da dokazem, a cak se i ne secam, kad sam usao.
Onog cega se maglovito secam je da sam 2,48 ETH iskopanih prodao na Cex-u i dobio oko 950 dolara i onda trange frange nagurao do gore pomenute cifre 2k dolara.
A sad zamislite ljude koji su kopali tamo od recimo 2013 godine, koliko je tu bilo trange-franganja :D, tek se oni ne secaju ili ne mogu da dokazu ulaz.

Kako ja da dokazem poreskoj da sam usao na Cex sa 950 dolara ?
I da li i ovi medjukoraci (kupovine pa prodaje na samoj menjacnici) treba da se prijave.
A bar 10 puta sam kupovao pa prodavao u poslednjih 2 meseca.
Da li ce poreska onda ipak da udari 15% na tih 2000 dolara ?

A sa druge strane, oni me mogu pitati a odakle tebi pare da kupis mining rig(ove), to povlaci dosta problematicnog sa sobom...
 
Poslednja izmena:
Da odgovorim samom sebi, radi bolje preglednosti.
Ok, na Cex-u ima istorija kupovine i prodaje.

Glavno pitanje ostaje, kako dokazati sam ulaz, od kojih para se krenulo, to mogu da postave kao pitanje...

@vladanr
Malopre sam bas iskopao...
 
To cemo tek videti kako ce zakon izgledati u primeni , poznavajuci svoju drzavu i poreske organe , ne bi' preterano razbijao glavu trenutno o tome.
Za cifre koje ti pominjes , ne bih ni razmisljao o njima i prijavi bilo kakvog poreza u ovom trenutku.
 
Pa ako si ušao tako što si karticom uplatio pare - lako. Ako si ušao nekim novčićima, e onda ne znam kako dokazati da si ih iskopao :) možda računom za struju :D

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Pa napisam sam da je laksi nacin, to direktno preko deposita novca.

Al problem je prebacivanje novcica na Cex.
Ja sam, kao i vecina, to uradio prebacivanjem sa ETH walleta, zaboravih i kako se zvase, ethermine valjda.

11222293612 2019-12-27 13:09:28 2.48000000 ETH 2.48000000 DEPOSIT - Confirmed - adresa XYZ
 
Poslednja izmena:
Pa da, ali ajde dokažu odakle ti :)
Problem tu je ultra lako pranje para ako se depoziti u novčićima ne budu gledali. Dobiješ kriminalom 100 BTC, prebaciš na CEX, skineš, platiš porez i kao imaš čiste pare :) neće da može tako :) mada, kakva je vlast, sve je moguće. "Daj ti nama naš deo i ok smo".

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Pa da, ali ajde dokažu odakle ti :)
Problem tu je ultra lako pranje para ako se depoziti u novčićima ne budu gledali. Dobiješ kriminalom 100 BTC, prebaciš na CEX, skineš, platiš porez i kao imaš čiste pare :) neće da može tako :) mada, kakva je vlast, sve je moguće. "Daj ti nama naš deo i ok smo".

Pa normalno da je tako, zar je neko mislio da smo tolko progresivni pa prvi u svetu donosimo zakon o crypto valutama. Vidis valjda da je zakon nedorecen i busan ko Lisa Ann.
 
Sad nesto razmisljam.
Koliko od svih trejdera/ex minera ovde na forumu je kupilo tako da kazem poprilicno transparentno neki novcic, pa ga preprodali... Kao na gore opisanom primeru, sa svog bankarskog racuna prebacis 1000 dolara recimo na Cex, obrnes, svuces 1200 dolara na racun nazad.
Mislim niko :D

Evo ja imam oko 2000 dolara na Cex-u i recimo hocu sutra da prebacim na racun u banci.

Kako ja da dokazem, a cak se i ne secam, kad sam usao.
Onog cega se maglovito secam je da sam 2,48 ETH iskopanih prodao na Cex-u i dobio oko 950 dolara i onda trange frange nagurao do gore pomenute cifre 2k dolara.
A sad zamislite ljude koji su kopali tamo od recimo 2013 godine, koliko je tu bilo trange-franganja :D, tek se oni ne secaju ili ne mogu da dokazu ulaz.

Kako ja da dokazem poreskoj da sam usao na Cex sa 950 dolara ?
I da li i ovi medjukoraci (kupovine pa prodaje na samoj menjacnici) treba da se prijave.
A bar 10 puta sam kupovao pa prodavao u poslednjih 2 meseca.
Da li ce poreska onda ipak da udari 15% na tih 2000 dolara ?

A sa druge strane, oni me mogu pitati a odakle tebi pare da kupis mining rig(ove), to povlaci dosta problematicnog sa sobom...
E pa da nista nisi dirao imao bi 3100$ a ne 2000. Ne mozes da dokazes nista zasto sto nisi kupio za 950$, nisi dao kes za novcice nego si novcice iskopao. Dakle, platices porez na celu cifru kad budes povukao.
 
Pa to i ja kazem, to ce se odnositi na mnoge ovde.

2,97 ETH sam imao u jednom trenutku :)
Al niko tada nije mogao ocekivati ovakav trend,bas niko.
Imao bih sad preko 3600 dolara.
 
Poslednja izmena:
Jel proradila BTSE kartica?Ne secam se da sam dobio mail da je proradila , nemam placen trenutno elite ,a na sajtu mi deluje kao da je sve normalno.Da li koristi neko?
 
Vidim na Binance-u npr BTC/EUR par ali sa naznakom 5x, nije mi bas najjasnije a ne bih da se nesto opecem :)

Da li mogu slobodno da prodajem i koristim ovaj par, u smislu da malo izvucem pare i drzim ih, isto kao kad bih to uradio sa tetherom? Hvala
 
Da ni meni nije jasno sta znaci x3 ili x5 kod nekih parova

Sent from my phone
 
Nazad
Vrh Dno