Šta je novo?

Menjačnice

Jeste ocekivao ali ti nisi citao. Mesecima unazad pisemo sta se sprema.

Ne brljavi ;), LA je pisao o krvavom decembru i januaru.
A svi su postovali njegovo misljenje, ne kazem da covek nije gresio, al to je tada preovladavalo, da ce biti lepe korekcije.

Lepo je morbius napisao, ti ces da vices idemo raketaa i kad ceo svet (ne kazem da ima smisla, al dajem primer) zabrani BTC :D
Ti si pisao sigurno i pocetkom 2018. da se sprema raketa i sta smo doziveli.
Tako da, ne ponasaj se kao mesija koji sve zna, nije prijatno za citanje.
 
Momak, idi lepo u temu i procitaj pre nego sto prozivas. Nisi citao. To je svima jasno. Nisam mesija ali znam sta pricam i sve sam pisao. Gomila ljudi je kupila kad je krenula akumulacija a ti si prodao. Nije ti prvi put da prozivas bez osnova.
Uleteo si u nesto sto ne razumes, trgujes na moranje, citas povrsno i naravno da si izgubio deo onoga sto si imao. Moras malo vise da pratis teme ako mislis da zaradis od kripta, naucices dosta ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Pa nigde ja nisam napisao da mi je krivo sto sam izgubio :)
To se zove oportunitetni trosak, mogao sam vise zaraditi, zaradio sam manje, ali sam svakako u plusu.

Ali jos jednom da napisem, LA je pisao o krvavom decembru i januaru i niko nije rekao suprotno od toga...
Ti *mjau**mjau**mjau* vices raketa raketa kad za to i nema osnova, pa svako to vidi ovde :)

Da me ne razumes pogresno, cenim ja tvoje ucestvovanje u kripto temama, imas energije, vuces, mnogi su odustali od aktivnog ucesca na forumu.

Btw, ja sam kupio na 850 dolara, nije to tako los ulaz bio.
Ali sam gledajuci kako je danima igrao, odlucio da prodam na 1040 dolara, ocekujuci da ce opet pasti malo dole pa otici gore.
Btw #2, ti rece sinioc da ETH nikad vise neci ici ispod 1100 dolara, da je taj voz prosao, a sinoc je otisao ispod 1100 dolara, al je bilo nesto na pola noci, 1044 dolara tako nesto je bilo.
Da sam video to, usao bi opet...
 
Poslednja izmena:
Pa kao da nije ni bio cim nisi usao. Ako nisi stavio order dzaba ti svo pisanje. Cekao si ga na 1100 i nisi ga docekao, to je i bila poenta. Cekas da padne i da danima ceka da ti udjes pa onda da skoci. Niko te nece cekati, to su pocetnicke greske. Znam da se nisi zalio bolje je za tebe da ne diras nista. Kupis i cekas. Sve ostalo radis na svoju stetu. To je poenta cele moje moje price. Mesecima to pisem i objasnjavam ljudima i dzaba. Nije meni cilj da se pravim pametan nego stvarno zelim da pomognem svima da zarade lako pare koje mozda niksda ne bi zaradili i ustedeli radeci u firmi. Ovo je stvarno lako zaradjen novac ako i malo znas sta radis.
Ako ne znas dovoljno trgovina je najbolji nacin da smanjis kapital. Ti i hiljade drugih to rade i grese. Trgovina treba da bude poslednja faza, kad budes imao i znanja i iskustva.

Tapatalk from Poco loco
 
Ne smem da napisem koliko sam zaradio poslednjih 10 godina na KP-u, apropo price o (neznanju) u trgovini :)

Doduse ovo je trgovina na burzi (sto bi rekli dinarski Srbi :d), malo drugacija zverka...
 
Pa da, ali ajde dokažu odakle ti :)
Problem tu je ultra lako pranje para ako se depoziti u novčićima ne budu gledali. Dobiješ kriminalom 100 BTC, prebaciš na CEX, skineš, platiš porez i kao imaš čiste pare :) neće da može tako :) mada, kakva je vlast, sve je moguće. "Daj ti nama naš deo i ok smo".

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk

Nije to bas ultra lako pranje para. 100BTC je danas ogromna cifra, cim bi prebacio na novo otvoreni racun na CEX-u postoji mogucnost da bi ti zamrzli sredstva dok ne dokazes poreklo kripta.
Ovaj drugi deo si u pravu, drzavu samo zanima 15% jos bolje ako ne mozes da dokazes da si kupio zvanicno kripto. Platis 15% na sve i dobro svima, imas legalan novac. Poreznici mozda mogu cesljati neke vece iznose ali to sto ce vecina isplacivati par hiljada EUR i ako plate 15% tu nece biti problema, kazem mozda neko ko bude skidao vece iznose moze da zapadne pod dodatnu kontrolu..
 
Ala se ovaj Baja lavovski bori za tih 15% drzavi, kanda je malkice prazan budzet pa su krenuli svud da kopaju sa sve 4? [emoji848][emoji6]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
100btc je ultra random količina, napisana čisto ilustracije radi. Naravno da će tolika količina da okine po koju crvenu zastavu. Ali poenta je u laganom pranju para pogotovo kad država ovako brzinski donese neki zakon sa brdom rupa. Ne rade oni to bezveze, naravno...

Izgleda će jedan scenario biti u ovoj novoj našoj seriji "12 reči" :)

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li iko kupuje btc za evre? Nešto gledam, kada se uključi i različita provizija banke (Erste) za EUR i USD ispadne povoljnije uzeti btc za EUR...

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
I ja sam primetio na Krakenu, ako prodajes BTC u EUR, dobijes manje nego BTC u USD, pa konvertujes u EUR. Mada zavisi, to su dve odvojene berze mislim, pa zato, zavisi od trenutne situacije BTC/EUR i BTC/USD, moze biti i obrnuto. Inace bi se moglo vrteti beskonacno BTC->USD->EUR->BTC->USD->EUR :)
 
Poslednja izmena:
Da li je neko povlacio sa Bitstamp-a na banku u Srbiji? Koliko vidim samo USD moze, ne EUR?
 
Da li je neko od vas izvlacio crypto na FIAT. Zvao sam juce poresku, nisu imali slicnih slucajeva, pa ne mogi da me posavetuju za nacin podnosenja prijave (Srbija).
Pitao sam i za grejs period, nisu upuceni [emoji23]

Sent from my SM-G610F using Tapatalk
 
Tesko ces naci nekog da ti kupi po ovoj ceni. I taj ce pre ili kasnije da plati porez

Sent from my SM-G610F using Tapatalk
 
Znam ljude koji su povlacili , ali se nisu bavili sa porezom , videcemo.
 
Da li je neko od vas izvlacio crypto na FIAT. Zvao sam juce poresku, nisu imali slicnih slucajeva, pa ne mogi da me posavetuju za nacin podnosenja prijave (Srbija).
Pitao sam i za grejs period, nisu upuceni [emoji23]

Sent from my SM-G610F using Tapatalk
Nisam bas siguran da je grejs period ono sto vecina zamislja da je. Mislim da se ro samo odnosi na to da zakon nece odmah poceti da se primenjuje da bi drzava i firme imale vremena da se prilagode a ne da pojedinci ne moraju da plate porez :d

Tapatalk from Poco loco
 
Grejs period na placanje poreza ne postoji. I do sada je postojala obaveza da se placa porez na bilo koju dobit, pa i na dobit od kripta. Ko je hteo mogao je da plati, a ko nije hteo , nije morao jer to niko nije kontrolisao iz poreske uprave.
Sada ( posle praznika u drugoj polovini januara) ce krenuti malo ozbiljnije da kontrolisu i nekoga ce sigurno nagaziti kao primer ostalima da plati porez na kripto. Imajte na umu da porez mogu da naplate i pet godina unazad ili ako sada dobijes opomenu onda si u obavezi i narednih pet godina ( da li ce unazad naplacivati to niko nezna, verovatno nece).
A ovaj grejs period od sest meseci se odnosi na pravna lica koji i dalje mogu da rade po starom i da za tih 6 meseci prikupe potrebne dozvole i licence za rad, na primer EDC i dalje radi iako jos nije dobio licencu za rad sa kripto imovinom.
 
Imajte na umu samo da se pre nove god povlacenie sredstava sa menjacnica oporezuje skoro 50% a posle ako dokazes razliku u vrednosti.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Navodno partner sa kojim rade ga više ne podržava
 
Pitanje za iskusne članove.
Do sada sam radio isključivo sa domaćom ECD menjačnicom ali sad imam nameru da pazarim neke "potencijalne novčiće" kojih nema u ponudi na ECD.
Imam dugo već otvoren nalog na Cexu i Binance ali nisam pravio bankovne kartice i interesuje me šta u ovom momentu je najbolja varijanta (koja banka, kartica, valuta) ?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Pitanje za iskusne članove.
Do sada sam radio isključivo sa domaćom ECD menjačnicom ali sad imam nameru da pazarim neke "potencijalne novčiće" kojih nema u ponudi na ECD.
Imam dugo već otvoren nalog na Cexu i Binance ali nisam pravio bankovne kartice i interesuje me šta u ovom momentu je najbolja varijanta (koja banka, kartica, valuta) ?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Kupi btc na ecd, ECD ce ti ga poslati na cex ili binance .
A na Cexu/Binance btc-om kupi sta god.
 
Poslednja izmena:
Na Binance-u ja ne mogu da kupujem, još je bila oko NG akcija od 10 dana, 0% provizije za sve načine kupovine ali *mjau**mjau**mjau* kad sam iz Srbije. Inače neki lik mi je pre 5 dana rekao da je kupio btc na binance-u, da je lagano obavio kupovinu, pojma nemam kako.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Navodno može direktno kripto karticom da se kupi, ali ne može da se radi deposit fiata karticom. Načuo sam, ne znam da li je tačno.

@ShadowOps jesi li probao ovako, ili si pokušavao samo fiat?
 
Kad kliknem na deposit fiat, ukucam iznos i kad kliknem na next izbaci mi "Risk account detected"

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno